Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Seni, kuni pole ühtegi kindlat uudist uue hooaja kohta, võib ju ikka lootust ja optimismi säilitada. Eks kui esimesed konkreetsed uudised tulevad (või tulemata jäävad) võib täie hooga edasi kritiseerida :D
cramokalev
Kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 28 Apr 2010, 22:27

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas cramokalev »

Palju kalevis on selliseid mehi kes uudiseid teevad?Keerles on mees kes on minu arust hetkel kalevi selgroog.Arbet ja T.Sokk vajusid ära kohe hooaja alguses oma vigastustega.Säravaid isiksusi on vaja kalevi meeskonda.Varrak võiks järgmine kord öelda,et ta sööb vastase treeneri pea ära vms.Ma vaatasin eelmise aasta publiku arvu ja tänast.Ütleme nii,et see on kui öö ja päev.Ma armastan oma meeskonda.Viimasel mängul tuli pisar silma.
Delta
Kasutaja
Postitusi: 202
Liitunud: 02 Apr 2009, 09:11
Asukoht: Tartu

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Delta »

Ei tea, kas kaob ka Kalev nimi Cramo võistkonnast?
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/k ... d=30836407" onclick="window.open(this.href);return false;
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas spartaklane »

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=377206" onclick="window.open(this.href);return false;
Midagi pole öelda Kerdel on selle hooaja kohta tuline õigus.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Kuskohast Rocki fännid võtavad, et Kruuda Kalev on üleüldse mingitpidi Kalev/Cramoga seotud. Pidevalt mingid selleteemalised jutud. Minu teada see ettevõtte pole küll (vähemalt viimastel aastatel) sponsorite hulgas olnud. Juhtkond lihtsalt ostis kunagi Kruuda käest kaubamärgi BC Kalev, see on ka ainus seos.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Kerde põhimõtteliselt tunnistab jah sedasama, mida ma üritasin (ja mitte ainult mina) juba oktoobris-novembris rääkida. Komplekteerimist kui sellist polnud sellel hooajal ollagi.
Delta
Kasutaja
Postitusi: 202
Liitunud: 02 Apr 2009, 09:11
Asukoht: Tartu

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Delta »

nojah kirjutas:Kuskohast Rocki fännid võtavad, et Kruuda Kalev on üleüldse mingitpidi Kalev/Cramoga seotud. Pidevalt mingid selleteemalised jutud. Minu teada see ettevõtte pole küll (vähemalt viimastel aastatel) sponsorite hulgas olnud. Juhtkond lihtsalt ostis kunagi Kruuda käest kaubamärgi BC Kalev, see on ka ainus seos.
Võin küll eksida, aga Kruuda vaevalt on(oli) kaubamärgi "BC Kalev" (mille pärast peaks Kruudal olema kaubamärk "basketball club?") omanik.
Cramo maskott on kes? mesikäpp oli vanasti vähemalt. Kruuda oli/on Kalev/Cramo nimesponsor, või andnud vähemalt loa kasutada kommivabrik Kalevi nime kossuklubis, misiganes raha/teenete eest. Kahtlen sügavalt, et ehitustöörist kommivabrik "kalev"ilt nime ära ostis.

Nüüd uued omanikud, kas lubavad kasutada nime edasi, või mitte ..oli minu mõttekäik.
Samas võin seal omandisuhetes ka sügavalt eksida, pole täpselt kursis asjaga.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Googeldasin natukene ja lisasin selle, mis endal meeles (st kaubamärgi saaga, kust kuhu ta liikunud on, päris täpselt selle osas 100% kindel pole).

Alar Pink on 2008 öelnud:

Korvpallimeeskonna Kalev ja meie seos seisneb selles, et nad võivad Kalevi nime ja kujundust kasutada. BC Kalev on nagu Kalevi kaubamärk, aga rahaliselt me neid ei toeta. Kuna korvpallimeeskonnal oli vaja hea auraga, Lätis ja Leedus tuntud nime ning meil oli vaja Baltikumis rohkem kanda kinnitada, siis sobis see kokkulepe kummalegi poolele.

http://est.best-marketing.com/index.php ... ain_id=156" onclick="window.open(this.href);return false;

Ilmselt siis on tegemist ikkagi BC Kalevi kaubamärgiga, mis kuulub AS-le Kalev (minu teada kunagi ta oli Sooniku-Vilba kamba oma, siis mingi pankrotimenetluse kaudu omandas selle vana KK Rakvere - st Erkmaa aegne Rakvere, mille siis omakorda omandas AS Kalev. Ning hetkel on AS Kalev selle kaubamärgi omanik ning BC Kalev/Cramo rendib seda. Ilmselt siis raha ei maksa selle eest ja AS Kalevi toetus ongi see, et lubab neile kuuluvat kaubamärki tasuta kasutada, kuna see ühtlasi reklaamib ka AS-i Kalev. Wikipedia andmetel renditi see 2005 aastal 5 aastaks, seega jah järgmine hooaeg ei pruugi seda Cramo meeskonnal enam olla, selles osas sul on õigus.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Kossus pole nimeväärtus selline, nagu jalaga mängitavas mängus. Peasponsor annab, peasponsor võtab. Kalev on hea nostalgia, aga hetkel juba tõesti segadusttekitav. Võiks siis lihtsalt Cramo juba pikemat aega olla, seda ajast, kui K-kalev kohale ilmus. Siiski on selle Kalevi asjaga üks nõks, väidetavalt ju VTB Idaliiga kutsus mängima Riia ja Cramo oma nimede poolest, vana nostalgia lõi välja...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

jah, vandenõuteoreetikud räägivad, et eriti mõnus oli kutsuda nende tuntud nimede all koosseisu poolest selged autsaiderid, kes teistele mõnusaks peksupoisiks olid - baltlasi peksta on ikka mõnus.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Kui komplekteerimisest rääkida, siis Rockil on siin korralik eelis. Neile öeldi juba suvel summa, mis on hooaja eelarveks. Seda võimaldab suur hulk stabiilseid toetajaid (TÜ,Saku,Tartu Linn jne). Cramol oli aga asi ju pikka aega üsna segane, kas ja kui palju raha kokku saadakse(sponsoriteks enamasti ehitusega tegelevad ettevõtted, kus kriis kõige suurem), käis ju läbi ka variant, et jätkatakse üldse ainult noortega. Lõpuks otsustati ikkagi proovida ja mindi riski peale, palgata mehed novembris ja proovida kevadel otsustavateks mängudeks meeskond mängima saada. Kas selline asi oli nüüd õige või vale, võib igaüks ise otsustada. Mulle lihtsalt jääb kohati kritiseerijate jutust mulje, nagu oleks jaanipäeval mõlemile meeskonnale antud 10 miljonit kätte ja öeldud tähelepanu-valmisolla-start ja nüüd komplekteerima. Kui see nii oleks, siis saaks loomulikult adekvaatselt hinnata, kes sai komplekteerimisega paremini hakkama.
Nagu ma aru saan siis Valdmaa sellist asja enam teist korda üritama ei lähe. Kas korralik eelarve 1 mil euri või siis noorte sats. Mingit vahepealset jura, et kasinate vahenditega püüda suurt asja teha pole tõesti mõtet. Kuigi mina neid üritamise eest hukka küll ei mõista.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Hoolimata sellest oli Kalevil siiski väga-väga selgelt suuruselt teine eelarve Eestis, ilmselt rohkem, kui 2x suurem, kui järjestuselt kolmandal meeskonnal, vbal isegi 3x. Hoolimata sellest lõpetati põhiturniir neljandana ja mängitakse nüüd pronksi peale. Rahvusvahelistes sarjades põruti kolinal.

Küsimus ei olegi selles, et oleks kokku ostetud kehvasid mängijaid ja väga kallilt. Ilmselt mitte. Küsimus on selles, et KOMPLEKTEERIMINE, kui selline jäi üleüldse tegemata. St meeskonda ei koostatud kui tervikut. Mõned positsioonid olid üldse täitmata, mõned alatäidetud, samas mõnel positsioonil oli rohkemgi mängijaid kui vaja jne. Tundus lihtsalt huupi meeste kokku krabamisena see asi, mitte mõistuspärase komplekteerimisena. Huupi võeti mängijaid, kelle palgasoov sobis ja tase ka oli mingisugune. Samas, ka selle hooaja eelarvega oleks saanud palju mõistlikuma ja ühtlasema tiimi kokku panna.
vabakutseline
Kasutaja
Postitusi: 1025
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:27

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vabakutseline »

Mina näeks järgmise aasta kooseisu sellisena ette: tagamängijad oleks samad kes praegugi on(v.a Akognon), SF: Keerles/noor välismängija, PF: mängijad tuleb vist mõlemad väljast tuua, C: Veski/noor välismängija, SG: Arbet/Kurbas. Seda juhul kui ei saada 1 mil euri kokku.
Delta
Kasutaja
Postitusi: 202
Liitunud: 02 Apr 2009, 09:11
Asukoht: Tartu

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Delta »

vabakutseline kirjutas:Mina näeks järgmise aasta kooseisu sellisena ette: tagamängijad oleks samad kes praegugi on(v.a Akognon), SF: Keerles/noor välismängija, PF: mängijad tuleb vist mõlemad väljast tuua, C: Veski/noor välismängija, SG: Arbet/Kurbas. Seda juhul kui ei saada 1 mil euri kokku.
Millegipärast ei usu, et Arberti palga/kvaliteedisuhe paigas on. Samuti ei näe suurt pointi, miks välismängija peab noor olema. Koss pole jalka, kus ostad noore ja loodad, et mehest sirgub mängija.
Või oli "noor", et tundmatu mees, äkki joppab? ...siis küll. Samas on siis alati võimalus, et ei joppa ..ja sõidutad jälle 6-7 meest turismireisile Eestisse, enne kui mansa koos on.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Veski ei sobi, midagi pole teha, kui vähegi rohkem ambitsioone oleks, kui EMV, siis Veski ei sobi ning ei sobi kindlasti ka Cramo Veskile (vt Soku intervjuud Basketballile). Vana või noor, kui skautimine on tõhus, siis polegi vahet.
Keskmängija seisukohast tundub mulle, et tähtsam on küsimus, kas noor ameeriklane (sageli õnnemäng, võib jopata nt Cusworth), aga võib ka lihtsalt sobimatuid mehi tõmmata (Pettaway Ventspilsis), kes ei veagi lõppeks välja, kuna pole õppimis- või kohanemisvõimelised Euroopaga ja Euroopas. Nooremad eurooplased (balkan, leedukad, viimased muidugi Eestisse ei tule, venelased) on kallimad, aga rohkem nn. kindla peale minekud (Rytase ja Zalgirise keskmised, aga nt Stimac Valmieras). Hinnad on kindlasti ka langenud, kuid mitte ka nii madalale, et väikese raha eest kohe Euroliiga mehi saaks.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta