Saku Liigad ( I ja II liiga)

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas RK »

Esiliigas 12 klubi väljas, üllatusi ei ole, selle Mooste klubi nimi on esilagu Rock Mooste
basket.ee lehel valige hooaeg 2024/25
https://www.basket.ee/et/meeste-esilliga/2/voiskonnad/
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 987
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas Drogba »

https://korvpall24.ee/intervjuu-esiliig ... enam-pole/

Keegi lühikokkuvõtet ka saab teha? Anistetl pidi pakkumisi ju olema. Kas Mängumeestes mitte ei öeldud, et öelgu Aniste number ja see ka makstakse?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4499
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas vaim564 »

Drogba kirjutas: 08 Juul 2024, 22:06 https://korvpall24.ee/intervjuu-esiliig ... enam-pole/

Keegi lühikokkuvõtet ka saab teha? Anistetl pidi pakkumisi ju olema. Kas Mängumeestes mitte ei öeldud, et öelgu Aniste number ja see ka makstakse?
Need kaks tsitaati võtavad ilusti jutu kokku:
Meistriliigas teevad enamus satse tööd profitasemel. Kui sa päris profitasemel mängida ei taha ja tahad pigem hobikorras kossu teha, siis esiliiga on ideaalne koht, kus kossu nautida.

Mis plaanid Sul järgmiseks hooajaks on? Kus Sa mängima hakkad?

Kus, seda veel ei tea, aga pigem mängin esiliigas edasi.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 28 Juun 2024, 08:40
Klubi nimi on Mooste SK Mõis. Spordiregistris on näiteks Mooste valla spordiklubi "Mõis" registreeritud Mooste alevikku. Seega on minu meelest ju täiesti loogiline eeldada, ilma tausta teadmata, et klubi võiks Moostes baseeruda ning seal kodumänge pidada.
Panen siia Rocki klubi pressiteate, mängust lahkutakse ilusa näoga :D , lihtsalt selgituseks et nn Rocki satsi litsents on Torma SK käes ehk siis Tralla käes

Rock mängib uuel hooajal esiliigas uue partneriga
Rock korvpalliklubi on käed löönud uue partneriga, et jätkata oma meeskonnaga mängimist Eesti esiliigas. Uueks partneriks on Mooste Mõis SK.
Mooste Mõis on seni aktiivselt tegelenud seenioride korvpallimeeskonnaga (35+, 40+, 45+). Käidud on ka mitmetel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel. Kahel korral on maailmameistrivõistlustelt tuldud ka võiduga: 2015. aastal saadi kuldmedal USAs vanuseklassis 30+ ja 2017. aastal Itaalias klassis 35+. Viimati löödi kaasa 2019. aastal maailmameistrivõistlustel Soomes ning aasta varem ka Euroopa meistrivõistlustel Sloveenias. Mõlemalt turniirilt toodi koju hõbemedalid 35+ vanuseklassis. Rääkimata juba edust Eesti kohalikel seenioride turniiridel. Nüüd aga lüüakse kaasa ka esiliigameeskonna tegemisel.

„Hästi palju on peale käidud, et lööksime ka seal kaasa,“ rääkis Mooste Mõis SK eestvedaja Janek Liivamägi. „Viimane piisk selles karikas oli see, kui sain teada, et Robin Kivi enam Tartu esindustiimi ei sobi. Ei oskavat mängida ... Siis tekkiski mõte, et kutsume mujale läinud Tartu mehed uuesti koju, et siin tiim kokku panna. See ei ole OK, kui Tartu mehed ei mängi Tartu meeskonnas. Ma pean seda proovima. Eks näis, kuidas välja tuleb, aga mina teen kõik endast oleneva, et see tiim oleks edukas. Ühe aasta võib esiliigas olla, aga eesmärk on ikkagi Tartu mehed kokku tuua ja meistriliigasse minna. Juba on ka ettevõtjaid, kes mõtlevad nii nagu mina, ja neid tuleb järjest juurde.“

Janek Liivamägi on uuel hooajal ka Rocki esiliigameeskonna mänežer, kelle ülesandeks on kõik meeskonnaga seonduv (peatreeneri leidmine, tiimi komplekteerimine, toetajate leidmine jne). Uudiseid meeskonna kohta on oodata juba lähema aja jooksul.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 987
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas Drogba »

See Robin Kivi jutt, et ei oskavat enam mängida ja ei sobi satsi on küll mingi väga kummaline lugu. Jah vb Heiko teda endale Cramosse ei võta, aga ülejäänd pundid võtaks ta kahel käel vastu ma usun. Veel noorema poolsem Eesti kutt, kes väljakul ka miskit head korraldab. Pigem ta siis ise loobus kuna tal äkki õpingud ja vb mingi teine töökoht ahvatlevam.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 845
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas NoName »

Eks kui sul on suuremad ambitsioonid ja saad aru, et tiivad ei kanna, siis võib-olla ei ole asjal lihtsalt mõtet. Võid Eesti liigas 15 aastat nühkida, aga what's the point.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas vanafänn »

NoName kirjutas: 17 Juul 2024, 22:37 Eks kui sul on suuremad ambitsioonid ja saad aru, et tiivad ei kanna, siis võib-olla ei ole asjal lihtsalt mõtet. Võid Eesti liigas 15 aastat nühkida, aga what's the point.
No Doronn pani 16 aastat Tartu eest, Robinil alles 8 aga oleks võinud ju veel 9 panna ja sarnase tiitli saada. Nali naljaks aga ma usun, et kui tal elu poleks nii seotud Tartuga siis Sõbra niidukite remondikoda oleks temaga päris head tööd teinud.
East
Kasutaja
Postitusi: 1156
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas: 17 Juul 2024, 22:37 Eks kui sul on suuremad ambitsioonid ja saad aru, et tiivad ei kanna, siis võib-olla ei ole asjal lihtsalt mõtet. Võid Eesti liigas 15 aastat nühkida, aga what's the point.
Kui Kivi otsustas ise lõpetada, siis minu meelest ei andnud ta endale siiski piisavalt võimalust ning kahju, et ta uut keskkonda ei otsinud. Neid näiteid on Eesti korvpallis ju piisavalt olnud, kus mõni mängija on olnud pikalt varjusurmas, aga peale uude keskkonda siirdumist täiesti uue hingamise ja enesekindluse leiab. Selles suhtes oli ääretult sümpaatne, et Eelmäe (ilmselt ka olude sunnil) nüüd Raplasse siirdus. Teed ühe korraliku hooaja ning hoopis uus perspektiiv võib avaneda.

Aga huvitav näha, mida see uus Tartu klubi teha suudab. Kivi endale meelitamine oleks neilt päris aus avakäik ning kui klubil omab tulevikuks tõesti tõsiseltvõetavat KML ambitsiooni, siis on päris huvitav näha, kas Tartusse mahub kaks klubi ära või mitte.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 987
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas Drogba »

East kirjutas: 17 Juul 2024, 23:26
NoName kirjutas: 17 Juul 2024, 22:37 Eks kui sul on suuremad ambitsioonid ja saad aru, et tiivad ei kanna, siis võib-olla ei ole asjal lihtsalt mõtet. Võid Eesti liigas 15 aastat nühkida, aga what's the point.
Kui Kivi otsustas ise lõpetada, siis minu meelest ei andnud ta endale siiski piisavalt võimalust ning kahju, et ta uut keskkonda ei otsinud. Neid näiteid on Eesti korvpallis ju piisavalt olnud, kus mõni mängija on olnud pikalt varjusurmas, aga peale uude keskkonda siirdumist täiesti uue hingamise ja enesekindluse leiab. Selles suhtes oli ääretult sümpaatne, et Eelmäe (ilmselt ka olude sunnil) nüüd Raplasse siirdus. Teed ühe korraliku hooaja ning hoopis uus perspektiiv võib avaneda.

Aga huvitav näha, mida see uus Tartu klubi teha suudab. Kivi endale meelitamine oleks neilt päris aus avakäik ning kui klubil omab tulevikuks tõesti tõsiseltvõetavat KML ambitsiooni, siis on päris huvitav näha, kas Tartusse mahub kaks klubi ära või mitte.
Kui Keilasse mahub 2, siis Tartus võiks vapsee 3 olla! Kahju, et perekond Selidel näiteks Estikoga ei olnud ambitsiooni tõusta kõrgemale tasemele.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas RK »

Drogba kirjutas: 17 Juul 2024, 22:29 See Robin Kivi jutt, et ei oskavat enam mängida ja ei sobi satsi on küll mingi väga kummaline lugu. Jah vb Heiko teda endale Cramosse ei võta, aga ülejäänd pundid võtaks ta kahel käel vastu ma usun. Veel noorema poolsem Eesti kutt, kes väljakul ka miskit head korraldab. Pigem ta siis ise loobus kuna tal äkki õpingud ja vb mingi teine töökoht ahvatlevam.
See jutt , et Kivi satsi ei sobi on tõesti vale jutt, ta ise ei soovi mängida tipptasemel Tartus, tal kõrgkool läbi ja spetsialistina on Eestis päris korraliku töötasu võimalik teenida, tal juba mitu töökohta, lisaks on tal probleemid tervisega, pool viimast hooaega mängis valudega, kui sporti ei tee pole probleemi, kui tipptasemel sporti teha peaks vbl opile minema
Ja ka tõsi ,et tal on pakkumisi teistelt Eesti klubidel nii meistriliigast kui ka esiliigast, usun et väiksema koormusega treenides on ta võimeline mitu aastat meistriliiga tagumise otsa satsides või esiliigas tippsatsides tiksuma
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4292
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas marxx762 »

Neid näiteid on ju tegelikult päris palju kus mängijaid ei osata justkui õigesti ära kasutada. Viimastena siis kasvõi Kivi või Eelmäe. Selle kõige juures on mulle jäänud täiesti arusaamatuks, et kuidas see võimalik on. Tartu varamul, siis Vetra ja Mazursi hooajad kus nii ühelt kui teiselt poolt jäi kõlama, et neid mängumehi tuleks hoopis teistmoodi kasutada, aga mis kõikse jaburam, siis pingil istub abitreener, kes juhuslikult on eestlane ja see ka midagi ei kosta. Välismaine peatreener ei peagi eestlaste tugevusi läbi ja lõhki tundma, aga mulle kõlaks loogilisena, et selleks ongi kodumaine abitreener kes siis võistkonna lootsi selles vallas toetab.
Kunagine näide Jõesaare minekust Hispaaniasse, kus toonane peatreener pani ta lihtsalt esimesena kiiresse jooksma ja esimesena kaitsesse jõudma. Samas Jõesaare tugevus on olnud alati aktiivne lauda minek jms asjad. Okei, seal olid taustal ka muud teemad, aga siiski. Saab näha kuidas Pärnu uus peatreener näiteks Valget hakkab kasutama. Kui joonis ei näe Valge puhul ette, et ta ei saa täiel kiirusel viskele minna või close oute rünnata, siis julgen arvata, et ta kasutegur kukub märgatavalt.

Väga offtopic vastus küll minult aga siiski.
Kahju muidugi et üks noor ja asjalik korvpallur taaskord pildilt maas.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 17 Juul 2024, 23:26 Kui Kivi otsustas ise lõpetada, siis minu meelest ei andnud ta endale siiski piisavalt võimalust ning kahju, et ta uut keskkonda ei otsinud. Neid näiteid on Eesti korvpallis ju piisavalt olnud, kus mõni mängija on olnud pikalt varjusurmas, aga peale uude keskkonda siirdumist täiesti uue hingamise ja enesekindluse leiab. Selles suhtes oli ääretult sümpaatne, et Eelmäe (ilmselt ka olude sunnil) nüüd Raplasse siirdus. Teed ühe korraliku hooaja ning hoopis uus perspektiiv võib avaneda.

Aga huvitav näha, mida see uus Tartu klubi teha suudab. Kivi endale meelitamine oleks neilt päris aus avakäik ning kui klubil omab tulevikuks tõesti tõsiseltvõetavat KML ambitsiooni, siis on päris huvitav näha, kas Tartusse mahub kaks klubi ära või mitte.
Eelmäei ei läinud Tartust ära olude sunnil vaid omal soovil, ka Tartu meeskond soovis teda ja asi ei olnud ka tasus, Rapla ja Tartul suht sama pakkumine , Tartul isegi suurem aga Raplal veel mõnedboonused lisaks
Mis puudutab seda uut klubi siis Kivi endale meelitamises olen ma nats skeptiline aga eks me näe, ma ei välista Kivi puhul ka mõnda meistriliiga klubi, kus ta saab väiksema koormusega treenida a la Sõbra Keila ka Maaülikool on teooreetiliselt võimalik ja mingi imepisike võimalus on ka ,et ta jätkab Tartu Ülikooli meeskonnas.
See uue klubi juht Liivamägi on oma sõnades suur Tartu patrioot ja Tartu mängijate eest võitleja aga esiliiga mängudes, nii Maaülikooli kui ka Tartu duubli mängudel ja ka meistriliiga Tartu ülikooli Maks ja Mooritsa mängudel on ta eranditult Tartu vastasmeeskonna poolt ja seda väga demonstratiivselt, vähe sellest , suur Tartu fänn tegi Keila meeskonnale Tartus oma kohvikus välja õhtusöögi , kui nood käisid Tartus mängimas, sest keilakad võitsid Keilas Tartut :D
NoName
Kasutaja
Postitusi: 845
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas NoName »

Kui ma ei eksi, siis Kivi rääkis ju juba koolis käies, et paneb sellele kossuga võrdselt rõhku. Eks teatud inimesed lihtsalt teevadki midagi, sest nad on selles head, aga mitte seetõttu, et meeletu kirg. Taolist asja on isegi NBA kohta öeldud, et osadele seal isegi ei meeldigi korvpall. Kuigi see tundub ilmselge liialdus. Ega ma ju Kivit ka ei tunne, aga kunagi taolist teemat lugedes tekkis tunne, et korvpall ei ole tema jaoks see värk, kus tätoveerid põleva korvpalli endale biitsepsile.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4292
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas marxx762 »

Ma ütleks, et üks asi on armastus ja kirg mängu enda vastu, aga samavõrd oluline on ka päeva lõpuks teenistus. Ikka ja jälle on olnud arutelusid, kus räägitakse et suurem enamus eesti mängijaid saavad võibolla 1,5k palka. Sulle võib ju see mäng väga meeldida, aga päeva lõpuks on soov ühel päeval korter osta, auto liisida ja pere luua ning 1,5k palgaga seda Tartus või Tallinnas väga ellu ei vii. Ehk siis ka Kivi näitel, kui noormehel on haridus käes, tervis pole ka maailma parimas seisus ning tööturul jagub valikut ning ka võrreldavat sissetulekut ning seda isegi aastaringselt, siis päeva lõpuks võib see otsus üsna kergelt sündida.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Saku Liigad ( I ja II liiga)

Postitus Postitas toivo »

Meenub, et Kristo Orulaga oli sama teema kunagi. Oli TTÜ-s Kuusmaa käe all tubli mängija ja kui treener 2010/11 hooajaks Cramosse liikus, siis võttis tema ja portsu teisi mehi (Tamm, Saks, Toome ja vist oli veel kedagi) kaasa. Selle ühe Cramo hooajaga sai selgeks, et Orula päris VTB tasemel mängija ei ole, aga Eesti liigas võinuks veel aastaid mängida, vanus oli tolleks hetkeks alles 25. Aga ta oli kossu kõrvalt TTÜ-s ehituse eriala lõpetanud (Kivi õppis vist ka ehitust, aga TTÜ Tartu kolledžis) ja ilmselt ei olnud motti siin väikse raha ja suurema tulevikuperspektiivita põrutada ning pärast seda ühte Cramo aastat lõpetas meistriliiga tasemel mängimise ära. Nüüd vaatan Linkedinist, et ta töötab ühes Eesti mõistes suures ehitusettevõttes projektijuhina ja pakun, et ei kahetse et ketsid üsna varakult varna sai riputatud.
Vasta