Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Tsintsadze lisas, et esialgne info alkoholi tarbimise kohta vastab tõele. "Jah, alkomeeter natuke näitas. 0,30 (promilli - V.A.). Jõime sõbra juures veini, seejärel palus naine mul apteeki minna. Veini tarbimisest oli umbes tund möödas, arvasin, et võin rooli istuda," selgitas Tsintsadze.

Nii palju siis tema joobes peaga juhtimisest, mõnes Euroopa riigis võib sellise joobeastmega isegi autorooli istuda, Soomes näiteks on lubatud 0,5-promillise joobega autot juhtida. Kindlasti on siiski tegu taunimisväärne, sest seadis ohtu kaaskodanike elu, kuigi see posti otsa põrutamine oli tingitud ilmselt sõiduoskusest vajaka jäämisest, ilmselt pole varem taolistes oludes kätt harjutanud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

zero0 kirjutas:Tsintsadze lisas, et esialgne info alkoholi tarbimise kohta vastab tõele. "Jah, alkomeeter natuke näitas. 0,30 (promilli - V.A.). Jõime sõbra juures veini, seejärel palus naine mul apteeki minna. Veini tarbimisest oli umbes tund möödas, arvasin, et võin rooli istuda," selgitas Tsintsadze.

Nii palju siis tema joobes peaga juhtimisest, mõnes Euroopa riigis võib sellise joobeastmega isegi autorooli istuda, Soomes näiteks on lubatud 0,5-promillise joobega autot juhtida. Kindlasti on siiski tegu taunimisväärne, sest seadis ohtu kaaskodanike elu, kuigi see posti otsa põrutamine oli tingitud ilmselt sõiduoskusest vajaka jäämisest, ilmselt pole varem taolistes oludes kätt harjutanud.
Mehe sõnad ei loe midagi, ennegi kuulnud juttu kahest õllest, kuigi alkomeeter näitab 3 promilli. Ametlikku näitu ikka ootaks politseilt. Ja seadus on seadus ning jutt, et see oli tingitud sõiduoskuse puudumisest on vabandus, mitte fakt.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

minu arust on nii, et politsei alkomeetri näit tuleb kahega korrutada, et promilli teada saada. Politsei alkomeeter näitab mg liitri kohta.

Mitte, et see oluline oleks antud teema juures.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Rix kirjutas:
zero0 kirjutas:Tsintsadze lisas, et esialgne info alkoholi tarbimise kohta vastab tõele. "Jah, alkomeeter natuke näitas. 0,30 (promilli - V.A.). Jõime sõbra juures veini, seejärel palus naine mul apteeki minna. Veini tarbimisest oli umbes tund möödas, arvasin, et võin rooli istuda," selgitas Tsintsadze.

Nii palju siis tema joobes peaga juhtimisest, mõnes Euroopa riigis võib sellise joobeastmega isegi autorooli istuda, Soomes näiteks on lubatud 0,5-promillise joobega autot juhtida. Kindlasti on siiski tegu taunimisväärne, sest seadis ohtu kaaskodanike elu, kuigi see posti otsa põrutamine oli tingitud ilmselt sõiduoskusest vajaka jäämisest, ilmselt pole varem taolistes oludes kätt harjutanud.
Mehe sõnad ei loe midagi, ennegi kuulnud juttu kahest õllest, kuigi alkomeeter näitab 3 promilli. Ametlikku näitu ikka ootaks politseilt. Ja seadus on seadus ning jutt, et see oli tingitud sõiduoskuse puudumisest on vabandus, mitte fakt.
Sügavalt kahtlen, et vassis oma joobe kohta - see oleks karuteene endale. Ja vaevalt, et politsei tema täpset joobeastet avaldab, pole kursis, aga tegu võib olla delikaatsete isikuandmetega. Teatati vaid, et algati väärteomenetlust, seega joove ei saanud ületada 1,5 promilli. Seadus on seadus, ei eitagi seda, aga selline joobeaste, nagu ta väitis endal olevat, avarii ajendiks arvata, on farss.
Ei ürita kuidagi õigustada, tegu oli igal juhul rumal, aga kahtlen lihtsalt selles, et mees oli purupurjus ja siis sõitis seetõttu poste maha.
Kasutaja avatar
tont
Kasutaja
Postitusi: 376
Liitunud: 17 Jaan 2008, 12:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas tont »

Ei ürita kuidagi õigustada, tegu oli igal juhul rumal, aga kahtlen lihtsalt selles, et mees oli purupurjus ja siis sõitis seetõttu poste maha.
Kindlasti ei olnud ta purupurjus. Ta oli lihtsalt purjus ja istus purjus peaga autorooli. Selline asi on lubamatu!
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

tont kirjutas:
Ei ürita kuidagi õigustada, tegu oli igal juhul rumal, aga kahtlen lihtsalt selles, et mees oli purupurjus ja siis sõitis seetõttu poste maha.
Kindlasti ei olnud ta purupurjus. Ta oli lihtsalt purjus ja istus purjus peaga autorooli. Selline asi on lubamatu!
De jure on tõesti see joobeaste - see number, mille ta välja käis -, aga kas ka de facto? Üritan jällegi selles osas kaitsta, et (kergelt?) svipsis olek ei põhjustanud tõenäoliselt avariid.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

demagoogia.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

nojah kirjutas:demagoogia.
Põhjenda ehk? 0.30-promilline joove tunni aja möödudes ei ole ilmselt isegi kaks õlut. Lisaks, põhjanaabrid, kellel on range alkoholipoliitika, lubavad sellise joobeastmega inimestel rooli taha istuda, siis ei saa seda kuidagi de facto mingiks joobeks nimetada. Eestis on muidugi omad seadused ja ta eksis seaduse vastu, aga ratsionaalselt mõeldes, ei olnud see avarii ajend.
Toetun hetkel meedias loetule, kui see vett ei pea, siis muidugi minu põhjendused vajuvad kokku nagu kaardimaja.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

0,3 mg liitri kohta on 0,6 promilli. Selline joove on ka Soomes karistatav. Ja seadus on seadus ning seda peab täitma. Vabandused, et "aga Soomes võib" ja "aga teised teevad ju ka" ongi kõige puhtam demagoogia.

Ja tegelt võiks ju Rocki fännid selle asja üle küünilist heameelt tunda, minu arust küll Tsin pole sel hooajal oma raha vääriliselt mänginud. Nüüd saab ju lepingu ilma lisakuludeta lõpetada.
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nub4you »

Ei ole mõtet vabandanda, Tsin eksis seaduse vastu siis eksis, sellepärast ei ole põhjust kinga anda, viimastes mängudes on ta ikkagi juba parem olnud, üle 10 punkti toonud ikkagi ja olnud mõnes mängus ka Eziukwust parem
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

nojah kirjutas:0,3 mg liitri kohta on 0,6 promilli. Selline joove on ka Soomes karistatav. Ja seadus on seadus ning seda peab täitma. Vabandused, et "aga Soomes võib" ja "aga teised teevad ju ka" ongi kõige puhtam demagoogia.

Ja tegelt võiks ju Rocki fännid selle asja üle küünilist heameelt tunda, minu arust küll Tsin pole sel hooajal oma raha vääriliselt mänginud. Nüüd saab ju lepingu ilma lisakuludeta lõpetada.
Jah, Soomes on karistatav 0,6 promilli, aga Tsintsadze joove oli 0,3 promilli, tema enda sõnul. Seadusi peab muidugi täitma, ei õigusta kuidagi joobes seisundist juhtimist, nagu ma juba vähemalt 5 korda varem olen öelnud, lihtsalt ei usu, et pruugitud alkohol avarii põhjus oleks. Samuti keegi pole väitnud, et kuna Soomes on lubatud, siis Eestis võib ka nii teha, lihtsalt de facto ei ole see siiski mingi joove. Hetkel kõige suurem demagoog oled hetkel küll Sina siin - parafraseerid minu lauseid ja paneid neid mulle suhu.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

Ma sain aru, et alkomeeter näitas tema sõnade kohaselt 0,3. Alkomeeter mõõdab alkoholi sisaldust milligammides väljahingatava õhu liitri kohta. Selleks, et saada teada, mitu promilli on, tuleb see summa korrutada kahega.

http://www.alkomeeter.com/kkkysimused.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

‰ promillid, g/l -- aga ka mg/ml, g/l. Peamiselt Ida-Euroopas levinud joobemõõteühik, mis näitab alkoholisisaldust veres. Kuna tähis ‰ ei ole maailmas tuntud, on enamikel promillides joobesuurust määravatel alkomeetritel ekraanil tähiseks g/l (ehk grammi absoluutalkoholi liitri vere kohta). Ümberarvutus toimub vastavalt hingeõhus olevale alkoholihulgale. Üldtunnustatud on suhe 1:2100 ehk siis joobele 1 MG/L vastab joove 2,1 promilli.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Ja tegelt võiks ju Rocki fännid selle asja üle küünilist heameelt tunda, minu arust küll Tsin pole sel hooajal oma raha vääriliselt mänginud. Nüüd saab ju lepingu ilma lisakuludeta lõpetada.
Ma miskipärast kahtlen väga, et Rocki fännid ta lahtilaskmise üle rõõmsad oleksid... Erirti paari viimase mängu taustal.
Aga pole hullu, ikka juhtub. Gruusias ei tuleks ükski dzigitt selle pealegi, et peale mõnda veiniklaasi või sadat grammi tšatshat ei tohiks rooli minna. :D
Muidugi, kui klubi peab miskipärast veel eraldi karistamist vajalikuks, siis kõige õigem oleks kui klubi auto võetaks ära ja lastaks mehel endal isiklik käru osta - umbes nii, et me ei saa sulle klubi poolt autot anda kuna sõidad selle puruks; ostad ise või anname sulle jalgratta.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

nojah kirjutas:Ma sain aru, et alkomeeter näitas tema sõnade kohaselt 0,3. Alkomeeter mõõdab alkoholi sisaldust milligammides väljahingatava õhu liitri kohta. Selleks, et saada teada, mitu promilli on, tuleb see summa korrutada kahega.

http://www.alkomeeter.com/kkkysimused.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

‰ promillid, g/l -- aga ka mg/ml, g/l. Peamiselt Ida-Euroopas levinud joobemõõteühik, mis näitab alkoholisisaldust veres. Kuna tähis ‰ ei ole maailmas tuntud, on enamikel promillides joobesuurust määravatel alkomeetritel ekraanil tähiseks g/l (ehk grammi absoluutalkoholi liitri vere kohta). Ümberarvutus toimub vastavalt hingeõhus olevale alkoholihulgale. Üldtunnustatud on suhe 1:2100 ehk siis joobele 1 MG/L vastab joove 2,1 promilli.
Jällegi moonutad fakte:"Korvpalluri sõnul näitas alkomeeter 0,3-promillist joovet". Over and out minu poolt, ei viitsi rohkem vaielda.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

alkomeeter ei näita promille vaid mg/l kohta. vähemalt politseialkomeeter küll. see on fakt. Kas Tsintsadze ütles ise, et näitas 0,3 promilli või on ajakirjanik loll (sinu toodud viites oli sõna promill ajakirjaniku lisatud, Tsin ütles lihtsalt, et alkomeeter näitas 0,3) ei olegi oluline.
Vasta