FIBA Europe Cup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Kõigepealt, väga oluline võit ning müts maha meeste ees. Siin enne mainiti, et arvestades Brindisi seisu oli võit kohustuslik. Ma ei ole selle väitega nõus. Jah, Brindisil on mängulises mõttes keerulised ajad ning Kalevi vaatest oli see hea aeg nendega mängimiseks, aga ega ka Kalevil endal ei ole kõik mänguliselt paika loksunud. Seega ma ei julgeks küll öelda, et praeguse koosseisuga Kalevi jaoks oleks Itaalia Lega A meeskonna vastu võit kuskilt otsast kohustuslik.

Mängulises mõttes ei tahaks väga kellegi kallal individuaalselt norida. Ma ütleks, et eestlastest tegid kõik enda kohta vähemalt normaalse esituse. Esile tõstaks Hermetit, Kirvest ja Toomi. Eriti Hermet ja Toom oli head üllatused, mõlemalt enesekindlad esitused ning tahaks sellist usku neilt iga mäng näha. Dorbek tabas rasketel hetkedel kaks tähtsat viset. Jurkatamme puhul on näha, et viskekindlust veel käes ei ole, aga vähemalt paistis tahtmine välja. Tõsi, selle tahtmise najal tegi ka paar rumalat viga. Ainus eestlastest, kes vast "lati alt läbi jooksis", oli Kitsing. Ei tea tõesti, kas asi on füüsilises vormis või vaimses ebakindluses tuleviku ees, aga oli kuidagi tujutu ning enda kohta ebakindel.

Välismaalaste osas oli Kovliar tubli. Vedas meeskonda, aga tegi seda õnneks mõistuse piirides. Suarezilt ootaks natuke rohkem sitkust + kaitsemäng peab paranema. Mathise puhul ei oska veel arvamust kujundada. Palli ta eriti ei näinud, aga kui nägi, siis otseselt mingit teravust ei tekitanud. Samas positiivne oli see, et kuigi temast õhkus suurt tahtmist, siis vähemalt säilitas ta piisavalt distsipliini, et mitte asjatuid soolosid tegema minna. Kui Rannula ütles, et Mathise trumbiks on väga hea pallita liikumine, siis vähemalt nende kahe mängu ja nappide minutite jooksul seda eriti välja ei paistnud. Aga võibolla on taas kõik füüsises kinni ning mõne nädala pärast on ta juba hoopis teistsugune Mathis. Sellegipoolest loodan, et klubi jättis endale lepingusse igaks juhuks võimaluse leping teatud katseaja jooksul katkestada.

Võistkondlikus plaanis ütleks, et soliidne etteaste, aga mängupilt oli üsna oodatud. Suures osas toetutakse Kovliari teravustele, heale kaitsetööle ning kiiretele üleminekutele. Minu väike hirm on see, et kui vastane Kovliari ära suudab neutraliseerida (või veel hullem - kui Kovliar peaks lühemat või pikemat vigastuspausi pidama), siis mis on Kalevi plaan B? Jurkatamm on veel work in progress ning Mathise osas puudub veel selge ülevaade, kas ja mida sealt oodata on.

Kokkuvõtteks - peamine eesmärk sai täidetud (võit), aga tulevikku vaadates arenguruumi veel jagub. Seda üldse mitte halvas mõttes ja vingu pärast. Olgem ausad, kõige ausama pildi Kalevi seisust annavadki justnimelt eurosarja mängud ning need mängud toovad kõige hea kõrval välja ka kitsaskohad, mille kallal peab veel tööd tegema.

Saali melu oli mõnus ning tore oli näha, et Eesti mängijad ka vahepeal ikka emotsiooni välja lasid. Nii edasi!
sveiks kirjutas: Kirves on jube furstreeriv, sest vise ja realiseerimine on, noh, nagu Kirvesel ikka, aga samas üldise taseme poolest vast raha-tulemus suhtes ikka jube hea mängija. Ma ei usu, et ta võrreldes mõne mehega väga palju palka saab. 
Kusjuures ma ise tahtsin midagi sarnast kirjutada, aga siis võtsin tema statistika lahti ja vaatasin, et pagan, numbrid on ju head ning statistika ei valeta. 

Võitluslikkuse poolest on ta iga klubi jaoks ideaalne mängija, aga minu jaoks muudab Kirvese frustreerivaks just see, et tema mängus on niivõrd palju juhuslikkust. Seda nii positiivses kui ka paraku negatiivses mõttes - ta suudab tabada väga keerulisi viskeid, aga samamoodi suudab ta mööda visata väga lihtsaid lähiviskeid. Kuna tehniliselt on Kirves siiski üsna limiteeritud mängija, siis iga kord kui ta hakkab korvi lähistel palli põrkesse panema, siis taban end mõttelt, et kas sealt tuleb nüüd midagi head või hoopis järjekordne tehniline praak. Samuti on tema mänguliste otsuste tegemine vahepeal kaheldava kvaliteediga - tihti jäävad silma mingid olukorrad, kus ta justkui viskega või lahenduse otsimisega kiirustab, kuid vahel suudab ta sellised kiirustatud lahendused siiski ka ära edukalt realiseerida. Ehk siis totaalselt ettearvamatu mängija, kuigi siinkohal tuleb ka tunnistada, et ta on aasta-aastalt edasi arenenud. 

Aga minu suurim probleem Kirvesega on tegelikult see, et mulle näis vahepeal, et ta on natuke Toomi arengul ees. See võib olla puhtalt minu enda kiiks ja ettekujutamine, aga kuna nad on võrdlemisi ühte tüüpi hustle-mängijad, siis kohati tundub, et nad võivad hakkavad platsil teineteise tegemisi natuke segama. Kui samas statistika lahti võtta, siis see pilt minu teooriat väga ei kinnita - statistilises mõttes on Toom endiselt enda asjad ära teinud.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Maxi »

East kirjutas: Aga minu suurim probleem Kirvesega on tegelikult see, et mulle näis vahepeal, et ta on natuke Toomi arengul ees. See võib olla puhtalt minu enda kiiks ja ettekujutamine, aga kuna nad on võrdlemisi ühte tüüpi hustle-mängijad, siis kohati tundub, et nad võivad hakkavad platsil teineteise tegemisi natuke segama. Kui samas statistika lahti võtta, siis see pilt minu teooriat väga ei kinnita - statistilises mõttes on Toom endiselt enda asjad ära teinud.
selliseid võitleja tüüpi sitkeid mängijaid pole kunagi liiga palju ja kuna Kirves ja Toom mängivad eripositsioone, siis ma arvan probleemi küll ei ole. Rünnakul ka kui on mängujuht kes need lõiked ja asjad ära lahendab ja palli õigesse kohta paneb, siis teevad mõlemad oma ära. Toomil muidugi see kolmepunktivise on element, mida tuleb järgi aidata, arvestades et ta viskab ainult siis kui on vaba ja saab jalad maas panna, siis selle kohta on vise ikka suhteliselt ebastabiilne.
Kasutaja avatar
karsmus
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Okt 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas karsmus »

Maxi kirjutas:
East kirjutas: Aga minu suurim probleem Kirvesega on tegelikult see, et mulle näis vahepeal, et ta on natuke Toomi arengul ees. See võib olla puhtalt minu enda kiiks ja ettekujutamine, aga kuna nad on võrdlemisi ühte tüüpi hustle-mängijad, siis kohati tundub, et nad võivad hakkavad platsil teineteise tegemisi natuke segama. Kui samas statistika lahti võtta, siis see pilt minu teooriat väga ei kinnita - statistilises mõttes on Toom endiselt enda asjad ära teinud.
selliseid võitleja tüüpi sitkeid mängijaid pole kunagi liiga palju ja kuna Kirves ja Toom mängivad eripositsioone, siis ma arvan probleemi küll ei ole. Rünnakul ka kui on mängujuht kes need lõiked ja asjad ära lahendab ja palli õigesse kohta paneb, siis teevad mõlemad oma ära. Toomil muidugi see kolmepunktivise on element, mida tuleb järgi aidata, arvestades et ta viskab ainult siis kui on vaba ja saab jalad maas panna, siis selle kohta on vise ikka suhteliselt ebastabiilne.
Tundub, et mõlemad, nii Kirves kui ka Toom, on sellised võitlejatüüpi mängijad, kes on vastupanuvõimelised ja vastupidavad. Kuna nad mängivad erinevates positsioonides, siis probleemi ei tohiks tekkida. Rünnakul võib mängujuhi abil lahendada olukordi ja suunata pall õigesse kohta, ning mõlemad mängijad suudavad oma osa täita. Toomi puhul on oluline arvestada tema kolmepunktiviskega, mis nõuab tihti tuge ja abi, kuid kui tal on vabadus ja kindel seis, on see ohtlik relv.
Kenzo
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Okt 2023, 09:54

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Kenzo »

bckalev-cramo kirjutas:Teistel teemadel, piletitulu poolelt oli minu turundus/ürituskorraldus ajastu TOP5 mäng ning arvestades, et saalis oli 1102 inimest. Tagantjärele tundub. et hinnastatus sai suhteliselt ideaalilähedaselt tehtud.
Hea töö! Ilmselt nüüd järgmised mängud tulevad ka täismaja.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Uhhuu »

Iisraeli klubid loobusid FIBA Europe Cupis osalemisest:

https://www.krepsinis.net/naujiena/neim ... res/330941" onclick="window.open(this.href);return false;

Halvimal juhul võib Kalevi tänavune eurohooaeg piirduda seega vaid viie mänguga (k.a Meistrite liiga kvalifikatsioon).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:Iisraeli klubid loobusid FIBA Europe Cupis osalemisest:

https://www.krepsinis.net/naujiena/neim ... res/330941" onclick="window.open(this.href);return false;

Halvimal juhul võib Kalevi tänavune eurohooaeg piirduda seega vaid viie mänguga (k.a Meistrite liiga kvalifikatsioon).
Võimalused teise ringi jõuda paranesid, kuid kas meeskonna mänguvorm tuleb järgi. Kui nüüd õnnestuks Zaragoza kuidagimoodi kodus võita, oleksid edasipääsuvõimalused päris head. Sealt edasi, isegi kaotuse korral kolmapäeval, kui Brindisi kaotab Hispaanias Zaragozale, siis piisab meile -5 kaotusest Itaalias. Ness Ziona oleks siin kindlasti võinud kaarte segada.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Iisraeli klubid loobusid FIBA Europe Cupis osalemisest:

https://www.krepsinis.net/naujiena/neim ... res/330941" onclick="window.open(this.href);return false;

Halvimal juhul võib Kalevi tänavune eurohooaeg piirduda seega vaid viie mänguga (k.a Meistrite liiga kvalifikatsioon).
Võimalused teise ringi jõuda paranesid, kuid kas meeskonna mänguvorm tuleb järgi. Kui nüüd õnnestuks Zaragoza kuidagimoodi kodus võita, oleksid edasipääsuvõimalused päris head. Sealt edasi, isegi kaotuse korral kolmapäeval, kui Brindisi kaotab Hispaanias Zaragozale, siis piisab meile -5 kaotusest Itaalias. Ness Ziona oleks siin kindlasti võinud kaarte segada.
Tänavu rohkem võistkondi ehk 4x10st alagruppi, edasi järgmisse ringi pääseb 16 meeskonda ehk 10 võitjat ning 6 parimat teist kohta.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Nüüd on vaja jah Brindisi võõrsil ka ära murda. Kusjuures Brindisi uueks peatreeneriks ei tulnud mitte Jasmin Repeša, vaid hoopis teine kogenud mees Dragan Sakota näol, kes aitas eelmisel hooajal Reggianal Lega A-sse püsima jääda. Loodetavasti ta seekord Brindisisse sellist efekti koheselt ei too ning vähemalt eurosarja mängudes jätkatakse sama hambutult.

Zaragoza mäng kõigub küll üles-alla, kuid individuaalset kvaliteeti seal on. Läinud ACB voorus taoti näiteks Badalona Joventut maa all 113:83. Nende vastu võiks kodus võimalus olla, kui nad ettevalmistuse poolest natuke kergema jalaga mängule peale tuleksid.

PS! Huvitav, kas ja kui palju Ironi Ness Ziona loobumine nüüd Kalevi eelarvet mõjutab? Selge on see, et kauge võõrsilreisi raha hoitakse kokku, mis on kindlasti positiivse mõjuga. Kodumängu osas - kas korraldamisega seotud kulud oleksid eeldatavale piletitulule (näiteks eeldusel, et publikut oleks sama palju kui Brindisi vastu) alla jäänud?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas vaim564 »

bckalev-cramo kirjutas:
vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Iisraeli klubid loobusid FIBA Europe Cupis osalemisest:

https://www.krepsinis.net/naujiena/neim ... res/330941" onclick="window.open(this.href);return false;

Halvimal juhul võib Kalevi tänavune eurohooaeg piirduda seega vaid viie mänguga (k.a Meistrite liiga kvalifikatsioon).
Võimalused teise ringi jõuda paranesid, kuid kas meeskonna mänguvorm tuleb järgi. Kui nüüd õnnestuks Zaragoza kuidagimoodi kodus võita, oleksid edasipääsuvõimalused päris head. Sealt edasi, isegi kaotuse korral kolmapäeval, kui Brindisi kaotab Hispaanias Zaragozale, siis piisab meile -5 kaotusest Itaalias. Ness Ziona oleks siin kindlasti võinud kaarte segada.
Tänavu rohkem võistkondi ehk 4x10st alagruppi, edasi järgmisse ringi pääseb 16 meeskonda ehk 10 võitjat ning 6 parimat teist kohta.
Tõepoolest, my bad! Nüüd jääb üles küsimus, kas rakendatakse sama süsteemi nagu kvalifikatsioonis ehk arvesse lähevad mängud kolme esimesega või arvestatakse Iisraeli klubidele loobumiskaotused.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:
Võimalused teise ringi jõuda paranesid, kuid kas meeskonna mänguvorm tuleb järgi. Kui nüüd õnnestuks Zaragoza kuidagimoodi kodus võita, oleksid edasipääsuvõimalused päris head. Sealt edasi, isegi kaotuse korral kolmapäeval, kui Brindisi kaotab Hispaanias Zaragozale, siis piisab meile -5 kaotusest Itaalias. Ness Ziona oleks siin kindlasti võinud kaarte segada.
Tänavu rohkem võistkondi ehk 4x10st alagruppi, edasi järgmisse ringi pääseb 16 meeskonda ehk 10 võitjat ning 6 parimat teist kohta.[/quote]

Tõepoolest, my bad! Nüüd jääb üles küsimus, kas rakendatakse sama süsteemi nagu kvalifikatsioonis ehk arvesse lähevad mängud kolme esimesega või arvestatakse Iisraeli klubidele loobumiskaotused.[/quote]

FIBA reeglite järgi siis lähevad arvesse kolme parema omavahelised mängud.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 358
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Raja »

Kiire küsimus - kui pileti peal kalevi spordihallis on numbriline istekoht siis ongi kindel koht nüüd?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas theundertaker »

Ainult euromängudel on.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas NoName »

Kummaline situatsioon, kus ühest küljest mängiti Zaragoza vastu üllatavalt südikalt, aga ikkagi on negatiivset justkui rohkem. Positiivselt poolelt Toom (kui ainult visked korda saaks) ja Hermet ja siis rida mängijaid, kellest nii mõnigi tekitab parimal juhul frustratsiooni, aga mõni isegi vaat, et kurbust. Eks Cramo eestuba on andnud endast parima, et sats kokku saada, aga tasakaalu hinnates on kõik kuidagi kergelt viltu läinud. Selline tunne, et eelmine hooaeg oleks taolise suhtumisega Zaragoza maa alla taotud.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Valus, valus kaotus. Mõnus oli platsil võitluslikkust näha. Eriti Toomi puhul on näha, et ta ikka mõnusalt naudib selliseid euromängude õhtuid. Kiidaks ka Hermetit, kes on viimased mängud sisukaid esitusi näidanud - pole kuhugi platsil ära kadunud, vaid võtnud ja visanud (ja õnneks täpselt). Böckleri lühike sett oli ka viisakas. Kirves võibolla rünnakul niivõrd täna ei säranud, kuid kaitses oli tema roll väga okei.

Miinuspooltest:

* Jurkatamme puhul võime rääkida, et uue rolliga harjumine võtab aega ja muud jutud, aga tahaks tema puhul kasvõi mingeidki arenemismärke senise ajaga näha. Hetkel on ta rünnakul ikka üsna nullfaktor. Ma mainisin juba hooaja algul, et minu meelest on ta kolmesekäsi natuke ülemüstifitseeritud ning kahjuks pole ta seni ka teravuse tekitamises kuigi edukas olnud. Kui kaitseasjad välja arvata, siis ma tahtnuks täna rohkem Böcklerit platsil näha.

* Mathis viskas oma kolmesed täna kotti ja kiitus talle eest, aga.. ma ei saa ikka üle ega ümber sellest, et sellega tema kasulikkus justkui piirdubki. Ta ei loo endale ise viskekohti. Ta ei tekita teravust. Ta ei juhi mängu. Ta ei ole eriline kaitselõvi. Kui talle viskekohti ei teki või kui vise ei kuku, siis on päris kurb. Minu jaoks on ta veidi luksusmaiguga mängija.

* Ja eelmistest punktidest jõuamegi sinna, et meil puudub tagaliinis teine liider, kes asja üleval hoiaks. Jurkatammest pole hetkel mõtet rääkida ning Mathise mängijaomadused pole vastavad. Seega langeb kogu koorem Kovliari peale, mis tekitab lõpuolukordades kaks probleemi: esiteks on Kalevi mäng lõpus ettearvatav, sest ainult Kovliar suudab teravust teha ning teiseks on vaimne surve meeskonna ainus liider olla Kovliarile korralik raskus, mistõttu ta hakkabki tegema võibolla mitte nii tarku mängulõppude lahendusi. Minu silmis kuluks talle hädasti ära partner, kellega liidrikoormat jagada ja mängu mitmekesisemaks teha.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas NoName »

Võib-olla Mathis toodigi, et Jurkatammelt kas pingeid maha võtta või siis halvema versioonina saadi aru, et tema tase pole hetkel vastav? Suarez kahjuks on hakanud ka negatiivse poole peale minema. Need lauapallid lendavad ikka igale poole, aga mitte tema näppude vahele ja kaitse on Eesti esiliiga.
Vasta