Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kui Kovalovi kõrvale tuuakse normaalse tasemega keskmängija + jäetakse Nurger alles, siis ma väga ei nuriseks.

See tähendaks ilmselt eelkõige seda, et number neli positsiooni puhul antakse võtmed Hermeti kätte, et teha ja olla otsustaja ning usutakse, et ka Kovalov suudab kõrgemal tasemel adekvaatsesse rolli asetuda, et Hermetile omakorda konkurentsi pakkuda. Kovalovi puhul ei tasu muidugi unustada, et ta pole päris siiski mees kuskilt suva riigi esiliigast, vaid tal on ikkagi omajagu kogemust ka normaalse tasemega liigadest all (Pienoga Leedus ning Kiieviga Ukrainas), olgugi, et ta tegutses seal peaasjalikult rollimängijana. Lisaks ma olen enam kui kindel, et ka Toom hakkab omajagu ajast number neljana tegutsema.

Nüüd saab võtmeks olema keskmängija küsimus ning tagaliini komplekteerimine. Ma eeldan, et klubi tahaks 13-mehelist rosterit (sh arvestatud ka vigastatud Kitsing), mis tähendab, et kuus nime on veel lahtised.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 941
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Sten04 kirjutas: 10 Juul 2024, 13:54
vanafänn kirjutas: 10 Juul 2024, 13:38 Kovalov meenutab nagu kunagist Salašit, kes siin paar aastat meiega oli. Loodetavasti pole ta tõesti alamõõduline tsenter vaid ikkagist puhas neli, kes võib mängus 5minutit tsentri kohal ka tegutseda.

Kus ta üldse eelmine hooaeg edasi siirdus peale Viimsit ja mis näitajad jne.?
Tsiteerin Cramo pressiteatest: "Edukas hooaja esimene pool viis Kovalovi hooaja teiseks pooleks Jaapani kolmandasse liigasse, Yokohama EX meeskonda Tokyos, kus kaheksa mänguga kogus 24,8 minuti jooksul 13,5 punkti ja 7,4 lauapalli"
Kas see kolmas liiga pole veidi eksitav? Lätlane Cavars mängib ju ka seal, aga mängumeeste saatest sain nagu aru, et see on ikkagi kõrgem sari nagu seal on mingi divisjonid ehk nagu NBA-s?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4731
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Drogba kirjutas: 10 Juul 2024, 16:26
Sten04 kirjutas: 10 Juul 2024, 13:54
vanafänn kirjutas: 10 Juul 2024, 13:38 Kovalov meenutab nagu kunagist Salašit, kes siin paar aastat meiega oli. Loodetavasti pole ta tõesti alamõõduline tsenter vaid ikkagist puhas neli, kes võib mängus 5minutit tsentri kohal ka tegutseda.

Kus ta üldse eelmine hooaeg edasi siirdus peale Viimsit ja mis näitajad jne.?
Tsiteerin Cramo pressiteatest: "Edukas hooaja esimene pool viis Kovalovi hooaja teiseks pooleks Jaapani kolmandasse liigasse, Yokohama EX meeskonda Tokyos, kus kaheksa mänguga kogus 24,8 minuti jooksul 13,5 punkti ja 7,4 lauapalli"
Kas see kolmas liiga pole veidi eksitav? Lätlane Cavars mängib ju ka seal, aga mängumeeste saatest sain nagu aru, et see on ikkagi kõrgem sari nagu seal on mingi divisjonid ehk nagu NBA-s?
Kovalov mängis tõepoolest Jaapani tugevuselt kolmandas liigas. Meistriliigas on kolm konverentsi ja kokku 24 meeskonda, esiliigas kaks konverentsi ja kokku 14 meeskonda. Tugevuselt kolmandas liigas on 18 meeskonda, kelle hulgas Kovalovi klubi lõpetas põhiturniiri kuuenda kohaga.

https://www.asia-basket.com/Japan/basketball.aspx
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4457
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma ei pretendeeri olema Jaapani korvpalli ekspert, kuid mina olen aru saanud, et on kolm eraldi liigat, mis ei moodusta ühtset süsteemi, st pole kõrgemaid ja madalamaid liigasid, teatud erinevused on liigade tugevuses, B1 (kus mängib Yokohama klubi Tuovi ja Toijalaga) on tugevam kui B3 (kus mängisid Cavars ja Kovalov), kuid Cavars ei mängi madalamas liigas - umbes nagu NCAA süsteem USA üliõpilaskorvpallis. Kovalov mängis samuti Yokohama klubis, aga mitte selles Tuovi/Toijala omas :)
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4731
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas: 10 Juul 2024, 18:49 Ma ei pretendeeri olema Jaapani korvpalli ekspert, kuid mina olen aru saanud, et on kolm eraldi liigat, mis ei moodusta ühtset süsteemi, st pole kõrgemaid ja madalamaid liigasid, teatud erinevused on liigade tugevuses, B1 (kus mängib Yokohama klubi Tuovi ja Toijalaga) on tugevam kui B3 (kus mängisid Cavars ja Kovalov), kuid Cavars ei mängi madalamas liigas - umbes nagu NCAA süsteem USA üliõpilaskorvpallis. Kovalov mängis samuti Yokohama klubis, aga mitte selles Tuovi/Toijala omas :)
https://en.wikipedia.org/wiki/B.League

Wikipedias on info 2022/23 hooaja seisuga, aga vähemalt toona eksisteeris Jaapani B1 ja B2 liigade vahel hierarhiline süsteem (tõus/väljakukkumine tugevamasse/nõrgemasse liigasse) ja B3 liiga oli olemuselt Jaapani tugevuselt kolmas liiga, kust puudus võimalus tõusta kõrgemale tasemele.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4457
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Jaa, sul on õigus, lähemalt uurides vähemalt B1 ja B2 vahel üleminekusüsteem toimib ning tundub, et ka B3st on võimalik tõusta, vähemalt Nagasaki Velca on teinud mõne aastaga tõusu B3st B1. Samas mängivad ka B2 klubides mitmed nimekad leegionärid, teiste seas endine Tšehhi koondislane Auda, Hispaania koondislane Aguilar ja Austraalia koondislane Mottum. B3s lisaks Cavarsile Leedu noortekoondistesse kuulunud Gustys ja hästi palju ameeriklasi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Tundub, et Severi jätkamine on ka purgis.

Positiivne selles valguses, et nüüd on kontrolliv mängujuht olemas, kes juba poolt meeskonda ja Rannula käekirja tunneb. Ma miskipärast usun, et Kaukiainen võiks sel hooajal samuti tasemes juurde panna, kuivõrd ta saab nüüd meeskonnaga terve preseasoni algusest lõpuni kaasa teha.

Nüüd jääb miljoni euro küsimus, et kust tema kõrvale uus Shungu leida, kes skoorida ja teravust luua suudaks.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 941
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

East kirjutas: 11 Juul 2024, 11:01 Tundub, et Severi jätkamine on ka purgis.

Positiivne selles valguses, et nüüd on kontrolliv mängujuht olemas, kes juba poolt meeskonda ja Rannula käekirja tunneb. Ma miskipärast usun, et Kaukiainen võiks sel hooajal samuti tasemes juurde panna, kuivõrd ta saab nüüd meeskonnaga terve preseasoni algusest lõpuni kaasa teha.

Nüüd jääb miljoni euro küsimus, et kust tema kõrvale uus Shungu leida, kes skoorida ja teravust luua suudaks.
Eks ikka kust mujalt kui Saksa esiliigast?
habe
Kasutaja
Postitusi: 75
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas habe »

Mõni arvab, et Janis Berzins kui terveks saab, siis võib ka siia jääda.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4232
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Palju mängijaid enam puudu pole, aga uue hooaja perspektiivist siiski on järgmiste meeste palkamine üsnagi olulise tähtsusega, andmaks mingiseidki hinnanguid kuidas minema võib hakata.
C- Nurger? / Välismaalane
PF- Kovalev (võib ka keskmängijana tegutseda) / Hermet
SF- Kuuba / Toom / Kurbas
SG - Böckler / Kitsing / Dorbek?
PG - Kaukiainen / Välismaalane

Ma ei imestaks kui pikkade sektorisse tuuakset C/PF tüüpi mängija ning Nurger jääb ainsaks puhtaks keskmängijaks. Heiko on armastanud mängida selliselt, kus kogu võistkond väga liikuv ja võitluslik ning tihtilugu ka tava korvpalliloogika mõistes veidi ebastandartne, ehk siis nö traditsiooniline center mängus puudub.

Tagaliinis on nüüd huvitav, kas sinna palgatakse veel üks mängujuht ja sellega ka asi piirdub või leidub rahakotis veidi vahendeid ka ühe SG peal oleva combo palkamiseks, kasvõi siis lühiajaliselt.

Ma pigem loodaks viimast versiooni, sest muidu (vähemalt hetke seisu põhjal) tekib küsimus, et kelle pealt punkte peaks hakkama tulema.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4731
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Siin on erinevates postitustes välja toodud Kaspar Kitsingu jätkamine Kalevis. Kust see info pärineb? Meeskonna pressiteadetes pole temast kui lepingulisest mängijast ei kippu ega kõppu. Pealegi pole teda raske põlvetrauma tõttu tagasi oodata ilmselt enne veebruari.

Ma oleks väga üllatunud, kui tagaliin saakski koosnema ainult Böcklerist, Dorbekust, Kaukianenist ja ühest uuest mängujuhist/combost (ning võib-olla Kitsingust, kes äkki kunagi veel korvpalli mängib). Pigem oleks tagaliini juurde vaja kahte mängijat, eelistatult välismaalast. Kohalike seast on võtta ainult mängijaid, keda isiklikult kunagi Kalevi särgis näha ei tahaks (mõned „pärnakad“) või kes pole lihtsalt valmis siin põhiraskust kandma (Kasemets). Mäletatavasti kuulus ka seni edukaimal eurohooajal Kalevi tagaliini kolm välismaalast (Gilbert, Kovliar, Van Beck).
RK
Kasutaja
Postitusi: 1729
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas: 11 Juul 2024, 13:07 Siin on erinevates postitustes välja toodud Kaspar Kitsingu jätkamine Kalevis. Kust see info pärineb? Meeskonna pressiteadetes pole temast kui lepingulisest mängijast ei kippu ega kõppu. Pealegi pole teda raske põlvetrauma tõttu tagasi oodata ilmselt enne veebruari.

Ma oleks väga üllatunud, kui tagaliin saakski koosnema ainult Böcklerist, Dorbekust, Kaukianenist ja ühest uuest mängujuhist/combost (ning võib-olla Kitsingust, kes äkki kunagi veel korvpalli mängib). Pigem oleks tagaliini juurde vaja kahte mängijat, eelistatult välismaalast. Kohalike seast on võtta ainult mängijaid, keda isiklikult kunagi Kalevi särgis näha ei tahaks (mõned „pärnakad“) või kes pole lihtsalt valmis siin põhiraskust kandma (Kasemets). Mäletatavasti kuulus ka seni edukaimal eurohooajal Kalevi tagaliini kolm välismaalast (Gilbert, Kovliar, Van Beck).
Mingid naised saunas rääkisid ,et Cramo väga ei taha Dorbekut :D , aga arvestades eesti mängijate valikut turul ma ei usu seda hästi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Uhhuu kirjutas: 11 Juul 2024, 13:07 Siin on erinevates postitustes välja toodud Kaspar Kitsingu jätkamine Kalevis. Kust see info pärineb? Meeskonna pressiteadetes pole temast kui lepingulisest mängijast ei kippu ega kõppu. Pealegi pole teda raske põlvetrauma tõttu tagasi oodata ilmselt enne veebruari.
Minu meelest käis see infokild läbi mingist hooaja lõpu usutlusest + alles hiljuti postitas klubi video Kitsingu taastumisprotsessist. Võib vast ka mingi selline diil olla, et klubi toetab Kitsingut taastumisprotsessis ning kui tervis korras, siis vaadatakse edasi, kas jätkatakse koos või mitte?

Eks @bckalevcramo oskab täpsemat infot anda.
Uhhuu kirjutas: 11 Juul 2024, 13:07 Ma oleks väga üllatunud, kui tagaliin saakski koosnema ainult Böcklerist, Dorbekust, Kaukianenist ja ühest uuest mängujuhist/combost (ning võib-olla Kitsingust, kes äkki kunagi veel korvpalli mängib). Pigem oleks tagaliini juurde vaja kahte mängijat, eelistatult välismaalast. Kohalike seast on võtta ainult mängijaid, keda isiklikult kunagi Kalevi särgis näha ei tahaks (mõned „pärnakad“) või kes pole lihtsalt valmis siin põhiraskust kandma (Kasemets). Mäletatavasti kuulus ka seni edukaimal eurohooajal Kalevi tagaliini kolm välismaalast (Gilbert, Kovliar, Van Beck).
Eks siin võib see küsimus ka tekkida, et kas parem on võtta üks kallim PG/SG või siis kaks odavamat välismaalast, kes oleksid ilmselged loteriipiletid? Mina pigem eelistaks vist ühte selgelt kvaliteetsemat mängijat kui seda, et hakatakse taas Mathiste ja Jacksoni suguste mängijatega loteriid mängima. Ma ei hooma muidugi absoluutselt praegu Kalevi rahalisi võimalusi, aga kui käivad jutud, et isegi kolmanda abitreeneri palkamiseks ei pruugi vahendeid leiduda, siis ma ei oleks väga optimistlik selle osas, et klubi suudab endale lisaks Kaukiainenile lubada veel kahte sellist välismaalasest tagamängijat, kes mõlemad suudaks klubi taset tõsta.

Samuti hakkab mul aina rohkem sellest kahju, et Vaaks end nii kiirelt Viimsiga ära sidus. Jah, ilmselgelt olnuks tema jaoks hüpe Viimsist FIBA Meistrite Liigat mängima päris suur. Jah, ilmselgelt on tal selged vajakajäämised kaitsefaasis, mis vajavad tööd. Aga kui näiteks Vaaksi eakaaslane Blums sai eelmisel hooajal eurosarjas tuleristsed kätte ja seda üpris edukalt, siis ma arvaks, et nüüdseks aasta vanem ja kogenum Vaaks olnuks suuteline Kalevis sel hooajal täitma suuremat rolli kui pelgalt pingil istumine. Eriti Rannula käe all.
RK kirjutas: 11 Juul 2024, 13:29 Mingid naised saunas rääkisid ,et Cramo väga ei taha Dorbekut :D , aga arvestades eesti mängijate valikut turul ma ei usu seda hästi.
Ma ei tahaks seda väga uskuda, arvestades, et Dorbekil on ikka mitmeid väga kasulikke omadusi, mis Kalevit aidata suudavad. Korralik kogemustepagas + vähemalt kohalikul tasandil võib öelda, et ta suudab täita nii PG kui ka SG kohta selliselt, et päris katastroofiks ei kisu.

Jah, tähtsamates mängudes on Dorbek jäänud tihtilugu tagaplaanile (mõne erandiga, näiteks too Prometey mäng Suurhallis), kuid meeskonnas on vaja ka selliseid mängijaid, kes kaitsevad tagalat ning aitavad stabiilset taset hoida neis mängudes, mis võibolla muidu kõige prioriteetsemad ei ole - ja selles on Dorbekil suur roll. Rääkimata siis ka tema mõjust riietusruumi liitmisel ja võistkonnakeemia loomisel.

Ma olen mõelnud ise pigem sinna suunas, et kas Dorbekil endal ei või ühel hetkel tekkida mõte püsivalt oma maakoju kolida? Sellisel juhul oleks Pärnu igati loogiline variant, kus karjäär vaikselt ühel hetkel lõpetada.
East
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Korvi alla lisandus Anrijs Miška. Päris huvitav valik, arvestades, et ta on ikkagi olemuselt suur äär, mitte keskmängija. Kui eeldada, et üks korvialune liituja on Nurger, siis päris huvitav, kas nähakse tõesti Kovalovi põhikeskmängija positsioonil või on sinna veel keegi välismaalt liitumas?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4457
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas: 12 Juul 2024, 10:29 Korvi alla lisandus Anrijs Miška. Päris huvitav valik, arvestades, et ta on ikkagi olemuselt suur äär, mitte keskmängija. Kui eeldada, et üks korvialune liituja on Nurger, siis päris huvitav, kas nähakse tõesti Kovalovi põhikeskmängija positsioonil või on sinna veel keegi välismaalt liitumas?
Ega Suarez oli ka rohkem tsentri kohta täitev suur äär kui puhas keskmängija. Täiesti võimalik, et kolmik Miska-Kovalov-Nurger (kui jääb) hakkabki vaheldumisi tsentri positsiooni täitma. Puhast keskmängijat otsitakse ehk siis, kui Nurger ei liitu. Rannula on välja öelnud, et ta vaatab täienduste osas eelkõige "lähivälismaale" Lätisse ja Soome, sellest on ta kinni pidanud.
Vasta