Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Selle taga on jälle asjaolu, et üks hooaeg on 6 klubi meistriliigas, teine hooaeg 9 jne. Esimesel variandil võtavad välismängijat just noortelt võimaluse ära, st meeskonnad eelistavad leegionäride (näit keskpärased leedukad, keda siin vahepeal päris palju oli) kõrval pigem kogemustega amatööre või poolamatööre, kui noori koolipoisse. Kui aga on 9 võistkonda liigas, siis on selge, et kõigi jaoks tasemel mängijaid ei jagu ning nende pärast läheb klubide vahel kätshiks, kui ei tahete Kuremaa II saatust. Eks ka siin ole küsimus veidi selles ebastabiilsuses ja süsteemi puudumises. Põhimõtteliselt võib küll nõus olla tänase Pahvi artikliga selles osas, et miks on hea, kui on väikestest kohtadest klubid liigas aga halb on see, et puudub konkreetne süsteem ja iga hooaeg on erinev, mingit järjepidevust või aste-astmelt edasipürgimist ei ole.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas KalevRuus »

Tippspordis EI TOHI eelistada üht rahvust teisele -tähtis on tulemus ning fakt on see, et välsimaalasetel on 10x kõrgem motivatsioon ennast siin tõestada, kui "igavestel noortel" Arbetitel ja Sokkudel.
Miks ei tohi? Kes keelab?
Kusjuures ma kardan, et me oleme ise veidi oma süsteemi ohvrid, kus kolmanda välismängija pidamine on majanduslikult nõrgematele klubidele tehtud suureks luksuseks. See süsteem tekitabki olukorra, kus mõned "tasemel" mängijad nagu Toome on muudetud klubidevahelise võistluse objektiks, kuigi nad peaksid hoopis võitlema veel koha eest ühes või teises meeskonnas.
Kui palju nendes nõrgemates klubides võõrmängijaid on? Praktiliselt polegi, vist vaid Valgas hetkeseisuga on.
Toome keiss on lihtsalt näide sellest, et meil ei kasva piisaval määral tasemel mängumehi peale ja nende väheste pärast käib ilge võitlus. Välismaalastega on siin vähe pistmist.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas: Kui palju nendes nõrgemates klubides võõrmängijaid on? Praktiliselt polegi, vist vaid Valgas hetkeseisuga on.
Toome keiss on lihtsalt näide sellest, et meil ei kasva piisaval määral tasemel mängumehi peale ja nende väheste pärast käib ilge võitlus. Välismaalastega on siin vähe pistmist.
Välismaalastega on siin palju pistmist. Küsimus on konkurentsi puudumises. Võõrmängijad sunniksid ka kohalikke liigutama. Mitte, et ajame ikka omadega läbi ja Lebron Jamesi me ikka palgata ei jõua jne... Sellise suhtumisega olemegi tänasesse mutta jõudnud. Ega ainult noorte peale loota ei saa, nooredki peavad oma kohad meeskondades kätte võitlema, mitte ainult rääkima kui noored ja andekad nad on. Niimoodi sünnivadki uued Keerlesed, Toomed, Sokud, Viiaskid, Paaded, Doroninid jms. Lepitakse teatud tasemega, sest kedagi tema kohta ohustama ei tule.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas spartaklane »

Käisin täna ka mängul ja tegelikult sai Kalev/Cramo teenitud kaotuse ja olgu see kaotus veelkord õppetunniks Kuusmaale ja kogu selle Kalev/Cramo juhtkonnale ,et kui teil ikka pikka korvialla ei saa siis pole enam mõtet võidust unistada ja siin leida mingeid muid vabandusi ,et kohtunikud tegid mängu ära on ikka natuke narr tegu .Aga pole midagi jätkakem samas vaimus ,kuid mida ma märkasin ,et oskab keegi lahti seletada ,miks pole Cramo logo kalevlaste uuel võistlusvormil ,sest oleks ju nagu loogiline ,et suursponsori logo peaks olema Kalevi meeskonna särgil ,kuid see sealt puudus ,vähemalt täna .
Kasutaja avatar
--KingLeBron--
Kasutaja
Postitusi: 1271
Liitunud: 14 Veebr 2010, 21:19
Asukoht: Eesti

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas --KingLeBron-- »

Kuusmaa jutu järgi peaks välismängija olema parek , kui eesti mängija , aga miks siis see Robert tiimis on?
Miami Heat NBA meistriks!

Tallinna BC Kalev/Cramo Fänn!

Chelsea fan!

Pilt
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Karl »

Kuusmaa jutust sai aru, et tuleb vb mingeid muudatusi mängijates, sest ütles et ta veel ei tea kuidas see mädapunn katki teha. vms
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

Keerles mingu lasteaeda oma jonnimistega! Ma ei tea, kuhu teda suvel või talvel kutsuti, aga Türgist on asi kaugel. Türgi sauna võib ta minna kui nii tujutult edasi mängib. Kui Rakveres tundus Robert okei, siis oli see vist ekslik tunne või on tekkinud tal taandareng. Arbet on tuhast tõusnud ja tundus, et Tamme jättis Kuusmaa vahepeal liiga pikaks ajaks pingile. Sokk ei keeranud otseselt mingit käkki kokku, aga Tamm oli rünnakul aktiivsem. Seda pika ja kapi juttu ei jaksaks enam rääkida. Siin ei piisa enam ühest välismängijat, vaid on lausa 2 vaja vähemalt! Osbyt kartsid kõik nagu tuld ja isegi Makke tegi, mis ise tahtis. Ainult Toome oli meil aktiivne ja võttis mõned korrad ette, aga ei mäleta, kas ta seda just Osby vastu tegi. Keerles oskas omal ajal seal korvi all keerutada ja liigutada end küll suuremate ja tugevamate vastu, aga täna oli ta ülipassiivne. Ja aitab nendest kuradima Euroopa mängijatest! Serblastest ja hollandlastest ja lätlastest ja makedoonlastest. Kui tuua, siis tuua Ameeriklasi.
Kasutaja avatar
SanderS
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 17 Aug 2010, 22:23

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas SanderS »

Eh päris nii üheselt ka USA poole ei saa vaadata. Kas mitte kuulus Kevin Owens polnud mitte usakas või see tema eelkäija janoh kopamees ka. Raske on tuua nii mitme maa ja mere tagant mängijaid lõppkokkuvõttes kujub suuresti ikka lotoks.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

SanderS kirjutas:Eh päris nii üheselt ka USA poole ei saa vaadata. Kas mitte kuulus Kevin Owens polnud mitte usakas või see tema eelkäija janoh kopamees ka. Raske on tuua nii mitme maa ja mere tagant mängijaid lõppkokkuvõttes kujub suuresti ikka lotoks.
No loomulikult ei saa ainuüksi sellest loogikast lähtuda. Ja kui täpsem olla, siis pidasin silmas eelkõige musta meest, mitte lihtsalt ameeriklast. Vähemalt nii on suurem tõenäosus mitte eksida. Aga nagu näha, siis suudab Cramo ka ameeriklaste ja mustade hulgast kõige kehvemad välja valida. Üks asi on see, et raha on vähe, okei, ma saan sellest aru... Kui raha oli palju, siis suudeti tegelikult teha head ostud nagu Lyde, Linehan ja Fox. Nüüd ongi raha vähem ja ei saagi päris sel tasemel mehi tuua, aga samas ma ei usu, et TTÜ-l raha rohkem on ja et näiteks Osby rohkem maksab kui Krabbendam või Jones. Ometigi täna mängis just seesama Osby meie eesliini korralikult üle. Ja mis me siin Osbyst räägime, me ei saanud ka Makkega hakkama. Valdmaa peaks teadma, millega ta riskib. Kui Rudupist ka veenvalt ei võideta, siis on varsti Saku Suurhallis stabiilselt 150 pealtvaatajat.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Oskar8 »

Tegelikult ma tean nii palju, et Kalevile pakuti mingiaeg tagasi Kevin Lyde! kas pole raha, või mehe tase pole sama, et teda siin pole - seda ma ei tea.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Oskar8 kirjutas:Tegelikult ma tean nii palju, et Kalevile pakuti mingiaeg tagasi Kevin Lyde! kas pole raha, või mehe tase pole sama, et teda siin pole - seda ma ei tea.
Lyde võib vabalt olla sellises vormis nagu Reed. Ja tema palk nt 2008 ramos oli üle milli. Go figure...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

Oskar8 kirjutas:Tegelikult ma tean nii palju, et Kalevile pakuti mingiaeg tagasi Kevin Lyde, kas pole raha, või mehe tase pole sama, et teda siin pole - seda ma ei tea.
Saksamaal ta vist väga läbi ei löönud? Lydel oli vähemalt massi ja kui ta juba alas sees oli, siis vajutas korralikult pealt ka, aga mingi imemees ta ka polnud ja mäletan mitmeid puterdamisi ning aeglast reaktsiooni, aga siiski oli ta pigem hea ost. Aga jah, kes teab, mis konditsioonis ta praegusel hetkel on...
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

Jõhker kalender oktoobris... 4 päeva järjest mängud. Läti - Pärnu - Valga - Võru ringreis.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

And kirjutas: Kui Rudupist ka veenvalt ei võideta, siis on varsti Saku Suurhallis stabiilselt 150 pealtvaatajat.
Rudupis hakkas Ventspilsile kõvasti vastu, mina neid ei alahindaks.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

vaim564 kirjutas:
And kirjutas: Kui Rudupist ka veenvalt ei võideta, siis on varsti Saku Suurhallis stabiilselt 150 pealtvaatajat.
Rudupis hakkas Ventspilsile kõvasti vastu, mina neid ei alahindaks.
Ajasin segamini, pidasin siiski silmas Perlast, kellega on laupäeval mäng. Jah, Rudupis hakkas Ventspilsile kõvasti vastu, aga siiski peaks olema võidetav vastane. Hiljemalt VEFi mänguks VTB-s on vaja korvi alla 2 korralikku meest, siis mängime juba hoopis teist mängu, rohkemate võimalustega.
Vasta