Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 678
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Kui mõelda, et Harjumaal on nüüd siis 5 meistriliiga meeskonda + Rapla, mis on Tallinnast 50 km kaugusel, siis ega seda raha ongi väga raske juurde leida.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4269
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Puhas enda isiklik arvamus ja üldse mitte halvaga öeldud
.
Tallinnas või selle lähiümbruses võib olla 5 klubi ning lisaks on ka hulganisti teiste aladega tegelevaid organisatsioone ning spordiklubisid kes kõik pretendeerivad suuremal või vähemal määral siinsetele võimalikele toetajatele. Ka Eesti teistes suuremates linnades (Tartu ning nt Pärnu) on sarnane seis. Jah klubisid on võibolla vähem aga samamoodi on ka elanikke vähem ja ettevõtteid vähem kes võiksid klubisid nende ettevõtmistes toetada. Ometigi suudavad paljudki neist oma eelarvet kasvõi pisikeste sammude kaupa kasvatada ehk siis raha leidub turult, mis näitab et seda on võimalik kaasata. Ei ole ju nii, et 600k eelarvega võistkond saab veel raha leida, aga 1m eelarvega võistkond on oma lae meie tingimustes saavutanud. Olen seda ka korduvalt varem öelnud, et eks see ongi üks väga keeruline ja tänamatu töö, aga miskit peab ikkagist valesti kusagil olema, kui siis näiteks Kalevi varamul on igal aastal sama jutt, et eelarve ei kasva vaid pigem väheneb või jääb samaks.

Samal ajal opereerib Riia VEF ca 1,5m eelarvega ning teine uus tulija Riia Zelli üritab saavutada 1m eelarve. Samas linnas on veel väga mastaapne jäähokiklubi ning jalka sats ning veavalt nendega toetust otsivate klubide nimistu sealmail piirdub. Riia on oma suuruselt harjumaaga täiesti võrreldav, aga seal justkui on vahendeid. Võib-olla on Läti seadused kuidagi soodsamat ettevõtjatele, et sporti toetada või on siis sealmail spordi toetamine märksa enam au sees kui seda meil.

Tulles tagasi meie klubide juurde, siis mis mulle silma hakkab, on see, et me "elame" aastaid ühtede ja samade toetajate peal. Jah, turvaline valik ja koostöö maksab, aga tihtilugu jääb mulje et tegu on ühest küljest õnnistuse kui ka õnnetusega. Mis ma sellega mõtlen, on see, et sul on ettevõttega X olnud hea koostöö ja kindel toetus aastaid, aga samal ajal on turul teisigi samas valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid kes võiks ehk samuti olla asjast huvitatud (puhas spekulatsioon), aga meil vist säärast asja ei harrastata, et kui oled ühe ettevõtte valinud, siis elad sellega.

Mulle selles osas meeldis kunagine Mängumeest episood kus käidi välja mõte, millele olen isegi mõelnud, et miks nii ei tehta. Lühidalt oli see järgnev: võtad tööle müügimehe, kelle palk on X eurot + tulemustasu. Niipalju kui müüd siis iga müügi pealt on Y-% tulemustasu müüdu pealt. Mulle justkui jääb mulje, et meie klubide oskus end müüa on ka praktiliselt olematu. Pahatihti ei jõuta ettevõtte uksest sissegi või siis ei tule saadetud e-mailidele vastustki, aga paljad e-kirju laiali spämmides ei olegi minu arust võimalik mingit resultaati eelarve kasvatamise vallas saavutada.

Veelkord, eks see on väga raske teema, aga selles ma olen veendunud, et meie turul on piisavalt raha, mida oleks võimalik kätte saada. Lihtsalt meil puuduvad oskused, võimekus seda nö. koju tuua. See kas kõnealuses piirkonnas on 10-20 või 30 spordiklubi ei mängi minu hinnangul teatud tasemel enam rolli vaid maksab visioon, produkt, meedia huvi jpt teised aspektid. (lihtsas keeles kuni 100k opereeriv klubi ei tohiks mingil kujul olla see, kes võtab ära mõne 200-400k opereeriva klubi või sportlase võimaliku toetaja, kui oleks vastupidi, siis selle toetuse aluseks pole enam mingi turundusväljud vms eelpool mainitud aspekt vaid puhas isiklik seos või sümpaatia antud ala või sportlase suhtes)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4269
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Nüüd kui Kirvese lahkumine on ametlik, siis vist on üsnagi kriitilise tähtsusega, et Nurger suudetaks jätta. Või üritatakse nüüd äkki Tormi Niits võistkonda meelitada?
PG- Kaukiainen?; PG/SG
SG- Böckler; Dorbek; Kitsing
SF- Toom; Kuuba; Kurbas
PF- Hermet; Niits/Välismaalane
C- Nurger?; Välismaalane
East
Kasutaja
Postitusi: 1126
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas: 09 Juul 2024, 12:27 Nüüd kui Kirvese lahkumine on ametlik, siis vist on üsnagi kriitilise tähtsusega, et Nurger suudetaks jätta. Või üritatakse nüüd äkki Tormi Niits võistkonda meelitada?
PG- Kaukiainen?; PG/SG
SG- Böckler; Dorbek; Kitsing
SF- Toom; Kuuba; Kurbas
PF- Hermet; Niits/Välismaalane
C- Nurger?; Välismaalane
Mina näeks ennemini Karl Markus Poomi meeskonnas kui Niitsu. Poomil on märksa kõrgem potentsiaal ning Niits on hetkel veel ikka väga vaese mehe Kirves. Ma ei tahaks arvata, et pelgalt üks õnnestunud play-off seeria võiks Niitsule Kalevis lepingu tuua - olgem ausad, ülejäänud hooaeg oli Niitsul ikkagi pigem tagasihoidlik, nagu ka Raplal tervikuna. Pigem peaks Niits hetkel Pärnu/Rapla tasemel veel kaks stabiilset hooaega tegema, et saaksime rääkida kvalitatiivsest taseme tõusust. Jah, Poomil ei ole peale noortekoondiste samuti midagi säravat ette näidata, aga ta võiks taseme poolest olla Kuubaga pigem võrreldav ning Kuuba eelmise hooaja naasmine koduliigasse oli selles suhtes pigem julgustav.

Vene võiks ka potentsiaalne variant olla, kuigi selleks peaks vist väiksemat sorti ime juhtuma. Ühest küljest ei ole Vene tundunud kunagi Kalevi radaril olevat ja ka vastupidi pole Kalev kunagi Vene eelistus olnud. Teisest küljest ei tundu ta ka rahaliselt realistlik eesmärk olevat, arvestades neid musti pilte, mida eelarvest maalitud on.

Kui Venet ei taheta/ei saada, siis mulle näib pigem olulisemana, et korvi alla kaks välismaist meest tuuakse ning nendega täppi pannakse.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4269
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Ega ma ütlegi et Niits oleks mingi selline valik, mis oleks võrreldav Kirvese tasemega. Kirvest on üldse väga keeruline asendada, seda siis just nende oskuste ja võimekuse poolest mida me teame. Tegu on lihtsalt väga spetsiifilise mängijaga ning nagu sa isegi mainid, siis ega Poomgi poleks võimeline seda rolli säärasel kujul täitma. Tõsi, viimane on noorem ja perspektiivikam. SSV palganumber on vast selline, et tema eest saaks kaks välismaalast.
Saab igatahes huvitav olema näha, kellega puudu olevad lüngad täidetakse, sest hetkel kõige kriitilisemad positsioonid ju täitsa tühjad.
ok
Kasutaja
Postitusi: 496
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Poomi kaasamine oleks meeldiv muidugi. Aga kui veel alternatiive vaadata, siis Taavi Jurkatamm on ju ka variant. Saab kasutada nii 4 kui 5 peal ja kaitses ajab asja ära, v.a väga jämedate tsentrite vastu
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4477
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas: 09 Juul 2024, 13:00 Mina näeks ennemini Karl Markus Poomi meeskonnas kui Niitsu. Poomil on märksa kõrgem potentsiaal ning Niits on hetkel veel ikka väga vaese mehe Kirves. Ma ei tahaks arvata, et pelgalt üks õnnestunud play-off seeria võiks Niitsule Kalevis lepingu tuua - olgem ausad, ülejäänud hooaeg oli Niitsul ikkagi pigem tagasihoidlik, nagu ka Raplal tervikuna. Pigem peaks Niits hetkel Pärnu/Rapla tasemel veel kaks stabiilset hooaega tegema, et saaksime rääkida kvalitatiivsest taseme tõusust. Jah, Poomil ei ole peale noortekoondiste samuti midagi säravat ette näidata, aga ta võiks taseme poolest olla Kuubaga pigem võrreldav ning Kuuba eelmise hooaja naasmine koduliigasse oli selles suhtes pigem julgustav.

Vene võiks ka potentsiaalne variant olla, kuigi selleks peaks vist väiksemat sorti ime juhtuma. Ühest küljest ei ole Vene tundunud kunagi Kalevi radaril olevat ja ka vastupidi pole Kalev kunagi Vene eelistus olnud. Teisest küljest ei tundu ta ka rahaliselt realistlik eesmärk olevat, arvestades neid musti pilte, mida eelarvest maalitud on.

Kui Venet ei taheta/ei saada, siis mulle näib pigem olulisemana, et korvi alla kaks välismaist meest tuuakse ning nendega täppi pannakse.
Venega on vist selline väike probleem, et ta on ise Eestis mängimise välistanud, kuigi see oli varem, võib-olla nüüd on midagi muutunud, äkki vana mees tahab koju. Eestlaste osas häid valikuid pole (mis vastaksid tasemele, development teamiga pole BCL kvalifikatsioonis midagi teha). Kõik need Poomid, Niitsud saaksid ehk hooaja lõpuks nõutavasse vormi ja sedagi, kui kõik sujub. Ma kahtlustan, et võib isegi viit leegionäri vaja minna, Jurkatamm ja Kirves on olulised lahkujad. Loodetavasti Nurger jääb, siis oleks vaja täiendusi C, PF, PG/SG, PG + võimalik SF/SG. V-olla üritab Rannula Gilbertit tagasi tuua, eelmine hooaeg tal suht ebaõnnestus, alustas Rumeenias, maandus Soomes, aga rahadega läheb kindlasti keeruliseks, kui eelarve ei kasva. Teoreetiliselt on võimalik ka Suarez tuua, kui tal Indoneesia periood lõpeb, aga kindlasti tahab ta rohkem raha saada, ma usun, et ka Kaukiainen küsib juurde. Teine Jurkatamm oleks jälle hädaabivariant, kuigi ta tsementeerib võimalikud kaod, saab katta nii C kui PF. Sheppardist vist Heiko ei olnud enam huvitatud.
habe
Kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas habe »

Kalev/Cramo annab teada, et meeskonnaga liitub 2024/25 hooajaks 26-aastane, 202cm pikkune suur äär/keskmängija Artem Kovalov.
East
Kasutaja
Postitusi: 1126
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Ausalt öeldes ei teagi, mida Kovalovist arvata - Viimsi eest näidatud esitusi ja numbreid on keeruline konteksti panna, aga ilmselt on ta selline eelarvesõbralik ja pigem low-cost valik. Kalevis saab ta roll muidugi sootuks teine olema kui Viimsis ning huvitav näha, kuidas ta sellega kohaneb.

Igatahes jääb üle loota, et Kovalov teeb hooaja jooksul suure sammu edasi, ning et teine pikk ta kõrval saab olema natuke rammusamate parameetritega.
habe
Kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas habe »

Eks raha vähem kahjuks ja ei saa valida keda tahaks.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

huvitav valik. Oleks oodanud tõesti veidi tummisemat tükki. Aga äkki nähakse teda peaasjalikult Kirvese asendajana?! Sellisel juhul võiks ikka loota sellist tiimi:

C välismaalane, Nurger?
PF Hermet, Kovalov
SF Toom, Kuuba, Kurbas
SG välismängija, Böckler, Dorbek
PG välismängija, välismängija ja Kitsing.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4771
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Kovalov näikse profiililt olevat justkui Suareze asendaja. Kõige tumedam stsenaarium oleks see, kui Nurger jätkaks ja saaks olema ainus puhtakujuline keskmängija ning teiseks number neljaks palgataks keegi seltskonnast Poom, Jurkatamm, Kitsing, Tamm ja Niits. Aga, noh, vähemalt on klubi jätkuvalt alles.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4477
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma suures mängus Kovalovi tsentrina ette ei kujuta. Loodetavasti saab ta olema rohkem Kirvese asendus ja tuuakse ka päris keskmängija.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 714
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Kovalov meenutab nagu kunagist Salašit, kes siin paar aastat meiega oli. Loodetavasti pole ta tõesti alamõõduline tsenter vaid ikkagist puhas neli, kes võib mängus 5minutit tsentri kohal ka tegutseda.

Kus ta üldse eelmine hooaeg edasi siirdus peale Viimsit ja mis näitajad jne.?
Sten04
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Veebr 2024, 11:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Sten04 »

vanafänn kirjutas: 10 Juul 2024, 13:38 Kovalov meenutab nagu kunagist Salašit, kes siin paar aastat meiega oli. Loodetavasti pole ta tõesti alamõõduline tsenter vaid ikkagist puhas neli, kes võib mängus 5minutit tsentri kohal ka tegutseda.

Kus ta üldse eelmine hooaeg edasi siirdus peale Viimsit ja mis näitajad jne.?
Tsiteerin Cramo pressiteatest: "Edukas hooaja esimene pool viis Kovalovi hooaja teiseks pooleks Jaapani kolmandasse liigasse, Yokohama EX meeskonda Tokyos, kus kaheksa mänguga kogus 24,8 minuti jooksul 13,5 punkti ja 7,4 lauapalli"
Vasta