Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

theundertaker kirjutas:Tegelikult peaks mängima eesti liigas noortekoondis, vist kunagi oli? Et poisid saaksid koguaeg mängida tõesti ainult nii saavad nad paremaks!
Kas tõesti just noortekoondis, aga midagi analoogset nagu ma nimetasin. Viskame poisid pasa sisse ja las nad ujuvad terve hooaja seal. Kes pead tõstab, korjatakse ära, kes uppuma hakkab, ujub niikaua kuni vikatiga mees uksetaga.
Kasutaja avatar
Korx300
Kasutaja
Postitusi: 350
Liitunud: 10 Okt 2009, 12:23

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Korx300 »

marxx762 kirjutas:See ei ole noorte kasvatamine minuarust kui suur enamus neist lootust andvatest noortest pingil istub. Veidekas, nagu ma juba nimetasin, on pigem erandiks ja ma isegi ei nimetaks teda nooreks, ma loodan et mõistad mida ma mõtlen veideka all. Minujaoks siiski ei ole rock sats, kes kasvatab noori, olgugi, et nad on endale võtnud raadiku, soku, kurbase, eichfuss'i.
Samahästi siis võiks tuua siia kõrvale kalevi noored, Kitsing, Puidet. Need on mehed kes on saand mängida, kuigi ka episoodiliselt, nagu ka rocki noored. Noorte arendamine oleks see kui nad saaksid jooksvalt aega. Ma saan aru, et eurosarjas ja mõningatel hetkedel ka BBL-is ei ole lihtsalt võimalik neid mängitada, aga jah. Pigem võiks eestis olla nt Indrek Ruudu käe all kõik need Eichfuss, Kurbas, Raadik, Kajupank, Raap, Puidet, Kitsing, Järvelainen, M.Dorbek, Oliver Metsalu, Rain Kärner+ neile siis 2 musta juurde, vot see oleks oma poiste kasvatamine al'a eesti oma partizan. Seda oleks äge vaadata kuidas poisid saavad vett ja vilet, ning areneksid mühinal.
Ega tegelt ma vabandan ette ära juba, aga lihtsalt mulle hakkab pisut häirivaks juba muutuma see rocki tituleerimine noorte satsiks ja kuida ikka sel aastal pigem noortele rõhku pandi. (hiline õhtutund on juba käes, ja kaljad on ka oma töö teinud)

Nõustun täielikult. Kuigi Sokk ja Eichfuss saavad BBLis ikka üsna korralikult mängida minu arust - Timmu 20 minutit ja Eichfuss 17 minutit, ehkki Eichfuss võiks rohkem saada, kuid eks see ole treeneri otsustada. Selle Eesti lootusandvate noorte ühe mütsi alla toomine oleks ilus küll, kuid isiklikult arvan ma, et me mõlemad mõistame, et seda ei juhtuks kunagi. Pigem näen mina ideaalset süsteemi selliselt, et noored mängivad KMLis, kuskil Pärnu, Rapla, Tarva eest, kuni 20 elu aastani, siis mängiksid aasta ja paar Eesti püramiidi tippude eest ning siirduksid välismaale. Selline peaks Eesti korvpall nägema välja minu arvates, kui eesmärk oleks kasvatada koondisele mängijaid.

Hetkel käib siiski pigem KMLi sisene üksteisele ära panemine ning enda parimatest võimalikult kinni hoidmine.. Siia võib näiteks tuua kasvõi selle, kui kaua läks Rockil, et Veidekat Rocki saada, Pärnu ei andnud oma parimat Tarvasele jne ja ka muidugi see, et Tarval on see hooaeg 5 välismängijat, see juba näitab kui suur on klubidel tahtmine saavutada edu KMLis, mitte arendada Eesti korvpalli.
Patrioot kirjutas:
cramo kirjutas:Aga Toome on minu meelest kindlasti parem mängija kui seda on Paade.
Võta üks ja viska teist. Ühel päeval võivad mõlemad väga korraliku mängu teha, kuid järgmisel on nad nagu üks latt saaremaa vorsti.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Neid osalt noortekoondist meenutavaid satse on liigas aegade jooksul mänginud päris mitmeid - Kamee, Canon, Ehitustööriist, Audentes olid omal ajal kõik sellised satsid.

Mis Rocki puutub, siis olen marxxiga nõus, et asjaolust, et Tein lahkus ja Veideman tuli, jääb väheseks, et toimunut noorenduskuuriks nimetada. OK, Kurbas ja Raadik toodi ka aga pingimeeste seas on nii Kalevil, Rockil kui teistel alati mõni noor istunud. Samas, see ei tähenda, et ma Rockile midagi ette heidaks,üdiselt on nende poliitika õige ja väga hea, et nad on viimasel hakanud ka kaugema tuleviku peale mõtlema. Lihtsalt jutud, et tegime noorenduskuuri ja nii noorelt ja kogenematult satsilt ei saagi tänavu midagi veel nõuda, ei vasta nagu päris tõele.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

KalevRuus kirjutas:Neid osalt noortekoondist meenutavaid satse on liigas aegade jooksul mänginud päris mitmeid - Kamee, Canon, Ehitustööriist, Audentes olid omal ajal kõik sellised satsid.

Mis Rocki puutub, siis olen marxxiga nõus, et asjaolust, et Tein lahkus ja Veideman tuli, jääb väheseks, et toimunut noorenduskuuriks nimetada. OK, Kurbas ja Raadik toodi ka aga pingimeeste seas on nii Kalevil, Rockil kui teistel alati mõni noor istunud. Samas, see ei tähenda, et ma Rockile midagi ette heidaks,üdiselt on nende poliitika õige ja väga hea, et nad on viimasel hakanud ka kaugema tuleviku peale mõtlema. Lihtsalt jutud, et tegime noorenduskuuri ja nii noorelt ja kogenematult satsilt ei saagi tänavu midagi veel nõuda, ei vasta nagu päris tõele.
Mina ka sellest aru ei saa. Eelmine aasta olid eesmärgid eurosarjas alagrupist edasi saada ja BBL final 4. Sel hooajal eelarve vähenenud ei ole. Ainuke tõsine muutus ongi see, et Veidekas asendas Teini. Ühestki teisest vanemast mängijast ei loobutud ja leegionärid täiesti võrreldavad eelmise hooajaga. Kitsing vahetati Raadiku vastu ja juurde võeti Kurbas - need on muudatused pingipoiste hulgas ja ei tohiks kuidagi mõjutada terve klubi eesmärke. Nii et vana Tein, kes ajas ennast vormi ainult kevadiseks Cramo seeriaks vahetati noore, vihase ja andeka Veideka vastu ja see lüke nullis põhimõtteliselt kõik klubi hooaja eesmärgid. Mina igal juhul suursponsorina küll vihastaks klubi peale, kes küsib see hooaeg sama suure summa raha kui eelmine aga ütleb, et peale eestikatel Cramole ärategemise mingeid eesmärke ei ole.

PS. Minu arust ei ole noorenduskuur kui olemasolevate mängijatega tehakse 3a lepingud. Ja tõepoolest, Muhu Rakett on arendatud päris pingile.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Ma olen nii Korx-iga nõus kui ka Kalevpoisiga, mõlemi jutus on iva sees. Raske on hetkel midagi lisada. Vbl tahaks ise veel veidi halada, et kahju et ei leita seda 1-3 mil et võtta need noored kollanokad kokku+2 meest väljast ja kuradi tõmmata ribadeks ennast kevadeks. See kasvataks mõnusad munad mõnele mehele alla. Ja usun, et 2 hooaja pärast oleks meil veidekaid vähemalt 3. Päris tõsiselt. kui 1 hooajal kerkib al'a 2 noort satsi peale kes tõesti pead kannavad ja on harjunud viskama ja ette võtma, siis ma ütleks see 3 mil oleks ennast täiega õigustand.
Kasutaja avatar
Korx300
Kasutaja
Postitusi: 350
Liitunud: 10 Okt 2009, 12:23

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Korx300 »

marxx762 kirjutas:Ma olen nii Korx-iga nõus kui ka Kalevpoisiga, mõlemi jutus on iva sees. Raske on hetkel midagi lisada. Vbl tahaks ise veel veidi halada, et kahju et ei leita seda 1-3 mil et võtta need noored kollanokad kokku+2 meest väljast ja kuradi tõmmata ribadeks ennast kevadeks. See kasvataks mõnusad munad mõnele mehele alla. Ja usun, et 2 hooaja pärast oleks meil veidekaid vähemalt 3. Päris tõsiselt. kui 1 hooajal kerkib al'a 2 noort satsi peale kes tõesti pead kannavad ja on harjunud viskama ja ette võtma, siis ma ütleks see 3 mil oleks ennast täiega õigustand.

Oletame, kui need 3 milli ka leitakse, mis sa arvad kui paljud neist - Eichfuss, Kurbas, Kitsing, Raap, Kajupank, Raadik, Puidet, Kitsing, Järvelainen, M.Dorbek, Oliver Metsalu, Rain Kärner, Kaldre, Jõesaar jne - saadaks sinna võistkonda? Ma arvan heal juhul veerand... Sest kui juba praegu oli Tarval häda Veideka Rockile loovutamise, Pärnul Raabi Tarvale andmisega, no kujutad sa ette siis pilti, et kõik võistkonnad peaksid oma noortest tulevikulootustest loobuma? Ilma korraliku rullita nad seda elu sees ei tee. Siis tuleks luua mingi pearaha süsteem, et iga noore eest, mis sellesse koondisse jõuab, saab mingi vastava summa, kuid siis oleks eestlastel jälle häda, et milleks need lisa jõud sinna vajalikud on? Kuid ka sellise kooslusega oleksid ju noored, kes saaksid rohkem ja vähem mängida. Lisaks, hetkel saavad noored Rockis ja Cramos mängida trennis enamuses siiski endast tugevamate vastu. Kitsingul on Dunigan, Toome, Krabi; Raadik paneb trennis Taltsi, Allingu ja Callistuse vastu. Eichfussil, Veidekal, Kurbasel ja teistel on olemas konkurents, ehk võistkonnas on olemas mängijad, kes sinu sinu eksimusel kohe välja vahetab ja mängu kvaliteet ei lange. Kui ka tehtaks kunagi selline koondis, siis oleks ülimalt oluline, et ei mängitaks ainult KMLi, vaid ka kasvõi BBLi, see annaks meestele ikka kõvasti rohkem kogemusi kui ainult KMLi toksimine. Kuigi teoorias tundub see noorte ühe mütsi alla koondamine üsna hea idee, siis usun, et praktikasse - kus enamus Eesti andekad noored oleksid terve hooaja üksteise kõrval - see asi küll nii pea ei jõua.
Patrioot kirjutas:
cramo kirjutas:Aga Toome on minu meelest kindlasti parem mängija kui seda on Paade.
Võta üks ja viska teist. Ühel päeval võivad mõlemad väga korraliku mängu teha, kuid järgmisel on nad nagu üks latt saaremaa vorsti.
Kasutaja avatar
mavs
Kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 04 Apr 2009, 16:03

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas mavs »

Ma usun, et kui sa liidad Rocki noormängijate mänguminutid ja Cramo omad, siis see vahe on päris suur. Sokku roll meeskonnas on tunduvalt kasvanud(Areng? :o ).Veidekas, kes tuli "suurt" mängu mängima pani esimestes mängudes ässasid, esimesed euromängud jooksis juhe ka kokku, kuid esimese Rocki võidu puhul mängis tema suurt rolli (Kuna Cramos on see hooaeg 20 aastane sellist rolli mõnes tähtsas mängus mänginud?) Kurbas säras hooaja alguses, kuid nüüd tänu vigastusele mänguaeg vähenes. Eichfuss saab korralikult mänguaega nii BBLis kui Euroliigas. See jutt, et Rockil on paremad noormängijad(Veidekas jne) on tõsi, kuid selleks on ka palju vaeva nähtud. Nagu veidekas rääkis, siis juttu soovitati tal Eestis ainult Rockiga rääkida..

Nagunii ajab see jutt jälle teil sarved punaseks, sest suhtumine Cramo on parim ja Rock halvim paneb veits teistmoodi ka mõtlema. Samas see on loogiline..

Eesmärgid on eesmärgid. Edasipääs euroliigast oleks olnud tõesti täiesti võimalik, aga juhtus nii jälle. Mis seal põdeda, elu läheb edasi ja kui juhtkond ütles välja, oma soovid, et nende eesmärgid on see hooaeg teised siis olgu.

Samuti mõelda võite palju, et sellist meeskonda kokku ajada oleks väga tore ja kõik areneks, aga me oleme Eesti mitte mingi Serbia ja ma ei tea mis asi. Sama hästi võiks luua koolide vahelise kossuliiga ja lahti lasta praeguse korvpalliliidu juhi, kes räägib ajakirjanduses niimoodi, et raha ei ole, ja kui Pahv küsis, et olete küsinud või? Siis vastati: Ei, me nagunii ei saa.. Meedia võiks rohkem aidata.
Average is acceptable in some NBA cities. It’s a disaster in Dallas.
Pilt
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Tegelikult asi algabki pihta noortetööst, see kas Raadikul on kasulikum Rocki trennis Allingu ja Jukuga heidelda või kusagil noortesatsis palju mänguaega saada, on selle kõrval teisejärguline. Kui noortekoondised toksivad samal tasemel iirlaste või luksemburglastega siis pole põhjust eeldada, et samad sellid kunagi meeste seas suuri tegusid tegema hakkavad. Kui Eestis teevad noored trenni neli korda nädalas aga Leedus kaks korda päevas, siis millest me räägime?
Aga nüansse on veel palju, sealhulgas mängijate endi suhtumine. Ühes Basketballi artiklis oli juttu, et U18 noortekoondise laagris tehti füüsilised katsed ja üle kümne lõuatõmbe suutsid teha vaid kuus kandidaati. Rööbaspuudel käte kõverdamises said paar kuti 20 täis, teiste tulemused olid vahemikus 0-16! Kas keegi suudab ette kujutada ette korvpallurit (tegelikult üldse normaalset meest) kes ei suuda end kordagi selle harjutuse juures sirgetele kätele ajada?
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas BCKLV »

Kui Veidemann järgmine aasta kuhugi paremasse liigasse siirduks, siis võib rääkida ühe või teise klubi teenetest tema kasvatamisel. ST Soku kasvatas Nybit, Rockis peaks ta rahvusvahelisele tasemele arenema, kahjuks pole seda sammu, nüüd vist juba kolmas aasta, toimunud. See meie tippklubide vahetusmeesteks saamine pole paraku mingi areng.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

No ega see tegelikult päris nii ka ei ole, et Käbin ütleb Raabile, et sina mängid Pärnus ja kogu lugu, kuskile ära minna ei tohi. Raap ise rääkis ühes intervjuus, et selleks hooajaks üks variant tekkis minna tugevamasse klubisse (ilmselt Tarvas) aga ta soovib ikkagi Pärnus keskkooli enne ära lõpetada ja siis edasi vaadata.

Minu puhul on küsimus veel see, et 186cm mängija ja viskab kaugviskeid 16 mängus 12/3. Ma pole eriline kossuspets aga sellise kasvu juures punkte ainult korvi alt tuua?
Kasutaja avatar
--KingLeBron--
Kasutaja
Postitusi: 1271
Liitunud: 14 Veebr 2010, 21:19
Asukoht: Eesti

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas --KingLeBron-- »

Miami Heat NBA meistriks!

Tallinna BC Kalev/Cramo Fänn!

Chelsea fan!

Pilt
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Mr. Aff »

Kohe tuleb mingi kretiin ja räägib kuidas Raap on Eesti Derrick Rose. :D :smash:
Kalevpoiss kirjutas:No ega see tegelikult päris nii ka ei ole, et Käbin ütleb Raabile, et sina mängid Pärnus ja kogu lugu, kuskile ära minna ei tohi. Raap ise rääkis ühes intervjuus, et selleks hooajaks üks variant tekkis minna tugevamasse klubisse (ilmselt Tarvas) aga ta soovib ikkagi Pärnus keskkooli enne ära lõpetada ja siis edasi vaadata.

Minu puhul on küsimus veel see, et 186cm mängija ja viskab kaugviskeid 16 mängus 12/3. Ma pole eriline kossuspets aga sellise kasvu juures punkte ainult korvi alt tuua?
AAAA
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 24 Veebr 2010, 17:45

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas AAAA »

Pigem on ta Eesti Rajon Rondo!
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Asjaajaja »

Enam-Vähem tiimi läheb Talts, kuigi oleks südames lootnud paremaid võimalusi. Edu talle ja ehk suudab järgmiseks hooajaks ennast piisavalt kõvasti näidata, et veelgi tõusta. :)

Loodetavasti Rock ei jää niisama passima ja otsib endale vargsi täiendavat mängijat Taltsi asemele.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Eesti korvpalli karikavõistluste esimeses poolfinaalis TÜ/Rocki ja TTÜ/Kalevi vahel ei teinud tartlaste ridades kaasa nende liider Janar Talts, kes siirdub mängima Venemaa superliigasse.

Talts tegi mängueelse soojenduse koos meeskonnaga kaasa, kuid kohtumise jooksul väljakule ei tulnud.

Rocki abitreeneri Gert Kullamäe lühike kommentaar pärast avapoolaega kõlas: "Pärast mängu räägin."

Kohtumise järel selgus, et Talts ei osalenud, et end mitte vigastada. Nimelt on Talts siirdumas Venemaa kõrgliigaklubisse Samaara Krasnõje Krõlja. Lepingu üksikasjades on juba kokku lepitud ja Taltsil jääb üle vaid leping allkirjastada.


Tervitan kõiki kiibitsejaid, kelle arvates Talts ei pidavat siirduma välismaale. Ennustusega panin veidi mööda: jõulude asemel saab uueks aastaks uue klubi. Mul on igatahes hea meel, tuult tiibadesse!
Samuti ootan huviga, kuidas Taltsi positsioon ära lapitakse, minu arvates oleks vaja lausa kahte meest. Talts, Allingu, Juku - nad pole eesliini sellel aastal välja vedanud.
Vasta