Reeglid

Muud jutud (sh arvutimängud)
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Postitus Postitas #7 »

vabandust,:D olen tõesti vähe jälgima hakkan,:d
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Postitus Postitas kalevcramo »

igatahes jah soovitan nbad jäliga. see on ikka super mis seal toimub võrreldes euroopaga. Individuaalsed skillid on liiga head lihtsalt
Patrik
Kasutaja
Postitusi: 294
Liitunud: 02 Nov 2007, 11:36
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas Patrik »

kalevcramo kirjutas:igatahes jah soovitan nbad jäliga. see on ikka super mis seal toimub võrreldes euroopaga. Individuaalsed skillid on liiga head lihtsalt
Ning meeskondlik mäng on haigelt pask pluss kaitse ei ole selline mis euroliigas, minu jaoks on NBA veidike liiga kommertslik. Kuni aastani 2000 olin ma NBA tulihingeline fänn, kuna siis olid mängijad, kes olid nö. "NBA hinged" aga nüüd on asi rohkem selline, et kes suudab rohkem punkte ägedamalt visata show. Lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus, ei vaeva oma pead eriti NBA's toimuvaga kuid hoian ikka aeg-ajalt silma peal.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Postitus Postitas Oskar8 »

ongi noh... vaadake mänge ennem kui mölisema tulete....
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Postitus Postitas kalevcramo »

inimesed saage aru, asi ei ole kaitses nad on individuaalselt lihtsalt nii head et kaitses on peaaegu et võimatu neid peadata!
Yattara

Postitus Postitas Yattara »

kalevcramo kirjutas:inimesed saage aru, asi ei ole kaitses nad on individuaalselt lihtsalt nii head et kaitses on peaaegu et võimatu neid peadata!
No kui neid nii võimatu peatada on, kuidas siis USA koondis Euroopa omadele kaotab? Kas NBAs ei eksisteeri mitte 3 sekundi reegel ka kaitses. See takistab tõhusamat kaitsetegevust, seetõttu saadakse ka kergemini läbimurdeid teha. Ma nõustun iseenesest, et NBAs on paremate oskustega mängijad, aga mängupilt on seal vahepeal ikka kohtuvav. Mängija jääb palliga seisma, vahib 15 sekki ja viskab mingeid imeviskeid, millest väga heal päeval suht paljud isegi tabavad, aga kui on halb päev, siis tabavad enamik ainult rõngast. Aga ega seegi staarmängijat ju ei heiduta ikka neid samu viskeid proovimast. Järgneb vastaste rünnak, mis on nagu eelmise koopia. Siis näidatakse mingit imeviset või pealtpanekud (tihti terve kohtumise ainus tõeline highlight), kus mees hästi kõrgele hüppab, kusagil spordiuudistes või NBA Top10s ja eurooplased ongi jälle vaimustuses.
Vaseliini Mati
Kasutaja
Postitusi: 301
Liitunud: 01 Okt 2007, 17:45

Postitus Postitas Vaseliini Mati »

mul siin tekkis reeglite kohta üks küsimus, mis juba ammu painab, aga pole veel küsinud.

et kui ründemängija teeb viske (näiteks kolmese) ja kaitsemängija üritab hüpates koppa panna kuid kuna pall lendab enne ära, siis lendab oma ettesirutatud käega viskemängijale kätte. st. vise on toimunud, aga toimub kontakt - kaitsja puudutab oma käega tema oma. kas see on viga?
Viimati muutis Vaseliini Mati, 19 Okt 2008, 17:49, muudetud 1 kord kokku.
greystone
Kasutaja
Postitusi: 1914
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:28

Postitus Postitas greystone »

No minu teada on, nt üks näide Lätiga kodumäng kui Kiks sai esimest korda 3 vabakat, siis Berzins lendas talle ju üsna selgelt peale viset sisse.
Kasutaja avatar
Madis
Kasutaja
Postitusi: 236
Liitunud: 06 Sept 2008, 19:11
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas Madis »

Vaseliini Mati kirjutas:mul siin tekkis reeglite kohta üks küsimus, mis juba ammu painab, aga pole veel küsinud.

et kui ründemängija teeb viske (näiteks kolmese) ja kaitsemängija üritab hüpates koppa panna kuid kuna pall lendab enne ära, siis lendab oma ettesirutatud käega viskemängijale kätte. st. vise on toimunud, aga toimub kontakt - kaitsja puudutab oma käega tema oma. kas see on viga?
Pead ei anna, aga peaks olema.
Kasutaja avatar
TDK
Kasutaja
Postitusi: 1796
Liitunud: 30 Okt 2007, 19:50
Asukoht: Keila

Postitus Postitas TDK »

Olene kohtuNIKUDEST, aga jah vahest antakse õrna puudutuse eest ka kohe viga, kuigi vise on toimunud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Postitus Postitas Rix »

Viset loetakse sooritatuks, kui pall on lahkunud viskaja käest (kätest) ja ta maandub jalgadega väljakule e puudutab maad (kui oli hüppevise). Seega, "viga pärast viset"printsiip rakendub sellest hetkest.Nii peaks olema vähemalt reeglites sätestatud.
Viimati muutis Rix, 15 Dets 2008, 16:20, muudetud 1 kord kokku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Postitus Postitas Rix »

Madis kirjutas:
Vaseliini Mati kirjutas:mul siin tekkis reeglite kohta üks küsimus, mis juba ammu painab, aga pole veel küsinud.

et kui ründemängija teeb viske (näiteks kolmese) ja kaitsemängija üritab hüpates koppa panna kuid kuna pall lendab enne ära, siis lendab oma ettesirutatud käega viskemängijale kätte. st. vise on toimunud, aga toimub kontakt - kaitsja puudutab oma käega tema oma. kas see on viga?
Pead ei anna, aga peaks olema.
Küsimus ei ole kontaktis, kuna kaitsemängijal on õigus käed üles tõsta ja ka üles hüpata oma "silindri" sees e kui kätega katust ei pane ja alla ei raiu, vaid sirgelt üles tõstad ja ründemängija sinu kätele nn ise sisse sõidab, siis on ründemängija vastutav kontakti eest ning mingit viga pole (kui just ei anta ründeviga, aga siis peaks kontakt toimuma kehasse). See on tegelikult üks mängus kõige enam ette tulevaid situatsioone ja ründemängija pahameele või otsese sõimamise põhjus. Väidetakse, et oli ju kontakt, aga kontakt iseenesest ei ole ju viga, kui kaitsemängija mängib õigesti, st jääb nn oma silindri sisse ja sirutab käed välja. Noh, kordan igaks juhuks üle, kuna see on teadmise ämm: kaitsemängija ei tohi nn katust teha (käed poolviltu üles), üles hüpates ette poole liikuda kehaga, kui selle tagajärjel tekib kontakt, ega kätega alla raiuda (noormängijate viga, kes alati liiga palju NBAdon vaadanud). Kui ta seda ei tee, pole üldjuhul põhjust ründajal kohtunikku süüdistama hakata, et "löödi vastu käsi!".
Viimati muutis Rix, 15 Dets 2008, 16:37, muudetud 1 kord kokku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta