Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

spartaklane kirjutas:
vaim564 kirjutas:Varese väljalangemine tundus vahepeal olevat tõsiasi, aga nüüd on paar ilusat võitu juurde saadud ja järgmine mäng samas tsoonis asuva Pesaroga peaks juba rohkem näitama. Kanguri roll meeskonnas ongi selline, kes peab tegema musta tööd. Viimases võidumängus ta ei teinud ainsatki pealeviset, kuid võttis 7 lauda. Võivad vabalt ka jätta, sest selliseid mustatöötegijaid läheb ka tarvis, kui nüüd mingit terviseriket ei peaks välja tulema.

Ma siit loen välja, et Ray nagu üldse kaitses ei mänginud, mistõttu Veidemani kaitsemängu oskused arvatavasti ongi korralikud. Viskajaid on neil ilmselt teisigi, aga noh oma kümmekond punkti peaks ta iga ilmaga ära tooma. Väga ilmekalt tuleb välja ka see, et kõikidest VTB statsidest hoolimata teda lihtsalt ei teata, kuna Cramo kardab Euroopas mängimist nagu vanapagan välku. Siis pole ka midagi imestada, et Eesti mängijad Euroopa tippliigadesse ei pääse. Okoyest ma mäletan, et kasvust hoolimata oli ta korvi all päris osav, kui ta veel Varese eest mängis.
Kuidas Kalev/Cramo kardab mängimist Euroopas ,minuteada taheti ju seehooaeg Eurocupil osaleda ,kuid pidurid pani Fiba oma ähvardustega peale.
Ma olen halvustavat suhtumist eurosarjadesse küll tähele pannud, kasvõi mida on öeldud EuroChallenge ja madalamate sarjade kohta, et näedsa, meie mängime VTB-d!!!, aga ole mees ja tee seal tulemus ära, alles siis tule ütlema. See on ilmselt põlvkonna probleem, kelle jaoks Moskvitš on ikka see õige auto ja näevad märgi unenägusid Leningradi turust. Aga mitte selles pole probleem. VTB-l oli kaalu veel siis, kui ta oli veel rahvusvaheline liiga, praegu on ta sisuliselt nurgataguse Venemaa MV. Leegionäre muidugi veel jälgitakse, aga kohalike vastu, eriti veel kusagilt tagumise otsa klubides, ei tunne keegi huvi. Tee Euroopasse viibki läbi Euroopas mängimise, aga ole mees, pane jalg ukse vahele ja näita kõigepealt, mis mees oled, mitte, et tead, ma olen siin konnatiigis kõva mees, kuidas te mind ei tea. Ma millegipärast arvan, et ka see esiliiga koht ei tulnud kergesti ja Nopponen nägi kõvasti vaeva, et sellinegi võimalus leida. Muidugi on võimalik ka konnatiigi staari rolliga rahul olla ja teatada uhkelt, et mina kusagile Forlisse mängima ei lähe, aga see ongi igaühe valikuvõimalus, peab sellega rahul olema.
Ja pole mõtet ka probleemi üle tähtsustada, VTB-s on Jenisseiga vahe sisuliselt 5 võitu, kuna oleme nendega 0:2 taga, jõuda pole enam kusagile. Kohaliku superfinaali jaoks on Arbet tagasi ning meeskond piisavalt hästi komplekteeritud, vaadake milline seis on Pärnul tagameestega ja ka mängivad.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
spartaklane kirjutas:
vaim564 kirjutas:Varese väljalangemine tundus vahepeal olevat tõsiasi, aga nüüd on paar ilusat võitu juurde saadud ja järgmine mäng samas tsoonis asuva Pesaroga peaks juba rohkem näitama. Kanguri roll meeskonnas ongi selline, kes peab tegema musta tööd. Viimases võidumängus ta ei teinud ainsatki pealeviset, kuid võttis 7 lauda. Võivad vabalt ka jätta, sest selliseid mustatöötegijaid läheb ka tarvis, kui nüüd mingit terviseriket ei peaks välja tulema.

Ma siit loen välja, et Ray nagu üldse kaitses ei mänginud, mistõttu Veidemani kaitsemängu oskused arvatavasti ongi korralikud. Viskajaid on neil ilmselt teisigi, aga noh oma kümmekond punkti peaks ta iga ilmaga ära tooma. Väga ilmekalt tuleb välja ka see, et kõikidest VTB statsidest hoolimata teda lihtsalt ei teata, kuna Cramo kardab Euroopas mängimist nagu vanapagan välku. Siis pole ka midagi imestada, et Eesti mängijad Euroopa tippliigadesse ei pääse. Okoyest ma mäletan, et kasvust hoolimata oli ta korvi all päris osav, kui ta veel Varese eest mängis.
Kuidas Kalev/Cramo kardab mängimist Euroopas ,minuteada taheti ju seehooaeg Eurocupil osaleda ,kuid pidurid pani Fiba oma ähvardustega peale.
Ma olen halvustavat suhtumist eurosarjadesse küll tähele pannud, kasvõi mida on öeldud EuroChallenge ja madalamate sarjade kohta, et näedsa, meie mängime VTB-d!!!, aga ole mees ja tee seal tulemus ära, alles siis tule ütlema. See on ilmselt põlvkonna probleem, kelle jaoks Moskvitš on ikka see õige auto ja näevad märgi unenägusid Leningradi turust. Aga mitte selles pole probleem. VTB-l oli kaalu veel siis, kui ta oli veel rahvusvaheline liiga, praegu on ta sisuliselt nurgataguse Venemaa MV. Leegionäre muidugi veel jälgitakse, aga kohalike vastu, eriti veel kusagilt tagumise otsa klubides, ei tunne keegi huvi. Tee Euroopasse viibki läbi Euroopas mängimise, aga ole mees, pane jalg ukse vahele ja näita kõigepealt, mis mees oled, mitte, et tead, ma olen siin konnatiigis kõva mees, kuidas te mind ei tea. Ma millegipärast arvan, et ka see esiliiga koht ei tulnud kergesti ja Nopponen nägi kõvasti vaeva, et sellinegi võimalus leida. Muidugi on võimalik ka konnatiigi staari rolliga rahul olla ja teatada uhkelt, et mina kusagile Forlisse mängima ei lähe, aga see ongi igaühe valikuvõimalus, peab sellega rahul olema.
Ja pole mõtet ka probleemi üle tähtsustada, VTB-s on Jenisseiga vahe sisuliselt 5 võitu, kuna oleme nendega 0:2 taga, jõuda pole enam kusagile. Kohaliku superfinaali jaoks on Arbet tagasi ning meeskond piisavalt hästi komplekteeritud, vaadake milline seis on Pärnul tagameestega ja ka mängivad.
Nopponen teenis Jurtomile hooaja alguseks lepingu Itaalia esiliigasse ja sa tahad väita, et ta ei suuda Veidemanile samaväärset diili välja kaubelda? Võttes aluseks, mida ta varasemas intervjuus on öelnud, siis ma olen suhteliselt kindel, et tal on sealt ka varem pakkumisi olnud. Mis põhjusel ta nüüd ja veel ise peale makstes sinna siirdus, selgub loodetavasti lähitulevikus.

Kalev mängis ju alles eelmisel hooajal EuroChallenget. Ja hooajal 2013/14 EuroCupi. Ja palju meil üldse neid mängijaid on, kes on suutelised välismaalasena Euroopa TOP 6 liigades mängima? Minu hinnangul täpselt viis – Kangur, Talts, Vene, Arbet ja Veideman –, kes on kõik vastaval tasemel ka mänginud. Nagu varem öeldud, siis Veidemanil on varem olnud laual pakkumine pHispaania kõrgliigast, mille nurjas vigastus. Tema kahjuks räägib paraku see, et ta mängib pooleteise jalaga + USA-st on tema positsioonile tohutu ületootlus + asjaolu, et Eesti koondis siples pikka aega täielikus mudas ja vedas ühtlasi ka eestlasest korvpallurite maine alla. Ning jumal tänatud, et Talts kunagi Forlisse ei siirdunud. Seal oli finantsiliselt ja organisatoorselt täielik kaos; minu mäletamist mööda anti hooaja lõpus isegi mõni loobumiskaotus.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

vaim564 kirjutas: Ja pole mõtet ka probleemi üle tähtsustada, VTB-s on Jenisseiga vahe sisuliselt 5 võitu, kuna oleme nendega 0:2 taga, jõuda pole enam kusagile. Kohaliku superfinaali jaoks on Arbet tagasi ning meeskond piisavalt hästi komplekteeritud, vaadake milline seis on Pärnul tagameestega ja ka mängivad.

Muidu nõus, aga BBL-i unustasid ära. Final 4 koht peaks suht kindel olema ka ilma Veidemanita, aga tiitlivõit läheb nüüd ikkagi päris raskeks.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas villu123 »

Miks Varrak ei pane Tassi mängu, kui neljapäeval on uus mäng, saaks pikad ju puhata
Viimased mängud on Gladness Simmonsist paremini mänginud!
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

villu123 kirjutas:Viimased mängud on Gladness Simmonsist paremini mänginud!
Gladness üldse viimased kuud päris hästi mänginud. Ütleks et Simmonsi tulekuga on tema mäng palju paranenud - tal on selgeid puudusi, aga temalt ei tule ka mingeid lolle auke (lauas tubli olnud, ka kaitses usinalt tööd teinud, pole püüdnud teha seda mida ta ei oska või ei suuda).
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

villu123 kirjutas:Miks Varrak ei pane Tassi mängu, kui neljapäeval on uus mäng, saaks pikad ju puhata
Viimased mängud on Gladness Simmonsist paremini mänginud!
Tass on vigastatud. Ja ma ütleks, et Kalevi pikad tegelesidki täna peamiselt puhkamisega. Eriti esimesel poolajal ja eriti Simmons ja Tollefsen, kelle kasutegur oli sügavalt negatiivne. Kui ei teaks, siis ei oskaks arvata, et Simmons on kunagi NBA-s ja Euroliigas mänginud: pole (enam) ei kiirust ega hüpet, erilist osavust ega ka mängutahet.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Leegionäre muidugi veel jälgitakse, aga kohalike vastu, eriti veel kusagilt tagumise otsa klubides, ei tunne keegi huvi.
See on küll jõuline mõtteavaldus. Et kolm aastat tagasi agendid tundsid huvi aga enam üldse mitte?
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Mul on küll suht hea meel et Veidekas läks. Itaalia esiliiga tase ei ole küll midagi erilist, aga seal on see teema, et välismaalaste piirang ja pool meeskonna eelarvest läheb 2 kvaliteetse välismängija värbamiseks sisuliselt. Ja välismängijate tase on reeglina selline Serie A pigem. Ehk see on kindlasti koht kus Veidekas võib saada sellist meie mõistes Freimanis/Elegar palka ja vast on järgmiseks hooajaks ka mingi diil laual. Samamoodi läks üks aasta Abbott sinna peale VTB hooaega. Kindlasti ei ole see paha diil, aga jama on lihtsalt see et Cramo ei saa mängijaid juurde tuua. Lepingus võiks tõesti olla punkt et mängijad ei saa lahkuda peale a la 20. veebruarit.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Maxi kirjutas:Mul on küll suht hea meel et Veidekas läks. Itaalia esiliiga tase ei ole küll midagi erilist, aga seal on see teema, et välismaalaste piirang ja pool meeskonna eelarvest läheb 2 kvaliteetse välismängija värbamiseks sisuliselt. Ja välismängijate tase on reeglina selline Serie A pigem. Ehk see on kindlasti koht kus Veidekas võib saada sellist meie mõistes Freimanis/Elegar palka ja vast on järgmiseks hooajaks ka mingi diil laual. Samamoodi läks üks aasta Abbott sinna peale VTB hooaega. Kindlasti ei ole see paha diil, aga jama on lihtsalt see et Cramo ei saa mängijaid juurde tuua. Lepingus võiks tõesti olla punkt et mängijad ei saa lahkuda peale a la 20. veebruarit.
Olgu mis on aga spordimehelik käitumine see Veidemani poolt polnud, kui ta oleks sinna läinud enne ülemineku akenede sulgumist siis poleks selle vastu kellelgi midagi olnud ,kuid sellisel kujul sinna minek on kõike muud kui mõistetav,seda negatiivsust Veidemani käitumise kohapealt oli eile ka meeskonna pigilt selgelt tunda ,kuid aumehelikult ei tahtnud seda keegi välja öelda.Ja tuletagem meelde Abboti käik Itaaliasse lõppes täieliku läbikukkumisega ,sest sattus ta ju klubisse kus olid rahalised raskused ,millest algul keegi ei rääkinud, tahaks siiralt loota ,et Veidemani sama saatus Itaalias ees ootamas pole.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Abbott vist maanduski Forlis, kuhu Talts pidi minema. Nojah, aga ega ta midagi kaotanud ka poleks, novembris lasti välismaalased tulema ja küllap Rock oleks ta avasüli jälle vastu võtnud, selles mõttes väike risk. Talts aga otsustas korvpallipenskari mugava elu kasuks ja ega seda talle ka ette heita ei saa. see oli tema valik.
Veideman on praegu parimas kui mitte viimases eas pallur, kes peaks kindlasti läbilööki üritama ja küllap seal võimalused on, muidu poleks ta kolmandaks rattaks vankri alla läinud. Ma arvan ka, et kui oleks VTBs olnud väiksemgi šanss edasi pääseda, siis ta nii kergelt poleks läinud, aga nüüd nühkida hooaeg kohusetundlikult tavapärase lõpuni ja lükata tagasi mõni reaalne tulevikuperspektiiv - see mäng ei tasu küünlaid, ta tegi kindlasti õigesti.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Abbott vist maanduski Forlis, kuhu Talts pidi minema. Nojah, aga ega ta midagi kaotanud ka poleks, novembris lasti välismaalased tulema ja küllap Rock oleks ta avasüli jälle vastu võtnud, selles mõttes väike risk. Talts aga otsustas korvpallipenskari mugava elu kasuks ja ega seda talle ka ette heita ei saa. see oli tema valik.
Veideman on praegu parimas kui mitte viimases eas pallur, kes peaks kindlasti läbilööki üritama ja küllap seal võimalused on, muidu poleks ta kolmandaks rattaks vankri alla läinud. Ma arvan ka, et kui oleks VTBs olnud väiksemgi šanss edasi pääseda, siis ta nii kergelt poleks läinud, aga nüüd nühkida hooaeg kohusetundlikult tavapärase lõpuni ja lükata tagasi mõni reaalne tulevikuperspektiiv - see mäng ei tasu küünlaid, ta tegi kindlasti õigesti.
Et siis Talts oleks pidanud siirduma Itaalia esiliiga tagumise otsa klubisse, mille puhul oli teada, et sellel on suured majanduslikud raskused ja et see ei suuda mängijate palku garanteerida, lootusega, et äkki mõni välisklubi korjab ta sealt üles? „Korvpallipenskar“ Talts on Kanguri ja Vene kõrval see tegevmängija, kelle karjäärivalikute osas ei tohiks kellelgi küll mingit kobisemist olla. Ta mängis kolm hooaega Saksamaa tippklubis (sh Euroliigas), misjärel tuli tagasi Eestisse, kuna soovis suuremat rolli ja aitas seejärel viia meeskonna eurosarja Final Four`i – mis oli Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks eelmisel kümnendil. Seejärel mängis ta pool hooaega Venemaa kõrgliigas ja poolteist hooaega Itaalia meistrisarjas (karikafinalist ja meistriliiga finalist). Varese pakkus talle lepingupikendust, aga kümneprotsendilise palgakärpega. Talts soovis kanda meeskonnas juhtrolli ja tuli tagasi Tartusse, kus viis meeskonna eurosarja veerandfinaali, mis on Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks sellel kümnendil.

Veidemani siirdumine Itaalia esiliigasse on õigustatud vaid juhul, kui see aitab ta järgmiseks hooajaks mõnda tippliigasse. Sportliku taseme mõttes on praegune käik selge samm tagasi. Meenutades Järveläineni hinnangut, siis Itaalia esiliigas polnud eelmisel hooajal ühtegi Kalevi või Tartu tasemel meeskonda.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:
vaim564 kirjutas:Abbott vist maanduski Forlis, kuhu Talts pidi minema. Nojah, aga ega ta midagi kaotanud ka poleks, novembris lasti välismaalased tulema ja küllap Rock oleks ta avasüli jälle vastu võtnud, selles mõttes väike risk. Talts aga otsustas korvpallipenskari mugava elu kasuks ja ega seda talle ka ette heita ei saa. see oli tema valik.
Veideman on praegu parimas kui mitte viimases eas pallur, kes peaks kindlasti läbilööki üritama ja küllap seal võimalused on, muidu poleks ta kolmandaks rattaks vankri alla läinud. Ma arvan ka, et kui oleks VTBs olnud väiksemgi šanss edasi pääseda, siis ta nii kergelt poleks läinud, aga nüüd nühkida hooaeg kohusetundlikult tavapärase lõpuni ja lükata tagasi mõni reaalne tulevikuperspektiiv - see mäng ei tasu küünlaid, ta tegi kindlasti õigesti.
Et siis Talts oleks pidanud siirduma Itaalia esiliiga tagumise otsa klubisse, mille puhul oli teada, et sellel on suured majanduslikud raskused ja et see ei suuda mängijate palku garanteerida, lootusega, et äkki mõni välisklubi korjab ta sealt üles? „Korvpallipenskar“ Talts on Kanguri ja Vene kõrval see tegevmängija, kelle karjäärivalikute osas ei tohiks kellelgi küll mingit kobisemist olla. Ta mängis kolm hooaega Saksamaa tippklubis (sh Euroliigas), misjärel tuli tagasi Eestisse, kuna soovis suuremat rolli ja aitas seejärel viia meeskonna eurosarja Final Four`i – mis oli Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks eelmisel kümnendil. Seejärel mängis ta pool hooaega Venemaa kõrgliigas ja poolteist hooaega Itaalia meistrisarjas (karikafinalist ja meistriliiga finalist). Varese pakkus talle lepingupikendust, aga kümneprotsendilise palgakärpega. Talts soovis kanda meeskonnas juhtrolli ja tuli tagasi Tartusse, kus viis meeskonna eurosarja veerandfinaali, mis on Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks sellel kümnendil.

Veidemani siirdumine Itaalia esiliigasse on õigustatud vaid juhul, kui see aitab ta järgmiseks hooajaks mõnda tippliigasse. Sportliku taseme mõttes on praegune käik selge samm tagasi. Meenutades Järveläineni hinnangut, siis Itaalia esiliigas polnud eelmisel hooajal ühtegi Kalevi või Tartu tasemel meeskonda.
Jumal olgu sinuga, kes laskis tõde seekord sedapidi paista, sest sinuga vaielda on sama, mis vasikaga võidu joosta, masinavärk tahab asju omamoodi näha. Hooaja eel, kui Talts läbirääkimisi pidas, polnud loomulikult veel teada Forli meeskonna koht ega tema majanduslikud probleemid,kui just selgeltnägijaga tegemist pole. Vastupidi, meeskonnale tekkis uus omanik, kes lubas klubisse kõvasti investeerida ja koguti päris korralik koosseis, Abbott, Itaalia passiga endine Sloveenia koondislane Becirovic ja Taltsi asemel palgati lõpuks horvaat Žižic, kes on koondise ja Euroliiga taustaga, räägiti ambitsioonidest liiga kinni panna. Investeeringutega läks nagu alati, kuigi tahtsime parimat ja klubi jooksiski lõpuks laiali. Nii et hämmastav ettenägelikkus Taltsi poolt. Abbott liikus edasi Türgi liigasse ja küllap oleks Talts endale uue klubi leidnud, kui mitte mujal, siis kõik Eesti klubid oleksid ta kahel kael vastu võtnud. Mingit riski ei olnud. Nüüd siis sellest, kas Talts oleks pidanud minema? Tema otsustas, et mitte ja tagantjärele tark olles tegi ilmselt õigesti, aga see et Forli oli sitt klubi, pole väga tõsine põhjendus, Žižic polnud temast kehvema kaliibriga mängija, pigem vastupidi. Kui Taltsil oleks olnud veel tõsine soov veel kusagile jõuda, siis selleks oleks olnud sobiv võimalus, aga kuna tema oli oma mängud mänginud, siis polegi siin midagi kobiseda. Mina ei kobisegi, seda sa kujutad jälle ette, vaid see näitab lihtsalt, kui keeruline on Eesti mängijaid headesse klubidesse müüa ja tihtipeale tuleb alustada sammuke madalamalt. Jurtomi ja Järvelaineni näited või Kaldre Hispaanias pigem kinnitavad, et igaüks pole võimeline ka "kehvas liigas" läbi lööma ning lõpuks nad maanduvadki seal, kus on nende tegelik koht. Talts ja Veideman pole omavahel võrreldavad, üks on oma karjääri loojangul, teine parimas eas korvpallur, kellel võiksid mingid ambitsioonid vähemalt Euroopa tasandil läbi murda veel säilinud olla.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
vaim564 kirjutas:Abbott vist maanduski Forlis, kuhu Talts pidi minema. Nojah, aga ega ta midagi kaotanud ka poleks, novembris lasti välismaalased tulema ja küllap Rock oleks ta avasüli jälle vastu võtnud, selles mõttes väike risk. Talts aga otsustas korvpallipenskari mugava elu kasuks ja ega seda talle ka ette heita ei saa. see oli tema valik.
Veideman on praegu parimas kui mitte viimases eas pallur, kes peaks kindlasti läbilööki üritama ja küllap seal võimalused on, muidu poleks ta kolmandaks rattaks vankri alla läinud. Ma arvan ka, et kui oleks VTBs olnud väiksemgi šanss edasi pääseda, siis ta nii kergelt poleks läinud, aga nüüd nühkida hooaeg kohusetundlikult tavapärase lõpuni ja lükata tagasi mõni reaalne tulevikuperspektiiv - see mäng ei tasu küünlaid, ta tegi kindlasti õigesti.
Et siis Talts oleks pidanud siirduma Itaalia esiliiga tagumise otsa klubisse, mille puhul oli teada, et sellel on suured majanduslikud raskused ja et see ei suuda mängijate palku garanteerida, lootusega, et äkki mõni välisklubi korjab ta sealt üles? „Korvpallipenskar“ Talts on Kanguri ja Vene kõrval see tegevmängija, kelle karjäärivalikute osas ei tohiks kellelgi küll mingit kobisemist olla. Ta mängis kolm hooaega Saksamaa tippklubis (sh Euroliigas), misjärel tuli tagasi Eestisse, kuna soovis suuremat rolli ja aitas seejärel viia meeskonna eurosarja Final Four`i – mis oli Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks eelmisel kümnendil. Seejärel mängis ta pool hooaega Venemaa kõrgliigas ja poolteist hooaega Itaalia meistrisarjas (karikafinalist ja meistriliiga finalist). Varese pakkus talle lepingupikendust, aga kümneprotsendilise palgakärpega. Talts soovis kanda meeskonnas juhtrolli ja tuli tagasi Tartusse, kus viis meeskonna eurosarja veerandfinaali, mis on Eesti klubikorvpalli suurimaks saavutuseks sellel kümnendil.

Veidemani siirdumine Itaalia esiliigasse on õigustatud vaid juhul, kui see aitab ta järgmiseks hooajaks mõnda tippliigasse. Sportliku taseme mõttes on praegune käik selge samm tagasi. Meenutades Järveläineni hinnangut, siis Itaalia esiliigas polnud eelmisel hooajal ühtegi Kalevi või Tartu tasemel meeskonda.
Jumal olgu sinuga, kes laskis tõde seekord sedapidi paista, sest sinuga vaielda on sama, mis vasikaga võidu joosta, masinavärk tahab asju omamoodi näha. Hooaja eel, kui Talts läbirääkimisi pidas, polnud loomulikult veel teada Forli meeskonna koht ega tema majanduslikud probleemid,kui just selgeltnägijaga tegemist pole. Vastupidi, meeskonnale tekkis uus omanik, kes lubas klubisse kõvasti investeerida ja koguti päris korralik koosseis, Abbott, Itaalia passiga endine Sloveenia koondislane Becirovic ja Taltsi asemel palgati lõpuks horvaat Žižic, kes on koondise ja Euroliiga taustaga, räägiti ambitsioonidest liiga kinni panna. Investeeringutega läks nagu alati, kuigi tahtsime parimat ja klubi jooksiski lõpuks laiali. Nii et hämmastav ettenägelikkus Taltsi poolt. Abbott liikus edasi Türgi liigasse ja küllap oleks Talts endale uue klubi leidnud, kui mitte mujal, siis kõik Eesti klubid oleksid ta kahel kael vastu võtnud. Mingit riski ei olnud. Nüüd siis sellest, kas Talts oleks pidanud minema? Tema otsustas, et mitte ja tagantjärele tark olles tegi ilmselt õigesti, aga see et Forli oli sitt klubi, pole väga tõsine põhjendus, Žižic polnud temast kehvema kaliibriga mängija, pigem vastupidi. Kui Taltsil oleks olnud veel tõsine soov veel kusagile jõuda, siis selleks oleks olnud sobiv võimalus, aga kuna tema oli oma mängud mänginud, siis polegi siin midagi kobiseda. Mina ei kobisegi, seda sa kujutad jälle ette, vaid see näitab lihtsalt, kui keeruline on Eesti mängijaid headesse klubidesse müüa ja tihtipeale tuleb alustada sammuke madalamalt. Jurtomi ja Järvelaineni näited või Kaldre Hispaanias pigem kinnitavad, et igaüks pole võimeline ka "kehvas liigas" läbi lööma ning lõpuks nad maanduvadki seal, kus on nende tegelik koht. Talts ja Veideman pole omavahel võrreldavad, üks on oma karjääri loojangul, teine parimas eas korvpallur, kellel võiksid mingid ambitsioonid vähemalt Euroopa tasandil läbi murda veel säilinud olla.
Tegemist oli Kanguri (ja ma oletan, et ka nende ühise agendi Nopponeni) soovitusega, mitte siirduda Forlisse, kuna oli teada, et meeskonna eelarve oli üles ehitatud ehku peale. Tegemist oli meeskonnaga, kel oli juba varasematel hooaegadel väga suuri majanduslikke raskusi. Abbott siirdus sealt paari kuu järel tõepoolest Türgimaale, kuid mitte meistri- vaid esiliigasse. Zizic omakorda jätkas Itaalias madalamal tasemel enne kui siirdus tagasi kodumaale. Ma ei leia, et Taltsi CV-ga mängija pidanuks esiliigasse siirdumisega kellelegi midagi tõestama hakkama. Ja väide, et Eesti klubid oleksid ta poole hooaja pealt avasüli vastu võtnud jätab mulje, nagu nende eelarved oleksid kummist ja võimaldaksid nagu naksti hooaja käigus Taltsi klassi ja palganumbriga mängijaid palgata.

Jurtom ja Järveläinen ebaõnnestusid Itaalias erinevatel põhjustel. Esimene polnud lihtsalt sellel tasemel, et meeskonnas üheks liidriks olla ja teine pingutas üle ja põles läbi. Mis Kaldresse ja Hispaania esiliigasse puutub, siis tegemist on Euroopas selgelt tugevaima esiliigaga ning pole imestada, et Kaldre-sugune väga ebastabiilne viskaja ning mitte kuigi hea kaitsemängija seal läbi põrus. Kiitused Jurtomi ja Kaldre agentidele, kes nad üldse välismaale maha müüa suutsid.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Pole parata, augud tuleb jälle kinni lappida, Abbott siirdus Türgi kõrgliigasse, meeskonda, mis alles langes esiliigasse. Tõsi, hooaja lõpuks suutis ta sealt edasi liikuda Kreeka esiliigasse, kus praegu Laane mängib (ja sugugi mitte halvasti). :D
Kui Taltsil nii kõva CV oleks, siis mängiks ta veel praegu kusagil väljas. Itaalia esiliigas mängivad temast kõvemad mehed, mis jällegi kinnitab, et konnatiigi põhjal pole väga lihtne välja saada. Austria, Rumeenia, Hollandi liigad on tema tase, tal vedas isegi, et noorena Saksamaale läks ja hiljem Vareses koha sai, kuna Kanguri kogemus seal oli positiivne ja Nopponenil hea renomee. Venemaal põrus ta siiski läbi. Seal on vahe sees, kas olla kodus puutumatu staar või võidelda väljas ellujäämise eest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Pole parata, augud tuleb jälle kinni lappida, Abbott siirdus Türgi kõrgliigasse, meeskonda, mis alles langes esiliigasse. Tõsi, hooaja lõpuks suutis ta sealt edasi liikuda Kreeka esiliigasse, kus praegu Laane mängib (ja sugugi mitte halvasti). :D
Kui Taltsil nii kõva CV oleks, siis mängiks ta veel praegu kusagil väljas. Itaalia esiliigas mängivad temast kõvemad mehed, mis jällegi kinnitab, et konnatiigi põhjal pole väga lihtne välja saada. Austria, Rumeenia, Hollandi liigad on tema tase, tal vedas isegi, et noorena Saksamaale läks ja hiljem Vareses koha sai, kuna Kanguri kogemus seal oli positiivne ja Nopponenil hea renomee. Venemaal põrus ta siiski läbi. Seal on vahe sees, kas olla kodus puutumatu staar või võidelda väljas ellujäämise eest.
Jah, Itaalia esiliigas mängib Taltsist kõrgema klassiga välismaalasi, aga mängib ka madalama klassiga leegionäre. Nagu näiteks Udine järgmise vastase Imola ameeriklased. Plusspunktid sulle fantaasiarikka käsitluse eest nagu oleks kogu Taltsi karjäär üks õnnelike juhuste ja soosingute jada. Hoolimata asjaolust, et ta on kõigest Austria/Rumeenia/Hollandi liigade tasemel mängumees, hoiti teda kolm aastat Kölnis ja anti Euroliigas korralikult mänguminuteid. Ja seejärel, kuigi ta seda ilmselgelt ei väärinud, võeti ta – ilmselt selleks, et Kangurile seltsi pakkuda – Varesesse ja lasti tal seal mängida 82 mängu, kusjuures mingil arusaamatul põhjusel ca kakskümmend minutit nii Itaalia karikafinaalis kui ka meistriliiga finaalseerias.
Vasta