Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
NoName
Kasutaja
Postitusi: 845
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Ma ei usu Pärnu eitusi. Nad võivad veel 3 korda ei öelda, aga siis on korraga platsis ja platsil.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 988
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Kuhu siis Harris maandub? Mis rahvas arvab? Tartu oleks ehk tiitlimängu seisu kohast kõige parem, annab neile tagaliini ehk mingi uue kindluse, aga kas siis huvitav loobutakse Shundelist.
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas SopsuSõge »

Tartu oleks sellesmõttes kõige huvitavam variant, et see annaks "ilmselt" neile Eestikate finaalkoha eest võitlemiseks "lisakäigu" - jätan sulgudesse nimelt sellepärast, et kuidas see Rosenthalile sobib. Hetkel olev ideoloogia ei toimi, eesotsas Rosenthali ning peatreeneriga, et sellesmõttes oleks sinna Harrist juurde vaja. Aga ilmselt pelgalt Rosenthali peale ei peaks ning tuleks meeskonda üles ehitada, et Tartu peaks selle ideoloogia nüüd maha kandma, sest pool hooaega on näitanud, et see ei toimi nii nagu peaks.

See, et üks mees toksutab palliga enamuse ajast, halvab see vaimselt tervet meeskonda - kes tahaksid palliga mängida.

Ja nagu Mängumeestes juba räägiti ka, et ehk see annab jõudu uuesti Veidekale, kes on ikka väga sügavas nii füüsilises kui ka vaimses augus. Kui hooaja teises pooles tugevasti statsi tegema ei hakka, siis ootab tuleval aastal ilmselt Kalle Kohukeste sats, sest võib eeldada, et hetkel on bandud suht suur rahaline risk Veideka peale, aga sealt dividende absoluutselt ei ole välja tulnud - et Veideka tõus võiks hakata tulema Harrise liitumisega.

Ühtlasi, Harris tekitaks ilmselt ka Menzisele rohkem võimalusi, sest hetkel teda ei osata leida absoluutselt.

Ühesõnaga, Tartule oleks see kui sõõm värsket õhku, kui Harris liitub - samas, ei imestaks, kui herr Pahv leiab sponsoritelt just Harrise jaoks rahalisi vahendeid. See praegune väike must ning Harris oleks huvitav duo. Samas, oleks ka ühte pikka veel Keilale vaja, et rotatsiooni pikemaks saada ja üldist pilti dünaamilisemaks.

EDIT: Lipsu ja Harrise jaoks ilmselt Keilal raha ei jätku, aga loodaks ise Lipsu pigem Eestis näha, kui kuskil X kolmandas liigas (nagu kõlakas oli, et Itaalia kolmas liiga). Selge see, et ilmselt seal ainukese leegionärina saad oma büdžetti kõvasti kasvatada kui näiteks Keilas või kes teab, mis Eesti-Läti ühisliiga satsis, siis üldine tase nii mängu kui ka trenni on kehvakene ning see võib halvata edasist karjääri päris korralikult. Lühidalt, et kui ta välismaale jääb, siis loodaks ikka mingit keskmise tasemega (temale sobivat) kõrg-esiliigat.

Järgmine küsimus on ka iseloomud, et Pahv ja Lips oleksid sellesmõttes ka huvitav duo, et kuidas need egod põrkuvad ja kas põrkuvad :)
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

SopsuSõge kirjutas: 09 Jaan 2024, 10:39 Ja nagu Mängumeestes juba räägiti ka, et ehk see annab jõudu uuesti Veidekale, kes on ikka väga sügavas nii füüsilises kui ka vaimses augus. Kui hooaja teises pooles tugevasti statsi tegema ei hakka, siis ootab tuleval aastal ilmselt Kalle Kohukeste sats, sest võib eeldada, et hetkel on bandud suht suur rahaline risk Veideka peale, aga sealt dividende absoluutselt ei ole välja tulnud - et Veideka tõus võiks hakata tulema Harrise liitumisega.
Lihtsalt infoks ,et Veidekal on Tartuga 2 aastane leping.

Aga sellega olen nõus ,et kui Tartu tahab üldse Cramole vastu asuda ja mingigi medali saada, siis Tartu vajab 2 uut mängijat (ühte eesliini ja ühte mängujuhti) ja vbl mõni leegionär tuleks minema saata, kõige parem oleks leida uus peatreener aga usun ,et Vetra jääb hooaja lõpuni. Mänguprotokolle vaadates on Shundeli effektiivsus on väga tihti miinuses, eriti tugevamate meeskondade vastu, nii ei saa ju võita ja teine must lammas on Malmanis, kes toodi siia liidriks aga kes kaob pooltes mängudes üldse ära, oktoobris tegi mõned liidri väärilist mängu aga peale Kitsingu toomist on ka tema väga kahvatu. Menzies on suht tubli omade miinustega (aeglane ja pehme ning olematu viskega) aga ma pole täheldanud ,et Vetra kasutaks maaalakaitset , mis sellise pikka kolliga oleks vastastele suht ehmatav.
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas SopsuSõge »

RK kirjutas: 09 Jaan 2024, 11:01
SopsuSõge kirjutas: 09 Jaan 2024, 10:39 Ja nagu Mängumeestes juba räägiti ka, et ehk see annab jõudu uuesti Veidekale, kes on ikka väga sügavas nii füüsilises kui ka vaimses augus. Kui hooaja teises pooles tugevasti statsi tegema ei hakka, siis ootab tuleval aastal ilmselt Kalle Kohukeste sats, sest võib eeldada, et hetkel on bandud suht suur rahaline risk Veideka peale, aga sealt dividende absoluutselt ei ole välja tulnud - et Veideka tõus võiks hakata tulema Harrise liitumisega.
Lihtsalt infoks ,et Veidekal on Tartuga 2 aastane leping.

Aga sellega olen nõus ,et kui Tartu tahab üldse Cramole vastu asuda ja mingigi medali saada, siis Tartu vajab 2 uut mängijat (ühte eesliini ja ühte mängujuhti) ja vbl mõni leegionär tuleks minema saata, kõige parem oleks leida uus peatreener aga usun ,et Vetra jääb hooaja lõpuni. Mänguprotokolle vaadates on Shundeli effektiivsus on väga tihti miinuses, eriti tugevamate meeskondade vastu, nii ei saa ju võita ja teine must lammas on Malmanis, kes toodi siia liidriks aga kes kaob pooltes mängudes üldse ära, oktoobris tegi mõned liidri väärilist mängu aga peale Kitsingu toomist on ka tema väga kahvatu. Menzies on suht tubli omade miinustega (aeglane ja pehme ning olematu viskega) aga ma pole täheldanud ,et Vetra kasutaks maaalakaitset , mis sellise pikka kolliga oleks vastastele suht ehmatav.

Tänud täpsustamise eest Veideka osas!

Ma isiklikult usun, et Malmaniselt ning Shundelist annaks nagu hea treeneriga "kivist vett välja pigistada" - paraku olen ka kindel, et Vetrtal on garanteeritud leping, kui ta just ise ei taha ära minna. Ning olen sinuga nõus, et peatreener peaks olema esimene, kust muudatusi tegema hakata - samas, selleks on võib-olla selline jama aeg, et üleminekute aken läheb varsti kinni ning tähtsad mängud ees...


Arvata võib ka tegelt, et kui Harris peaks tulema, siis Shundel lahkub ning tema võiks ka nii mõnegi klubi radaril olla.


Shundelit halvab minuarvates ka Rosenthal nagu ka teisi tagumisi ja tervet satsi üldiselt, aga seda sai juba kirjutatud. Ma võin küll eksida, aga Taltechis eelmine hooaeg oli ka Shundel pigem selline palliga mees, mitte pallita.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

SopsuSõge kirjutas: 09 Jaan 2024, 11:38
Shundelit halvab minuarvates ka Rosenthal nagu ka teisi tagumisi ja tervet satsi üldiselt, aga seda sai juba kirjutatud. Ma võin küll eksida, aga Taltechis eelmine hooaeg oli ka Shundel pigem selline palliga mees, mitte pallita.
See natuke loll jutt, see ,et Märt halvab teiste mängijate mängu, jah Märt teeb lollusi ja halvab meeskondliku mängu, samas kui tema ei viska ja ei ründa siis teised loobivad palli nagu kuuma kartulit ja teevad lõpuks kas hädaviske või pallikaotuse, mängijad peaksid oma ära tegema, saavad Kitsing ja Kivi Märdi kõrval küll hakkama, Shundel on Ukraina koondise piiril mängija , tule mängu , näita mida oskad, pahatihti tulevad lapsikud vead, mida tehakse lastekorvpallis, sellega nõus ,et mõne teise treeneri mängujoonisesse sobiks ka Shundel palju paremini , ilmselgelt Vetra mänguplaan talle ei sobi aga ka eelmine hooaeg Talltechis playoffides kadus ta ära, enne seda oli ka kaua varjus ja siis mingi kuu -poolteist oli äss.
Veidekas saab ka Märdi kõrval hakkama, ka tema puhul arvan ,et ei sobi või ei meeldi talle Vetra mängujoonis ja ka Veideka puhul on "parim enne" aeg juba lähedal aga mõnedes mängudes hoolimata "Märdi pallihoidmisest" suudab Veidekas küll väga head mängu näidata.
Seda võin öelda ,et kuuldavasti Tartu otsib mängijateturult nii pikka kui ka mängujuhti väga aktiivselt, loodame et keegi ikka leitakse ja nad ikka sobivad Vetra mängujoonisesse. Aga mängijate turg on nagu ta on ja Vetra ei ole selline treener kes viimasel hetkel leitud isetseva ameeriklasega paneb meeskonna mängima seega mujalt väljapraagitud mängulõhkujad teeksid asja veel hullemaks.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4499
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Drogba kirjutas: 09 Jaan 2024, 00:02 Kuhu siis Harris maandub? Mis rahvas arvab? Tartu oleks ehk tiitlimängu seisu kohast kõige parem, annab neile tagaliini ehk mingi uue kindluse, aga kas siis huvitav loobutakse Shundelist.
Kui talle tuleb Itaalia kolmanda liiga pakkumine, siis pole tedagi kerge saada. Tundub, et nad suudavad PAF liiga üle maksta ja on kujunemas Baltikumi mängijate unelmate liigaks (Gluditis, Vitols, Lips). Kui siiski, siis pigem valib ta Tartu ja Rigas Zelli vahel. Mõlemal on mängujuhi positsioonile tugevdust vaja ja Umbrasko on talle tuttav treener. Tartu suudaks ENBLs pakkuda rahvusvahelisi mänge, mis annab tulevaks hooajaks enam võimalusi silma paista.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Drogba kirjutas: 09 Jaan 2024, 00:02 Kuhu siis Harris maandub? Mis rahvas arvab? Tartu oleks ehk tiitlimängu seisu kohast kõige parem, annab neile tagaliini ehk mingi uue kindluse, aga kas siis huvitav loobutakse Shundelist.
Mängumeeste tänase twiidi järgi Harrise tulek Tartusse peaks olema sisuliselt vormistatud
Lips siis Itaaliasse, Serie B , Chieti klubi, kuuldavasti VÄGA korraliku palga eest :D
East
Kasutaja
Postitusi: 1156
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Huvitav, kas Harrise tulek tähendaks Shundeli minekut või on Harris mõeldud praegusele kooslusele lisana juurde?

Kui teine variant, siis peab tõdema, et Tartus ikka raha jagub. Ma arvaks, et need ajad on vast möödas, kui Harris ainult elamise ja söögi eest mängis - arvestades, et tal oli peale Bulgaariat ka muid kosilasi, siis võib eeldada, et tal tekkis viimase aasta-pooleteisega ikkagi mingi normaalne turuhind.

Eks näis, kas ja kuidas see asi lõpuks välja kukub, aga vähemalt teoorias võiks Harris hea täiendus olla. Liiga palju lollusi väljakul ei korralda ning kaitses viitsib ka mängida.

Millele ma veel mõtlesin - kas Rosenthali vastu välismaalt pole mingit huvi? Me võime siin heietada küll, et ta jooksutab mingitel hetkedel Tartu mängu kokku, aga statistika on ju ilus ning kehvemagi statistika pealt on talvel välismaale mindud.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas elchukakabra »

Maide riputas ketsid varna - põlv ei kannata enam mängimist
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4499
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas: 11 Jaan 2024, 08:42 Huvitav, kas Harrise tulek tähendaks Shundeli minekut või on Harris mõeldud praegusele kooslusele lisana juurde?

Kui teine variant, siis peab tõdema, et Tartus ikka raha jagub. Ma arvaks, et need ajad on vast möödas, kui Harris ainult elamise ja söögi eest mängis - arvestades, et tal oli peale Bulgaariat ka muid kosilasi, siis võib eeldada, et tal tekkis viimase aasta-pooleteisega ikkagi mingi normaalne turuhind.

Eks näis, kas ja kuidas see asi lõpuks välja kukub, aga vähemalt teoorias võiks Harris hea täiendus olla. Liiga palju lollusi väljakul ei korralda ning kaitses viitsib ka mängida.
Harrise kasutegur võiks avalduda pigem selles, et ta tekitab võimalusi teistele, toob nii Veidemani kui Shundeli paremini mängu sisse + loob Menziesele olukordi. See, milles Rosenthalil vajaka jääb. Ta on ikka väga teist tüüpi mängija kui Shundel, aga muudaks Tartu mängupildi mitmekesisemaks. Tema hind on vahepeal kindlasti tõusnud, kuid tundub, et vähemalt Keila Tartuga konkureerida ei suuda. Ma ise mõtlesin korraks, et Majstorovic saadeti ära, et leida Harrise palkamiseks vahendeid. Kuid samas selliseid alamõõdulisi USA tagamängijaid on turul palju, vaevalt et see nüüd mingi ulmeline summa on. PAF liiga jaoks on Harris kindlasti valuable player, arvestades juba tema kogemust.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4292
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Ise jäin korra mõtlema, et kas Harrise liitumine Tartuga võib veidi tekitada analoogse olukorra nagu Pärnus juhtus SMP liitumise järel. Pigem on see vähetõenäoline, aga huvitav saab olema näha kuidas Vetra Harrise liitumise ära manageerib. Mulle vähemalt tundub, et see just kõige lihtsam ülesanne olema ei saa. Seda esiteks seetõttu, et Märt on saanud üsna vabalt möllata kogu senise hooaja, ilma et oleks ülemäära suurt hirmu, et pingilt tuuakse keegi teine peale, aga nüüd on Harrise näol üks lüli juures. Teiseks isiklik statistika - mängijad küll ütlevad tihtilugu, et oh kui võistkond võidab, siis pole vahet mitu punkti ma viskan...See on selline so-so lause ning kindlasti nad seda pisut ikka jälgivad. Kolmas, mis haakub pisut eelmise punktiga ning mis on Rosenthali vaatest võib-olla kehv kuid Tartu vaatest positiivne, on mängukoormus - see peaks minema nüüd veidi paremasse balanssi. Mis omakorda võib luua olukorra, kus Märdi efektiivsus paraneb.

Igaljuhul saab olema põnev. :popcorn:
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas SopsuSõge »

marxx762 kirjutas: 11 Jaan 2024, 11:00 Ise jäin korra mõtlema, et kas Harrise liitumine Tartuga võib veidi tekitada analoogse olukorra nagu Pärnus juhtus SMP liitumise järel. Pigem on see vähetõenäoline, aga huvitav saab olema näha kuidas Vetra Harrise liitumise ära manageerib. Mulle vähemalt tundub, et see just kõige lihtsam ülesanne olema ei saa. Seda esiteks seetõttu, et Märt on saanud üsna vabalt möllata kogu senise hooaja, ilma et oleks ülemäära suurt hirmu, et pingilt tuuakse keegi teine peale, aga nüüd on Harrise näol üks lüli juures. Teiseks isiklik statistika - mängijad küll ütlevad tihtilugu, et oh kui võistkond võidab, siis pole vahet mitu punkti ma viskan...See on selline so-so lause ning kindlasti nad seda pisut ikka jälgivad. Kolmas, mis haakub pisut eelmise punktiga ning mis on Rosenthali vaatest võib-olla kehv kuid Tartu vaatest positiivne, on mängukoormus - see peaks minema nüüd veidi paremasse balanssi. Mis omakorda võib luua olukorra, kus Märdi efektiivsus paraneb.

Igaljuhul saab olema põnev. :popcorn:
Vabandust, kui ma eksin, aga kas Harris pigem ikka selline vend varasemalt ei tundunud ning ka Bulgaaria statistika seda ei kinnita, et sellesmõttes ei tahaks nagu nõus olla või sa mõtled üleüldiselt k.a Märt? Ise usun, et tema tulek muudab palju ning annab lisakäike juurde. Ning selle käiguga võiks arvata, et kui nüüd Vetra alt ei vea - teeb Tartu suured sammud edasi.

Kui palju aga Lips ca seal Itaalias teenib? Kui Mängumeestes öeldi, et Gilberti Rumeenia salary oli 10k, siis kas võib eeldada, et Itaalia kolmas liiga pakub ligilähedast palka ainukesele leegionärile või pigem ikka vähem?
Kenzo
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Okt 2023, 09:54

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Kenzo »

Kas või miks Cramo ei ole Harrise vastu huvi tundnud?
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas SopsuSõge »

Kenzo kirjutas: 11 Jaan 2024, 14:58 Kas või miks Cramo ei ole Harrise vastu huvi tundnud?
Minu jaoks on Harris selline "all-around" mängija, ehk viskab veits punkte, annab söötu ja võtab lauda suht võrdsel tasemel. Ning minu silmis vajab Cramo pigem tüpaažilt mängijat, kes eelkõige on skoorija ning olukordade looja. Ehk nagu kunagi oli võib-olla Keene või ka Gilbert väikeste mööndustega. Keene sellesmõttes, et tema võttis fookuse enda peale - sellest tulid olukorrad teistele. Gilbert lisaks punktidele - suutis luua ka olukordi teistele.
Vasta