Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Mario kirjutas:Aplaus Rixi hingestatud kaitsekõne eest Kalev/Cramole :) Olen nõus, et ajakirjandus otsib alati intriigi ja kaldub seepärast liialdustesse, kuid fakt jääb minu arust ikkagi faktiks - Cramo on olnud ülemakstud ja seda suuresti just spordi politiseerumise pärast. See ei ole juhus, et Reformierakonna juhitud riigivõim Cramole hiigeleraldisi hakkas jagama ja et Keskerakonna juhitud Tallinna valitsus samal ajal toetusi Cramole vähendas. Ei ole juhus ka poliitik Holsmeri sattumine Cramo juurde nagu pole juhus ka, et TTÜ/Kalevi eesotsas võib keskerakondlasi näha (muide, kui tead selle klubi ja linnavalitsuse suhetest, siis anna ikka tuld - tühi vihje on sama hea kui laim). Kui rohkemgi uurida, siis Kalev/Cramot Reformierakonnaga ühendavaid niite on veel - partei suursponsor Kruuda andis või müüs klubile Kalevi kaubamärgi (kas ta ka klubi rahaliselt toetas, ei mäleta), praegustest klubi suurtoetajatest on nt B&B Tools Reformi finantseerijate nimistus ja Scanweld tegutseb tuuleparkide valdkonnas, mille doteerimist veab jällegi seesama partei. Viimati väljatoodud võivad olla tõesti ka juhused, aga silma need jäid.
Selliste asjade pärast jätaks ma hetkel kõrvale 'päris-tühja-laristatud-saadud-raha-ju-pole' argumendid - küsimus on rahastamisskeemide ebaõigluses mitteparteistunute ja valesti parteistunute arvelt. Siinkohal ei pea ma ka normaalseks suhtumist, et 'rahasaaja pole süüdi, vaid andja'. Kui see raha võeti muu korvpalliarengu arvelt, siis on see vägagi hukkamõistetav, kui lisarahana korvpallile, siis jääb küsimus, kas seda ükskõik, mis muus valdkonnas paremini poleks saanud kasutada. Kalev/Cramo on tore võistkond, aga mitte Eesti naba. Lisaks kõigele muule on praegune politiseeritud süsteem korvpalli arengule ohtlik ka sellepärast, et võimupositsioonide ümbermängimine riigi- ja linnavalitsustes toob endaga kaasa ka korvpalli ja klubide rahastamise ümbermängimise (mis saab Kalev/Cramost, kui Reform pole pukis ei riigis ega linnas, mis saab TTÜ/Kalevist kui Keski enam võimul pole, mis saab üldse korvpallist kui reformierakonnastunud Kossuliit enam riigiisade heakskiitu ei leia?) - sellise perspektiivi valguses on raske pikemaid arengukavasid ja tulevikusihte teha ja veel vähem nende täitumist loota, vaid tulebki elada aasta korraga nagu Eesti korvpallis traditsiooniks saanud ongi.
Ülalkirjutatu oli selline "rant" moodi jutt ning rahastamine ikkagi kõrvaline.

Sinu argumendid ma lööks ikkagi kahte: 8,5 miljonit (5 milli vist oli 2008-2009 hooajal) ei ole ju miski hiigelraha (tõsiselt noh, Tallinnal läheb oma mediaimpeeriumi peale u 40 mln). 2008-2009 hooajal saadi ju selle eest vastu ka midagi. Ja seda jagati kultuurikomisjoni kaudu Riigikogus, kusjuures suhtelise konsensusega (nagu ütlesin, väga vale sildi all). Järgmisel hooajal löödi raha juba kaheks (läks osa ka Rockile). Tallinna linn ei ole päris tükk aega Cramot enam üldse toetanud, vaid pigem Selveri võrguklubi (issi on jänes!). Pealegi, Reformi põhimehed on ju ikkagi põlised tartlased... ja Tartus pumbatakse Rocki päris kõvasti ning õigustatult (minu meelest peakski toetama omavalitsus puhtalt juba emotsionaalses mõttes esindusklubi, vaevalt sa leiad tartlasi, kes valijatena oleks vastu Rocki toetamisele eelarvest). Rakveres saab raha Tarvas jne. TTÜ/Kalevi juhatuse esimes on Klandorf ning samasugust sponsorite lappamist nagu sa tegid Cramo puhul, tee siis ka TTÜ/kalevi puhul. See ongi kogu vihje.

ja Kruuda sidemed poliitikaga on ikka palju mitmetahulisemad kui lihtsalt "Reformi suurtoetaja". Siin piisab lihtsalt Google'st.

See, kas see nüüd võeti noorteraha arvelt, on eraldi teema. Minu teada mitte, lihtsalt vassiti sildiga, kardeti avalikkust ja nagu ikka, selline viga ei jää karistamata. Kuid aeg oleks sellest juba üle saada ning sellest tingitud vimmast ka.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Korx300
Kasutaja
Postitusi: 350
Liitunud: 10 Okt 2009, 12:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Korx300 »

Rix kirjutas:
Mario kirjutas:Aplaus Rixi hingestatud kaitsekõne eest Kalev/Cramole :) Olen nõus, et ajakirjandus otsib alati intriigi ja kaldub seepärast liialdustesse, kuid fakt jääb minu arust ikkagi faktiks - Cramo on olnud ülemakstud ja seda suuresti just spordi politiseerumise pärast. See ei ole juhus, et Reformierakonna juhitud riigivõim Cramole hiigeleraldisi hakkas jagama ja et Keskerakonna juhitud Tallinna valitsus samal ajal toetusi Cramole vähendas. Ei ole juhus ka poliitik Holsmeri sattumine Cramo juurde nagu pole juhus ka, et TTÜ/Kalevi eesotsas võib keskerakondlasi näha (muide, kui tead selle klubi ja linnavalitsuse suhetest, siis anna ikka tuld - tühi vihje on sama hea kui laim). Kui rohkemgi uurida, siis Kalev/Cramot Reformierakonnaga ühendavaid niite on veel - partei suursponsor Kruuda andis või müüs klubile Kalevi kaubamärgi (kas ta ka klubi rahaliselt toetas, ei mäleta), praegustest klubi suurtoetajatest on nt B&B Tools Reformi finantseerijate nimistus ja Scanweld tegutseb tuuleparkide valdkonnas, mille doteerimist veab jällegi seesama partei. Viimati väljatoodud võivad olla tõesti ka juhused, aga silma need jäid.
Selliste asjade pärast jätaks ma hetkel kõrvale 'päris-tühja-laristatud-saadud-raha-ju-pole' argumendid - küsimus on rahastamisskeemide ebaõigluses mitteparteistunute ja valesti parteistunute arvelt. Siinkohal ei pea ma ka normaalseks suhtumist, et 'rahasaaja pole süüdi, vaid andja'. Kui see raha võeti muu korvpalliarengu arvelt, siis on see vägagi hukkamõistetav, kui lisarahana korvpallile, siis jääb küsimus, kas seda ükskõik, mis muus valdkonnas paremini poleks saanud kasutada. Kalev/Cramo on tore võistkond, aga mitte Eesti naba. Lisaks kõigele muule on praegune politiseeritud süsteem korvpalli arengule ohtlik ka sellepärast, et võimupositsioonide ümbermängimine riigi- ja linnavalitsustes toob endaga kaasa ka korvpalli ja klubide rahastamise ümbermängimise (mis saab Kalev/Cramost, kui Reform pole pukis ei riigis ega linnas, mis saab TTÜ/Kalevist kui Keski enam võimul pole, mis saab üldse korvpallist kui reformierakonnastunud Kossuliit enam riigiisade heakskiitu ei leia?) - sellise perspektiivi valguses on raske pikemaid arengukavasid ja tulevikusihte teha ja veel vähem nende täitumist loota, vaid tulebki elada aasta korraga nagu Eesti korvpallis traditsiooniks saanud ongi.
Ülalkirjutatu oli selline "rant" moodi jutt ning rahastamine ikkagi kõrvaline.

Sinu argumendid ma lööks ikkagi kahte: 8,5 miljonit (5 milli vist oli 2008-2009 hooajal) ei ole ju miski hiigelraha (tõsiselt noh, Tallinnal läheb oma mediaimpeeriumi peale u 40 mln). 2008-2009 hooajal saadi ju selle eest vastu ka midagi. Ja seda jagati kultuurikomisjoni kaudu Riigikogus, kusjuures suhtelise konsensusega (nagu ütlesin, väga vale sildi all). Järgmisel hooajal löödi raha juba kaheks (läks osa ka Rockile). Tallinna linn ei ole päris tükk aega Cramot enam üldse toetanud, vaid pigem Selveri võrguklubi (issi on jänes!). Pealegi, Reformi põhimehed on ju ikkagi põlised tartlased... ja Tartus pumbatakse Rocki päris kõvasti ning õigustatult (minu meelest peakski toetama omavalitsus puhtalt juba emotsionaalses mõttes esindusklubi, vaevalt sa leiad tartlasi, kes valijatena oleks vastu Rocki toetamisele eelarvest). Rakveres saab raha Tarvas jne. TTÜ/Kalevi juhatuse esimes on Klandorf ning samasugust sponsorite lappamist nagu sa tegid Cramo puhul, tee siis ka TTÜ/kalevi puhul. See ongi kogu vihje.

ja Kruuda sidemed poliitikaga on ikka palju mitmetahulisemad kui lihtsalt "Reformi suurtoetaja". Siin piisab lihtsalt Google'st.

See, kas see nüüd võeti noorteraha arvelt, on eraldi teema. Minu teada mitte, lihtsalt vassiti sildiga, kardeti avalikkust ja nagu ikka, selline viga ei jää karistamata. Kuid aeg oleks sellest juba üle saada ning sellest tingitud vimmast ka.
Minu arust on loll jutt väita, et Eesti korvpallis 8,5 mlj krooni ei ole suur raha!? Vaata kui paljude Eesti klubide eelarve üldse ulatub üle 8,5 mlj krooni? Mõtle, kui sellest veerand(~2,1 mlj) krooni oleks jagatud tol hetkel hetkel Pärnule, veerand veel Raplale jne noortetööks millises seisus oleks siis Eesti korvpall. Rockile hakati seda raha eraldama siis, kui tuli see "saladus" välja, et Cramole raha eraldati. Pigem ongi rahva vihavaenu Cramo vastu tekitanud see, et kuidas seda saadi seda ja raha ning mis eesmärgil see raha kasutati.
Patrioot kirjutas:
cramo kirjutas:Aga Toome on minu meelest kindlasti parem mängija kui seda on Paade.
Võta üks ja viska teist. Ühel päeval võivad mõlemad väga korraliku mängu teha, kuid järgmisel on nad nagu üks latt saaremaa vorsti.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Veelkord. 8,5 miljonit on üldse ajakirjanduse jutt ning seda mitme hooaja peale kokku. Üks konkreetne summa peaks olema 5 mln hooajaks 2008.
Ma hakkan ka tulnukat juba mängima: veelkord, saan aru, et see 5 miln rahaeraldus aastal 2007-2008 (majandusbuumi keskel), läbi majanduskomisjoni, EOK ja kossuliidu (nii vähemasti väidab Pullerits) kütab kirgi. Ja see raha minu teada ei pidanud nagunii minema noortekorvpalli. Noortekorvpalli peaks ikkagi toetama kultminn läbi korvpalliliidu pluss omavalitsused. Teiste klubide kohta on samasuguseid skeeme ja mitte vähe, pluss võlgujäämisi jne. Aga Cramot selle asja pärast peksta nagu põhukotti...ja ikka ja jälle uuesti.
Selle eest tuleks siis karistada otsustajaid ning teil ometi kodanikena on see võimalus...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Chemic
Kasutaja
Postitusi: 80
Liitunud: 22 Mär 2010, 16:37

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Chemic »

Härra Korx, 8,5 milli eesti mõistes on jah suur raha, kui see anda Raplale ja/või Pärnule, AGA anna see summa Cramole ja Rockile ei ole tegelikult see summa nii suur - Välismängud (Majutus, piletid, toit), mängijate palgad (Kui Cramo mängijad on ülemakstud, siis on ülemakstud ka Rocki poisid, sest vaevalt seal suuri palga erinevusi on.), SAAL (Rocki puhul on asi lihtne, Tasuta saal + Rock on põhimõteliselt ainuke Tartu klubi, rahvas lihtsalt koguneb saali, täpselt nagu Rakvereski.), Cramo peab aga kinni maksma saali rendi ja Tallinnas on 2 suurklubi TTÜ ja Cramo, eelmine aasta oli 3, konkurents on kõva, et rahvas saali saada). Päeva lõpuks polegi see 8,5 milli.

Eelarve koostatakse ikka hooaja alguses, arvutatakse keskmine saali külastus arv, võitude boonused jne. See 8,5 milli ei pruugi päeva lõpuks olla see summa, mis klubi käest läbi käib.
Kasutaja avatar
Korx300
Kasutaja
Postitusi: 350
Liitunud: 10 Okt 2009, 12:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Korx300 »

Chemic kirjutas:Härra Korx, 8,5 milli eesti mõistes on jah suur raha, kui see anda Raplale ja/või Pärnule, AGA anna see summa Cramole ja Rockile ei ole tegelikult see summa nii suur - Välismängud (Majutus, piletid, toit), mängijate palgad (Kui Cramo mängijad on ülemakstud, siis on ülemakstud ka Rocki poisid, sest vaevalt seal suuri palga erinevusi on.), SAAL (Rocki puhul on asi lihtne, Tasuta saal + Rock on põhimõteliselt ainuke Tartu klubi, rahvas lihtsalt koguneb saali, täpselt nagu Rakvereski.), Cramo peab aga kinni maksma saali rendi ja Tallinnas on 2 suurklubi TTÜ ja Cramo, eelmine aasta oli 3, konkurents on kõva, et rahvas saali saada). Päeva lõpuks polegi see 8,5 milli.

Eelarve koostatakse ikka hooaja alguses, arvutatakse keskmine saali külastus arv, võitude boonused jne. See 8,5 milli ei pruugi päeva lõpuks olla see summa, mis klubi käest läbi käib.

Teema algataja, Rixi, arvates tehakse Cramole liiga, sest just nemad said selle 8,5 mlj. Tahad väita, et kasvõi see 5M, mis eraldati - jumal, siis teab mille jaoks, kuid, seda siiski reklaamiti, kui raha, mis peaks minema noortetööks -, ei ole Rocki ja Cramo jaoks suur summa? 2007/2008 oli minu mälu järgi oli ligikaudu 15M(ei mäleta päris täpselt), siis see 5M, mis saadi moodustas toona umbes 30% eelarvest, kui seda raha ei oleks saadud, milline oleks Cramo võistkond toona olnud? Ikkagi 5M eelarvest oleks olemata olnud. See oleks sellest eelarvest üks suur auk olnud.

Taaskord, minu silmis jäigi rahvale arusaamatuks, miks pidi Cramo selle raha saama? Mille eest, mille jaoks? Eriti kui aetakse, et see raha läheb noortetööks, kuigi igaüks, kes selle rahaga seotud oli, teadis, et seda ei kasutata kunagi noortetööks.

Tõin teie arutellu juurde teise vaatevinkli ja aitan kõrvalseisjana - inimesena, kes ei hooli eriti Cramo tegemistest -, tuua teile arutellu ka tuua ka teisi argumente.
Patrioot kirjutas:
cramo kirjutas:Aga Toome on minu meelest kindlasti parem mängija kui seda on Paade.
Võta üks ja viska teist. Ühel päeval võivad mõlemad väga korraliku mängu teha, kuid järgmisel on nad nagu üks latt saaremaa vorsti.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ma nüüd hetkel vahetult enne mängu ei viitsi kõiki varasemaid arvamusi ja artikleid läbi lugeda ja ma ei tea, kas mu jutt läheb päris teemasse või kas keegi sellest varem rääkinud ei ole - lihtsalt siis väikese kõrvalpõikena ka minu arvamus.

Spordialad on maailmas väga erineva populaarsusega ja mis seal salata, mõnel alal läbilöömine on tunduvalt kulukam, kui teisel alal. Kui rääkida pallimängualadest, siis on selge, et on hoopis kulukam üleval pidada tipptasemel jalgpalli- või korvpallimeeskonda, kui näiteks käsipalli või võrkpallitiimi. Aga mängud on ka palju atraktiivsemad ja lähevad rohkemale rahvale korda. Selles mõttes ei saa riik või üldse avalik sektor päris nii ka suhtuda, et tulemustest tulenevalt jagame raha võrdselt. See viibki sinnani, kus n.ö suurtes mängudes me ei suuda isegi kaasa rääkida ja kogu resurss läheb toetamaks vähem populaarseid, vähem kulukaid ja vähem konkurentsitihedaid alasid ning loetakse ainult olümpiamedaleid n.ö. Samal ajal, kui sellised alad, mis võiksid huvitada suuremaid masse ja neile tõelist elamust pakkuda, jäävad kõrvale, kuna selgelt ei jõua me kunagi ei klubide ega koondistega näiteks jalgpallis või korvpallis maailma tippu. Kui see on täiesti võimalik näiteks kiikingus, vehklemises või murdmaasuusatamises. Mitte, et ma tahaks kuidagi konkreetseid isikuid, kes on oma alal tippu jõudnud halvustada aga nagu venelased ütlevad - pöialt ei saa ikka .....ga võrrelda.

Ka Eestis on sellest vahest aru saada, võrkpall on küll selgelt hetkel meie parim pallimänguala, kuid kui paljudele see mäng tegelikult korda läheb? Nendes mängudes, kus koondis on viimastel kordadel otsustanud pääsu EM-valikturniirile - need on peetud umbes samasuguse publiku ees, kui näiteks mõned korvpalliliiga veerandfinaalid. Tookord, kui kodus Poola alistasime, siis toimusid mängud Audentese hallis ja vist isegi otsatribüün ei olnud välja tõmmatud ja küljetribüünile jagus kohti. Mida samal aastal suvalise Nybit-Rock mängu puhul korvpallis näiteks ei olnud.

Selles mõttes ei saa raha jagades vaid kuivalt näpuga järge ajada, et kes on mida saavutanud jne, väga oluline on ka see, palju mingi ala rahvale korda läheb ja kui populaarne ta üldse maailmas on. Kui nüüd puht teooriast rääkida, siis mulle endale läheks kõvasti rohkem korda see, kui meil oleks Euroliiga keskmisel tasemel korvpalliklubi või jalkaklubi, mis mängiks Champions League alagrupiturniiril, kui see, kui mõni meie klubi võidaks võrkpallis või käsipallis näiteks mõne Euroopa kõige tugevama karikasarja. Mõlemad on väga kallid asjad aga kui kunagi peaks tekkima võimalus rahastada midagi sellist, siis pigem esimene variant.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mario »

Rix kirjutas:
Mario kirjutas:Aplaus Rixi hingestatud kaitsekõne eest Kalev/Cramole :) Olen nõus, et ajakirjandus otsib alati intriigi ja kaldub seepärast liialdustesse, kuid fakt jääb minu arust ikkagi faktiks - Cramo on olnud ülemakstud ja seda suuresti just spordi politiseerumise pärast. See ei ole juhus, et Reformierakonna juhitud riigivõim Cramole hiigeleraldisi hakkas jagama ja et Keskerakonna juhitud Tallinna valitsus samal ajal toetusi Cramole vähendas. Ei ole juhus ka poliitik Holsmeri sattumine Cramo juurde nagu pole juhus ka, et TTÜ/Kalevi eesotsas võib keskerakondlasi näha (muide, kui tead selle klubi ja linnavalitsuse suhetest, siis anna ikka tuld - tühi vihje on sama hea kui laim). Kui rohkemgi uurida, siis Kalev/Cramot Reformierakonnaga ühendavaid niite on veel - partei suursponsor Kruuda andis või müüs klubile Kalevi kaubamärgi (kas ta ka klubi rahaliselt toetas, ei mäleta), praegustest klubi suurtoetajatest on nt B&B Tools Reformi finantseerijate nimistus ja Scanweld tegutseb tuuleparkide valdkonnas, mille doteerimist veab jällegi seesama partei. Viimati väljatoodud võivad olla tõesti ka juhused, aga silma need jäid.
Selliste asjade pärast jätaks ma hetkel kõrvale 'päris-tühja-laristatud-saadud-raha-ju-pole' argumendid - küsimus on rahastamisskeemide ebaõigluses mitteparteistunute ja valesti parteistunute arvelt. Siinkohal ei pea ma ka normaalseks suhtumist, et 'rahasaaja pole süüdi, vaid andja'. Kui see raha võeti muu korvpalliarengu arvelt, siis on see vägagi hukkamõistetav, kui lisarahana korvpallile, siis jääb küsimus, kas seda ükskõik, mis muus valdkonnas paremini poleks saanud kasutada. Kalev/Cramo on tore võistkond, aga mitte Eesti naba. Lisaks kõigele muule on praegune politiseeritud süsteem korvpalli arengule ohtlik ka sellepärast, et võimupositsioonide ümbermängimine riigi- ja linnavalitsustes toob endaga kaasa ka korvpalli ja klubide rahastamise ümbermängimise (mis saab Kalev/Cramost, kui Reform pole pukis ei riigis ega linnas, mis saab TTÜ/Kalevist kui Keski enam võimul pole, mis saab üldse korvpallist kui reformierakonnastunud Kossuliit enam riigiisade heakskiitu ei leia?) - sellise perspektiivi valguses on raske pikemaid arengukavasid ja tulevikusihte teha ja veel vähem nende täitumist loota, vaid tulebki elada aasta korraga nagu Eesti korvpallis traditsiooniks saanud ongi.
Ülalkirjutatu oli selline "rant" moodi jutt ning rahastamine ikkagi kõrvaline.

Sinu argumendid ma lööks ikkagi kahte: 8,5 miljonit (5 milli vist oli 2008-2009 hooajal) ei ole ju miski hiigelraha (tõsiselt noh, Tallinnal läheb oma mediaimpeeriumi peale u 40 mln). 2008-2009 hooajal saadi ju selle eest vastu ka midagi. Ja seda jagati kultuurikomisjoni kaudu Riigikogus, kusjuures suhtelise konsensusega (nagu ütlesin, väga vale sildi all). Järgmisel hooajal löödi raha juba kaheks (läks osa ka Rockile). Tallinna linn ei ole päris tükk aega Cramot enam üldse toetanud, vaid pigem Selveri võrguklubi (issi on jänes!). Pealegi, Reformi põhimehed on ju ikkagi põlised tartlased... ja Tartus pumbatakse Rocki päris kõvasti ning õigustatult (minu meelest peakski toetama omavalitsus puhtalt juba emotsionaalses mõttes esindusklubi, vaevalt sa leiad tartlasi, kes valijatena oleks vastu Rocki toetamisele eelarvest). Rakveres saab raha Tarvas jne. TTÜ/Kalevi juhatuse esimes on Klandorf ning samasugust sponsorite lappamist nagu sa tegid Cramo puhul, tee siis ka TTÜ/kalevi puhul. See ongi kogu vihje.

ja Kruuda sidemed poliitikaga on ikka palju mitmetahulisemad kui lihtsalt "Reformi suurtoetaja". Siin piisab lihtsalt Google'st.

See, kas see nüüd võeti noorteraha arvelt, on eraldi teema. Minu teada mitte, lihtsalt vassiti sildiga, kardeti avalikkust ja nagu ikka, selline viga ei jää karistamata. Kuid aeg oleks sellest juba üle saada ning sellest tingitud vimmast ka.
Sa said minust selles osas valesti aru nagu mul oleks eriline vimm Cramo vastu :) Ma ei õigusta TTÜ ja Rockiga seotud nihverdamisi, aga nende nihverdamised ei õigusta ka Cramo omi. Omast arust kirjutasin ma oma arvamuse TTÜ kohta ka välja muidu. Ja Kruuda muud huvid on üldtuntud, aga Reformi ja Cramoga on see mees ikkagi seotud.
Eraldatud summad on minu meelest väga suured, võrdlused siinkohal meediaimpeeriumite ja ei tea millega ei puutu asjasse. Küsimus on, kas seda oleks saanud mujal efektiivsemalt kasutada. Ja vastus on minu arvates, et jah. Küsimus on, kas Cramo sai selle summa tänu oma erilistele teenetele, mitte tänu võimulolevatele kamraadidele, ja vastus on minu arvates, et ei. Küsimus on, kas selline korvpalli (spordi) rahastamine tuleb pikas plaanis kasuks valdkonna arendamisele ja vastus minu meelest on, et ei.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Ok, Marioga tegelikult nõus, et kokkuvõttes võib-olla ei tulnud kasuks, ehkki see on vaieldav- selle tõttu saadi nt Balti liigas ikka võimas etendus pluss ka Cramo esitused ju Eurocupis. Ja need tõid ikka meeletut huvi koduse korvpalli vastu pluss ka vaatajaid saali. Kuid jah, kuna asja aeti valeti,siis see "viha" kummitab seda võistkonda veel päris kaua ja juba ületab selle positiivsuse, mis hooajast tuli (minu arvamus).

Ma siiski ei pea seda 5 milli väga suureks rahaks, see oleks minu arvates normaalne toetus Tallinnalt ühe esindusklubi jaoks, kõige popimal kodusel spordialal. Kuid see pole minu otsustada ning hetke korvpalliliidu eelarvet vaadates on see tõesti märkimisväärne summa (ühe staari palk tegelikult hooajal mõnes Euroopa klubis).

asju aeti tõesti läbi sõprade, sellevastu pole mõtet vaielda. Skeemitamine on alati väga pika vinnaga asi,kui see enda vastu pöördub.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

Võib arvata, et Tartu linn ja ülikool panustavad igal aastal Rocki selle 5 miljonit. Arvestades siin selle summa hulka näiteks tasuta saali jms.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1772
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

maq kirjutas:Võib arvata, et Tartu linn ja ülikool panustavad igal aastal Rocki selle 5 miljonit. Arvestades siin selle summa hulka näiteks tasuta saali jms.
jah nõus aga piletitulu läheb kõik akadeemilisele spordiklubile ehk ülikoolile ja hinnanguliselt koos kmga 6 milj. sama mis ülikool paneb sisse saab piletirahana tagasi.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

Akadeemilisele spordiklubile ehk siis Rockile endale? Rock on ju ka osa sellest akadeemilisest spordiklubist.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Minul kossufännina pole muidugi kahju kui pappi tuleb, ükskõik kust, aga kodanikuna ei saa kuidagi heaks kiita olukorda, kus raha tuleb poliitiliste eelistuste jms põhjal. Kujutagem ette, et riik annaks Rockile praegu 8 milli noortetöö edendamiseks ja justkui juhuslikult regataks enne veebruari lõppu endale 1-2 tasemel võõrleegionäri vms. Ebaõiglus oleks ju kisendav. Kohaliku omavalituse toetus on aga igati OK, see toimib samamoodi paljudes riikides.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1772
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

maq kirjutas:Akadeemilisele spordiklubile ehk siis Rockile endale? Rock on ju ka osa sellest akadeemilisest spordiklubist.
ok selgitan vähe
On olemas Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi mis tegeleb sulgpalli, korvpalli, saalihoki kergejõustiku, kokku 17 spordialaga , eesti mõistes tipptasemel ,Rocki meeskond on eraldi üksus ehk allorganisatsioon, eraldi eelarvega.
Raha Rockile eraldab (summad ligikaudsed eelmise aastate näidisel) tartu ülikool 2.5 milj, akadeemiline spordiklubi 2.5 milj Tartu linn 2,5 milj (see aasta vist vähem) seb 1 milj ja väiksemad sponsorid vähem ja nii kujuneb eelarve, Rock renti ei maksa spordiruumide kasutamise eest aga kogu piletiraha läheb akadeemilisele spordiklubile kes haldab ujula 4 spordihoonet , Lai 37 spordihoonet ja Jakobi 5 saali (kehakultuuriteaduskond) spordihoonet ja staadioni
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Ma ei viitsi Rocki uude foorumisse jaurama minna, aga seal keegi kasutaja räägib 50 miljonist, mis kahel aastal 2007-2009 magama pandi, kuid mille eest ei saavutatud midagi ning nüüd siis teenitult meeskonda vihatakse. Minu teada oli 2008-2009 hooaja eelarve kuskil 17-19 (ja läks ka eelarve pärast lõhki), eelmine hooaeg piirduti vast üldse 8-9 miljoniga reaalselt. Null otsa ja post kirjas. Hea töö...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4483
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Raha teemal võib muidugi lõputult jaurata, aga võrreldes konkurentidega, pole Eesti meeskondade eelarved kunagi eriti suured olnud. Loomulikult on iseasi, kas neidki resursse on alati otstarbekalt kulutatud, aga et korvpall nüüd oleks ülemakstud ka väita ei saa. See et mingid alad on üldse ilma, on muidugi probleem, aga mis on lahendus?
Vasta