Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Eesti spordiajakirjandus on lihtsalt reaktsiooniline. Väga harva kohtab sisukaid artikleid. Rohkem lihtsalt kajastatakse mingit sündmust või kommenteeritakse skandaali.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4169
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Huvitav et sellest siin juttu pole olnud ning ka meie kodune meedia on taaskord väga vaikne olnud:

After two seasons in the Latvian-Estonian basketball league, the champion of the previous two seasons Slobojanskas "Prometey" will leave the tournament, the portal "Sportacentrs.com" has learned.

Information about leaving the Latvian-Estonian league and the end of the project was also confirmed by the representatives of the Ukrainian club to the portal "Sportacentrs.com".

"We have not received an official notification from the "Prometey" club about leaving the Latvian-Estonian league. When that happens, we will also discuss the situation publicly. Yes, at the moment it looks like dark clouds have gathered because there are some rumors floating around, but I do not want to comment or discuss them in any way, out of respect for the representatives of the club, with whom I cooperated throughout the season and who had indicated in our previous mutual conversation that the club plans to play also next season,'' Salvis Mētra, director of Latvian basketball leagues, commented on the Ukrainian club's situation for the portal Sportacentrs.com.

"Prometey" from Slobojanska joined the Latvian-Estonian basketball league in 2022/2023. in the season after Russia started the war in Ukraine. In both past seasons, "Prometey" became the champion of the Latvian-Estonian league. In the first season, Ukrainians beat Riga VEF with 77:62 in the final, but in the last season they won gold against Tallinn's "Kalev/Cramo" - 91:83.

Also, in the two seasons spent in Latvia, "Prometey" played in the ULEB Eurocup, trying to fulfill the dream of participating in the ULEB Euroleague. In the first season, "Prometey" reached the semi-finals, losing to Ankara's "Turk Telekom" in Riga, but in the second season, they suffered a loss in the quarter-finals against the French club "JL Bourg".
RK
Kasutaja
Postitusi: 1645
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Paistab ,et Reinar ei saa meistriliiga kohta
Tsitaat ajalehest
Kas Hein kasutab korvpallikooli kohta järgmisel hooajal, ei osanud ta alaliidu juhatusele veel öelda. Halliku sõnul lubanud Hein talle teada anda oma otsusest, ent seni pole kõnet tulnud.

Hallik nentis, et sponsorite otsimise aeg tiksub kuklasse ning tõenäoliselt tema kooli võistkonda järgmisel hooajal meistriliigas ei näe. «Eks proovime edasi ja ehk ongi niimoodi parem. Kui tulevikus õnnestub ülespoole tõusta, ei saa keegi öelda, et koht on kingitusena saadud,» lisas Hallik.

https://sport.postimees.ee/8021833/korv ... vabapaaset
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 881
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202932 ... uba-paigas

Peep ülbab ja klähvib Atsiga kohati, aga üldiselt mõnus kuulamine. Eks ju Paju pani küsimused Atsile ette, mida vaja küsida ja Peep ei jätnud asjakohaselt reageerida. Saime ka teada, et lisaks Ukraina pikale Keilal uus Ameerika mees olemas. Eeldan, et tagamängija. Kasemetsa pigem jätkab?! Tamkivi ja Margus Pahv jätkavad kindlasti.

Küsimus, kui Tarmo Hein ei kasuta järgmisel hooajal oma kõrgliiga kohta, kas see koht jääb talle ülejärgmiseks hooajaks alles?
Kadrinas on kahtlane vaikus, kas mingi töö ikka käib, et tulla kõrgliigasse või mitte ja see on täitsa välistatud?
RK
Kasutaja
Postitusi: 1645
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Drogba kirjutas: 16 Mai 2024, 15:23 https://sport.delfi.ee/artikkel/1202932 ... uba-paigas

Peep ülbab ja klähvib Atsiga kohati, aga üldiselt mõnus kuulamine. Eks ju Paju pani küsimused Atsile ette, mida vaja küsida ja Peep ei jätnud asjakohaselt reageerida. Saime ka teada, et lisaks Ukraina pikale Keilal uus Ameerika mees olemas. Eeldan, et tagamängija. Kasemetsa pigem jätkab?! Tamkivi ja Margus Pahv jätkavad kindlasti.

Küsimus, kui Tarmo Hein ei kasuta järgmisel hooajal oma kõrgliiga kohta, kas see koht jääb talle ülejärgmiseks hooajaks alles?
Kadrinas on kahtlane vaikus, kas mingi töö ikka käib, et tulla kõrgliigasse või mitte ja see on täitsa välistatud?
Kadrina ei soovi kindlasti minna meistriliigasse, kui Keila korvpallikool ei pane võistkonda siis ülejärgmiseks hooajaks tal kohta enam meistriliigas ei ole, vähe sellest Keila korvpallikoolil oli 2 liigas koht, saan aru ,et Pahv võtab Keila korvpallikoolilt u19 mängijad ka ära kes seal mängisid,ja tahab teha ise 2 liiga meeskonna, Kelial korvpallikoolil ei ole ka 2 liiga meeskonna jaoks mängijaid või ma eksin?

Lisaks ka artikkel Õhtulehest
paar tsitaati siit:
Hetkel tundub, et me tuleval hooajal meistriliigas ei mängi. Raha pole lihtne kokku klopsida ja aega on vähe. Proovisime, aga mis kehvasti see uuesti,“ ütles Hallik.

Korvpalliliidu peasekretär Gerd Kiili sõnul ei ole alaliidus kellelgi midagi Lääne-Virumaa ega Halliku vastu. Nende soov oli mitte luua pretsedenti.

„Seda masinavärki oleks hiljem võimatu peatada. Nüüd sai meie sekretariaat ülesande töötada välja kriteeriumid – majanduslikud, korvpallipüramiidi puudutavad jne –, millele saame edaspidi wild card'i väljastades tugineda,“ sõnas Kiili.

Ka peasekretär kinnitas, et alaliidule teadaolevalt pole Hallikul ja Keila Korvpallikoolil plaanis koostööd teha. „See on ka geograafiliselt pigem välistatud, sest nad asuvad üksteisest ikkagi liiga kaugel. Juriidiliselt on see võimalus olemas.“
Uueks hooajaks ülesandmise tähtaeg on 30. juuni. Kiili sõnul peale Tallinna Kalev/SNABBi teisi äralangejaid olla ei tohiks. „Meie parima teadmise kohaselt kõik ülejäänud klubid jätkavad,“ sõnas Kiili. See annab lootust, et ka rahalistes raskustes olev Rapla korvpalliklubi plaanib tuleval hooajal Eesti eliitseltskonnas mängida. Seni on Rapla klubijuht Jaak Karp olnud jätkamise osas pigem positiivsel, aga ka äraootaval seisukohal.

https://www.ohtuleht.ee/sport/1106959/k ... ist-aastat
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Virumaal on selge tühimik ja see tuleb täita, aga Reinar Halliku soovid ja tegemised jätavad pisut kummalise mulje. Sponsoritega põhimõtteliselt räägitud pole, talendid on kõik 16-aastased, kes esiliigaski ühe mängija erandiga rolli ei mänginud, ja siis soovitakse wild cardi? Siin ei ole ju mille põhjal anda ja ma ei saa aru, et miks ta seda juba praegu tahab. Edovald, Kivimägi, Avdejev kasvagu enne pikkus täis ja pangu esiliigas korvid põlema.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 881
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Huvitav on see, et ka Mängumeeste esmaspäevases saates Annuki jutust jäi nagu mulje, et ka RHKK koolil on veel arenemisruumi, et pole mingi mega supper koht, kus ülim talendid. Samas kui kuulab Kruusi ja Sõbra Betsafe podcasti, siis see on mega koht, kus kell 6 hommikul on juba kang rinnal ja töö käib. Võta siis kinni, kellel õigus. u19 mõistes tehti kõva töö kui 16 a poistega valdavasti tiitel Viimsilt endale saadi. Samas jah u19 ja isegi Esiliiga taset väga ei kannata võrrelda, sest esiliiga selgelt tummisem.

Keila probleemi tuuma üks osa on ka avalikuks tulnud siis. Põhjust peituvat selles, et Hein tahab massi kossule kasvatada, aga Peep tahab proffikorvpallile keskenduvaid poisse kasvatada. Lisaks olla Keila KK-s treeneritel liialt madalad litsentsid ja ma saan aru nende tase ei ole Pahvi arvates piisav. Leidsin näiteks, et Keila KK-s töötab treenerina vana kõva mängumees Ivo Uibukant, kellel kogemust mängijana küllalt. Seega tal kindlasti midagi lastele edasi anda. Tarmo Heina tasemes Peep ei kahtle, tal seda küllalt, lihtsalt tal liiga palju ülesandeid gruppide ees nagu ma aru saan. Naljakas on see, et Peep ise ka nagu orkester, et rapsib igal rindel, aga teistele heidab ette. Samas eks ta tahaks ju enda meeskonnale järelkasvu.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4433
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Põhimõtteliselt sobiks Lääne-Virumaale meistriliiga meeskond vägagi hästi. Korvpalliliiduga on lihtsalt selline pisike probleem, et kui kunagi mõistust jagati, olid nemad parajasti kollektiivpuhkusel, strateegilist mõtlemist neil üldse pole. Ühest küljest on arusaadav, et üleminek esiliigast meistriliigasse võiks käia tulemuste kaudu, aga minu meelest ei olnud ka viimased liitujad, Viimsi ja Keila, esiliiga võitjad, kuigi kolme hulgas ning siis tekib juba küsimus, miks just kolm, millest hambad ristis kinni hoitakse, mitte kõrgeima asetusega klubi, kes on valmis meistriliigaga liituma. Selge on see, et meistriliiiga jaoks pead sa ehitama omaette meeskonna ja need RHKK u-19, u-16 kutid mängiksid esiliigat edasi ja saaksid meistriliigas prügiminuteid, nii läks ka Viimsi ja Keilaga. Sellegipoolest saaksin veel aru, kui üritatakse sportlikust printsiibist lõpuni kinni hoida, aga kõige selle kõrval käib ka veel mingi kummaline litsentsiäri. Põhimõtteliselt võib Keila Korvpallikool nüüd anda oma litsentsi teise liiga viimasele ja siis pole korvpalliliidul midagi öelda. Muide, mis sai Rakvere Tarva litsentsist, kas see on kusagil Suslovi sahtlipõhjas või anti korvpalliliidule tagasi? :)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4169
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Eks vaatenurk ja nägemus võibki mõneti erinev olla ning kindel võib vast selles olla, et Reinar ise näeb samamoodi hulganisti kohti mille pealt juurde panna. See, et hommikul juba kang rinnal on küll tore aga tõenäoliselt tegu mõningase liialdusega ja päeva lõpuks on see küll vajalik aga pelgalt sellest ei piisa. Nagu ütlesin, siis kindlasti Reinari alumised astmed pole lõpuni valmis arendatud ja ainus mis puudu - on koht meistriliigas.

Mõni kindlasti võib minu väidet lollakaks pidada, aga mina isiklikult ei poolda seda, et tuleb klubi x (käesoleval juhul nt RHKK) kus on hulk oma noori ja võibolla mõni kohalik hääbuv mängumees kuhu liidetakse ideaalis mõni taset kannatav välismaalane. Selline konseptsioon (küll edukamas võtmes) on meil Viimsi näol täna juba esindatud ning mu meelest ei peaks see saama mingiks uueks trendiks, millega müüakse end kõrgemale tasemele. Ma ei ütle et omi noori ei peaks olema vms, aga veidi selline kahetine tunne tekib. Ühest küljest on sääraste võistkondade olemasolu vajalik ning tore, teisalt liiga üldisele tasemele see just midagi juurde ei anna.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4654
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas: 16 Mai 2024, 22:03 Eks vaatenurk ja nägemus võibki mõneti erinev olla ning kindel võib vast selles olla, et Reinar ise näeb samamoodi hulganisti kohti mille pealt juurde panna. See, et hommikul juba kang rinnal on küll tore aga tõenäoliselt tegu mõningase liialdusega ja päeva lõpuks on see küll vajalik aga pelgalt sellest ei piisa. Nagu ütlesin, siis kindlasti Reinari alumised astmed pole lõpuni valmis arendatud ja ainus mis puudu - on koht meistriliigas.

Mõni kindlasti võib minu väidet lollakaks pidada, aga mina isiklikult ei poolda seda, et tuleb klubi x (käesoleval juhul nt RHKK) kus on hulk oma noori ja võibolla mõni kohalik hääbuv mängumees kuhu liidetakse ideaalis mõni taset kannatav välismaalane. Selline konseptsioon (küll edukamas võtmes) on meil Viimsi näol täna juba esindatud ning mu meelest ei peaks see saama mingiks uueks trendiks, millega müüakse end kõrgemale tasemele. Ma ei ütle et omi noori ei peaks olema vms, aga veidi selline kahetine tunne tekib. Ühest küljest on sääraste võistkondade olemasolu vajalik ning tore, teisalt liiga üldisele tasemele see just midagi juurde ei anna.
Millise kontseptsiooniga klubid peaksid siis sinu arvates meistriliigasse pürgima? Meie esiliigas pole ju mõeldav, et keegi komplekteerib meeskonna, kuhu kuuluvad parimas mängijaeas meistriliiga tasemel kohalikud + mõni kvaliteetne välismängija. Sarnase komplekteerituse pealt tuli ju paar hooaega tagasi meistriliigasse Keila (ja ka toona oli kõvasti ohkimist, et sellist klubi meistriliigasse küll vaja pole). Ainus erinevus Kelia ja RHKK vahel on see, et Keila kasvandikud olid vanemad kui on praegu RHKK omad, see-eest RHKK-l on välja panna suurema potentsiaaliga noormängijad.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Võiks ju oletada, et kui Reinar oleks läinud nt Rakvere linna kindla toega + veel mõne suurema sponsori jah-sõnaga, siis olnuks koha saamine ka tõenäolisem? Kui sa lähed müts näpus ja ütled, et tahaks teha, raha nagu veel pole, aga 16-aastased poisid tuleb külma vette lükata. No ma ei tea...kas te annaksite?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4169
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

NoName ütles põhimõtteliselt ära mu mõtte pikenduse. Ma ei leia et peaks kuidagi nui neljaks pressima läbi wild-cardide jms asjade end KML-i. Kui sul on ikkagist ikkagi väga noored ja õblukesed kutid siis selleks võib veel aega anda. Ma ei tahtnud öelda, et oma noored + mõni vilunum + välismaalased oleks otseselt halb, aga täna on sääraseks konseptsiooniks veel liialt vara. Eriti kui me räägiksime hooaja eelarvest 300k (ma lihtsalt ei usu, et seal piirkonnas täna nüüd ja kohe suurem summa kokku aetaks), siis antud eelarve puhul väga suuri ootusi pakutava taseme osas panna saaksime.
Mul ei ole absoluutselt mitte midagi selle vastu et korvpall regionaalsuse mõttes laieneb, aga kui seda teha 16-17-18 aastastega, siis need laksud on liiga valusad mis kohe sisse saadakse. Pigem eelistaks ma näha neid samu kutte aasta - kahe pärast. Aastate tagune audentes, kus oli päris palju perspektiivikaid mängumehi on mõneti hea näide selles vallas - tõsi sinna pold liidetud kogenumaid kohalike mehi ning välismaalasi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4433
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202935 ... nte-minema
Hallik saatis korvpalliliidule viieleheküljelise visioonidokumendi, kuid asja menetlemise järel juhatus kolmapäeval neljanda koha tõusmise pretsedenti siiski ei loonud. „Ma polegi saanud ametlikku kinnitust, et mis konkreetselt puudu jäi. Aga üks asi on selge: meistriliigasse me järgmiseks hooajaks ei lähe,“ lausus omanimelise korvpallikooli juht, kes soovis enne aktiivselt sponsorite uste kulutama hakkamist alaliidult jah-sõna saada.
...
„Las need noored mängivad ja saavad kogemusi, sest täpselt nii nad karastuvad. Meil on natuke liiga palju seda mõtlemist, et hakkame alles 20–22-aastastele minuteid andma ja siis nad on äkki 24-selt mängumehed. Neid minuteid tuleb varem anda. Võib-olla sügisel oleksime mõne mängu saanud 60-ga, aga kevadel enam poleks saanud. Mida varem me neid noori tules karastame, seda parem pikas jooksus Eesti korvpalli jaoks. Võib-olla olen selle poolest natuke vastuvoolu ujuja,“ rääkis endine korvpallikoondislane.
Tänavu tõestas sunnitud noorenduskuuri teinud Viimsi, et Eesti-Läti liiga tasemel saab ka nooremate meestega hakkama. Näiteks tegi sümpaatse hooaja Stefan Vaaks. „Olen seda kaks-kolm aastat rääkinud, et noored kannatavad selle taseme ära. Jumal tänatud, et Viimsi selle olude sunnil ära tegi, sest nüüd pole see Reinari jutt, vaid on konkreetne näide olemas. Viskame Eesti noorkorvpallurid vette ja ujuvad välja need, kes ujuvad. Ning kui ei uju välja, siis pole mõtet profikossule aega raisata ja saab minna ärimeheks või muule tööle, millega kõrvalt saab mängida madalamal tasemel oma lõbuks,“ tõdes 40-aastane Hallik.

Ma arvan, et 5-6 vanemat meest juurde saada pole nüüd ka mingi ületamatu mustkunst. RHKK oleks esiliigas ilmselt kolme hulka jõudnud, kui Post oleks neil jätkanud. Eelarvega saab loomulikult pingeline olema, aga seda kõigil. Eestis väga selliseid rahas suplevaid klubisid ei tekigi. Võib-olla parim lahendus olekskli olnud, kui Rakvere Tarvas oleks mingil kujul jätkanud ja RHKK oleks moodustanud sellele esiliiga duubli.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Ma ei saa sellest külma vette viskamise tuhinast lihtsalt aru. Jah, päris mitu Eesti mõistes talendikat poissi, aga Viimsi enamik poisse olid ju ka 20-22. Mida nad seega ikka väga ette näitasid? Vaaks lihtsalt on väga talendikas, aga järgmist hooaega vaadates oleksid enamik Reinari poisse ka temast 1-2 aastat nooremad. Ma usun, et reaalsuses ei saaks keegi neist erilisi mänguminuteid ja rahaliste vahendite puudumisel oleks meil Tallinna Kalevile tõepoolest vääriline asendus. Ei tea, kes Virumaal viitsiks ennast sellisel juhul saali vedada? Miks peaks esiliigas olema üldse vale koht, kus poisid saaksid meeste seas mängu proovida? Nüüd juba läheb asi varasema jutu kordamiseks, aga ma leian, et me peame püüdlema kõrgema taseme suunas ja mitte vastupidi lähenema esiliigale.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas BCKLV »

Samas see Audentes oma kolakatega tootis meile valdava osa tänaseid tippe - Drell, Kotsar, Kullamäe, Raieste, Hermet, Tass.. Pigem arvaks, et 20 aastasena kiire ja füüsilisema mänguga tutvust tegemine on liiga hilja ja võib noorkorvpalluri suunata hoopis tootvale tööle. Kuidagi peab ju alustama, isegi Kalev/Cramo sai algul Canon/ENMina kolakaid, so what. Kas korvpalli kandepinna laiendamine ei peaks üles kaaluma võimalikud ebamugavad mängutulemused?

Erilist vastumeelsust sellele otsusele tekitab Gerd Kiili seisukoht, et mida vähem meeskondi seda parem - nii on mängugraafikut lihtsam teha. Vaja oleks pikemaid pause mängude vahele. Päriselt?
Vasta