Vormel1

Muud jutud (sh arvutimängud)
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Postitus Postitas Oskar8 »

kalevcramo kirjutas:nii imelik kui see ka poleks, nautisin ma alati Schumacheri domineerimist. Ja praegu Buttoni oma, kui lihtsalt meeldivad need kaks sõitjat siis ei saa midagi nende võitude vastu olla. Ainult et Vettel võiks veel põnevust juurde lisada. Meie suurest "parimast" maailmameistrist pole mingit konkurentsi enam.
Schumacheri domineerimist ma jälestasin, aga kuna Button on olnud mu lemmik juba kaua-kaua , siis ma lihtsalt naudin ta võitmist :D
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Postitus Postitas zero0 »

Rahvusvaheline autoliit FIA käis vormel-1 tiimidele välja plaani, mille alusel oleks järgmisel hooajal kululimiidiks seni pakutud 45 miljoni euro asemel 100 miljonit eurot.

Küll aga tahab FIA suruda 45 miljoni euro suuruse limiidi meeskondadele peale 2011. aastaks.

Kululimiidi alla läheks kõik vormeli ehitusega seonduv, vabad käed jäetaks tiimidele sõitjate palkade, mootorite ja reklaamiga seonduvale.

Samuti on FIA nõus sellega, et meeskondade raamatupidamist hakkaksid kontrollima rahvusvahelise autoliidu ametnike asemel neutraalsed audiitorid.

FIA andis järele ka reeglimuudatuste osas ja nii sõidetaks järgmisel aastal sisuliselt samadel alustel mis tänavu. Erand tehtaks uuele mootoritarnijale Cosworthile, mille jõuallikatele ei pandaks sarnaselt teistele pööretelugejat 18 000 peale.


Läks nii nagu ma arvasin - FIA annab lõpuks järele. Ilma Ferrarita ei oleks see sari ikka päris see, mina igal juhul ei jälgiks enam.
Eepica91
Kasutaja
Postitusi: 123
Liitunud: 07 Apr 2009, 20:06

Postitus Postitas Eepica91 »

minujaoks pole ferrari kunagi midagi olnud ega hakka ka olema. seega savi kas nad on või ei ole.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Postitus Postitas zero0 »

Vormel-1 karusselli tiimide ühenduse FOTA kaheksa liiget teatasid, et ei nõustu rahvusvahelise autoliidu FIA poolt pakutud ettepanekutega ja moodustavad uue sarja.

BMW-Sauber, Brawn, Ferrari, McLaren, Red Bull, Renault, Toro Rosso ja Toyota polnud nõus FIA neljapäevase pakkumisega, kus tüli tekitanud kululimiit tõstetaks 45 miljoni euro asemel 100 miljoni euro peale. Samuti oli FIA nõus tegema FOTA-le järeleandmisi paberimajanduses ja reeglites.

„Me peame lähtuma vormel-1 põhiväärtustest ja ei näe muud võimalust, kui luua oma võistlussari," seisis FOTA avalduses. „Meie ülesanne on muuta vormel-1 publikule odavamaks, kuigi sarjas jätkavad parimad sõitjad, staarid, kaubamärgid, sponsorid, eestvedajad ning motospordiga juba ajalooliselt seotud ettevõtted."

Praegustest vormel-1 meeskondadest jäävad loodavast sarjas eemale Williams ja Force India, kes olid varem nõustunud FIA ettepanekutega ning seetõttu FOTA-st välja visatud. Samuti on FIA-ga käed löönud kolm uut tulijat Campos, U.S. F1 ja Manor.

Vormel-1 sarja juhi Bernie Ecclestone'i sõnul üritavad tiimid temalt võimu üle võtta ja mees ähvardaski sõnakuulmatuid meeskondasid suurte rahatrahvidega.

FIA ei ole veel FOTA avaldust kommenteerinud.



Siiski-siiski...
Dunky
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 30 Mai 2009, 12:47

Postitus Postitas Dunky »

F1 läbi . :(BMW-Sauber, Brawn, Ferrari, McLaren, Red Bull, Renault, Toro Rosso ja Toyota koostöös FOTA-ga teevad oma sarja .
Eepica91
Kasutaja
Postitusi: 123
Liitunud: 07 Apr 2009, 20:06

Postitus Postitas Eepica91 »

ei ole läbi ju 2 sarja tuleb ja siis on rohkem vaatamist:) minujaoks küll saab asmer ka sõitma:P
Dunky
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 30 Mai 2009, 12:47

Postitus Postitas Dunky »

Seda küll kuid Põhilise põńevuse tiimid lahkuvad . Kes F1-s veel on ainult Force India ja Williams . Nad visati välja FOTA-st .
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Postitus Postitas Alex »

See aasta on ikka sellel tsirkusel vint üle keeratud.Võibolla olekski targem uus sari luua..........Põhimõtteliselt võiks Buttonile juba tiitli üle anda,vaevalt järele jäänud etappid midagi muudavad.
Huvitav mis nägu pealik nüüd teeks,kui tal oleks see uuendus läbi läinud,et kes rohkem etappe võidab saab ka tiitli.
YNWA
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Postitus Postitas zero0 »

Kui tipptiimid lahkuvad F1-st, siis see sari pole enam vaadatav. Minu meelest see kulutuste piiramine on ka üks paras farss. Soovin näha tipptehnoloogiat ja kiireid autosid, mitte mingisugust jama.
Eks Asmeril avaneb võimalus nüüd, kuid temasuguseid on veel maailmas palju, kuigi igaüks neist pole tulnud briti F3 meistriks :P
nba-on-lahe
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: 17 Jaan 2009, 20:50

Postitus Postitas nba-on-lahe »

Minu jaoks on F1 ikka see uus sari ja hakkan ainult seda vaatama. F1ks teevad selle sarja tiimid ja autod mitte Ecclestone.
Kasutaja avatar
Kalev4ever
Kasutaja
Postitusi: 2728
Liitunud: 28 Juun 2008, 19:03
Asukoht: Paide

Postitus Postitas Kalev4ever »

Button võidab niikuinii soliidse eduga, õigemini ta on juba võitnud.
Barrichello jahub kogu aeg, et tahab Buttoni päevad ära rikkuda jne, aga ega ta suurt ei korralda :D

Igatahes mina pole enam vormelit jälginud. Kogu see asi on nii lolliks aetud, et huvi kadus ära. Kahju. Kadus Märtini eemale minekuga ka WRC huvi, nüüd siis ka F1 hukk.
Fear the prophet!
Kasutaja avatar
Kivipallur
Kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 19 Mai 2009, 15:48

Postitus Postitas Kivipallur »

WRC läks ka põhja FIA reeglite muudatuste tõttu...Mina vaataks pigem seda uut sarja ,mille moodustaks FOTA. F1-l pole tuleviku ilma Ferrarita...teised meeskonnad oleks veel asendatavad.
Pilt
greystone
Kasutaja
Postitusi: 1914
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:28

Postitus Postitas greystone »

kui FOTA oma sari tuleb, siis on ka lootus vanad klassikalised rajad tagasi saada, nagu Imola, Montreal jne..:P
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kasutaja123 »

Pärast Märtini lahkumist läks põhja WRC, nüüd peaaegu kohe pärast Schumacheri lahkumist läheb põhja F1. Huvitav paralleel? :D
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Postitus Postitas Soho »

asi kisub ikka väga labaseks ära :D http://www.delfi.ee/news/sport/automoto ... d=24150283
nu jah ega ma ka ple vaadand f1 juba mingi 2a enam pms pärast schumi lahkumist huvi kadus
aga loodaks küll et uus sari tuleks tahaks näha mis sellest vanast f1 saab võib olla järgmise aasta veab veel välja ja siis pankrott xD
Suletud