25. leht 25-st
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 13:15
Postitas urmet84
Drogba kirjutas: ↑Eile, 10:38
Selline see Eesti tippkorvpall on. Linn annab 300 000 tuhat, millest enamuse võtab saalirendina tagasi. Eestiga seotud ettevöte nuumab Zalgirist. Rikas mees Eestist jookseb NBA-sse kosja. Peatoetaja toetab meie parimat tippklubi, vaid 300 k eest aastas ja proovi nüüd sa kossu teha selle eest. Heiko muidugi tõestas viimati, et kui asjad kokku jooksevad, siis on võimalik. Ehk Brett näitab sama!
Kes see eestlastest zalgirist toetab suure rahaga?
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 15:42
Postitas Drogba
urmet84 kirjutas: ↑Eile, 13:15
Drogba kirjutas: ↑Eile, 10:38
Selline see Eesti tippkorvpall on. Linn annab 300 000 tuhat, millest enamuse võtab saalirendina tagasi. Eestiga seotud ettevöte nuumab Zalgirist. Rikas mees Eestist jookseb NBA-sse kosja. Peatoetaja toetab meie parimat tippklubi, vaid 300 k eest aastas ja proovi nüüd sa kossu teha selle eest. Heiko muidugi tõestas viimati, et kui asjad kokku jooksevad, siis on võimalik. Ehk Brett näitab sama!
Kes see eestlastest zalgirist toetab suure rahaga?
Olybet
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 17:34
Postitas vanafänn
Drogba kirjutas: ↑Eile, 15:42
urmet84 kirjutas: ↑Eile, 13:15
Drogba kirjutas: ↑Eile, 10:38
Selline see Eesti tippkorvpall on. Linn annab 300 000 tuhat, millest enamuse võtab saalirendina tagasi. Eestiga seotud ettevöte nuumab Zalgirist. Rikas mees Eestist jookseb NBA-sse kosja. Peatoetaja toetab meie parimat tippklubi, vaid 300 k eest aastas ja proovi nüüd sa kossu teha selle eest. Heiko muidugi tõestas viimati, et kui asjad kokku jooksevad, siis on võimalik. Ehk Brett näitab sama!
Kes see eestlastest zalgirist toetab suure rahaga?
Olybet
Pane Enefit ka veel juurde
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 18:00
Postitas Drogba
vanafänn kirjutas: ↑Eile, 17:34
Drogba kirjutas: ↑Eile, 15:42
urmet84 kirjutas: ↑Eile, 13:15
Kes see eestlastest zalgirist toetab suure rahaga?
Olybet
Pane Enefit ka veel juurde
Nu seda enam. Kui kõik need rahamehed saaks Eesti supperklubile appi tulla saaks me ka siin ühe korraliku asja püsti panna! Paraku on meie rahakatel, aga teised eesmärgid ning Eestis tipp klubikorvpalli näha ei soovita.
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 20:21
Postitas urmet84
Drogba kirjutas: ↑Eile, 18:00
vanafänn kirjutas: ↑Eile, 17:34
Drogba kirjutas: ↑Eile, 15:42
Olybet
Pane Enefit ka veel juurde
Nu seda enam. Kui kõik need rahamehed saaks Eesti supperklubile appi tulla saaks me ka siin ühe korraliku asja püsti panna! Paraku on meie rahakatel, aga teised eesmärgid ning Eestis tipp klubikorvpalli näha ei soovita.
Kahju, et omade asemel võõraid toetatakse.
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 22:46
Postitas marxx762
Kahju jah, aga nii Enefiti, Olybet'i kui ka mõne teise persooni või ettevõtte valikud näivad loogilisena.
Olybet - soov olla euroopas nähtavam ning baltikumis pakub suurimat kõlapinda Zalgiris. Nagu meil siin armastatakse öelda, siis Zalgiris on ju paljude jaoks täitsa oma võistkond. Arvan et Zalgirise reach vs sinna sponsorlusega antav raha on üsnagi hästi kooskõlas.
Enefit - jällegi, soov hoida ennast Leedus pildis ja seeläbi end paremini turule sisse saada siis parim lahendus on toetada Zalgirist. Samas võiks võtta vastupidiseid ettevõtteid nt Orlen Eesti või Ignitis kellede ustele võiks ehk koputada - iseküsimus mis võimalused ja strateegia neil on.
Hindrikus ja NBA - see liiga ning klubid on ju puhas äri ja meelelahutus misläbi on võimalik oma osaluse väärtust dubleerida või veelgi enam kasvatada. Puhas ärimehe perspektiivist tehtud valik ja soov oma raha kasvatada, vaevalt ta mingi tohutu kossufänn on.
Jah, saab ju öelda, et nii me ei jõuagi kunagi kuhugi, aga see on selle maailma või meie spordi suurim pidur. Klubid justkui on, mingitel aladel on ka populaarsust ja köidab kohalikku puhblikut, aga välismaise perspektiiviga klubisid on vähe ja kui ongi need vähesed, siis võimalikud toetajad on välismaised ettevõtted, kes taaskord ei leia meie spordis pakutavat piisavalt ahvatlevaks et sinna suurem summa raha panna.
Samal teemal kirjutas hiljaaegu ka Karl Multer, seda küll EOK perspektiivist, aga siiski haakub sponsorlusega.
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 23:01
Postitas urmet84
Drogba kirjutas: ↑Eile, 10:38
Selline see Eesti tippkorvpall on. Linn annab 300 000 tuhat, millest enamuse võtab saalirendina tagasi. Eestiga seotud ettevöte nuumab Zalgirist. Rikas mees Eestist jookseb NBA-sse kosja. Peatoetaja toetab meie parimat tippklubi, vaid 300 k eest aastas ja proovi nüüd sa kossu teha selle eest. Heiko muidugi tõestas viimati, et kui asjad kokku jooksevad, siis on võimalik. Ehk Brett näitab sama!
Ise olen veits pettunud, et nimisponsor paneb ainult 300k aastas. Kammoon, ise olete pank ju (kus siis veel raha leidub, kui mitte teil), nt 1 miljon aasta peale ei tohiks teid maha lüüa. Saaks ükskord vähe suuremat asja teha ja tummisemaid Eesti mängijaid tagasi koju tuua.
Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Postitatud: 26 Juun 2026, 23:47
Postitas marxx762
Mitte et ma üritaks kedagi kaitsta või õigustada - vastupidi, sooviks isegi et oleks neid helgemaid ettevõtteid enam, aga mulle tundub terve rida adekvaatseid põhjuseid miks see olukord on selline nagu ta on. Ehk siis nendel summadel mida ollakse valmis sporti panema on suuremate ettevõtete puhul kindlasti eelarvestatud nagu ka kõik teised kuluread, palgad, arendus, haldus, turundus. Kuisjuures viimase puhul olen enam kui veendunud, et säärast rida ei eksisteeri 95% eesti ettevõtetest ning nende poolt spordi hüvanguks minev raha on puhtalt vabast tahtest. Need kellel see on eelarvestatud, siis olen enam kui kindel et seal tehakse vägagi kaalutletud otsuseid ja tulemusi monitooritakse nii hästi kui võimalik. Mis puudutab suuremaid ettevõtteid, siis päris paljud neist ei viitsi tegeleda sellega, et annavad kümnele klubile 10k, vastupidi nad pigem eelistavad selle raha ühele max kahele klubile suunata ja olla seeläbi vähema vaevaga võimalikult laias kajastuses. Seetõttu me tegelikult ei näe ka kõiksuguseid "suuri" meie sporti laialdaselt raha külvamas.
Ma ise näen, et meie spordis ollakse rahalisest kitsikusest tulevalt valmis väga väikeste summade nimel nahast välja pugema, kui seda õnnestuks parandada, siis päeva lõpuks võiks kontori(te) vaates asi märksa tulemuslikumaks muutuda.
Meenub Jaak Karp'i lause, kus ta kunagi ütles, et peab ligi 100 ettevõttega suhtlema, no meeletu töö hulk. Lihtne öelda, aga keerulisem teostada oleks see, kui õnnestuks tekitada pisikenegi konkurents ja alternatiivid senistele toetajatele. Kui ettevõte A kes müüb küpsiseid ja pakub 10k, siis kui keegi teine on valmis pakkuma 15k, siis võiks nende väiksemate ettevõtetega tegutsemisele kuluv aeg ka muutuda veidigi enam paremini tootvaks. Ehk siis teisipidi võrdlus ettevõtluse vaates, pole mõtet panna mitme inimese / inimeste tööd (nt 50-100h aastas) kui sa saad sealt 3000€ aga sinu enda töötund maksab nt 30-40€.
Pikk jutt, **** jutt, aga see on niivõrd mitmetahuline teema, millest võib Allan veel 76x pikemalt rääkida.