Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas:Aga loodame homme vinget kossupidu ja igasugune konstruktiivne diskussioon on äge!
Muide, kas klubi on monitoorinud näiteks ka foorumi külastatavuse arengut ajas? Arvestades, et väga palju muid selliseid arutelu keskkondi korvpallifännidel pole, siis võiks võib-olla ka foorumit klubi sotsiaalmeedia kanalites veidi rohkem reklaamida? Loosida uutele liitunutele midagi välja vmt. See oleks ka üks moodus, kuidas annaks võib-olla inimesi rohkem klubiga siduda. 

Kuigi foorumid on laias laastus väljasurev nähtus ning pigem liigub kõik suhtlus sotsiaalmeediasse (Facebook, Twitter), siis Kalevi foorum on iseenesest päris hästi ajale vastu pidanud ning ma arvaks, et sisulise debati osas on see hetkel ilmselt Eestis number üks koht. Seega võiks seda ehk veelgi enam võimendada ja pushida? Uued liitunud ei tähenda muidugi koheselt automaatselt aktiivseid liikmeid, aga kui lumepall vaikselt veerema panna, siis oleks see juba hea algus.

Näiteks tolles kunagises Facebooki korvpalligrupis on tänasel päeval ca 9000+ liitunut ja oleks võibolla enamgi, kui seal ei oleks teatud probleemid esile kerkinud. Seega potentsiaali justkui on ning kui alguses saaks kasvõi 10-15 uut aktiivset liiget siia foorumisse juurde, siis oleks ju juba suurepärane. Ka sõna levib ning kus on, sinna tuleb aina juurde.
Foorumi promomine väga hea idee, võtame arvesse, kuid enne peame veebilehe arendajaga läbi rääkima mingisuguse võimekuse seda uuendada.

Sest kunagi kui kodulehekülg uuenes kadus foorum ära, kuid õnneks saime sellle taastada kuid kuna platvormid vms erinevad, siis olen aru saanud, et selle visuaalne uuendamine ei ole kõige lihtsam ülesanne.

Ma olen ise siin lapsest saati luusinud ja tihti väga ägedaid arvamusi leidnud ja sellel on koht meie korvpallis.

Loodetavasti saame, klubina midagi pakkuda paremini tänu nendele diskussioonidele mis me teinud oleme, kuid sellist olukorda, et kõik oleks rahul on väga keeruline leida ning anname sellest endile aru ning loodetavasti saame üheskoos areneda veel kõrgemale tasemele :)

Kõiki asju ei ole võimalik lihtsalt teha teatud kohustuste, tingimuste jne tõttu, seetõttu proovingi nii palju kui saan/tohin lahti seletada.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

bckalev-cramo kirjutas:
East kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas:Aga loodame homme vinget kossupidu ja igasugune konstruktiivne diskussioon on äge!
Muide, kas klubi on monitoorinud näiteks ka foorumi külastatavuse arengut ajas? Arvestades, et väga palju muid selliseid arutelu keskkondi korvpallifännidel pole, siis võiks võib-olla ka foorumit klubi sotsiaalmeedia kanalites veidi rohkem reklaamida? Loosida uutele liitunutele midagi välja vmt. See oleks ka üks moodus, kuidas annaks võib-olla inimesi rohkem klubiga siduda. 

Kuigi foorumid on laias laastus väljasurev nähtus ning pigem liigub kõik suhtlus sotsiaalmeediasse (Facebook, Twitter), siis Kalevi foorum on iseenesest päris hästi ajale vastu pidanud ning ma arvaks, et sisulise debati osas on see hetkel ilmselt Eestis number üks koht. Seega võiks seda ehk veelgi enam võimendada ja pushida? Uued liitunud ei tähenda muidugi koheselt automaatselt aktiivseid liikmeid, aga kui lumepall vaikselt veerema panna, siis oleks see juba hea algus.

Näiteks tolles kunagises Facebooki korvpalligrupis on tänasel päeval ca 9000+ liitunut ja oleks võibolla enamgi, kui seal ei oleks teatud probleemid esile kerkinud. Seega potentsiaali justkui on ning kui alguses saaks kasvõi 10-15 uut aktiivset liiget siia foorumisse juurde, siis oleks ju juba suurepärane. Ka sõna levib ning kus on, sinna tuleb aina juurde.
Foorumi promomine väga hea idee, võtame arvesse, kuid enne peame veebilehe arendajaga läbi rääkima mingisuguse võimekuse seda uuendada.

Sest kunagi kui kodulehekülg uuenes kadus foorum ära, kuid õnneks saime sellle taastada kuid kuna platvormid vms erinevad, siis olen aru saanud, et selle visuaalne uuendamine ei ole kõige lihtsam ülesanne.

Ma olen ise siin lapsest saati luusinud ja tihti väga ägedaid arvamusi leidnud ja sellel on koht meie korvpallis.

Loodetavasti saame, klubina midagi pakkuda paremini tänu nendele diskussioonidele mis me teinud oleme, kuid sellist olukorda, et kõik oleks rahul on väga keeruline leida ning anname sellest endile aru ning loodetavasti saame üheskoos areneda veel kõrgemale tasemele :)

Kõiki asju ei ole võimalik lihtsalt teha teatud kohustuste, tingimuste jne tõttu, seetõttu proovingi nii palju kui saan/tohin lahti seletada.
Kui seda foorumit liiga laialdaselt pushida, siis on oht, et mingil hetkel muutub ta oma sisult sarnaseks Delfi kommentaariumiga või fb korvpalligrupiga. Ja siis pole enam ainsatki kohta, kus mõistlikku juttu aetakse
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Raja kirjutas:Puht huvi pärast miks eelistada piletikeskust piletilevile ? Või see ongi seotud otseselt Saku Suurhalliga ?

Vaatasin, et teenustasu piletikeskuses oli vist 2€, suvel teatripileti piletilevist ostsin oli see ainult 0.90€

-e-

https://sport.delfi.ee/artikkel/9460581 ... aenu-votta" onclick="window.open(this.href);return false;

" Ja nagu olen maininud, siis kõik algab fännidest. ."
See minu meelest eriti hea koht, mille üle mõelda:
Eesti klubid on lootnud, et edu korral tuleb sponsoreid olulisel määral juurde, aga elu on näidanud, et nii lihtne see pole. Kui Žalgiris 2018. aastal Euroliigas kolmandaks tuli, kas siis juhtus midagi?

Kõige suurem lisa tuli Euroliiga play-off'i mängude piletitulust. Vähemalt miljon eurot. Aga, mis puudutab Eesti klubisid, siis korra on edu lihtne saavutada. Aga kõrgel tasemel tuleb püsida. Ja nagu olen maininud, siis kõik algab fännidest. Kogu aeg ei tule võita, aga see aitab. Vähemalt koduliigas. Rahvusvahelisel tasemel on kõige tähtsam võitlus ja emotsioon. Kui see on olemas ja hoolitakse, kuidas fännid saavad saalis aega veeta, kuidas teha neile asi mugavaks ja aidata neil mängu nautida, siis ainult see saab kolme-nelja aasta jooksul tekitada stabiilse fännibaasi. See aitab tänu piletitulule kasvatada eelarvet, müüa fänniatribuutikat ja pikemas plaanis tekitada ka telerahasid. Suurem osa klubisid kujutavad ette, et kui võidad, tuleb kõik muu automaatselt. Aga see ei ole nii. Kõik on äriga seotud ja loomulikult stabiilsusega.

Aga isegi Žalgirisele ei tulnud pärast Final Fouri jõudmist sponsorid ukse taha?

Ei-ei. Küll nägime, et piletite ja VIP-loožide vastu oli suurem huvi. See, et saal on täis, on meie jaoks kõige olulisem. Aga seda ei juhtu, et tuleb sponsor ja pakub lihtsalt kaks või viis miljonit eurot.

Enne käis läbi rehkendus, et 600 inimest saalis 20 eurose piletiga tähendab klubi jaoks 12k€ ning et saavutada sama tulu 10€ piletiga, siis peaks saali tulema 1.2k inimest. Ja et reaalsus on pigem see, et sellise hinnaga tuleb esialgu siiski 650-800 inimest (6.5k€ - 8k€). Minu meelest on siin aga veel paar tegurit, mida peaks arvestama:

1) Muutused ei saa sündida üleöö - ehk et kõigepealt peab tekkima olukord, kus mängule minek on tavainimesele jõukohane ja kättesaadav. See on esimene eeldus selleks, et selliseid juhukülastajaid hakkaks rohkem saali sattuma. Võib-olla esialgu ei ole kasv niivõrd tuntav, aga kui aja jooksul suureneb see ring, kes esimest, teist või kolmandat korda korvpalli vaatama satuvad, siis on tõenäoline, et nii mõnestki neist saab lõpuks ka püsikülastaja. Rääkimata sellest ringist inimestest, kes ei satu praegu saali puhtalt kõrge hinna tõttu. Mida suurem see potentsiaalsete külastajate ring on, seda kiiremini võiks hakata tulevikus ka püsikülastajate arv kasvama.

2) Minu meelest on suur roll ka sellel, et kui kunagi oli Kalevi nö turundustöö puudulikum, mis võibolla ei köitnud tavainimese tähelepanu, siis nüüd viimased aastad on selles ju suur samm edasi tehtud (kiitus Allanile). Ma arvan, et Kalev on tänasel päeval tavainimese jaoks nähtavam kui ta oli varem + klubil on tekkinud sihipärasem turundusstrateegia: uus logo, konkreetne tunnuslause, aktiivsus oma sotsiaalmeedia kanalites, oma merchi üritatakse järjest enam müüa jne. Kõik see peaks tegelikult hakkama mingi hetk tulu tooma - küsimus ongi nüüd selles, et kas tänasel päeval on piletihind see kõige suurem takistus, mis publikut saali tulemast heidutab.

3) Ma eeldan, et vähemalt teoreetiliselt võiks suurem saalitäituvus = atraktiivsusega sponsorite silmis. Kui ma sponsori kingades oleks, siis oleks minu jaoks kindlasti atraktiivsem toetada klubi, kes suudab 1000 inimese asemel regulaarselt 2000 inimest saali meelitada. Ehk et kuigi piletitulust võidakse odavama hinna tõttu kaotada, siis võiks eeldada, et osa sellest kaotusest (või rohkemgi) tuleb suuremate sponsorrahade kaudu tagasi. Muidugi, siin on see eeldus, et madalam piletihind ja hea turundustöö hakkavad tõepoolest vilju kandma ning publikut saali tooma.

4) Eelnev punkt käiks ka merchi müügi kohta: kui praegu on kitsas seltskond, kes regulaarselt mänge külastab, siis mingil hetkel tuleb merchi müügi osas ju punn ette. Mida rohkem eriilmselist publikut saali satub, seda tõenäolisem on, et ka merchi läheb rohkem kaubaks.

Info mõttes ka üks Eurohoopsi artikkel 2017. aastast, kui võrreldi Euroliiga klubide piletihindu - https://www.eurohoops.net/en/trademarks ... nd-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

No kui realistlikult mõelda, siis variandid on:
a) vaatad tasuta telekast oma diivani pealt mängu ära, külm õlu on külmkapis, mäng saab läbi paned teleka kinni
b) sõidad kuskile tallinna kõige kaugemasse otsa (kuskilt Lasnast autoga mingi 30 mintsa vähemalt), maksad 20€ pileti eest, värskendav jook on 4€ ja pärast mängu pead veel koju ka jõudma.
lisaks praegusel ajal see koroonapasside jms teema mis osadele kindlasti määravaks saab

Et noh, see meeskonna toetamine ja elamuse saamine vajab päris suurt tahet ikka kui just ise Haaberstis ei ela. Saku Suurhall on üldse suht lolli kohta ehitatud keskmise inimese jaoks.
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sveiks »

Maxi kirjutas:No kui realistlikult mõelda, siis variandid on:
a) vaatad tasuta telekast oma diivani pealt mängu ära, külm õlu on külmkapis, mäng saab läbi paned teleka kinni
b) sõidad kuskile tallinna kõige kaugemasse otsa (kuskilt Lasnast autoga mingi 30 mintsa vähemalt), maksad 20€ pileti eest, värskendav jook on 4€ ja pärast mängu pead veel koju ka jõudma.
lisaks praegusel ajal see koroonapasside jms teema mis osadele kindlasti määravaks saab

Et noh, see meeskonna toetamine ja elamuse saamine vajab päris suurt tahet ikka kui just ise Haaberstis ei ela. Saku Suurhall on üldse suht lolli kohta ehitatud keskmise inimese jaoks.
Jep, kahjuks nii on. Näiteks peale kolmapäevast mängu jõudsin koju Kadriorgu natuke enne 23, mis on tegelikult päris hilja kui järgmisel päeval veel vaja tööle ka minna. Selles osas oleks Kalevi hallis toimuvad mängud märksa mugavamad. Mulle endale piletihind probleem pole, aga kindlasti leidub neid, kellele 20€ on too much. Ülikooli ajal ilmselt poleks olnud meeldiv sellist summat 2x nädalas välja käia, eriti kui tahad veel mängu kõrvale 2-3 õlut ka võtta. Pluss ma vist olen keskmisest suurem huviline, sest vaatasin vahepeal kaks aastat välismaal Cramo mänge mingitest 360p lambistriimidest, ilmselt keskmine inimene nii ei viitsiks.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Täna on ilmselt põhiline, kas suudetakse Miller ja Gecevicius kinni võtta, eelkõige Miller, kes on Brandis Raley Rossi upgreiditud variant ja suudab mänge ära teha. Leedukate puhul on on muidugi alatine oht, et mõni "must hobune", kellel sel päeval õnnestub kõik, võib alati välja ilmuda.
Kui õnnestub põhiturniirile pääseda, siis otsepääsme saavutamiseks tuleks jõuda ka järgmisse ringi. Möödunud aastal sai sellega hakkama bosnialaste Igokea, kes tänavu alustab alagrupist. Bakken ja Tsmoki edasi ei jõudnud ja alustasid nüüdki kvalifikatsioonist.
Teine huvitav fakt on, et kõik reitingujärgsed parima asetusega klubid (Bamberg, Peristeri, Le Mans ja Bakken) on juba välja langenud ja viimasest ehk eeldatavalt nõrgimast potist on Kalev ja ukrainlaste Prometey konkurentsis ning Leiden ja Split said samuti ühe võidu :)
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas:Täna on ilmselt põhiline, kas suudetakse Miller ja Gecevicius kinni võtta, eelkõige Miller, kes on Brandis Raley Rossi upgreiditud variant ja suudab mänge ära teha. Leedukate puhul on on muidugi alatine oht, et mõni "must hobune", kellel sel päeval õnnestub kõik, võib alati välja ilmuda.
Kui õnnestub põhiturniirile pääseda, siis otsepääsme saavutamiseks tuleks jõuda ka järgmisse ringi. Möödunud aastal sai sellega hakkama bosnialaste Igokea, kes tänavu alustab alagrupist. Bakken ja Tsmoki edasi ei jõudnud ja alustasid nüüdki kvalifikatsioonist.
Teine huvitav fakt on, et kõik reitingujärgsed parima asetusega klubid (Bamberg, Peristeri, Le Mans ja Bakken) on juba välja langenud ja viimasest ehk eeldatavalt nõrgimast potist on Kalev ja ukrainlaste Prometey konkurentsis ning Leiden ja Split said samuti ühe võidu :)
Kusjuures vaatasin Juventuse ja Bambergi mängu hiljem järgi ning kommentaatorid mainisid seal, et Miller oli olnud ka Kalevi radaril. Lihtsalt huvitav infokild.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Kui me edasi saame, siis mis te arvate, kas üritatakse veel kedagi juurde tuua? 12,5 mängijat 3 liiga peale ei ole just teab mis palju.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas:Kui me edasi saame, siis mis te arvate, kas üritatakse veel kedagi juurde tuua? 12,5 mängijat 3 liiga peale ei ole just teab mis palju.
Kui üritata ridade vahelt lugeda, siis vähemalt mulle on jäänud mulje, et väike rahaline puhver justkui oleks olemas, aga et seda hoitakse praegu pigem mõne Eesti mängija palkamiseks.

Ma spekuleeriks, et eelkõige ollakse ootaval seisukohal Raieste ja Kullamäe osas: kas Raieste mahub vigastuspausilt tulles Baskonia plaanidesse ning kas Renfroe naasmine mõjutab kuidagimoodi Kullamäe olukorda.

Raieste sobiks praegusesse tiimi üsna hästi: number kolme peal on hetkel võrdlemisi õhuke mehitatus + ta aitaks kindlasti lauavõitlust paremaks muuta.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

East kirjutas:Kusjuures vaatasin Juventuse ja Bambergi mängu hiljem järgi ning kommentaatorid mainisid seal, et Miller oli olnud ka Kalevi radaril. Lihtsalt huvitav infokild.
Huvitav veel et siin ei ole mainitud, võib olla liiga ilmselge, aga Mindaugas Kupsas oli 2014-15 BC Kalevi mängija. Mäletan kuidas teda nii mõneski kaotuses siin foorumis patuoinaks peeti. Nüüdseks on ta muidugi arenenud ja kardan, et lihtne täna korvi all olema ei saa. 14-15 hooajast mängisid meist temaga koos Kitsing ja Dorbek.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Kui me täna kaotame, siis ma süüdistan selles taas Kupsast.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

kas see on ka teada, et kuhu grupi millise alagrupi turniiri võitjad satuvad?

4 kohta on ja kõige kergem tundub grupp D (VEF, AEK ja ungari tiim). Teised grupid tunduvad aga päris keerulised...
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

knaest kirjutas:kas see on ka teada, et kuhu grupi millise alagrupi turniiri võitjad satuvad?

4 kohta on ja kõige kergem tundub grupp D (VEF, AEK ja ungari tiim). Teised grupid tunduvad aga päris keerulised...

Group F: Filou Oostende (BEL), SIG Strasbourg (FRA), Tofas Bursa (TUR), Winner of QRT 3
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maksim Arket »

Vägev mäng ja vägev emotsioon, aitäh kõigile kes selle turniiri Eestisse tõid ja samuti tänasele publikule, möll saalis oli võimas
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Palju õnne Kalev/Cramo! Hea töö... Uskumatutele päris kõva ninanips.

Kui norida, siis paluks nüüd võistkonda üks päris keskmängija juurde, siis võib põrutada nii CL-is kui ka VTB-s.
Vasta