Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

nojah kirjutas:Minu arust peaks olema liider Mirkovic ja põhiline teravuste looja Jõesaar ning mehed, kellele raskel hetkel otsa vaadata (ehk kes oma kogemustega suudaksid mängu vajadusel rahustada) Kangur ja Simmons. Eks üks terav mees on loogiliselt võttes puudu tõesti aga ma ei usu, et ühe mehe lisandumisega see koosseis nüüd VTB mõttes kohe play-off konkurentsi tõuseks.
mirkovic oli eelmine aasta A ja O...küsimus on, et miks enam ei ole? kas suvi on mehele alvasti mõjunud, või on kiiresti vanaks jäänud, või?

arvan, et varrak oma mänguaja jagamisega on ka mirkovici rütmi sassi pannud. saan aru, et kangur ja subotic või vdm ja simmons jagavad aega, aga branko tundub olevat mängija (ja vedur ) kui ta on väljakul palju ja tal on suht vabad käed. täna see nii ei ole...vägisi meenub aeg, kui žalgirise peatreener oli vend kes tänavu gruusia peatreener oli, romanov kirjutas paberile et kui palju keegi peab mängima ja tulemus oli katastroof!? varrak peaks ikka mängitama neid, kel mäng hetkel jookseb ja mitte tegema avantüüre, et kella pealt jälgib aegu kes kui palju ja unustagu see jutt, et keegi on 35, keegi 34 jne., kui mees on väljakul hea ja toodab edu, siis andku niikaua kuuma, kui just ise vahetust küsib...
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

ja neil kellel ei lähe, siis peaks andma teistele proovida. Nagu väike dorbek eile oli kui mängu sai. Või arbetit proovida. Kaotada polnud midagi ju.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

barons kirjutas:
nojah kirjutas:Minu arust peaks olema liider Mirkovic ja põhiline teravuste looja Jõesaar ning mehed, kellele raskel hetkel otsa vaadata (ehk kes oma kogemustega suudaksid mängu vajadusel rahustada) Kangur ja Simmons. Eks üks terav mees on loogiliselt võttes puudu tõesti aga ma ei usu, et ühe mehe lisandumisega see koosseis nüüd VTB mõttes kohe play-off konkurentsi tõuseks.
mirkovic oli eelmine aasta A ja O...küsimus on, et miks enam ei ole? kas suvi on mehele alvasti mõjunud, või on kiiresti vanaks jäänud, või?

arvan, et varrak oma mänguaja jagamisega on ka mirkovici rütmi sassi pannud. saan aru, et kangur ja subotic või vdm ja simmons jagavad aega, aga branko tundub olevat mängija (ja vedur ) kui ta on väljakul palju ja tal on suht vabad käed. täna see nii ei ole...vägisi meenub aeg, kui žalgirise peatreener oli vend kes tänavu gruusia peatreener oli, romanov kirjutas paberile et kui palju keegi peab mängima ja tulemus oli katastroof!? varrak peaks ikka mängitama neid, kel mäng hetkel jookseb ja mitte tegema avantüüre, et kella pealt jälgib aegu kes kui palju ja unustagu see jutt, et keegi on 35, keegi 34 jne., kui mees on väljakul hea ja toodab edu, siis andku niikaua kuuma, kui just ise vahetust küsib...
Patuoinaste otsimine on sellises olukorras paratamatu, aga no kurat, Varrak nüüd Mirkovici keskpärastes esitustes küll süüdi pole. Mirkovic oli kahvatu juba Liepaja turniiril (kust sai külge ka kerge vigastuse), oli kahvatu ka viimases kontrollmängus Rapla vastu ja mängis ebastabiilselt kõik euromängud. Kõige selle juures on minu meelest täiesti ebareaalne nõuda, et 35-aastane mängija oleks pidanud üle päeva peetud mängudes viibima platsil 30 minutit või enam.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KossuF2nn »

Kalevile on sobinud välismängijate puhul riskide võtmine kuid see hooaeg võeti kõik mehed suht-koht kindla peale ja saadigi selline stabiilselt keskpärane(kalevi taset arvestades) meeskond
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

kuule uhhuu keegi ei otsi patuoinast, arutlus käis et mis on juhtunud mirkovic`iga võrreldes kevadega? pakkusin 3 varianti...mina või sina ei ole mingid otsustajad, otsuseid teeb varrak ja nii ongi...

olen ka seda meelt, et eesti meeskon( d )nad ei ole üheski euroopa sarja mängus favoriidid ja et eile kaotus tuli, siis unagri oli em-il ja ju nende tase ka klubiliselt on parem kui eestis, liiga tugevam ja ühtlasem jne., nii lihtsalt on, ja kalevi edasipääs olnuks ikka pisike üllatus...meenutame et mingil aastal tõkestas ka szolnok tartu meeskonna pääsu eurochallengis järgmisse ringi. reaalsus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

barons kirjutas:kuule uhhuu keegi ei otsi patuoinast, arutlus käis et mis on juhtunud mirkovic`iga võrreldes kevadega? pakkusin 3 varianti...mina või sina ei ole mingid otsustajad, otsuseid teeb varrak ja nii ongi...

olen ka seda meelt, et eesti meeskon( d )nad ei ole üheski euroopa sarja mängus favoriidid ja et eile kaotus tuli, siis unagri oli em-il ja ju nende tase ka klubiliselt on parem kui eestis, liiga tugevam ja ühtlasem jne., nii lihtsalt on, ja kalevi edasipääs olnuks ikka pisike üllatus...meenutame et mingil aastal tõkestas ka szolnok tartu meeskonna pääsu eurochallengis järgmisse ringi. reaalsus.
Eelmine hooaeg oli enam-vähem täpselt samasugune olukord, kui Kalev mängis Balti liiga play-off`i ja sinna kõrvale lisaks ka VTB-d. Mängudegraafik läks sedavõrd tihedaks, et Mirkovic ühel hetkel lihtsalt ei kestnud enam ja oli kordusmänguks Prienai vastu augus (ehkki lõpus küll tabas seal meeleheitlikke kolmeseid).

Ungari klubil oli rohkem teravusetekitajaid, Kalevil aga pikem pink ja rohkem mängutarkust. Kokkuvõttes sai minu meelest määravaks ebanormaalne mängudegraafik ja Ungari klubi parem reisikorraldus. Kalev pidas lühikese aja jooksul ungarlastest kaks mängu enam ja kui madjarid jõudsid pärast Tallinnas peetud mängu sama päeva õhtuks tšarterlennuga koju tagasi, siis Kalev alustas vahepeatumisega reisi Ungarisse kell viis järgmise päeva hommikul. Pole mingi ime, et mängijad lihtsalt kustusid.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

1) Mirkoviciga oli see vanuserisk kõigile juba ju ammu teada nagu? Selle pärast ma isegi imestasin, et nii kiiresti temaga leping tehti kus Sokk on ka olemas. Ehk ta on küll hea tasemega ja hindamatute kogemustega mängija aga kas just sellist ja selles vanuses mängujuhti oli mõtet võtta? Aga ok, ehk jõuab veel vormi. Tema ülesanne on olla meeskonna liider ja kui ta seda ei suuda (ehk ei suuda ennast mulluse tasemega võrreldavasse vormi ajada) siis kahjuks tuleb leida keegi teine.
2) Ungari klubiga ma loeks potentsiaalilt meid ikkagi võrdseks. Ja üks suuri põhjuseid oli kindlasti ka väsimus aga kas ainult? Ei taha Varrakut jälle tümitama hakata aga ütleme, et kindlasti on vastastel väga hea treener. See, et meie KML tase ei kannata Ungari liigaga absoluutselt mingit võrdlust on tõsi muidugi. Nagu ka see, et meie koondis hetkel ikka kehvem on. Aga - esiteks peaks Cramo tase ja taust tulema ikkagi VTB liigast, mitte KML mängudest (mis vähemalt põhihooajal ja poolfinaalideni annavad sellise kerge vahelduse ja hobi mõõdu välja) ja teiseks mõlemas klubis on ikkagi kandvas rollis suuresti välismängijad. Kahe klubi eelarveid ei oska võrrelda aga vaevalt see vahe nii suur on kui VTB klubidega.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:1) Mirkoviciga oli see vanuserisk kõigile juba ju ammu teada nagu? Selle pärast ma isegi imestasin, et nii kiiresti temaga leping tehti kus Sokk on ka olemas. Ehk ta on küll hea tasemega ja hindamatute kogemustega mängija aga kas just sellist ja selles vanuses mängujuhti oli mõtet võtta? Aga ok, ehk jõuab veel vormi. Tema ülesanne on olla meeskonna liider ja kui ta seda ei suuda (ehk ei suuda ennast mulluse tasemega võrreldavasse vormi ajada) siis kahjuks tuleb leida keegi teine.
2) Ungari klubiga ma loeks potentsiaalilt meid ikkagi võrdseks. Ja üks suuri põhjuseid oli kindlasti ka väsimus aga kas ainult? Ei taha Varrakut jälle tümitama hakata aga ütleme, et kindlasti on vastastel väga hea treener. See, et meie KML tase ei kannata Ungari liigaga absoluutselt mingit võrdlust on tõsi muidugi. Nagu ka see, et meie koondis hetkel ikka kehvem on. Aga - esiteks peaks Cramo tase ja taust tulema ikkagi VTB liigast, mitte KML mängudest (mis vähemalt põhihooajal ja poolfinaalideni annavad sellise kerge vahelduse ja hobi mõõdu välja) ja teiseks mõlemas klubis on ikkagi kandvas rollis suuresti välismängijad. Kahe klubi eelarveid ei oska võrrelda aga vaevalt see vahe nii suur on kui VTB klubidega.
Ma ei nõustu selle väitega, et Ungari koondis on meie omast tugevam. See, et Ungari mängis viimati EM-il, meie aga mitte, pole iseenesest tasemenäitaja. Muidu võiks öelda, et ka Islandi koondis on meist üle. Kõik sõltub sellest, kellega ühte valikgruppi satutakse ja kes üldse parajasti koondist esindavad. Ungari jõudis EM-ile alagrupist kuhu kuulusid Luksemburg, Makedoonia ja Suurbritannia. Island aga edestas selliseid korvpalli suurriike nagu Küpros ja Šveits. Eesti (B-)koondis mängis eelmisel suvel kontrollmängu Ungari vastu ja kaotas ühe punktiga. Kui vaadata ka, kus Ungari koondislased mängivad, siis see pilt ei ole sugugi muljetavaldav: Hanga mängib euroliigas, naturaliseeritud ameeriklane Hispaania liigas, üks (Veidekast selgelt kehvem) mängija Itaalia esiliigas ning ülejäänud seltskond koduses meistriliigas.

Samuti ei saa minu meelest öelda, et Kalevis on sarnaselt Albale kandvas rollis suuresti välismängijad. Ungari klubis oli seitsmemeheline tuumik, kellest vaid kaks olid ungarlased. Kolmandaks kaalukaimas rollis olnud ungarlane mängis keskmiselt vähem kui 14 minutit mängu kohta ja viskas 2,5 punkti. Kalev mängis üheksamehelise tuumikuga ,kellest sisuliselt pooled olid kodumaised mängijad. Meeskonna ülekaalukalt resultatiivseim mängija oli Jõesaar. Tema kõrval oli esimeses kolmes eurosarjamängus stabiilselt parim mängumees samuti eestlane ehk Kangur. Timmu oli ülekaalukalt parim sööduandja. Keedusel aga olid pärast esimest kolme mängu kirjas meeskonna suurimad mänguminutid (lõpuks möödus tast Jõesaar).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui vaadata praegust koosseisu, siis Mirkovic on sealt pea ainus selgelt heade liidriomadustega mängija, kes on suuteline meeskonna käima tõmbama ja seda ta on varasemalt tõestanud. Ma imestasin, miks Varrak teda kolmandal veerandil, kui oli juba näha, et mäng läheb käest, nii kaua pingil hoiab. Teiseks selliseks võiks kujuneda Jõesaar, aga ta on noor alles ja eile kustus ta teiseks poolajaks täiesti ära, siit võib ehk kahte võimalikku mõjutajat leida. Pluss veel see, et Varrak puhanud Dorbekut alles lõpus julges platsile saata + ei julgenud Arbetit üldse kasutada, seda väsimuse jms tegureid arvestades.

Ei ole meist tugevamad ei Alba klubi ega Ungari koondis, kõik enamvähem sama tase - aga nad ei ole ka mitte nõrgemad, seepärast ongi palju pisiasjades kinni, kes on paremini motiveeritud, paremini mänguks valmis, suudab oma mängu peale suruda - treeneri roll on väga suur jne.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

No teada oli, et Ungari klubi treener oli hea treener ja oskustega ja mängis üle varraku nagu paljud seda teinud on.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

OK võtame siis statistika appi. Ungari koondis sellel suvel - võitis näiteks Tšehhit (Riia EMi mäletate?) ja Rumeeniat. Ja kaotas nii Horvaatiale kui Serbiale alla 10 punkti. Meie näiteks kaotasime Kosovole (ok see mäng ei tähendanud midagi aga ikkagi...). Siiski ei ole Ungari koondis see koondis, kelle vastu meil lootust pole ja mängiks hoopis teisel levelil. Lihtsalt minu hinnangul tänasel hetkel meist veidi parem.

Välismängijate osakaal. Sõltub sellest, kas Markovici lugeda välismängijaks. FIBA lehel on ta ungarlasena kirjas. Aga ok ütleme, et on välismängija.

Esimeses mängus osales siis meil 5 ja neil 6 välismängijat.

Meie omad mängisid kokku 98:49 minutit (ligi 50%), nende omad 118:49 (ligi 60%). Jah väike vahe on.
Punkte viskasid nad ungarlastel 41 (58%) ja meil 34 (44%). Jah ka siin on vahe nende kasuks
Aga näiteks lauavõitluses juba vastupidi. Neil võtsid nad kokku 16 lauapalli (39%), meil 28 lauapalli (61%).
Söödud olid võrded 8-8.

Teine mäng, mõlemal osales 5 välismängijat
Minutitelt veidi võrdsem 98:24 (ka 49%) ja neil 105:56 (53%).
Punktide osas jah ikka vahe sees 55 (70%) vs 36 (56%)
Lauapallides jäle vastupidi, neil 14 (31%) ja meil 17 (63%)
Söödud jäle sisuliselt võrdsed 5 vs 4.

Kui Markovic lugeda ungarlaseks, siis on juba oluliselt teine statistika.

Kokkuvõttes võib öelda, et meil jaguneb mänguaeg välismängijate ja omade vahel vähemalt praegu suhteliselt võrdselt. Samuti viskavad omad ja võõrad rünnakul punkte enam-vähem võrdselt aga lauavõitlus toetub meil välismängijatele.

Ungarlastel mänguajast jälle veidi enam kui pool kuulub välismaalastele ja nad on ka nende suuremad punktitoojad, lauas jällegi on põhirõhk oma meestel.

Ehk veidi on ungarlaste meeskond (kahe mängu põhjal NB!!!) välismängijate poole kaldu aga üleüldiselt ma ütleks, et mõlemad meeskonnad on sarnased - välismängijate roll on küll suur kuid nende kõrval on olulisel kohal ka omad mängijad. Ei ole oluliselt ühele ega teisele poole kaldu. Koondislasi on jällegi meil meeskonnas rohkem.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Minuarust siin enamus räägivad (küll erinevas võtmes pisut) samast asjast, põhjuseid on palju.

Ma toon veel ühe tähelepaneku. Kuna meil pole liidrit vaid pmst 10-11 väga võrdset meest, siis väga ohtlik hakata otsustavates mängudes proovima kõiki erinevaid mehi. Et kui keedus ja jõesaar mõlemad ebaõnnestuvad siis proovime pingilt arbetit v dorbekut. Selle aja peale kui treener oma sobiliku kooseisu leiab on rong ammu minema juba sõitnud. Selleks ongi vaja (minuarust) satsi 1 või 2 kindlat meest, kes oleksid võimelised omad kindlasti ära tegema.

Minu jutu point, tähtsad mängud pole katsetamise vaid mängimise koht. Aga kui sul ongi võistkonnas nö. ühtne hall mass, on kurvad tagajärjed kiired tulema.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Tass valis siis endale ülikooli ära!! Saint Mary`se ülikooli San Franciscos, et mis arvate?
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

kirute siin kalevi kaotust albale, riia vef sai koduste mv avavoorus ogre käest pähe...muu hulgas, ka nizhni novgorod pudenes vtb klubidest M-liigast, nii et pole hullu midagi, tehakse analüüsid - leidakse puuduolev sg ja ehk vtb-s tuleb hea hooaeg.

huvitav on see, et kas nüüd kui ML-s edasi ei saadud, võiks kaaluda ikkagi uuenenud BBL-is mängida? suurt vahet ju pole mängude arvu suhtes kui oleks ML põhisse saadud, BBL-is oleks reisid lühemad...
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

BBL uks on lukus juba
Vasta