Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

japs kirjutas:Korvialune kaitse on kohutav ja kui juba korvialusest juttu, siis ka korvialune rünnak jätab väga soovida. Kui pikk ikka koha kätte võitleb, siis esimene variant peaks olema viskele minek.
Mnjaa, samas tagamehed on loonud head teravust võrreldes teiste mängudega. Üldse tundub, et kõik Tartu mängijad said päris palju kindlust Venemaal.
Mäng tuleb igal juhul ära võtta!
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Individuaalset korvipoole vaatavat palliga teravust pole ollagi
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

Ainult Kriisast ei piisa.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Oeh, Augustas, oeh. Läks siis niiviisi, teenitud võit vastastele.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rock tabas 3sek alast 9/7. Kolmeseid uhati 34 ja keskpositsioonilt 14 korda. Ei taha mõeldagi, mis siis saab kui juhtub olema siuke päev, kus eemalt ei lähe ka veel.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Kalevpoiss kirjutas:Rock tabas 3sek alast 9/7. Kolmeseid uhati 34 ja keskpositsioonilt 14 korda. Ei taha mõeldagi, mis siis saab kui juhtub olema siuke päev, kus eemalt ei lähe ka veel.
... või Kriisaga peaks midagi juhtuma :)
Petrukonis uhas ka keskpositsioonilt hoolega mööda, ainus, kes 3sek alas tegutses, oli Eichfuss.
tempo
Kasutaja
Postitusi: 277
Liitunud: 20 Dets 2009, 19:05

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas tempo »

Ma pole vahepeal uudistes täheldanud, et kas Kriisa on nüüd lõpuks ametlikult palgal ka?
general
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Jaan 2015, 20:43

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas general »

tempo kirjutas:Ma pole vahepeal uudistes täheldanud, et kas Kriisa on nüüd lõpuks ametlikult palgal ka?
Ajakirjas vist pole läbi käinud tõesti, kuid toetudes natuke siseinfole siis minu teada peaks detsembrist alates juba palka saama.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Avtodor võitis täna hollandlasi võõrsil teisel lisaajal 107-108. Seega Grupis on 2 võistkonda kahe võidu peal, Avtodor ja Skyliner 2-1, rock 1-2 ja den Boch 1-2.

See tähendab edaspidist silmas pidades seda et kui rock järgmine nädal kaotab ja avto võidab kodus hollandlasi on liidritel 3-1 ja jääks pidada veel 2 mängu. Seejärel vist kohtutakse venelastega, mis saab ikka väga raske mäng olema. Usun et hollandlastega kodus probleeme tekkida ei tohiks.

Oletame et Sky võidab järgmine nädal, ja võidab ka mängu hollandlaste vastu ning kaotab avtodorile, siis on neil koos 4-2
Rock võidab kodus venelasi ja hollandlasi, seega kokku 3-3

Saraatov võidab hollandlasi ja sakslasi ja kaotab võõrsil rockile, samuti 4-2

Ei viitsi hetkel kontrollida kohtumiste järjekorda, aga rockil seisavad ees ikka elu ja surma mängud. Lisaks enda tulemustele sõltub ka palju teistest.

Kui nüüd peaks juhtuma et õnnestub saksas võita siis saab üks ütlemata tuline mäng kodus saraatovi vastu olema.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

marxx762 kirjutas:Avtodor võitis täna hollandlasi võõrsil teisel lisaajal 107-108. Seega Grupis on 2 võistkonda kahe võidu peal, Avtodor ja Skyliner 2-1, rock 1-2 ja den Boch 1-2.

See tähendab edaspidist silmas pidades seda et kui rock järgmine nädal kaotab ja avto võidab kodus hollandlasi on liidritel 3-1 ja jääks pidada veel 2 mängu. Seejärel vist kohtutakse venelastega, mis saab ikka väga raske mäng olema. Usun et hollandlastega kodus probleeme tekkida ei tohiks.

Oletame et Sky võidab järgmine nädal, ja võidab ka mängu hollandlaste vastu ning kaotab avtodorile, siis on neil koos 4-2
Rock võidab kodus venelasi ja hollandlasi, seega kokku 3-3

Saraatov võidab hollandlasi ja sakslasi ja kaotab võõrsil rockile, samuti 4-2

Ei viitsi hetkel kontrollida kohtumiste järjekorda, aga rockil seisavad ees ikka elu ja surma mängud. Lisaks enda tulemustele sõltub ka palju teistest.

Kui nüüd peaks juhtuma et õnnestub saksas võita siis saab üks ütlemata tuline mäng kodus saraatovi vastu olema.
Frankfurti vastu do or die, kaotad, siis aitab edasi vaid see, et teised komistavad, võidad, siis kõik oma kätes. Minu jaoks lihtne.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
marxx762 kirjutas:Avtodor võitis täna hollandlasi võõrsil teisel lisaajal 107-108. Seega Grupis on 2 võistkonda kahe võidu peal, Avtodor ja Skyliner 2-1, rock 1-2 ja den Boch 1-2.

See tähendab edaspidist silmas pidades seda et kui rock järgmine nädal kaotab ja avto võidab kodus hollandlasi on liidritel 3-1 ja jääks pidada veel 2 mängu. Seejärel vist kohtutakse venelastega, mis saab ikka väga raske mäng olema. Usun et hollandlastega kodus probleeme tekkida ei tohiks.

Oletame et Sky võidab järgmine nädal, ja võidab ka mängu hollandlaste vastu ning kaotab avtodorile, siis on neil koos 4-2
Rock võidab kodus venelasi ja hollandlasi, seega kokku 3-3

Saraatov võidab hollandlasi ja sakslasi ja kaotab võõrsil rockile, samuti 4-2

Ei viitsi hetkel kontrollida kohtumiste järjekorda, aga rockil seisavad ees ikka elu ja surma mängud. Lisaks enda tulemustele sõltub ka palju teistest.

Kui nüüd peaks juhtuma et õnnestub saksas võita siis saab üks ütlemata tuline mäng kodus saraatovi vastu olema.
Frankfurti vastu do or die, kaotad, siis aitab edasi vaid see, et teised komistavad, võidad, siis kõik oma kätes. Minu jaoks lihtne.
Nõus. Ületamatuid vastaseid grupis pole, kõik võivad võita kõiki. Fraporti mäng tuleb võita, muidu võib pillid kotti pakkida. Neljase grupi eripära ongi see, et ühe mänguga võidakse taevast põrgu kukkuda või vastupidi. Kui juhtutaks võitma 10p on vastupidi...
OK jääme maapeale, esialgu oleks OK ka võit.

EDIT: kindlasti paljud juba vaadanud, aga ühele meeskonnale jõhkramat olukorda kui Den Boschis-ile viimase mängu 1. lisaaja lõpus Avtodori vastu on raske ette kujutada. Aleks ainult osatud aega kulutada... see muidugi 100% tagantjärele tarkus. Tahaks näha meeskonda, kes sellises olukorras sarnaselt hollandlastega poleks käitunud. Pealtvaatajana oleks vist küll midagi purustanud... mõne sekundi jooksul emotsiooni lakke ja põrandale hüppamine on ikka kõva.
https://www.youtube.com/watch?v=pGW38CKyMDk" onclick="window.open(this.href);return false;
väike-tamma
Kasutaja
Postitusi: 563
Liitunud: 07 Jaan 2009, 21:34
Asukoht: Vääna

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas väike-tamma »

http://epl.delfi.ee/news/sport/professi ... d=70733649" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas keegi saaks kopeerida terve artikli siia?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

väike-tamma kirjutas:http://epl.delfi.ee/news/sport/professi ... d=70733649

Kas keegi saaks kopeerida terve artikli siia?
Aga palun.
Mis vägi paneb 40-aastaselt taas Eesti korvpallikoondise huviorbiiti tõusnud Valmo Kriisa treeningul endiselt armutult rassima ja platsil keravälguna sähvima?
Vanameistri tiitlit kiputakse tänapäeval kergekäeliselt külge pookima. Hakkab atleet 30 tuuri jõudma, ja juba silt küljes. Kusjuures ülearu oluline pole tihti seegi, kas tegu on maailma-, Eesti või pelgalt rajoonimeistriga.

Lepinguta, aga kirglik
Kriisa on vanameister sõna parimas tähenduses. Üks võrdlus: mais 41. sünnipäeva tähistav igiliikur debüteeris Tartu korvpallimeeskonna eest Eesti meistriliigas 1990. aastal. Kui ta alustas teist hooaega, sündis praegune koondislane Rain Veideman…

Kriisa on korvpallikarussellil kaua tiirelnud ja Eesti liiga võitude kõrval tulnud ka Hollandi meistriks. Ta on pidanud koondise eest üle saja kohtumise ja paljudel ei lähe meelest, kuidas Kriisa tõi 2006. aastal Eestile lõpusekunditel Horvaatia üle ilusa üllatusvõidu. Tõeliselt sümpaatse suurkuju teeb temast aga mänguhasart ja kirg, mis pole aastatega põrmugi lahtunud. Ja ülimalt professionaalne suhtumine.

Tänavu paneb mõistagi kukalt kratsima pentsik tõsiasi, et TÜ/Rock pole ikka veel suutnud Kriisale lepingut pakkuda ja mängija pole siiani palka saanud. „Olen praegu professionaalne amatöör,” kommenteerib tagamängija, kes loodab, et olukord saab varsti lahenduse. Kuid Kriisa ei jää praegu parimate päevade tasemest sugugi kaugele.

Liigu edasi, sisu jätkub peale reklaami
EM-ile? Miks ka mitte
Kust ammutad indu, et hoida suurepärast toonust, et trotsida tervisehädasid ning jagada platsil puid ja maid endast poole noorematega? „Eks mingid eesmärgid ole täitmata. Tahan nende poole liikuda. Mulle meeldib korvpall väga ja just sellisel tasemel. Pärast lõpetamist kusagil madalamal tasemel mängimine pole minu jaoks väljund,” lausub Kriisa. Hiljem vestluse käigus tunnistab ta, et jäi omal ajal koondises ja Kalevis liiga kauaks Tiit Soku, Aivar Kuusmaa, Gert Kullamäe ja Rauno Pehka varju. „Pinki sai nühitud kõvasti. Samas olid ees tegijad, kelle kõrval arenesin. Mingil hetkel tundsin, et olen liiga kaua pingil olnud. Et võiksin meeskonnale rohkem anda. Ent treeneri (Jaak Salumets – M. R.) silmis ei olnud ma tol hetkel veel valmis vastutust võtma. Järelikult ei suutnud ma end lihtsalt piisavalt tõestada, et võita usaldust varem ja rohkem.”

Kust ammutad indu, et hoida suurepärast toonust, et trotsida tervisehädasid ning jagada platsil puid ja maid endast poole noorematega?
Kriisa kõndis oma rada mööda. Pani end aastatel 2003–2006 proovile Hollandis ja jõudis ära oodata ka aja, kui oli koondises võtmemängija. Aga missugused eesmärgid on aidanud tagamängijal ikkagi siiani tipptaset näidata ja tänavu eurosarjas Rocki eest koguni elu parimate kilda kuuluvaid etteasteid teha? „Üks eesmärk on kindlasti meistritiitli Tartusse toomine, ammu pole võidetud,” annab igipõline tartlane pooliku vastuse, sest see pole tema lõplik siht. Teda kannustav isiklik eesmärk jääbki esialgu saladuseks, enne munemist ta ei kaaguta. „Kui eesmärk täitub, on seda näha ja kuulda.”

Sügisel toimuva EM-finaalturniiri tõttu spekuleeritakse tänavu juba varakult, kes võiks koondisse pääseda. Aastaid rahvusmeeskonda enam mitte esindanud Kriisa uus tulemine on tekitanud mõnusa intriigi: aga äkki? Koondise juhendaja Tiit Sokk Õhtulehele antud intervjuus vanameistri kaasamist ei välistanud. Ka Kriisa suust jääb ei-sõna tulemata: „Kui ma seda mängu juba mängin, olen sellel karussellil ja jõuan heasse vormi, ei saa midagi välistada.”

Vanasti pandi bussis tina
Tegelikult on Kriisa, kes tuli Eesti meistriliigas esimest korda platsile veerandsaja aasta eest, hinnaline „liikuv ja hingav arhiiv”, sest ta on näinud eri aegu.

Palusime tal vastata: kui palju on 25 aasta jooksul muutunud…

… mäng ise?

„Kuu aega tagasi sattus mulle näppu videokassett, kus Tartu Korvpallikool mängis Rafteriga. No see oli ikka päris naljakas. Mõni endine mängumees armastab rääkida, et „kuidas me ikka omal ajal…”. Need mehed võiksid arhiivist mõne video välja otsida ja siis nad enam ei taha sellest rääkida. Mäng on tänapäeval täiesti teine – kiirem, füüsilisem, kaitse on agressiivsem, tehniline praak teistsugune. Juba reeglid on teised: rünnaku aeg lühem, kolmepunktijoon kaugemal. Ma arvan, et mulle sobib tänapäevane korvpall rohkem kui omaaegne, kus rünnakuaeg oli pikk.”

… mängijate professionaalsus?

„Nüüd ongi profimeeskonnad, 1990-ndatel läks mõni pärast mängu restorani tööle. Töökultuuri poolest on palju muutunud. Nüüd on sellest nii palju aastaid möödunud, et võib rääkida. Toona keerati pärast mängu bussiga tagasiteel olles ikka kork lahti. Minu jaoks, kes ma olin noor mees ja üritasin maailma parandada, oli see suur šokk. Mõni tõsteti pärast bussist kaubana maha. Minu jaoks oli selline asi täiesti välistatud. Tänapäeval ei saa öelda, et sellist asja on klubides vähem – lihtsalt ei olegi enam!”

„1990-ndatel keerati pärast mängu bussiga tagasiteel olles ikka kork lahti.”

… publik?

„Üldiselt on publikuhuvi käinud alati lainetena. Huvitavad mängud on rahvast ikka saali toonud, kui koondisel on hästi läinud ja EM-finaalturniirile jõutud. Tahaks loota, et korvpall jääb Eestis tippalaks.”

… meedia?

„Meedia on muutunud asjatundlikumaks. Aastate eest võis pärast mängu kuulda ikka väga rumalaid küsimusi. Need, kes aastaid korvpallis ringelnud, on targemaks saanud. Mõni kohe nii targaks, et on treeneriks hakanud! Võib öelda, et meedia on arenenud koos korvpalliga.”

Kas Kriisa saab lõpuks lepingu?

Sel hooajal TÜ/Rockis lepingu ja tasuta mänginud Valmo Kriisa olukord võib varsti laheneda.

Kriisa ei soovi lepinguteemat detailselt kommenteerida. „Kuigi pool hooaega on juba läbi, olen optimist,” lausub ta. Eesti Päevalehe andmetel hakkavad Rocki juhid jõudma mängijaga osapooltele vastuvõetava kompromissini, ilmselt vähemalt hooaja otsustavate mängude ajaks pole Kriisa enam „professionaalne amatöör”.
Kas sooviksid karjääri lõpetada seal, kus alustasid, ehk Tartus? „Kui selle asjaga veel tõsiselt tegelen, siis võin igale poole minna,” märgib Kriisa, aga ei avalda, kui suurt huvi on tema head esitused teistes meeskondades tekitanud. „Need asjad ei toimu keset hooaega.”
Ta lükkab ümber legendi, nagu teeniksid Eesti korvpallurid ulmesummasid. „Minust on need igatahes mööda läinud. Karjääri lõppedes ma jalgu seinale panna või mingist tuleviku kindlustamisest rääkida ei saa,” sõnab Kriisa, kes on sportimise kõrvalt aidanud korraldada laagreid kuulsa Venemaa iluuisutamistreeneri Aleksei Mišini õpilastele. „Need on lihtsalt projektid. Seda ei saa tööks nimetada.”
Kriisa koos pojaga platsile?

Valmo Kriisa pikk karjäär on tekitanud huvitava olukorra: omaaegsed tiimikaaslased on karjääri lõpetanud, nüüd mängib ta koos nende poegadega.

Tartu klubis on Kriisa partnerid olnud mõlemad Tiit Soku pojad, varem Sten-Timmu ja nüüd Tanel. „Sokud pole enam teema, mul tulevad varsti vastu Kullamäe ja Pehka poisid,” naerab Kriisa. Ka ta enda 14-aastane poeg Kerr on noorteklassis silma paistnud. Tuleb temast mängumees? „Ta veel nii noor, aga lootust on alati. Kasv ja füüsis on tähtis, muud omadused on täitsa ole- mas.”
Kuna Kriisa ise jätkab, võib fantaseerida, et ühel päeval jooksevad platsile kaks Kriisat. „See nõuab asjaolude kokkulangemist,” jääb papa-Kriisa realistiks, kuid kujutluspildile kriipsu peale ei tõmba.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

Naeruväärne, muud ei ole midagi öelda. Topeltstandardid.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KossuF2nn »

Natuke piinlik ikka, et hetkel klubi parimale mängijale pole siiani suudetud lepingut pakkuda lol
Vasta