BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 1219
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vanafänn »

Kustas kirjutas: 07 Nov 2025, 08:10
marxx762 kirjutas: 06 Nov 2025, 10:03
Kustas kirjutas: 06 Nov 2025, 07:11

See, et Sa pidasid minu postitust emotsionaalseks on Sinu õigus ! Minu Õigus on avaldada arvamust, kes ma olen olnud üle 10 a pidev Cramo fänn ja toetaja . Mis puutub arvamuse sisusse, siis näitab, et mul oligi õigus, sest 1,5 kuuga on läinud ainult hullemaks ja ma ütlen Sulle veel, et läheb veel hullemaks . Tegelikult said selles enamus aru, võib olla ütlesid mõned pehmemalt välja, kuigi oli ka teravamalt välja ütlejaid ja ega Sa kõiki postitusi ära ei jõua kustutada .
Ma olen klubi toetaja olnud lähes 20 aastat ning olen kõiksugu aegu näinud. Ma jään endiselt oma arvamuse juurde. Kriitikat võib jagada ning seda pole siin kunagi keelatud. Nagu ütlesin ka tol korral, siis kui kriitika on sisulise väärtusega ning ei muutu labaseks ja suvaliselt lahmivaks on kõik okei. Seda joont võiks proovida hoida, et kogu arutelu püsiks normaalsel tasemel. Eesmärk pole kunagi olnud siin kedagi vaigistada vms.
Minu postitus ei olnud kindlasti labane, jah see oli kindlasti emotsionaalne, aga mitte labane !

Labane oli näiteks meie peaministri 5.novembri kella 19.19 postitus fb-s, ta võib nii mõelda, aga mitte kirjutada avalikult .

Mina ütlen, et see on viga kui tulihingeline poolehoidja ei tohi oma meelt ja kriitikat väljendada . Saali me soovime emotsionaalseid kaasaelajaid, aga emotsioone siin peame taltsutama . Kui see vanker veel kaua allamäge läheb, siis järele jäävadki vaid sellised poolehoidjad nagu mina ja sina, aga suur mass kaob .

Mulle meeldib ka argumenteeritud arutelu .Ütle mulle miks Eestis jumaldatakse välismängijaid . See on kestnud juba iidamast ja aadamast ja see on nii mitte ainult korvpallis, äkki jalgpallis on Eestis isegi hullem . Vutis olen ma näinud seda oma silmaga lähedalt, kus välismängija on siin kunn ja teda ümmardatakse ja poputatakse ja ma olen näinud lähedalt, kuidas eesti poisisse suhtutakse välismaal mängides, kui kaotad vaadatakse esimesena välismängija otsa, kui kogu maailm käitub nii, siis miks meie ei käitu nii ? Korvpallis on see ka kestnud pikalt . Ma mäletan, kui Kuusmaa tuli Kreekast tagasi ja mängis oma viimased aastad siin, siis ta samuti ei mõistnud, kuidas neid musti siin poputati jne, sest ta mäletas selgelt, kuidas tema endaga käituti, kui panid sisse olid kunn, aga kui ei pannud olid esimene, kelle otsa vaadati .

Palun avalda arvamust, miks see nii on ?

Kui Sa väidad, et ei ole, siis vabanda, aga sa ei ole ei kossu, ega vutti lähedalt näinud ja nuusutanud .
Jorr, sina siia eksinud v? :D Ma tegelt kind of nõustun marxxiga, kuigi ma olen ise ka siia purjus peaga pannud liialt emotsionaalseid kirjeid siis tagantjärgi kahetsenud ikka ning proovin rohkem mõistlikum olla. Sa ründad ikka veel edasi, kuigi sellest on vist mingi kuu aega juba möödas vms, kui su postitus ära kustutati. Tõmba normiks nüüd ja saa üle, elu käib edasi ja su postitus ei olnud kindlasti nii läbi mõeldud ja vajalik, et ikka kedrata edasi seda teemat. Mine tõmba savu, rahune veits ja siis vaata uuesti asjad üle. Väita, et sa pole kossu ega vutti lähedalt näinud vendadele siin foorumis on küll madalalaubaline- siin ongi korralikud kossupeded, kes hoiavad eesti kossul silma peal nii kodus kui ka välismaal igal vabamal momendil.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4655
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas marxx762 »

Ma päris täpselt ei mõista mida sa küll taotled hetkel, aga see selleks. Minu nägemus asjadest sinu poolt kirjutatule on järgmine.

Mina ütlen, et see on viga kui tulihingeline poolehoidja ei tohi oma meelt ja kriitikat väljendada . Saali me soovime emotsionaalseid kaasaelajaid, aga emotsioone siin peame taltsutama .

Siinkohal ma ütleks, et ma eelistan ka saalis olles, et see tulihingelisus jääks adekvaatsuse piiridesse. Meil siin Eestis ehk näeb seda vähem, aga mulle jätab suhteliselt lameda mulje see, kui nt kohtunik fikseerib ilmselge vea ja siis fännid protesteerivad selle peale. Käisin aasta alguses Madridi Reali ja Baskonia mängu vaatamas ning päris ebasümpaatse mulje jättis tulihingeline Madriidi publik, kes ilmselgete vigade peale ka oma meelsust välja näitas ehk siis emotsiooni oli seal kõvasti, aga minu maitsele üsna rumal emotsionaalsus. Üldises pildis olen ma igati päri, et emotsiooni peab spordis olema, aga see peab olema õigel kohal.

Mulle meeldib ka argumenteeritud arutelu .Ütle mulle miks Eestis jumaldatakse välismängijaid ......

Ma küll ei saa pihta kuidas see meie eelneva aruteluga haakub, aga ma ütleks nii, et jalgpallist olen ma pigem viimased aastad eemal olnud. Kodune liiga on minule liiga igav ning "suur jalgpall" on erinevate kohustuste ja muude tegemiste kõrval jäänud ka tagaplaanile. Puhas valikute küsimus.

Mis puutub jumaldamisse, siis ma räägin kossu vaatest ainult. Esmalt ma ütleks et me ei jumalda välismängijaid või sa nimetad jumaldamiseks seda seetõttu et meie klubides mängib keskmiselt 3 välismaalast? Välismaalaste värbamist tuleks vaadata kaht pidi. On klubid kes toovad oma ahta rahakoti najal siia 3-4 küsitava väärtusega välismaalast, et teha "odav" samm tulemustes edasi (näiteks kunagine Klandorfi Kalev või tänane Keila KK) ja siis on klubid kes palkavad endale välismaalased eesmärgiga et nad annaksid klubi rosterisse veidi teist mõõdet juurde (Tartu Painter ja Bernard näiteks).

Kuna ma ütlesin eelnevalt et siin on erinevad olukorrad, siis näiteks Tartu puhul, kui Bernard või Painter ei õnnestu, siis Kuusmaa ei mängita neid nui neljaks, et oma valikuid kuidagi õigustada, sest pingil on teisigi mehi kes suudavad neid moel või teisel asendada.
Keila näitel siis on vastupidine, kuna pingil materjali napib siis ollaksegi kahvlis oma asjadega - pingilt pole kedagi panna ja siis toimubki see "välismaalase" jumaldamine. Toimuks järjepidev järelkasvu arendamine siis ehk oleks pingilt võtta mõni oma noor ja anda talle need mõned ekstra minutid, mis täna täidetakse välismaalasega ja seda isegi siis kui ta mäng üldse ei suju.

Ses osas tuleb Viimsit ja Lipsu tunnustada, et nende kindel joon on see, et mängime oma poistega ja võtame kodumaalt omi poisse juurde ning palkame väljast ainult neid, keda me tõesti oma vahenditega (eestlastega) ära täita ei suuda. Kas see on õige või vale, see on igaühe enda otsustada, aga mulle isiklikult meeldib see rohkem ja pikas jooksus võiks see meie korvpallile olla palju suurema väärtusega, kui see, et panustame 1500€ mingi välismaalase peale, kes siit aasta pärast minema läheb ja ainus kasu temast oli see, et said kaks korda kodusele rivaalile ära panna ning turniiritabelis ei olnud sa viimane vaid koht kõrgemal näiteks.

Ma võiks sellest veel pikemalt kirjutada, aga loodetavasti said sa mu pointist aru. Jalka kohta ma ei tea, kossus on meil kahetine olukord, aga päris jumaldamist ma ei näe, pigem nimetaks seda tihtilugu sõltuvussuhteks.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 1219
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vanafänn »

Väike pull BCL-ist, kus itaalia klubi Trapani, kel on suured makseraskused läksid Hapoel Holoni vastu viiekesti kohale. Kaks neist kõndisid vist lihtsalt minema ja üks mängija sai viis viga kätte 7 minutiga. Lõppskoor 38-5 ja mäng lõpetati juba enne esimese veerandaja lõppu :D
ok
Kasutaja
Postitusi: 574
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas ok »

Rytas sai BCL finaali, natukene nagu uskumatu isegi. Teine finalist AEK ja mõlemad Hispaania klubid on mängust väljas.
Vaatasin Tenerife rosterit, nii kõrge keskmise vausega satsi ilmselt teist ei leia, kes just seenioride sarja ei mängi.
Kaks meest on üle 40 ja Wesley van Beck oma 30 eluaastaga on vanuse järjekorras 12-s mees, kes siis peaks Huertasele ja kompaniile joogipudeleid ja rätikuid ulatama. Drell ja Raieste praegu oma 26-27 eluaastaga on ikka juuniorid ja peavad veel mõned aastad poisikeste satsides mängima
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4655
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas marxx762 »

Tuleb välja et Tartu ei osale BCL sarjas ning isegi mitte kvalifikatsioonis. Kõlab isegi veidi kummalisena...
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 5571
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas: 25 Juun 2026, 18:41 Tuleb välja et Tartu ei osale BCL sarjas ning isegi mitte kvalifikatsioonis. Kõlab isegi veidi kummalisena...
https://about.fiba.basketball/en/news/b ... -announced

Väärib ka mainimist, et Läti jäi VEF-i pidevate ebaõnnestumiste järel lõpuks põhiturniiri kohast ilma. Küll on seal aga kaks kohta Tšehhi päralt, kes oma meistriliiga taseme poolest seda kindlasti ei vääri. Samuti võib teenimatuks pidada Horvaatiale eraldatud kohta, Aserbaidžaanist rääkimata.

Legia otsustas jätkata Meistrite liigas ning pääses põhiturniirile.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1995
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas RK »

marxx762 kirjutas: 25 Juun 2026, 18:41 Tuleb välja et Tartu ei osale BCL sarjas ning isegi mitte kvalifikatsioonis. Kõlab isegi veidi kummalisena...
Saali pärast ei kvalifitseerunud, ei ole 3000 istekohta, erandit ei tehtud
Sten04
Kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Veebr 2024, 11:24

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Sten04 »

RK kirjutas: 25 Juun 2026, 19:23
marxx762 kirjutas: 25 Juun 2026, 18:41 Tuleb välja et Tartu ei osale BCL sarjas ning isegi mitte kvalifikatsioonis. Kõlab isegi veidi kummalisena...
Saali pärast ei kvalifitseerunud, ei ole 3000 istekohta, erandit ei tehtud
Päris kurb tegelikult, ma sain aru, et need erandid on suhteliselt lihtsasti kättesaadavad.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 776
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas BCKLV »

BCKLV kirjutas: 07 Juun 2026, 16:29 Kas klubi poolelt saab kinnitada, et Postimehes kirjutatu vastab tõele, et kui Tartu loobub (mis peaks suht loogiline olema Champions League saali nõuete pärast), siis Kalev oleks valmis kvalifikatsioonis osalema?
See, mis klubid CLi kvalifikatsioonis osalevad, on tavaliselt juuni keskpaigas avaldatud. Kas Kalev on avalduse igaks juhuks juba sisse andnud?
Pilt
Ning tulles tagasi minu viidatule paar nädalat tagasi, siis miks Kalev ei osale CL kvalifikatsioonis Tartu asemel? Või oli see Postimehe ajakirjaniku väljamõeldis, et Kalevil avaneb võimalus...
East
Kasutaja
Postitusi: 1790
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

BCKLV kirjutas: 25 Juun 2026, 20:36
BCKLV kirjutas: 07 Juun 2026, 16:29 Kas klubi poolelt saab kinnitada, et Postimehes kirjutatu vastab tõele, et kui Tartu loobub (mis peaks suht loogiline olema Champions League saali nõuete pärast), siis Kalev oleks valmis kvalifikatsioonis osalema?
See, mis klubid CLi kvalifikatsioonis osalevad, on tavaliselt juuni keskpaigas avaldatud. Kas Kalev on avalduse igaks juhuks juba sisse andnud?
Pilt
Ning tulles tagasi minu viidatule paar nädalat tagasi, siis miks Kalev ei osale CL kvalifikatsioonis Tartu asemel? Või oli see Postimehe ajakirjaniku väljamõeldis, et Kalevil avaneb võimalus...
Poleks vist Champions Pathile saadud.

Kahju, et Tartu mitteosalemisega jäävad väärtuslikud reitingupunktid teenimata. Üleüldiselt jätab FIBA CL muidugi nii või naa kentsaka mulje - muidu on reitingupunktid A&O, aga siis on lambist Aserbaidžaani klubi põhiturniiril või Tšehhil kaks klubi.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 526
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Tegelikult kirjutas Postimehe ajakirjanik isegi veidi valesti nimelt meil oleks see võimalus olnud vähemalt BCLiga rääkides osaleda kvalifikatsioonis, kuid tänavu ei oleks saanud osaleda BCL Champions Pathil vaid oleksime pidanud osalema tava kvalifikatsioonis, kus osaleb nt VEF.

Peale plusside ja miinuste kaalumist jäi seekord see teekond ette võtmata lisaks FECist tuli tugev indikatsioon, et Eestis peaks saama kaks võistkonda peale kui ka Tartu peaks loobuma, ehk eelarvele otsa vaadates, jäi see otsus tegemata.
East
Kasutaja
Postitusi: 1790
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

bckalev-cramo kirjutas: 25 Juun 2026, 21:15 Tegelikult kirjutas Postimehe ajakirjanik isegi veidi valesti nimelt meil oleks see võimalus olnud vähemalt BCLiga rääkides osaleda kvalifikatsioonis, kuid tänavu ei oleks saanud osaleda BCL Champions Pathil vaid oleksime pidanud osalema tava kvalifikatsioonis, kus osaleb nt VEF.

Peale plusside ja miinuste kaalumist jäi seekord see teekond ette võtmata lisaks FECist tuli tugev indikatsioon, et Eestis peaks saama kaks võistkonda peale kui ka Tartu peaks loobuma, ehk eelarvele otsa vaadates, jäi see otsus tegemata.
Vaatasin nüüd veidi täpsemalt BCLi süsteemi. Seal kvalifikatsiooni kohta kirjas niimoodi:
The 24 clubs that will compete in the Qualification Round will be drawn into two tournaments, with the winner of each tournament advancing to the Regular Season.

One tournament will feature the eight champions and finalists from countries not in the Regular Season (Country Representation 1), while the other will see 16 next best ranked clubs (Country Representation 2):

Country Representation 1:
BC Batumi 2010 (GEO); Bakken Bears Aarhus (DEN); CSM CSU Raiffeisen Oradea (ROU); Fribourg Olympic Basket (SUI); Landstede Hammers (NED); Patrioti Levice (SVK); Petrolina AEK Larnaca (CYP) and Salon Vilpas (FIN).

Country Representation 2:
BC Vienna (AUT); BK Opava (CZE); Dziki Warszawa (POL); Fitness First Wurzburg Baskets (GER); Lions de Geneve (SUI); Manisa Basket (TUR); Kolossos H Hotels BC (GRE); Landau Lions (AZE); Manchester Basketball (GBR); Promitheas Patras BC (GRE); Rilski Sportist (BUL); Rio Breogan (ESP); SL Benfica (POR); RASTA Vechta (GER); VEF Riga (LAT) and Denizli Basket (TUR).
Seda lugedes ju tegelikult oleks pidanud Kalev saama ka ikkagi sinna Champions Pathi poolele, arvestades, et tegemist oli kohaliku liiga finalistiga ning ühtegi Eesti klubi BCLi põhiturniiril ees ei ole? Või tegi FIBA jälle mingit loomingulist lähenemist, kus ühtedele kehtivad ühed reeglid ja teistele ei kehti? Lõppkokkuvõttes muidugi suurt vahet pole, sest ilmselt on Oradea seal Champions Pathil suurfavoriit ning edeneb põhiturniirile, aga ikkagi huvitav, mis kaalutlustel Kalevit sinna Champions Pathile poleks lastud.

Eks FIBA Europe Cup on ka hea väljund nii Tartu kui Kalevi jaoks, aga sellegipoolest tekib väike masendus selle osas, kuidas kogu ülejäänud Euroopa meilt järjest rohkem eest ära liigub. Tšehhi kahe klubiga BCLi põhiturniiril, Aserbaidžaan ühe klubiga BCL põhiturniiril ja teisega kvalifikatsioonis, Horvaatia ühe klubiga BCL põhiturniiril (null reitinguga?), Šveitsi kahe klubiga BCL kvalifikatsioonis jne.
Ataman
Kasutaja
Postitusi: 241
Liitunud: 02 Veebr 2024, 18:27

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Ataman »

Kui finantsiline pool kõrvale jätta, siis ma isiklikult ei näe ühtegi põhjust, miks Kalev peaks Meistrite liigas mängima. Olgem ausad...terve liiga peale oleks tõenäoliselt paar-kolm mängitavat vastast.

Europe Cupis on garanteeritud neli kohtumist enam ning tase selgelt jõukohasem. Või kedagi erutab BCL nii palju rohkem?
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 1311
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Drogba »

Selline see Eesti tippkorvpall on. Linn annab 300 000 tuhat, millest enamuse võtab saalirendina tagasi. Eestiga seotud ettevöte nuumab Zalgirist. Rikas mees Eestist jookseb NBA-sse kosja. Peatoetaja toetab meie parimat tippklubi, vaid 300 k eest aastas ja proovi nüüd sa kossu teha selle eest. Heiko muidugi tõestas viimati, et kui asjad kokku jooksevad, siis on võimalik. Ehk Brett näitab sama!
Mängumeeste podcasti välismaa korvpalli mängude korrespondent ja kirjasõber
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 526
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas: Eile, 09:11
Seda lugedes ju tegelikult oleks pidanud Kalev saama ka ikkagi sinna Champions Pathi poolele, arvestades, et tegemist oli kohaliku liiga finalistiga ning ühtegi Eesti klubi BCLi põhiturniiril ees ei ole? Või tegi FIBA jälle mingit loomingulist lähenemist, kus ühtedele kehtivad ühed reeglid ja teistele ei kehti? Lõppkokkuvõttes muidugi suurt vahet pole, sest ilmselt on Oradea seal Champions Pathil suurfavoriit ning edeneb põhiturniirile, aga ikkagi huvitav, mis kaalutlustel Kalevit sinna Champions Pathile poleks lastud.
Seal see sõnastus jah selline., et 8 meistrit/finalisti ja ülejäänud lähevad teistesse kvalifikatsioonigruppidesse, hetkel teiste kohtade arvestuses Oradea ja Batumi, aga see info oleks selgunud alles peale registreerimist ehk kaalutletud otsus.
Vasta