Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas KalevForever »

Asjaajaja kirjutas:KalevForever, mina ei näe Kalev/Cramol mingit lootust.

TTÜ oli üks mõnus kooslus, kus mängisid teotahtelised noored inimesed. Tihti ongi elus nii, et üksikud killud moodustavad tervikuna midagi tugevat, aga kui need killud lahti võtta ja ümber paigutada, siis nad seda tugevat tervikut enam ei moodusta. Orula tegi eile ilusa mängu, aga üldiselt sa näed isegi, kuidas TTÜ parimad mängijad Kalev/Cramo vormis on senini negatiivse koefitsiendiga mänginud. Samas vaatad Kurbast või Veskit, kes Cramos aastaid pinki nühkisid ja mitte millegagi platsil hakkama ei saanud, nüüd aga uutes meeskondades tegusid teevad. Oleksid sa kunagi uskunud, et Kurbas mängib Cramo vastu ja istub talle pähe?

Nagu sa isegi tead, siis Eesti koondis on naljanumber. Suuresti seetõttu, et seal valitseb täpselt sama mentaliteet, mis Kalev/Cramos. Puudub ühtne mõistmine ning platsil toimuv on täiesti kaootiline. Sokk, Arbet, Keerles ja Dorbek on juba aastaid Cramos olnud ning selle aja jooksul pole nad näidanud mitte mingit stabiilsust. Kuidas võib üldse loota, et nende meestega midagi kunagi saavutatakse? Kui on hästi läinud, siis on punkte ikka toonud leegionärid. Eelmine aasta tegi suurema osa tööst ära Fisher, keda aitas Akognon. Sellele eelnevalt olid Linehan ja Fox, kes põhitöö ära tegid. Praegu neid mehi ei ole ning meeskonnas valitseb täielik moraalitus. Platsil loivatakse ringi ning ühtset meeskonnatööd ei eksisteeri.

Ma olen ka eelnevalt maininud, et suurim probleem Kalev/Cramos on psühholoogiline pool. Puudu on teooriatunnid, kus räägitakse ja arutletakse. Mehed justkui üldse ei tunneks üks-teist. Kui sa videona mänge vaatad, siis näed, kuidas Rocki mehed üksteist motiveerivad, juubeldavad koos korvide üle. BC Kalev/Cramos sellist asja ei ole, sest puudub ühtne hingamine. Meeskond ei ole tervik, vaid iga mees võitleb enda eest, kuidas parasjagu juhtub. Tsiteerisin siinkohal veel kord Kurbast:

Kaks hooaega Kalev/Cramos pallinud, kuid nüüd Rockiga kolmeaastase lepingu sõlminud Kurbas sõnas, et uue tööandja juures harrastatakse rohkem meeskondlikku mängu. „Kalevis mängiti rohkem ühe mehe peale, aga siin mängib terve meeskond ühte mängu.“

Sa ei pruugi minu seisukohtadega nõustuda, aga usu mind, hooaja tulemused räägivad minu eest.
Kusjuures ma olen enamus kohtadel pealt nõus.Ainult selle koha pealt pean vastu vaidlema,et alla 2 koha Kalev Eesti meistrivõistlustelt ei saa.olgu kui sittad tahes,teistel on see materjal lihtsalt kordades hullem.
justfun
Kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 13 Sept 2009, 10:28

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas justfun »

Äkki nad tähistasid Mürka sünnat enne mänge ja olid natsa väsinud.:P
Kasutaja avatar
Sigmar
Kasutaja
Postitusi: 524
Liitunud: 28 Dets 2008, 22:09

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Sigmar »

vaevalt küll :) Kuusmaa käe-all nad niimodi küll teha ei saa :)
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Asjaajaja »

Pigem vaevalt küll, et nad midagi koos tähistaksid. :?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Noh ei tea ühe leegionäriga mängides on eestikate medel ka parajalt keeruline saavutus. Jutuna on muidugi ilus, et võtame ainult ühe leegionäri ja mängime oma poistega jne - TTÜ-s see mudel mingi tasemeni toimis aga Kalev/Cramolt ootaks ikka midagi enamat. Ja kuna oma mängijaid pole piisavalt võtta, siis polegi midagi teha. Eks vaatab, keda juurde tuuakse. 1-2 õiget mängijat juurde ja mängupilt võib muutuda. Vahel piisab sellest, kui üks selgelt puuduv lüli lisada ja kooslus hakkabki toimima - nagu Rocki puhul Tsintsadze eelkõige tõi meeskonnale selle vajaliku juurde ning muidugi veel Veidemann täiendas natukene hõrdavõitu tagaliini. Ja ongi korralik meeskond koos.

Ja mis mõttes raha ei jätku? Huvitav, kui suurt palka saavad Sokk, Arbet, Toome, Keerles? Mitte mingi väike summa. Krt Sokule ja Keerlesele 50% palka vähem, Toomelt ja Arbeltilt 2/3 maha võtta. Kuhu neil mujale ikka minna on, kui isegi Talts ei suuda lepingut saada. Ehitusbuuma ka läbi, et mõni ehitus- või remondifirma võtaks lagesid värvima. Jalgpalli meistriliigas pidid tippude palgad jääma kusagil 15-20 tuhande kanti. Mis poolest on Arbet või Toome rohkem mängumehed, kui näiteks Post, Anier, Nahk või Neemelo näiteks?
YO
Kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 23 Jaan 2009, 21:23

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas YO »

nojah kirjutas:Noh ei tea ühe leegionäriga mängides on eestikate medel ka parajalt keeruline saavutus. Jutuna on muidugi ilus, et võtame ainult ühe leegionäri ja mängime oma poistega jne - TTÜ-s see mudel mingi tasemeni toimis aga Kalev/Cramolt ootaks ikka midagi enamat. Ja kuna oma mängijaid pole piisavalt võtta, siis polegi midagi teha. Eks vaatab, keda juurde tuuakse. 1-2 õiget mängijat juurde ja mängupilt võib muutuda. Vahel piisab sellest, kui üks selgelt puuduv lüli lisada ja kooslus hakkabki toimima - nagu Rocki puhul Tsintsadze eelkõige tõi meeskonnale selle vajaliku juurde ning muidugi veel Veidemann täiendas natukene hõrdavõitu tagaliini. Ja ongi korralik meeskond koos.

Ja mis mõttes raha ei jätku? Huvitav, kui suurt palka saavad Sokk, Arbet, Toome, Keerles? Mitte mingi väike summa. Krt Sokule ja Keerlesele 50% palka vähem, Toomelt ja Arbeltilt 2/3 maha võtta. Kuhu neil mujale ikka minna on, kui isegi Talts ei suuda lepingut saada. Ehitusbuuma ka läbi, et mõni ehitus- või remondifirma võtaks lagesid värvima. Jalgpalli meistriliigas pidid tippude palgad jääma kusagil 15-20 tuhande kanti. Mis poolest on Arbet või Toome rohkem mängumehed, kui näiteks Post, Anier, Nahk või Neemelo näiteks?
Nahk, Neemelo, Post saavad üle 40k.
Kalevi tsirkusetrupile tuleks maksta tulemuspalka - miinumum + tulemused, enne nad ennast liigutama ei hakka.
Kalev üritas see aasta leegionäridega väga valiv olla - valikus oli olnud ligi 1000 meest olnud JA TOODI SIIA JONES JA HOLLANDLANE - Hea töö!!!
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas theundertaker »

seni kuni pole korraliku skauti meeskonnal seni pole midagi ju teha:)
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

And kirjutas:Polegi midagi erilist öelda. Meil tuleb leppida sellega, mis on. Ja kui on öeldud, et raha pole, siis raha pole. Ja pole mõtet sellest rohkem ka halada. Tuleb siis mängida nende meestega, kes meil on ja nad mängima panna nii hästi kui võimalik. Nagu näha, siis sel nädalavahetusel oli võimalik nii hästi või halvasti mängida. Kolmapäev on uus päev ja saab näha, mis see siis toob. Meil on ports Eesti tugevaid keskmikke ja need mehed tuleb nüüd mängima panna, mitte iga mängu järel hakata rääkima, et oleks vaja pikka ja kappi ja oleks vaja raha...Igasugu asju võiks ju olla ja oleks vaja. Kui meestest eraldi rääkida, siis Keerles ja Arbet on enda haledad varjud. Keerles on tõesti tujukas ja aina loobib palli ning sõimleb seal, selle asemel, et enda parim anda ja isuga mängida. Selline tujutsemine peab lõppema, kui ta tahab vähegi professionaalne korvpallur välja paista. Kuhu kadus täna Dorbek? Ma küll ei tea, palju ta mängida sai, aga taas hea tõestus sellele, et pole stabiilset meest. Eile oli parim mees, kes võitles ja tegi ka skoori, täna aga ei jäänud millegi erilisega silma. Kõigil neil meestel peaks olema oskusi, nad on seda varasemalt näidanud, aga miks need oskused ei avaldu üheselt ja ühtse meeskonnana, kus on enesekindlus, sära, tahe? Need on küsimused, millele mina ei oska vastust anda. Olen kindel, et need kaotused olid halvad päevad ja enam niimoodi ei juhtu. Keegi meestest ei mänginud oma maksimumi lähedalgi, kõik saavad oluliselt paremaks minna ja kindlasti ka lähevad. Võidaksin ma homme 10 miljonit, annaksin meeleldi 2 Cramole, et tuua üks normaalne tsenter. Kuni aga seda raha pole ja sponsorid ka seda ei too, siis tuleb loota, et Krabbendam, Toome ja Kitsing näitavad peagi mehisemat mängu. Ja asi pole vaid eesliinis, ka taga peaks olema mees, kes võtab enesekindlalt ja auahnelt ette ning läheb ja teeb sihiga pall korvi viia.
Mis mõttes raha ei ole? Jonesi ei saadetud ju rahapuuduse pärast minema. Tema jaoks oleks raha olnud ja ka temast oleks korvi all abi olnud. Ja ma ei tea tõesti saatku siis veel ka Toome minema, sellest rahast, mis Jonesist ja Toomest üle jääb, peaks küll korvi alla abijõu saama. Ning kui Arbeti tippvorm jäi paari mängu soome-rootsi klubide vastu, siis saab ka tema raha eest hoopis mingi ameeriklasest tagamängija, kes suudab ka liider olla ja tähtsad visked sisse panna.
YO
Kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 23 Jaan 2009, 21:23

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas YO »

nojah kirjutas:
And kirjutas:Polegi midagi erilist öelda. Meil tuleb leppida sellega, mis on. Ja kui on öeldud, et raha pole, siis raha pole. Ja pole mõtet sellest rohkem ka halada. Tuleb siis mängida nende meestega, kes meil on ja nad mängima panna nii hästi kui võimalik. Nagu näha, siis sel nädalavahetusel oli võimalik nii hästi või halvasti mängida. Kolmapäev on uus päev ja saab näha, mis see siis toob. Meil on ports Eesti tugevaid keskmikke ja need mehed tuleb nüüd mängima panna, mitte iga mängu järel hakata rääkima, et oleks vaja pikka ja kappi ja oleks vaja raha...Igasugu asju võiks ju olla ja oleks vaja. Kui meestest eraldi rääkida, siis Keerles ja Arbet on enda haledad varjud. Keerles on tõesti tujukas ja aina loobib palli ning sõimleb seal, selle asemel, et enda parim anda ja isuga mängida. Selline tujutsemine peab lõppema, kui ta tahab vähegi professionaalne korvpallur välja paista. Kuhu kadus täna Dorbek? Ma küll ei tea, palju ta mängida sai, aga taas hea tõestus sellele, et pole stabiilset meest. Eile oli parim mees, kes võitles ja tegi ka skoori, täna aga ei jäänud millegi erilisega silma. Kõigil neil meestel peaks olema oskusi, nad on seda varasemalt näidanud, aga miks need oskused ei avaldu üheselt ja ühtse meeskonnana, kus on enesekindlus, sära, tahe? Need on küsimused, millele mina ei oska vastust anda. Olen kindel, et need kaotused olid halvad päevad ja enam niimoodi ei juhtu. Keegi meestest ei mänginud oma maksimumi lähedalgi, kõik saavad oluliselt paremaks minna ja kindlasti ka lähevad. Võidaksin ma homme 10 miljonit, annaksin meeleldi 2 Cramole, et tuua üks normaalne tsenter. Kuni aga seda raha pole ja sponsorid ka seda ei too, siis tuleb loota, et Krabbendam, Toome ja Kitsing näitavad peagi mehisemat mängu. Ja asi pole vaid eesliinis, ka taga peaks olema mees, kes võtab enesekindlalt ja auahnelt ette ning läheb ja teeb sihiga pall korvi viia.
Mis mõttes raha ei ole? Jonesi ei saadetud ju rahapuuduse pärast minema. Tema jaoks oleks raha olnud ja ka temast oleks korvi all abi olnud. Ja ma ei tea tõesti saatku siis veel ka Toome minema, sellest rahast, mis Jonesist ja Toomest üle jääb, peaks küll korvi alla abijõu saama. Ning kui Arbeti tippvorm jäi paari mängu soome-rootsi klubide vastu, siis saab ka tema raha eest hoopis mingi ameeriklasest tagamängija, kes suudab ka liider olla ja tähtsad visked sisse panna.
Seda ma olengi koguaeg rääkinud: Arbeti, Soku, Dorbeku asemele tuleb võtta pigem, keskpärased leegionärid, kuna nende tase on meie omadest oluliselt parem. Hea näide oli eelmine aasta see lätakas, kes ise siia proovima tuli - Arbetist oli ta igasi elemenidis üle ja raha pmst ei tahtnudki...aga ei eelistame ikka Eestimaist.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Ja veel - keegi viitas väga õigesti Osbyle. Mina küll ei usu, et see mees saab rohkem palka, kui Kalevi algviisiku mehed. Aga hetkel pole meil kedagi temalegi korralikult korvi all vastu panna. Kui ei suudeta omadest oluliselt paremat meest tuua, siis tooge samal tasemel mees vähemalt. Jonesiga näiteks (olgugi et ta olevat superkehvas vormis olnud) soomlaste-rootslaste vastu korvi alt ei kärisenud, oma 15 min mees mingi 6-7 lauda ikka võttis, tegi musta tööd, ei kartnud korvi all rabeleda jne. Praegu pole ühtegi töömeest ju korvi all. Kitsingust jah ehk aasta-paari pärast võib sirguda aga hetkel on temalt liiga palju oodata, et kohe põhimehe rolli BBL tugevamate ja VTB meeskondade vastu suudaks kanda.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Egert »

Miks te seda Osbyt siin nüüd ilgeks kuningaks peate?
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 506
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Krysver »

Rohkete leeginoäridega hooaegu on ju Kalevil olnud juba ka. Nüüd proovitakse eestlastest Kuusmaa ja Müürsepa abiga midagi välja pigistada. See praktika, et tuua odavaid tüüpe, kes oleksid vahetusmehed toob meil kaasa suure sõimulaine. Parimad näited on Pelkic ja Pace. Rollomängijatena polnud kummalgi viga ja usutavasti olid nad ka väga odavad, aga Pelkicist on saanud põhimõtteliselt sõimusõna.
Ja näiteks mulle meeldib, et Müürsepp jagab oma kogemusi pigem Kitsingule ja Toomele kui mõnele noorele serblasele.
Aga loomulikult on vaja hetkel ühte keha korvi alla. Ja sellist Eestist praegu leida enam pole. Arbeteid ja Sokke välja vahetama hakata poleks aga küll mõistlik.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Vastupidi, ta on suht keskpärane mängija. Aga eks kolmapäeval ole näha, kas ta suudab Cramo korviall lammutada ja 15+10 umbes teha või mitte. Kui suudab, siis tuleb ikka Kuusmaal kõvasti järele mõelda, et mis tasemega mehest juba meeskonna tugevdamisel abi oleks ja kas tasub unistada et kopikate eest siia teistest parem mees mängima leitakse.
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Asjaajaja »

Egert kirjutas:Miks te seda Osbyt siin nüüd ilgeks kuningaks peate?
Sest ta on täielik kunn. Nende mängude põhjal, mida ma olen näinud, on ta hetkel Eestis mängivatest mängumeestest kõige suurem tööloom üldse. Selliseid tohutuid mustatöö tegijaid väga palju ei ole. Fisher oli suur tööloom eelmine aasta, kuigi hooaja lõpuks väsis ka tema ära. Osby on veelgi kõrgem pilotaaž - ta on igal pool, igal ajal. Ta võtab lauda, teeb vahelt lõikeid ja skoorib stabiilselt. Kohe on näha platsi peal, et see mees on mängus nii hingega sees, kui üldse olla saab.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Jonesiga korrati eelmise aasta Jason Millerit, noh mees ei ole ikka nii hea kui vaja ja saadame minema. Aga selle peale keegi ei mõelnud, mis tuleb peale ärasaatmist. Toodi Kevin Johnson, kes oli eluaeg olnud rollimängija ja varumees ja lihtsalt ei sobinud põhikeskmängija rolli. Siis kui hooaeg hakkas läbi saama, saadeti Johnson pinema ja pikkade otsingute tulemusena leiti Owens. Nüüd täpselt samuti. Saadame Jonesi minema, aga asemele võib-olla polegi kedagi vaja, sest meil on ju Toome ja ehk kuidagi saame hakkama... Pole sõnu, kaua võib?
Individuaalsetelt oskustelt pole Eziukwu parem kui Jones või Krabbendam, sama taseme mängijad, aga tal on meeskond selja taga ja eks see muudab ka tema mängu paremaks.
Ma olin Rocki suhtes hooaja algul väga pessimistlik, aga tuli Talts, tuli Tsintsadze, tuli Veideman, Kurbas näitab hoopis uut taset ... mida sa veel tahad.
Vasta