Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

HypeBeast kirjutas:Jätkuvalt ei saa aru, miks Murphy teile ette jääb, aga see selleks. Tundub, et see suhtumine jääb tema suhtes samaks, ükskõik mis numbreid ta ette viskama hakkab. Natuke kurb, samas nagu omaoodi naljakas ka jälgida, kuidas meeskonna kõige resultatiivsemat mängijat whatever põhjusel materdada otsustatakse.
Ma ei näe, et selles midagi ebanormaalset oleks, kui arutatakse milline uutest mängijatest tundub tasemelt/omadustelt meeskonda sobiv ning milline mitte. Täiesti tavapärane asi ju. Samamoodi on täiesti tavapärane, kui mõni hooaega alustanud mängijatest mingil hetkel välja vahetatakse. 

Kuna arvamusi on üleüldiselt väga palju ja väga erinevaid, siis on igati normaalne, et ka näiteks Murphy küsimuses on inimesed kahte leeri jagunenud. Foorumis arvamuse avaldamine stiilis "mulle ta meeldib, sest ..." ning "mulle ta ei meeldi, sest..." on ju üsna süütu tegevus seni kuni jäädakse viisakaks ja argumenteeritakse oma seisukohti. Mulle tundub, et sa võtad seda kuidagi liiga isiklikult. Lõppkokkuvõttes võime me ju foorumis ükskõik mida arvata, aga sellised personali puudutavad otsused langetatakse ikkagi manageri ja treenerite tiimi tasandil nende oma nägemise järgi, olenemata sellest mida keegi foorumis arvab. 

Mina olen näiteks Murphy puhul mitu korda öelnud, et ta ei pruugi mängijana üldse kehv olla, kuid Kalevi põhitsentri rollis näeks ma veidi teistsuguste kabariitide ja omadustega mängijat. Minu jaoks ei ole ta selles rollis lihtsalt piisavalt efektiivne. Tema individuaalne statistika võib ju hea olla, kuid kui ta on +- näitajate poolest enamasti meeskonna halvimate hulgas, siis seegi näitab midagi. Ka eile tegi ta viisaka statistika, kuid tsentri rollis meeldis mulle näiteks Nurger rohkem (ning nagu tuleb välja, siis ma polnud ainus) - seda siis üleüldise kasuteguri osas meeskonna mängupildile. Lisaks oleme me olukorras, kus vastaste osas ei lähe midagi lihtsamaks, vaid pigem vastupidi keerulisemaks.

Minu meelest sattus Murphy lihtsalt valel ajal valesse rolli. Mul poleks midagi selle vastu, kui temas oleks nähtud näiteks nr 4 positsioonil tegutsejat - tema õnnetuseks on need positsioonid paraku eestlaste poolt juba täidetud. Kuigi tuleb nentida, et isegi kui poleks, siis oleks vähemalt minu jaoks tema "edukuse" mõõdupuuks võrdlus Kempiga. See, kas ta suudaks nr 4 positsioonil Kempiga sarnast mängu näidata, on samas puhtalt spekuleerimise teema, sest õnneks või kahjuks me ilmselt Murphyt seal positsioonil mängimas ei näe. 

Ma siinkohal veel toonitaks, et ma ei ela üldse illusioonis, et Murphy asemele õnnestub hankida mõni kolm korda kõvem imemees, aga kui mingil hetkel tuleb siiski võimalus mängijateturul ringi vaadata ning koosseisus korrektuure teha, siis tunduks just Murphy positsioon sellisena, kus annaks ehk juurde panna.

Samamoodi on minu jaoks oluline kontekst - kas me tahame olla rahul "okei" variandiga või on eesmärk leida ikkagi võimalikult hea variant? Kui Murphy oleks toodud põhitsentriks tollel hooajal, kus meil tegutsesid korvi all Finke ja Killeya-Jones, siis ma oleks kahtlemata pigem teda eelistanud. Praegu võiks minu meelest aga veidi kõrgemad nõudmised olla.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Erinevad arvamused on loomulikult tervitatavad, selles pole küsimust. Lihtsalt, et ideaalis võiks neid arvamused põhineda mingitel faktidel. Murphy osas on aga kasvõi siin foorumis ülekaalukalt enim kriitilised oldud, kuigi pole seda kuidagi sügavamalt põhjendatud.
Ütled, et ta pole keskmängija rollis piisavalt efektiivne. Pole päris kindel, mida sa selle all mõtled ning ehk võiksid sa seda mõtet veidi täpsemalt selgitada, kuid fakt on see, et eile oli ta meeskonna efektiivseim mängija. +- näitaja on üldse veidi kaheldava väärtusega ning võib kohati üsna juhuslikult kujuneda. Taaskord, eilses mängus ju otseselt tema pealt mängu jooksul ei kärisenud. Mis puudutab tema "päris" positsiooni, siis jah, Vikipeedias võib ta ju PF-na märgitud olla, kuid oma esimesel kahel Euroopa hooajal on ta siiski enamuse ajast just tsentrina mänginud.
Senikaua, kuni Murphy endale seatud ülesanded täidab, siis ei näe ma põhjust tema väljavahetamiseks. Kellegi oluliselt parema (a la Moultrie) palkamine nõuaks meeskonnale täiendavat rahasüsti, mida arvatavasti siiski ei tule.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kui nad saavad edasi alagrupi turniirile, siis on mehi juurde vaja ju, sest muidu on palju mänge ja vigastused varmad!
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

HypeBeast kirjutas: Ütled, et ta pole keskmängija rollis piisavalt efektiivne. Pole päris kindel, mida sa selle all mõtled ning ehk võiksid sa seda mõtet veidi täpsemalt selgitada, kuid fakt on see, et eile oli ta meeskonna efektiivseim mängija. +- näitaja on üldse veidi kaheldava väärtusega ning võib kohati üsna juhuslikult kujuneda. Taaskord, eilses mängus ju otseselt tema pealt mängu jooksul ei kärisenud. Mis puudutab tema "päris" positsiooni, siis jah, Vikipeedias võib ta ju PF-na märgitud olla, kuid oma esimesel kahel Euroopa hooajal on ta siiski enamuse ajast just tsentrina mänginud.
Senikaua, kuni Murphy endale seatud ülesanded täidab, siis ei näe ma põhjust tema väljavahetamiseks. Kellegi oluliselt parema (a la Moultrie) palkamine nõuaks meeskonnale täiendavat rahasüsti, mida arvatavasti siiski ei tule.
Meeskonna efektiivseim mängija platsil tundub minu meelest overstatement. Kui sa ütled, et +- statistika on kaheldava väärtusega, siis samamoodi võib ka individuaalne statistika väga petliku mulje jätta. Kui võtad näiteks Murphy toodud punktid pulkadeks lahti, siis:

1) 5 punkti tuli esimesest veerandajast, mille Kalev napilt võitis.
2) Teisel veerandil tõi ta 2 punkti, kusjuures vahe suudeti Kalevi poolt suuremalt jaolt teha sisse siis, kui mängus olid Hermet ja Nurger.
3) Ülejäänud 8 punkti kogus Murphy kokku kolmandal ja neljandal veerandil, sh 6 punkti neljandal veerandil.

Võid küll öelda, et see on meelevaldne tõlgendamine, aga minu jaoks kinnitab see mängu ajal tekkinud tunnetust, et Kalevi mäng tervikuna sujus paremini siis, kui Murphyt keskmängija rollis polnud. Võtmehetkedel, kui toimus Kalevi poolne vahe sisse tegemine, ei olnud Murphy roll niivõrd oluline ning suure osa oma punktidest kogus ta alles hetkedel, kui mäng oli juba tehtud ja Sporting alla andnud.

Ma olen sinuga selles osas nõus, et eks +- statistikasse tuleb samuti skepsisega suhtuda (nagu tegelikult igasugustesse statistilistesse näitajatesse), aga vähemalt esmaspäevase mängu puhul peegeldas see minu meelest Murphy rolli üsna hästi. Mind teeb see lihtsalt ettevaatlikuks, et senipeetud mängudes on Murphy oma +- näitajaga olnud reeglina pigem meeskonna kehvikute hulgas. Kui selline statistika toetab mängus nähtut/kogetut, siis vähemalt minu jaoks see mingisugust mustrit näitab ning kinnitab (subjektiivset) arvamust, et arenguruumi on.

Eks lõppkokkuvõttes on selline asi tihti väga palju selles kinni, et milliste prillide läbi keegi platsil toimuvat näeb. Minu jaoks ei ole (veel) tekkinud tunnet, et Murphy platsiloleku ajal oleks Kalevi mängus väga hea flow või et ta kuidagi tiimikaaslasi paremaks teeb. Minu jaoks on tema mängus liiga palju juhuslikkust sees, st ta ei kontrolli ega domineeri korvialust. See kehtib nii ründe- kui ka kaitsefaasi suhtes.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Siin kõige kõvemat kriitikat on saanud kaks mängijat, Murphy ja Lewis, aga põhjus võib olla lihtsalt selles, et nad on väga erinevat tüüpi mängijad kui Thomas ja Keene, kellega ollakse harjunud. Päris nii ei saa võtta, et uus kombinatsioon on tingimata halvem, kuid see nõuab rohkem harju(ta)mist. Igal juhul on Murphy meeskonna kõige efektiivsem lauavõitleja ja peale Silinši siit vist mujalt palju toetust ei tule, kuid siinne tühik on rohkem Kempi ja Jõesaarega võrreldes. Mornariga saabki olema huvitav jälgida, kuidas ta pikemate, kuid ilmselt vähem liikuvate pikkadega hakkama saab, keda just VTBs hakkab rohkem vastu tulema. Lewis ei tohiks potentsiaalilt olla kehvem kui Mornar Bari point guardid, kuid probleem on rohkem selles, et ta pole 40 minuti mees ja hetkel vähegi arvestatavat asendust pole. Hooaja kestel ta arvatavasti läheb paremaks ja ta on efektiivne ka kaitses, stealid peaksid saama tema leivanumbriks.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 305
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

Brose suutis leedukatele kaotada
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Ilus võit, mäng sujus. Erinevatel momentidel särasid erinevad mehed. Kogu nädala sümpaatset kossu pakkunud. Kui vaid reedel samamoodi suudetaks, ei tea leedukatest midagi aga kui juba Bambergi võideti siis kehvad nad pole.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Mõlemad satsid kes esimesest ringist alustasid on finaalis ehk Cramo ja Utena. Said rahulikult soojaks esimeses playoffsis ja nüüd suutsid mõlemad eeldatavalt tugevama alistada. Tuleb tunnistada, et veidi alahindasin Cramot arvates, et just liiga heas hoos ei olda, aga Mornar Bari võitmine on juba hea märk. Rahvast ka saalis omajagu, hea töö Allan turunduse poole pealt! :koss: :clap:
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Allan kas üldiselt tundub et selle turniiriga jääb plussi rahaliselt või mitte, aga kohapeal mega elamus tegelt aitäh team Kalev/ cramo!
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Mulle jäi kõrva, et tiim on hetkel koos kuskil hotellis? Ei teagi kas varem on nii tehtud (kas on üldse põhjust), aga igaljuhul jätab kindlasti professionaalsema mulje.

Palli liikuvus ning see kui mugavalt sai mehi erinevates viisikutes vahetada jättis küll päris hea mulje. Reedel on siis go big or go home.

Murphy eemaldamine- mis seal toimus?
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maksim Arket »

vanafänn kirjutas:Mulle jäi kõrva, et tiim on hetkel koos kuskil hotellis? Ei teagi kas varem on nii tehtud (kas on üldse põhjust), aga igaljuhul jätab kindlasti professionaalsema mulje.

Palli liikuvus ning see kui mugavalt sai mehi erinevates viisikutes vahetada jättis küll päris hea mulje. Reedel on siis go big or go home.

Murphy eemaldamine- mis seal toimus?
Esimesel poolajal vist määrati topeltehniline olukorras kus murphy sõnelusse sattus. Teisel poolajal siis ebasportlik otsa ja sellest ka eemaldamine
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas komtuur »

vanafänn kirjutas:Mulle jäi kõrva, et tiim on hetkel koos kuskil hotellis? Ei teagi kas varem on nii tehtud (kas on üldse põhjust), aga igaljuhul jätab kindlasti professionaalsema mulje.
Siin on tegemist vist pigem covid reeglitega.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

korvpallihuviline kirjutas:Allan kas üldiselt tundub et selle turniiriga jääb plussi rahaliselt või mitte, aga kohapeal mega elamus tegelt aitäh team Kalev/ cramo!
Hetkel veel pigem miinuses, publikut võiks alati kõvasti rohkem olla, merchi rohkem müüa jne.

Aga selle emotsiooni taustal mis see turniir andnud seni on on see seda väärt olnud, reaalselt sellise tagatoa inimeste arvu juures mis meil on, kogu selle piirangute arvu ja muu jamaga toimetamine on hullumeelne. Kontoripool väärib rämedalt kiitust, sellise asja eest. (ulme logistika, testid, kõik muu).

Saaks nüüd kuidagigi rahvast saali, et esimene tasand oleks täis ja reedel oleks suur korvpallipidu. (täna põhimõtteliselt sama palju inimesi kui eelmine mäng, kuigi ammu pole olnud pealtvaatajatel võimalust tulla, vastane kõva, mäng käib elu ja surma peale jne.)
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 358
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

bckalev-cramo kirjutas:
korvpallihuviline kirjutas:Allan kas üldiselt tundub et selle turniiriga jääb plussi rahaliselt või mitte, aga kohapeal mega elamus tegelt aitäh team Kalev/ cramo!
Hetkel veel pigem miinuses, publikut võiks alati kõvasti rohkem olla, merchi rohkem müüa jne.

Aga selle emotsiooni taustal mis see turniir andnud seni on on see seda väärt olnud, reaalselt sellise tagatoa inimeste arvu juures mis meil on, kogu selle piirangute arvu ja muu jamaga toimetamine on hullumeelne. Kontoripool väärib rämedalt kiitust, sellise asja eest. (ulme logistika, testid, kõik muu).

Saaks nüüd kuidagigi rahvast saali, et esimene tasand oleks täis ja reedel oleks suur korvpallipidu. (täna põhimõtteliselt sama palju inimesi kui eelmine mäng, kuigi ammu pole olnud pealtvaatajatel võimalust tulla, vastane kõva, mäng käib elu ja surma peale jne.)

Kallis ju pilet. Huvitav kui pilet olnuks odavam siis loogiliselt oleks ju rohkem rahvast saalis?
Sõber kes vaktsineerimata ning lisaks unustas early birdi osta on raisanud 20+20+10€ tänaseks, et saali saada.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Pilet on tõepoolest kallis. Eriti kui laps(ed) kaasa võtta, kes tervet päeva ju nagunii kaasa ei tee. Tuleb siiski arvestada, et suur osa elanikest ei kuulu nö esimese eesti hulka. Lisaks asjaolu, et ootused meeskonna osas olid Leedu turniiri taustal pigem madalad ja Cramos pole piisavalt huvitavaid eestlasi. Mul sellest ükskõik, aga paljudel ei ole.
Vasta