Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Rocki ma ei toonud võrdluseks üldse mitte eelarvete osas, vaid selles osas, et kui nemad näevad, et midagi ei toimi, siis üritavad asja parandada. Kalev viimasel ajal teeb sellistes situatsioonides ainult asja hullemaks.

Või mismoodi parandas siis meeskonna konkurentsivõimet Jonesi ära saatmine? Kui enne oli selles rollis mees, kes ei vastanud juhtkonna ootustele, siis nüüd ei ole seda rolli täitmas mitte kedagi! Tühi koor on siis parem, kui pool muna? Kui Kuusmaa ütles, et "me ei saa oodata, meil on vormis meest vaja nüüd ja kohe", siis kus see vajalik mees "nüüd ja kohe" on? Tundub pigem sellise jonnimisena, et kui sa ei ole oluliselt parem, kui kohalikud, siis me sinuga lepingut ei tee. Mis sest, et kohalikest ei ole isegi ühtegi samaväärset meest sinna kohale konkreetset rolli täitma asemele võtta.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas spartaklane »

nojah kirjutas:Rocki ma ei toonud võrdluseks üldse mitte eelarvete osas, vaid selles osas, et kui nemad näevad, et midagi ei toimi, siis üritavad asja parandada. Kalev viimasel ajal teeb sellistes situatsioonides ainult asja hullemaks.

Või mismoodi parandas siis meeskonna konkurentsivõimet Jonesi ära saatmine? Kui enne oli selles rollis mees, kes ei vastanud juhtkonna ootustele, siis nüüd ei ole seda rolli täitmas mitte kedagi! Tühi koor on siis parem, kui pool muna? Kui Kuusmaa ütles, et "me ei saa oodata, meil on vormis meest vaja nüüd ja kohe", siis kus see vajalik mees "nüüd ja kohe" on? Tundub pigem sellise jonnimisena, et kui sa ei ole oluliselt parem, kui kohalikud, siis me sinuga lepingut ei tee. Mis sest, et kohalikest ei ole isegi ühtegi samaväärset meest sinna kohale konkreetset rolli täitma asemele võtta.
Olen sinuga nõus ,siit paistab eriti silma just see Kuusmaa iseloom ,nagu ta pressikonverentsil ,ütles ,et katsu sa nüüd selline mees leida ja seni kuni ei leia siis tuleb kannatada ,ehk ongi kohe hea vabandus jälle peale järmist sauna võtta ,et näe ei ole ikka meest korviall ja vedur puudub ,tähendab peamegi sellise olukorraga leppima ja polegi mõtet sellel teemal rohkem jahuda.
Arvan ,seda ,et palju lootustandvamad ja lepplikumad oleksid fännid siis kui nad oleks pressikonverentsil kuulnud klubi juhtidelt või treenerilt midagi positiivset ,et jah meil on korvialune hõre ,aga me tegeleme antud probleemi lahendamisega ja peagi olukord paraneb ,kuna on leitud lahendusi uue mehe näol ,aga praegu jääb mulje ,et ei tegeletagi korvialuse jõu otsimisega vaid konstateeritakse fakti ,et jah oleme korviall nõrgad ja kannatame ,aga kui kaua ,kes seda teab ,võibolla teve pool hooaega ,kuid elame näeme.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Oleks, oleks, oleks... Oleks Jones jäetud, te tõepoolest arvate, et siis oleks nt Rocki võidetud? Tehti üle 20 pallikaotuse ning seda palli ei saadud ju sinna korvi allagi (isegi mitte lähedale), mida see Jones seal päästnud oleks? Jah, Ventsi vastu kaotati lauavõitlus päris koleda vahega, kuid vaadake nt viskeprotsente. Selge, et kadus enesekindlus saadud kolakaga Tartult. Jones ja Jones ja Jones... Võiks ju ka öelda, et oleks Jones jäetud, mees polekski vormi saanud (või oleks saanud vormi, aga tase oleks olnud ikkagi nõrk), oleks jällegi...oleks. Sellest tingivast kõneviisist ei tule midagi peale tetud oletuste. Jones ei olnud ei see liider ega ka mees, kes oleks Taltsi ja Co või Ventsi Stimaci seal korvi all lukku pannud. Ei usu, et nendes kontrollmängudes enne BBL Cupi oli see Jones see nupp, millele vajutades masin enam-vähem tööle läks. Selleks peaks olema meeskond kollektiivina, kõik ühiselt ja kokku lepitult kaitses ja lauas tegutsedes, seda on võimalik siiski parandada, minu tagasihoidliku arvamusel.

Minu arvates on tõsine kondiproov kolmapäevane mäng ja sealt edasi paar-kolm esimest põhihooaja mängu. Kui ei saada mängupilti enam-vähem korda, siis... Jätaks siia kolm punkti, aga ma ei näe ka mõtet kõike hetkel taga nutta.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

OK aga vasta siis järgnevale küsimusele:

1. Mis moodi tugevdas meeskonna konkurentsivõimet see, et mängija saadeti minema?


Kui tõsiseltvõetav on põhjendus, et "saadame mängija minema, kuna on vaja vormis meest nüüd ja kohe" ja seejärel "hetkel ei ole kedagi silmapiiril, keda tuua". St kui on vaja head meest nüüd ja kohe siis peaks see ju olema kohe varnast võtta.

Praegu on umbes selline seis, et ei, praegune kaev ei sobi meile. Ajame selle kähku kinni. Sest on vaja hädasti suuremat kaevu ja kohe! Ja siis kui kaev on kinni aetud selgub, et ei olegi raha, et suurem kaev kaevata. Ja siis hakatakse nutma, et näe, hädasti oleks vett vaja ja uut kaevu aga ei ole raha, et seda teha. Ja ei ole mõtet ka samasugust kaevu kaevata nagu vana oli. Käime siis parem 2 km kaugusel ämbritega vett toomas ja teeme märtri näod pähe, et näe kui tublid me oleme vaatamata sellele, et maailm on ebaõiglane.

Või siis Kuusmaa lähenemine: Mäng ei ole läbi aga peaaegu terve meeskond on vigadega välja kukkunud. On veel alles jäänud 4 meest ja õnnetu Jones, kes kössitab pingil. Kuusmaa vaatab korra Jonesi poole ja mõtleb: "hmm, sa mees pole ju grammigi parem, kui meie teised mängijad. sind pole mõtet küll väljakule saata. jätkame nende jõududega, kes meil on" ja mängitakse 4 mehega mäng lõpuni. Lihtsalt sellepärast, et pingil olev mängija pole parem, kui teised.


Ma ei väidagi, et Rocki oleks võidetud (Ventspilsist rääkimata) aga selge on see, et koos Jonesi (või mõne teise sarnase mängijaga) on Kalev hoopis konkurentsivõimelisem, kui ilma temata. Praegu ei ole ühtegi meest, kes korvi all teeks musta tööd, ei kardaks keha anda ja saada, võtaks lauda, paneks katteid jne. Kitsingust loodetavasti saab selline mees aga nagu Kuusmaa ütles, korvi alla on jõudu vaja "nüüd ja kohe" mitte näiteks aasta pärast. Kui keskmängijaks oleks hollandlase asemel Lyde tüüpi ambaal, kes korvialuse puhta hoiab, siis jah nr 4 kohal võiksid tema kõrval mängida Toome v Keerles. Aga kui keskel on Krabbendami tüüpi pehmem mängija siis on selge, et hädavajalik on sellist jõulisemat ja tugevamat nr 4 omada.

Ja kui hammas kallima ja parema mehe peale ei hakka, kui Jones, siis miks jumala pärast oli teda vaja ära saata???

Ja see ei ole ka mingi jutt, et teeme järeldusi pärast 3-4 mängu BBL-is. Milleks siis üldse kontrollmänge pidada, kui nendest ei suudeta järeldusi teha? BBL ei ole KML, kus võib esimesed põhihooaja mängud poole jõuga võtta. Siin on vaja kohe pildil olla, vastasel korral on play-offi pääseda juba väga raske ning 4 parema hulka saada (st vältida Zalgirist ja Rytast) praktiliselt võimatu. Iga loll kaotus hooaja alguses (kasvõi sellesamale TTÜ-le, kui peaks tulema, loodetavasti ei tule) võib lõpuks oioi kui valusalt kätte maksta.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas:Oleks, oleks, oleks... Oleks Jones jäetud, te tõepoolest arvate, et siis oleks nt Rocki võidetud? Tehti üle 20 pallikaotuse ning seda palli ei saadud ju sinna korvi allagi (isegi mitte lähedale), mida see Jones seal päästnud oleks? Jah, Ventsi vastu kaotati lauavõitlus päris koleda vahega, kuid vaadake nt viskeprotsente. Selge, et kadus enesekindlus saadud kolakaga Tartult. Jones ja Jones ja Jones... Võiks ju ka öelda, et oleks Jones jäetud, mees polekski vormi saanud (või oleks saanud vormi, aga tase oleks olnud ikkagi nõrk), oleks jällegi...oleks. Sellest tingivast kõneviisist ei tule midagi peale tetud oletuste. Jones ei olnud ei see liider ega ka mees, kes oleks Taltsi ja Co või Ventsi Stimaci seal korvi all lukku pannud. Ei usu, et nendes kontrollmängudes enne BBL Cupi oli see Jones see nupp, millele vajutades masin enam-vähem tööle läks. Selleks peaks olema meeskond kollektiivina, kõik ühiselt ja kokku lepitult kaitses ja lauas tegutsedes, seda on võimalik siiski parandada, minu tagasihoidliku arvamusel.

Minu arvates on tõsine kondiproov kolmapäevane mäng ja sealt edasi paar-kolm esimest põhihooaja mängu. Kui ei saada mängupilti enam-vähem korda, siis... Jätaks siia kolm punkti, aga ma ei näe ka mõtet kõike hetkel taga nutta.
See oleks on samasugune oleks nagu, ootame ja loodame, küll läheb paremaks ja kui mitte homme, siis ülehomme ... Jonesis (ega ka mitte Krabbendamis ega mitte üheski teises leegionäris) ei saa näha päästjat. Mängib ikka terve meeskond, mitte üks või kaks mängijat. Kuigi jah, eelmise hooaja põhjal mängis Fisher tihtipeale just seda oodatud päästjat. Mulle tundub, et Jonesi ärasaatmisega jäi nagu üks lüli puudu, meeskond lagunes kuidagi ära. Jones ise poleks midagi päästnud, aga kogu meeskonnas jäi üks käik vähemaks. Nagu siin on juba räägitud Rocki poolt oli vastu panna meeskond, aga Kalev vaatab eelkõige, kuidas ühe või teise mängija individuaalne kasutegur on nagu ka Kurbas mainis.
Kuusmaa puhul teeb mulle muret tema kalduvus teha emotsionaalseid otsuseid, väga palju ta ette ei mõtle.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Nojah Jones ei ole nagu mitte käivitav nupp vaid lihtsalt üks hammasratas teiste hulgas. Ütleme, et masin nagu enam-vähem töötas aga päris see ka polnud. Võeti siis lahti ja selgus, et üks (üsna olulise rolliga) hammasratas oli roostes ja krigises. Mõeldi, et ah ei tasu seda puhastama ja õlitama hakata, viskame minema ja otsime uue. Parasjagu uut saada pole, eks proovime siis ilma ühe hammasrattata masina käima panna. Siis aga suure "üllatusena" selgub, et ilma ühe hammasrattata masin ikka ei taha üldse töötada. ja uue ning töökorras hammasratta ostmiseks raha ei ole. "second hand" ehk kasutatud hammasratast ka nagu ei tahaks. Sest ta ei ole ju parem, kui teises hammasrattad. Et proovime ikka kuidagi niisama. OK teoreetiliselt see on võimalik, aga siis tuleb juba terve masin ümber ehitada. Ja vbla ta siis enam ei sobigi sellel tasemel selle töö tegemiseks, milleks masin esialgu mõeldud oli.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Jonesiga või Jonesita, ei usu (peab seda lolli fraasi kasutama, sest ei tea ju), et see nüüd emotsiooniotsus oli. Ma ei räägi absoluutselt seda, et järeldusi ei peaks tegema neist mängudest, arvatavasti sellega tegeletakse, peatreener vast isegi 24/7. Just seda ma rõhutangi, et järeldused ei tohiks olla Jonesi taganutmine, vaid kõikide nende puuduste väljajuurimine ning vaatamine algavatele mängudele, mitte juurdlemine, et kas tegin ameeriklasega õigesti või mitte. reaalsus on, et meest pole, nüüd tuleb alustada hooaega nende meestega, kes on ning ja, ma usun, et neid on võimalik panna korralikult mängima. Ka vihaga. Ja seda esmajärjekorras peaks treener tegema, mänedzment, usun ka, et tegeleb uue mehe valimisega mitte pöialde keerutamisega, kuid selge on, et ülehomseks mees siia ei saabu, vaid tuleb need mehed mängima saada, kes hetkel meeskonnas. Kui ei saada, tõstan käed üles, ju siis tase on selline.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Suures plaanis olen sinuga nõus. Ainult ühe agaga. Ühte meest korvi alla on ikka hädasti vaja. Teatud kindlate omadustega meest. Ja kui ei saa väga kvaliteetset ja kallist meest, siis tuleb leppida sellega, et on sama tasemega kui ülejäänud kamp. Ja just see hetkel tundub, et pigem tegeletakse pöialde keerutamise ja halaga, mitte ei otsita sobivat meest. Ja kui öeldakse, et on maksta 3000 daala kuus talle (kui Jones näiteks nii palju teenis, siis ma ei saa üldse enam millestki aru), siis tekib küsimus, et kui palju teenivad näiteks Sokk ja Arbet, kas nad väärivad seda või oleks pidanud neile kokkuhoiu huvides vähem pakkuma, miks võeti lisaks Toome, kui raha on otsas jne....
rix01
Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Aug 2009, 08:26

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas rix01 »

nojah kirjutas:Suures plaanis olen sinuga nõus. Ainult ühe agaga. Ühte meest korvi alla on ikka hädasti vaja. Teatud kindlate omadustega meest. Ja kui ei saa väga kvaliteetset ja kallist meest, siis tuleb leppida sellega, et on sama tasemega kui ülejäänud kamp. Ja just see hetkel tundub, et pigem tegeletakse pöialde keerutamise ja halaga, mitte ei otsita sobivat meest. Ja kui öeldakse, et on maksta 3000 daala kuus talle (kui Jones näiteks nii palju teenis, siis ma ei saa üldse enam millestki aru), siis tekib küsimus, et kui palju teenivad näiteks Sokk ja Arbet, kas nad väärivad seda või oleks pidanud neile kokkuhoiu huvides vähem pakkuma, miks võeti lisaks Toome, kui raha on otsas jne....
No Soku jätaks rahule, kuid teised on igatahes liialt mugavdunud selles meeskonnas ja vajaksid teist keskonda ja võistkonda, kus saaksid uue hingamise. Hea näide ju Kurbas!
Kasutaja avatar
tont
Kasutaja
Postitusi: 376
Liitunud: 17 Jaan 2008, 12:47

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas tont »

üldse peaks meeskond lähemalt uurima miks osad mehed ei suuda kalevis avaneda. või kas tõesti ei sobi mängujoonis nii paljudele lihtsalt. tõesti, võtame kasvõi tanel kurbase, kes on olnud rocki üks põhimängijaid siiani. rakveres on väga head mängu näidanud veski, eelmine aasta tegi hiigelhooaja kriisa, kes eelnenud hooajale kalevis ei näidanud pooltki sellist mängu.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Joonise osas ei usu, on kõigil treeneritel olnud piisavalt erinev käekiri. Pigem võibolla jah mingi mugavus, et keskkonnavahetus tuleks kasu. Ega Tartul on ka sarnaseid mehi, eesotsas näiteks Doroniniga, kelle võimeld lubaksid palju enamat....
rix01
Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Aug 2009, 08:26

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas rix01 »

Seega hoitakse mehi liialt meeskonnas nagu s...a pilpa peal ja noored andekad ei arene ega too meeskonnale mingit kasu ning loodetakse liialt vanale kaadrile, et ehk veavad välja.
Kurbas on tõesti hea näide, kui sai Rock`i. Mehes on hea potensiaal peidus, kui veel eemalt vise ka paraneks.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Kindlasti ei tohiks Toome osas nüüd lõplikke otsuseid nende kahe mängu põhjal teha. Vara veel, küll aga peaks talt rohkem nõudma, mida arvatavasti peatreener ka teeb. Ja mis puutub sellesse, kas keerutatakse pöidlaid või mitte, siis minu arvates oleks just see foorum koht, kus nt mänedzer või muu klubitegelane võiks anda selge sõnumi, mida tehakse ja mis on võimalused. Varrak ei peaks seda kuskil kolakajärgsel pressikal küll tegema (hea, et ta seda siiski tegi ning ta ju kinnitas, et meest otsitakse), see tekitabki sellist halamise tunnet, mitte ainult ajakirjanduses, vaid ju ka meeskonna toetajates.

Aeg oleks üle saada sellest, et "klubi rahapoolest ei räägita" suhtumisest, ausus aitaks! Kõike ei pea muidugi detailideni avama, aga...

Sitas seisus on hea asi see, et saab minna paremaks, Kuusmaa on võitleja ning seda ma küll usun, et võitluseta ei anna ka need "mugavnenud" mehed alla, kõlas ju enne BBLi meeste suust jutt, kuidas tööd tehakse meeletu isuga ning üles on leitud hea emotsioon. Vaevalt see nüüd ka miski suitsukate oli, mängud enne BBLi Cupi näitasid sama.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Jah see kukkumine Dolphinsi +30 pealt Rockile haleda -20 peale (ok ükskord oli küll hea ja teinekord halb päev ja vastaste kaitse oli täiesti erinev) oli minu jaoks ka hämmastav, väljakul oleksid olnud nagu kaks erinevat võistkonda. Ja ei tohiks ei Rock ega Ventspils nüüd Dolphinsist mitme klassi võrra paremad võistkonnad ka olla (pigem ühe klassi võrra). Selge see, et kui Tamm ja Riis puudusid, et mängu juhtimine oli probleem. Ja see, et korvialune on suur-suur probleem, seda võis ka enne arvata aga see oli veelgi suurem, kui ma ootasin. Pikkade meeste nõrgad küljed olid veelgi rohkem näha. Ega nad eraldi võttes pole tegelikult sitad mehed aga lihtsalt sellise kooslusena nad ei toimi. Mõnes mõttes on nende nõrgad küljed kõigil sarnased. Sellise jõulise ja musta tööd armastava korvialuse võitleja kõrval võiksid nii Krabbendam, Toome kui Keerles hoopis kobedamad välja näha. Kitsingule mul etteheiteid pole aga selgelt tal on vaja veel kõvasti kogemusi. Vbla 1, vbla isegi 2 hooaega, enne kui temalt põhirolli kandmist BBL tippude tasemel oodata. Ja ehk ka tabaks Arbet paremini ja tagamängijad saaksid rohkem vabadust, kui vastaste kaitse peaks korvi alla kokku tõmbama ja ei saaks sellist riski võtta, et üle välja tagamehi suruda.

Aga hoolimata kõigest oli ikkagi see kukkumine täiesti ebareaalne. Eriti mängupildi osas. Ja suurem üllatus, kui see, et Rock oma kehva alguse pealt nüüd turniiri ära võitis. Ikkagi Tsintsadze + Veidemani lisandumine annab oluliselt juurde. Kui enne oli nende tagaliin tõsine probleem, siis nüüd on ta koosseisu Tsin, Veidekas, Leppik, Sokk ja Kurbas üks kogu BBL-i paremaid vast (nende hulgas, kes põhiturniiril osalevad). Taltsi rollist ei ole üldse mõtet rääkida.

Aga noh koondis näiteks alustas ju ka päris heade mängudega Rootsi ja Läti vastu ning positiivse fooniga aga lõpuks suudeti ikkagi B-divisjonis võita ainult Luksemburgi.
Kasutaja avatar
tont
Kasutaja
Postitusi: 376
Liitunud: 17 Jaan 2008, 12:47

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas tont »

BC Kalev/Cramo oleks nagu ühinenud korvpalliliidu kampaaniaga «Otsime pikka!» Ainult sihtgrupid on erinevad, Kalev soovib rahvusvaheliselt turult leida tasemel mängumeest.

«Treenerid tegelevad otsingutega ja kui leiavad sobiva kandidaadi, annavad klubi juhatusele ülevaatamiseks,» lausus Kalevi mänedžer Kaarel Sibul. «Rahaline piir on treeneritele ette antud.»

Peatreener Aivar Kuusmaa lisas: «Mitte ainult rahaline piir, vaid ka treenerite nõudmiste piir on ees. Kui leiame väga hea mängija väga odava raha eest, toome ta kohe sisse. Kui ei leia, siis ootame, ja seni pole veel leidnud.»

Kalev alustab homme Balti liiga turniiri teise Kalevi vastu. Kuusmaad ja tema abilisi ootab keeruline ülesanne taastada pärast nurjunud Balti liiga karikaturniiri meeskonna võitlusvaim.

«Nägime, et langemine võib käia kiirelt,» arutles Kuusmaa. «TTÜd pole ma pärast kuu alguses Rakveres peetud turniiri näinud. Eks kolmapäev näita, mis seisus me oleme. Peame Tartu-mängud unustama ja jõudma positiivsele lainele, et eneseuhkust taastada.»


mina olen nagu alati arvanud, et asi käib vastupidi. manager vms otsib mängijaid ja annab nimekirja treeneritele ette. kuidagi väga viltu see asi seal juhtimises ikka...
Vasta