Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui see Owensi jutt oleks vaid nali, mis kunagi ei teostu, siis küll ...

Kuigi ma saan aru, et eelmised ämbrid on muutnud klubi liiga ettevaatlikuks, tuleb otsused millalgi ikkagi teha ja ega see venitamine mehi paremaks ei tee. Isegi kui peaks tekkima hea ja odava mehe saamise võimalus, ei saa selle peale nüüd lootma jääda. Mina olen aru saanud, et otsitakse mitte puhast tsentrit, selle koha peal saavad Toome ja Krabbendam ka hakkama, vaid PF tüüpi ründemängijat, kes oleks füüsiliselt hea, lauas tugev ja tooks punkte, midagi PF/C taolist. Väga head lahendust PF peale praegu ei ole samuti. Sesay suudaks puuduvat kohta kindlasti täita. Ma ei tea, kes on see eks-maccabilane, saadaval peaks olema näiteks Brasiilia koondise mees Murilo Becker. Praegu on olukord, kus meeskonnad on suuremalt jaolt komplekteeritud ja üksikute vabade kohtade peale käib tõsine konkurents, sest kui sa hooaja vahele jätad, siis on raskem uuesti ree peale saada, nii et igasuguseid variante võib tekkida, aga ikkagi on mõistlik teha otsus võimalikult vara, et uus mees ja meeskond õpiksid teineteist tundma.
Viimati muutis vaim564, 27 Okt 2010, 17:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
eestikana
Kasutaja
Postitusi: 361
Liitunud: 11 Nov 2009, 11:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas eestikana »

Lisan siis ühe delfi kommentaari, mis on minu arust ülimalt täpne:
Sesay praegusest vormist pole aimu - pika mehe jaoks on 34 a. tõsine vanus. Kui võtta eelduseks, et ta vorm on hea, siis on tegemist Eesti taseme jaoks väga hea mängijaga, kes aga Kalevile absoluutselt ei sobi.
Ehkki teda nimetatakse powerforwardiks, tegutseb ta väljakul pigem nr 3-na. Tema peamine tugevus on rünnakul, kus ta armastab pigem välja astuda ja kolmese lasta või võtab vastase dribble-drive´ga ette veel kõrgemalt kui tüüpiline high-post, tavaliselt kolmese tagant. Kaitses on ta kasulik samuti pigem väljast. Oma parimatel päevadel oli tegemist hea hyppevõime, oma pikkuse kohta kiire ja liikuva mängijaga.
Mis on puudulik: Low post presence mõlemas platsi otsas. Rünnakul all-pukis pole tast palju kasu. Olles suhteliselt kleenuke, eelistab ta minna fade-away viskele, mist6ttu ta harva saab oma möödavisete ründelaudu. Lauavõitlus üleüldse ei ole Sesay tugev külg. Samuti pole tegemist füüsiliselt tugeva mängijaga - pigem finesse-tüüpi mängumehega, kes loodab oma kiirusele, osavusele ja hyppevõimele, mitte jõule, võtluslikkusele ja domineerimisele. Korvialuses kaitses pole tast palju kasu. Üldiselt meenutab kodumaistest palluritest ehk Timo Eichfussi mängustiililt. Muidugi paremal tasemel. Seega ei näe, kuidas ta Kalevi korvialust toughnessi-probleemi lahendada suudaks.
Kalev vajab tugevat töölooma ja agressiivset jõulist võitlejat, kes tooks stabiilselt min. 10 lauda mängust, suudaks kinni võtta vastase tsentri ja olla piisavalt kiire, et abi-poolelt korvi all abisse jõuda. Laias laastus vajab kalev Bambale Osby tüüpi mängijat, kes oleks 3-5 cm pikem, ja keskenduks rünnaku asemel 30% rohkem kaitsele, olles Osby-ga samaväärne lauavõitleja. Siis oleks Kalev või sees.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Toddi osas jah põhimõtteliselt nõus, minu arust oli ka pigem selline erilise särata puukäsi kogu hooaja. Aga jah otsustavates mängudes tegi jälle oma ära - ilma temata oleks Rock võinud vabalt juba poolfinaalis välja kukkuda ja see oleks ikka hooaja tõsiselt miinuspoolele kandnud. Aga mulle pigem meeldib see printsiip, et anname mehele võimaluse ja kui ei ole tegemist just täiesti sobimatu mehega, siis saadame ära ainult siis, kui parem asendus on kohe võtta. Seega ma pigem ja Callistuse otsuse puhul tunnustan Rocki ja nagu näha, praegu eesliin neil toimib küll. Ükski meie klubi ei ole nii rikas, et võiks valida endale täpselt vajaliku ja sobiva mängija treeneri ideaalnägemuse jaoks. Pigem tuleb treeneril ikka paljuski lähtuda taktika valikul sellest, kes tal meeskonnas kasutada on ja millised on mängijate tugevad ning nõrgad küljed. Muidugi, üleüldse komplekteerimine ära jätta ja lihtsalt kamp mängijaid kokku võtta, nagu Kalev eelmine hooaeg tegi, see ei vii ka kuhugi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas: Aga jah, Rocki kohta veel, et eks näiteks Callistusega läks väga napilt (taheti ju minema kupatada) ja minu personaalse arvamuse koha pealt Toddiga pandi eelmine aasta selgelt puusse, meistritiitli toomisel oli tast muidugi asja, aga B liigas ja eriti eurosarjas oli ta samal tasemel mees, keda Eestiski oleks võtta olnud. Hooaja alguses oli turul juba palju palju paremaid mehi, aga eks olid vähe teistsugused ajad ka. Lihtsalt ta polnud päris ämber vaid selline Saage tasemel (ebastabiilne) mees, seetõttu vist ei jäänud ka väga ajakirjandusele hambusse.
See Todd on omandanud kuidagi negatiivse imidzi, kokkuvõttes oli ta siiski korralik mängija, kes nii mitmelgi korral päästis Rocki hädast välja. Mingit supermängu ta ei näidanud küll, aga kust neid imelapsi siia ikka võtta on, oleks võinud ka palju hullemini minna. Täpselt samuti võiks ka Morrisoni kallal viriseda. Rohkem mõjutas neid Teini vigastus, mille järel ta nagu õiget vormi ei saanudki kätte ja mängutuju kadus samuti ära.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:
Rix kirjutas: Aga jah, Rocki kohta veel, et eks näiteks Callistusega läks väga napilt (taheti ju minema kupatada) ja minu personaalse arvamuse koha pealt Toddiga pandi eelmine aasta selgelt puusse, meistritiitli toomisel oli tast muidugi asja, aga B liigas ja eriti eurosarjas oli ta samal tasemel mees, keda Eestiski oleks võtta olnud. Hooaja alguses oli turul juba palju palju paremaid mehi, aga eks olid vähe teistsugused ajad ka. Lihtsalt ta polnud päris ämber vaid selline Saage tasemel (ebastabiilne) mees, seetõttu vist ei jäänud ka väga ajakirjandusele hambusse.
See Todd on omandanud kuidagi negatiivse imidzi, kokkuvõttes oli ta siiski korralik mängija, kes nii mitmelgi korral päästis Rocki hädast välja. Mingit supermängu ta ei näidanud küll, aga kust neid imelapsi siia ikka võtta on, oleks võinud ka palju hullemini minna. Täpselt samuti võiks ka Morrisoni kallal viriseda. Rohkem mõjutas neid Teini vigastus, mille järel ta nagu õiget vormi ei saanudki kätte ja mängutuju kadus samuti ära.
No täpselt, ei liha ei kala, aga tugevdusena (mis oleks ju peamine argument välisjõu palkamisel) ta midagi juurde ei andnud, kui nüüd mitte arvestada lihtsalt korralikku pingipikenduse väidet. Eks teatud mängudes oleks võinud ka keegi teine neid mänge välja aidata, välistugevdus peaks andma meeskonnale ikka päris rohkelt juurde, kuid Todd just seda masti mees polnud. Ei oska ka hinnata palju mehe väärtus dollarites hooaja eest oli, aga eurosari näitas minu arvates tema taseme ära ning kokkuvõttes pole mõtet Rocki ambitsioone arvestades (eelmine aasta) selliseid mehi tuua. Meistritiitel (vist) oleks võteud minu hinnangul ka Toddita.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
--KingLeBron--
Kasutaja
Postitusi: 1271
Liitunud: 14 Veebr 2010, 21:19
Asukoht: Eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas --KingLeBron-- »

Ansu Sesay viskas NBA-s 127 mängus keskmmiselt 10 minutiga 3,2 punkti , hankis 1,8 lauda , viske % oli 43.3% mängust ja vabakad olid 64% , NBA-s võttis ta kaitses kas SG,SF või PF-i.
Ei usu et see mees saadakse , sest kui niipalju viivitad on see mees juba ammu mõnes teises klubis!:(
Viimati muutis --KingLeBron--, 27 Okt 2010, 17:54, muudetud 2 korda kokku.
Miami Heat NBA meistriks!

Tallinna BC Kalev/Cramo Fänn!

Chelsea fan!

Pilt
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Prantsusmaa liigas eelmine aasta Le Havre eest keskmiselt 8.8punkti ja 6.2lauda.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Egert kirjutas:Prantsusmaa liigas eelmine aasta Le Havre eest keskmiselt 8.8punkti ja 6.2lauda.
Tegelikult ei ole ju halb stats. Parem, kui Kanguril näiteks. Ja see on tüüpiline, et vanuse kasvades mehed liiguvad ka positsioonilt suuremate nr poole tihti, nr 3st nr 4; nr 4st nr 5ks jne. Kiirust ja plahvastuslikus pole sama, kaalu tuleb vbla juurde, mängu lugemine paraneb jne. Müürsepp oli ka noorena eelkõige pigem nr 3, lõpetas pigem nr 5 positsioonil.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

nojah kirjutas:
Egert kirjutas:Prantsusmaa liigas eelmine aasta Le Havre eest keskmiselt 8.8punkti ja 6.2lauda.
Tegelikult ei ole ju halb stats. Parem, kui Kanguril näiteks. Ja see on tüüpiline, et vanuse kasvades mehed liiguvad ka positsioonilt suuremate nr poole tihti, nr 3st nr 4; nr 4st nr 5ks jne. Kiirust ja plahvastuslikus pole sama, kaalu tuleb vbla juurde, mängu lugemine paraneb jne. Müürsepp oli ka noorena eelkõige pigem nr 3, lõpetas pigem nr 5 positsioonil.
Lisaks mängis ta väga paljudes mängudes 40!!! minutit. Sealhulgas ka Asveli vastu. Hooaja peale mitte ühtegi pallikaotust.
Kasutaja avatar
--KingLeBron--
Kasutaja
Postitusi: 1271
Liitunud: 14 Veebr 2010, 21:19
Asukoht: Eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas --KingLeBron-- »

Miami Heat NBA meistriks!

Tallinna BC Kalev/Cramo Fänn!

Chelsea fan!

Pilt
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Toddi teemale lisaks, et eelmisel hooajal oli kolm mängijat, kes olid vaieldamatus ebasoosingus ja kelle ebaõnnestumisi lausa oodati - Veski, Tein ja Abernethy. Kahest esimesest saan ma veel aru, Toddi fenomenist pole saanud. Ma olen tema mängu näinud ja ei olnud tõepoolest mingi lootusetu juhtum, täiesti korralik mängujuht. Kas Akognon oli tõesti parem või tänavusest hooajast Archibald või Tsintsadze, kes ei suuda noort Sokkugi üle mängida?

Aga Sesay annaks Kalevi mängule kindlasti juurde, möödunud hooaja statsid on päris korralikud. See eelnev kirjeldus iselomustab ehk tema NBA-aegu, aga sellest on juba tükk aega mööda läinud, LeHavre rosteris oli ta juba kui C/PF, eks vanust ja kaalu on juurde tulnud. Lisaks kogemused ja et ta on varem suurt mängu mänginud, närvid peaksid korras olema.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Sesay tundub päris huvitav varjant ,kuid kõige tähtsam oleks ,et saaks lõpuks üks korralik PF/C siia toodud.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Sesayst rääkides, siis mina Warriorsi fännina mõtlesin just eile et oleks hea kui saaks Ike Diogu :lol: Paar päeva tagasi lasti mees NBA võistkonnast vabaks. Pikkust on tal küll ainult 199cm (paljajalu 6' 6.5''), aga väga pikad käed. Samas realselt mõeldes pole Kalevil erilist võimalust teda hankida, küll mõni NBA klubi ta ülesse korjab. Aga Warriorsi fännina unistada võin :)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Ike Diogu peab läbirääkimisi Maccabiga ja on lähedal ka lepingule.
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mr. Aff »

Kamoon, poisid, kõik me teame ju väga hästi, et Kalevil pole see hooaeg raha isegi ühe NBA-rejecti väikse sõrme palkamiseks
Vasta