Jalgpall

Muud jutud (sh arvutimängud)
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:Vaata Barcelona mänge pisut. La Ligat ja CLi.
Selle järgi oleks võinud vabalt Ronaldo selle saada. Lööb rohkem väravaid kui mänge toimub. CLi ma vaatan.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:
Rix kirjutas:Vaata Barcelona mänge pisut. La Ligat ja CLi.
Selle järgi oleks võinud vabalt Ronaldo selle saada. Lööb rohkem väravaid kui mänge toimub. CLi ma vaatan.
Ma ei hakka uuesti end kordama. Messi või nende kolme kandidaadi esitus El Classicos oli piisav, et näidata, miks Ronaldo ei ole maailma parim. Kossus ei näita mängija headust vaid visatud punktid ning jalkas löödud väravad.

Oleks minu teha olnud, siis oleks selle tiitli pidanud saama Xavi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas kasutaja123 »

Rix kirjutas:Ma ei hakka uuesti end kordama. Messi või nende kolme kandidaadi esitus El Classicos oli piisav, et näidata, miks Ronaldo ei ole maailma parim. Kossus ei näita mängija headust vaid visatud punktid ning jalkas löödud väravad.
El Clasico ?? :roll:

2010. aastal oli kümneid kordi olulisemaid mänge kui see üks. Tuletan meelde, et aasta vaieldamatult tähtsaimal sündmusel, MM-il, ei suutnud Messi mitte kui midagi korda saata. Ega Ronaldo ka just ei säranud (värava Kim Jong-il'i poegadele sai siiski kirja :) ), aga teda mina kandidaatide sekka poleks arvanudki, kuigi tegelikult on ta hetkel maailma parim.

Hispaania liigat tuleb üldse pisut kriitilise pilguga vaadata - peale Reali, Barca ja Herculese polegi seal ju ühtegi arvestatavat satsi. Seevastu Inglismaal oleks neid meeskondi, kes reaalselt La Liga't mängides pretendeeriksid vähemalt kolmandale kohale või meistritiitlile, lausa kümmekond. Seetõttu jäävad Inglismaal pallivad mängijad ebaõiglaselt sellistest suurtest auhindadest ilma.
Oleks minu teha olnud, siis oleks selle tiitli pidanud saama Xavi.
Jällegi jääme Sinuga eriarvamusele. Antud kandidaatidest (Messi, Xavi, Iniesta) oleks mina võitjamedali hoopis Iniesta kaela riputanud. MM-tiitel ning koduliiga trofee (mis on ka muidugi Xavi'l) on täiesti piisav, et Ballon d'Or endale saada. Kirsiks tordil (ning see, mis mind Iniestat Xavi'le eelistama paneb) on see, et mees lõi aasta tähtsaima värava - värava, mis tõi Hispaaniale maailmameistritiitli.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

kasutaja123 kirjutas:
Rix kirjutas:Ma ei hakka uuesti end kordama. Messi või nende kolme kandidaadi esitus El Classicos oli piisav, et näidata, miks Ronaldo ei ole maailma parim. Kossus ei näita mängija headust vaid visatud punktid ning jalkas löödud väravad.
El Clasico ?? :roll:

2010. aastal oli kümneid kordi olulisemaid mänge kui see üks. Tuletan meelde, et aasta vaieldamatult tähtsaimal sündmusel, MM-il, ei suutnud Messi mitte kui midagi korda saata. Ega Ronaldo ka just ei säranud (värava Kim Jong-il'i poegadele sai siiski kirja :) ), aga teda mina kandidaatide sekka poleks arvanudki, kuigi tegelikult on ta hetkel maailma parim.

Hispaania liigat tuleb üldse pisut kriitilise pilguga vaadata - peale Reali, Barca ja Herculese polegi seal ju ühtegi arvestatavat satsi. Seevastu Inglismaal oleks neid meeskondi, kes reaalselt La Liga't mängides pretendeeriksid vähemalt kolmandale kohale või meistritiitlile, lausa kümmekond. Seetõttu jäävad Inglismaal pallivad mängijad ebaõiglaselt sellistest suurtest auhindadest ilma.
Oleks minu teha olnud, siis oleks selle tiitli pidanud saama Xavi.
Jällegi jääme Sinuga eriarvamusele. Antud kandidaatidest (Messi, Xavi, Iniesta) oleks mina võitjamedali hoopis Iniesta kaela riputanud. MM-tiitel ning koduliiga trofee (mis on ka muidugi Xavi'l) on täiesti piisav, et Ballon d'Or endale saada. Kirsiks tordil (ning see, mis mind Iniestat Xavi'le eelistama paneb) on see, et mees lõi aasta tähtsaima värava - värava, mis tõi Hispaaniale maailmameistritiitli.
Sa loed jälle poolt postitust. Veelkord- 2010. maailma parim jalgpallur tähendab, et arvestatakse kogu hooaega-jah, on palju tähtsaid mänge, millest üks oli vaieldamatult El Clasico. Aga seda kõrvale jättes- El Clasico tõin ma mängu Ronlado case vastuargumendiks.

Herculesi nimetada arvestatavaks tiimiks? Seesama, kes eelmine aasta La Ligasse tõusis ning tabeli põhjas vedeleb? Vananev Trezeguet ei tee seda veel säravaks tiimiks, võit Barca üle oli ju sähvatus. Pigem pidasid sa silmas Villareali ja Valenciat? EPL ja La Liga võrdlus ei anna antud kontekstis midagi, sest nt Ligue 1 ja Bundesliga on kordi tasavägisemad kui EPL ning kuna jälgin mõlemat liigat regulaarselt võiks öelda, et individuaalne meisterlikkus on La Ligas kindlasti kõrgem. Ja üks värav, ehkki ülitähtis, ei ola samamoodi ju argument-Andreas Berhmet ei valitud ju sellepärast 1990. a maailma parimaks...Xavi roll on aga hetkel Iniestast Barcas olulisem (jälgin Barca mänge iga nädal regulaarselt).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas kasutaja123 »

Rix kirjutas:Herculesi nimetada arvestatavaks tiimiks? Seesama, kes eelmine aasta La Ligasse tõusis ning tabeli põhjas vedeleb? Vananev Trezeguet ei tee seda veel säravaks tiimiks, võit Barca üle oli ju sähvatus.
Ega ma seda Herculese asja tõsiselt ei mõelnud, see oli rohkem mu enda sümpaatiate pealt :)
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Egert »

Maailma parim liiga on Premier League, pole kahtluski. Bundesligat pean ma paremuselt teiseks liigaks. La Ligas on juba enne hooaegu ette teada, kes tulevad esikahe hulka. See kes seal meistriks tuleb, kas Real või Barcelona, ei paku üldse pinget, kuna hooajal on ainult 2 mõtekat mängu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:Maailma parim liiga on Premier League, pole kahtluski. Bundesligat pean ma paremuselt teiseks liigaks. La Ligas on juba enne hooaegu ette teada, kes tulevad esikahe hulka. See kes seal meistriks tuleb, kas Real või Barcelona, ei paku üldse pinget, kuna hooajal on ainult 2 mõtekat mängu.
Ütleme siis faktide pealt: mitu korda viimase 10 aasta jooksul on Premieris läinud tiitel välja Manu või Chelsea või Arsenali kätest?
Millised tiimid on viimase viie aasta jooksul esindanud Premieri Meistrite Liigas?
Kui need ära vastad, ma lisan samasugused andmed La Liga kohta.

Muidugi on kahju, et Barca läbi aegade parim meeskond (enda kasvandikud pluss sisse ostetud mängijad) on sundinud RMi kokku ostma ülejäänud maailma parimaid pallureid ning samal ajal on Hispaaniat tabanud võlakriis, mis teeb teistele meeskondadele (Valencia, Atletico, Deportivo) nendega kaasa jooksmise võimatuks. Kindlasti ei aita kaasa ka telerahade jaotamine, kus kaks suurt jagavad 55% tuludest, kuid selle reform on juba ette võetud. See, kuidas muidugi Premier league klubisid majandatakse (mõne erandiga) on kah eraldi teema: sugar daddyd (City, Chelsea) pluss kokku laenatud rahaga staaride kokkuostmine (Manu, Liverpool, pluss veel hunnik keskmikke, kes ägavad tohutu võlakoorma all)...

Üldiselt on see suht mõttetu vaidlus, vaatan mõlemat liigat hea meelega. Maitse asi, kas eelistada Stoke'i või Blackburni kivipalli "pikk-pall-ette-võitluse-peale" ja võitluslikkust või tehnikat ning sööduoskust, kuid kahe suure domineerimist.

A nagu ma ütlesin, maitse asi, kellele ema, kellele tädi või hoopis tütar.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:
Egert kirjutas:Maailma parim liiga on Premier League, pole kahtluski. Bundesligat pean ma paremuselt teiseks liigaks. La Ligas on juba enne hooaegu ette teada, kes tulevad esikahe hulka. See kes seal meistriks tuleb, kas Real või Barcelona, ei paku üldse pinget, kuna hooajal on ainult 2 mõtekat mängu.
Ütleme siis faktide pealt: mitu korda viimase 10 aasta jooksul on Premieris läinud tiitel välja Manu või Chelsea või Arsenali kätest?
Millised tiimid on viimase viie aasta jooksul esindanud Premieri Meistrite Liigas?
Kui need ära vastad, ma lisan samasugused andmed La Liga kohta.
Tiitlid tiitliteks, aga kõik mängud on põnevad, mitte nagu La Ligas kus üks meeskond veeretab terve mäng ja teised jooksevad järgi.

http://sport.postimees.ee/?id=370332" onclick="window.open(this.href);return false;
Juba see näitab, et Messi võit on ammu kuskil paika pandud. Ei huvita kedagi teiste arvamus.

Üldiselt on vaidlus tõesti mõttetu, kuna me jäämegi eriarvamusele.
Viimati muutis Egert, 11 Jaan 2011, 16:09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Jalgpall

Postitus Postitas nub4you »

Sellel käimas oleval hooajal, on minuarust Ronaldo olnud kõvasti parem kui Messi. Jällegi, aind minuarvamus.
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas kasutaja123 »

Rix kirjutas:... pluss kokku laenatud rahaga staaride kokkuostmine (Manu)
Milliseid suuri staare siis ManU viimasel ajal kokku on ostnud ?? Unitedi ostupoliitika on ikka vägagi rahumeelne olnud. Lõviosa põhitegijatest on klubisse tulnud varajases nooruses ja/või läbi noortesüsteemi end üles töötanud. Eriti eredateks näideteks on noortemeeskondadest peale koos mänginud seltskond - Beckham, Giggs, Scholes, mõlemad Neville'id ja Nicky Butt. ManU suureks staaride kokkuostjaks nimetada on küll liiast.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

kasutaja123 kirjutas:
Rix kirjutas:... pluss kokku laenatud rahaga staaride kokkuostmine (Manu)
Milliseid suuri staare siis ManU viimasel ajal kokku on ostnud ?? Unitedi ostupoliitika on ikka vägagi rahumeelne olnud. Lõviosa põhitegijatest on klubisse tulnud varajases nooruses ja/või läbi noortesüsteemi end üles töötanud. Eriti eredateks näideteks on noortemeeskondadest peale koos mänginud seltskond - Beckham, Giggs, Scholes, mõlemad Neville'id ja Nicky Butt. ManU suureks staaride kokkuostjaks nimetada on küll liiast.
Berbatov, Rooney, Carrick, Vidic, Ferdinand, Van der Sar, Nani (no osteti noorena, aga ikkagi osteti), Valencia, Anderson, Chicarito, Hargreaves. Need siis praegusest koosseisust. Kui tahad, ma võin sulle kõik mehed ja nende eest makstud summad ära tuua. Võtame need mehed ära, kes siis praegusest koosseisust jääks üldse platsile?
Beckhamid ja Neville'd on ikka juba habemega hääbuvad mehed nn viimasest kuldsest põlvkonnast.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Jalgpall

Postitus Postitas nub4you »

Manu sai Ronaldo müümisega kõik raha tagasi :D
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

nub4you kirjutas:Manu sai Ronaldo müümisega kõik raha tagasi :D
Nii ja naa, sel aastal, kui müüdi, siis küll. Kuid viimase viie aasta tehingutega on ikka miinust tiksunud, ja mitte vähe. Viimase viie aasta tehingud summadega saad siit:
http://www.transferleague.co.uk/premier ... sfers.html
Kuid ostmine käib tänapäeva jalka juurde, plussis on minu teada EPLis nt Arsenal, sedagi vist u 2-3 miljoniga
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas kasutaja123 »

Rix kirjutas:Berbatov, Rooney, Carrick, Vidic, Ferdinand, Van der Sar, Nani (no osteti noorena, aga ikkagi osteti), Valencia, Anderson, Chicarito, Hargreaves.
Julgen väita, et kõikide meeste (v.a muidugi need, kelle eest vanuse või vigastuste tõttu nii palju enam ei makstaks) turuväärtus on hetkel kordi kõrgem kui see summa, mis nende eest maksti.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

kasutaja123 kirjutas:
Rix kirjutas:Berbatov, Rooney, Carrick, Vidic, Ferdinand, Van der Sar, Nani (no osteti noorena, aga ikkagi osteti), Valencia, Anderson, Chicarito, Hargreaves.
Julgen väita, et kõikide meeste (v.a muidugi need, kelle eest vanuse või vigastuste tõttu nii palju enam ei makstaks) turuväärtus on hetkel kordi kõrgem kui see summa, mis nende eest maksti.
Va Berba, Anderson, Carrick, Valencia (hetkel küll vigane). Nende eest hetkel kindlasti rohkem ei makstaks, kui siis. Pea pooled...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta