Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Esiteks - rünnak suht OK? See kui KML keskmike vastu ca 80-90 punkti visatakse pole selles suhtes mingi näitaja. Need on ju needsamad klubid, kes BBL-is Läti-Leedu keskmikelt suuri pakke saavad! See ei ole mingi näitaja.

Teiseks - igavesed kalevlased. Ei ole mõtet siin ansipit teha ja mingeid keskpäraseid mehi asendamatuteks pidada. Kui uuele põlvkonnale võimalust ja vastutust ei anna, siis ei tulegi kedagi sellel tasemel juurde ja sokud ning arbetid törtsutavad siin 35nda eluaastani, kuna "noored ei vea sellist taset välja". Muidugi ei vea. Aga olgem ausad - Arbetid ja Sokud ka ei vea - mis see Kalevi võiduprotsent viimastel hooaegadel nende vedamisel kokku on olnud seal? Mingi 5% lähedal? Samamoodi ei vea nemad ka välja ja selles koosluses nad ei arene ka kuhugi. Noored muidugi on esialgu veel hullemad aga neil on võimalus vähemalt areneda. Keegi peab neile ju rahvusvahelist kogemust andma. Ei ole neil Soodel, T.Raadikutel jne mõtet kusagi 27nda eluaastani ka Raplas või Pärnus "areneda" ning siis üks hetk avastada, et ongi igavesed noored ja andekad ning ei jõuagi kunagi kõrgemale tasemele. Selles mõttes oli T.Raadiku Cramosse tulek igati õigustatud, vale on ainult see, et ta on pingi otsale ära unustatud ja seega ei saagi enesekindlust koguda. Oleks siis selle pärast, et vanemad mängivad kui kulda ja toovad VTB-s ridamisi võite ja on BBL-is võitmatud. Ei ole, kõik need ohverdused tehakse "ilusate kaotuste" nimel.

Tuletame meelde, et Kangur, Talts, tegelikult ka Arbet said ka juba väga noorena rahvusvahelisi kogemusi, said küll tol ajal eurosarjas jne kõvasti tappa Sõbra Kaleviga aga said vähemalt kohe noorena vastutuse võtta. Ega nad kujudena ei pruukinud oluliselt andekamad olla kui praegused noored. Kui tõesti oleks valida, kas võita vanematega või kaotada noorematega, siis muidugi tuleb esiklubil valida võidutee. Aga kui valik on kas kaotada (vbla väiksemalt) vanematega või kaotada (vbla suuremalt) noorematega, siis ma vaataks küll pigem tulevikku.

Nagu öeldud, siis Sokule ja Arbetile endale juba tuleks kasuks keskkonnavahetus. Keerles - ilmselt teda ei ole ilma asjata koondise kandidaatide hulgast välja jäetud. G.Dorbek on eestlastest ainus, kelles ma näen nooremale põlvkonnale eeskuju ja motiveerijat. Hingega mängumees.
Okei, keskpärased. Miks siis need mehed ikka koondises on ja seal põhijõud? Ja panevad serbia kotti? Miks Sokk ikka neid arbeteid ja sokke suht asendamatuteks peab? Et mõte selge oleks- Cramo eesti tippklubina tähendab, et selles klubis mängivad hetkel Eesti pinnal parimad mehed, vähemalt mõned neist. Kui keegi neist paremaks osutub, siis las müravad need igavesed Tarvases, ei ole vastu. Minu hinnangul ei ole meile vaja kolme Raplat, vaid pigem Raplat (noored)-Tarvast (muruniidukid) ja tipplkubi (d). Ja siis lisatakse eesti parimatele ja tugevatele välisjõududele paar noort-lootusandvat, kes kannavad kaela. eeskujudeks kõlbavad alates hispaania tippklubidest kuni Vefini välja, selge, et siinkohal ma vihjan ikkagi aste madalamale tasemele, aga samale mudelile. Pass ei mängi ju (mõlemat pidi, eks). Ja ma usun, et Sokk ja Kuusmaa teavad ikkagi meeste hetketaset ja võimeid vähe paremini, kui siinne (kogu respekti juures) foorumirahvas, kes räägib, et Keedused ja eichfussid mängivad arbetid ja sokud üle. Motivatsioon peaks olema küll ikka treenerite ja klubijuhtide asi, ma nt ei näe, et navarrod vms eluaegsed Barcas mugavustsoonis vedeleksid. Muidugi ma ei ütle, et kõiki peaks nagu s***a pilpa peal hoidma, kui mehed ei mängi, veavad seanahka, siis minema.

Ja veel. Nagu visna rääkis- meil on see esmene üks esimesi kogemusi selliselt peale lennata, et välismaalasi on isegi rohkem meeskonnas kui eestlasi. Matici ajaga ma ei võrdleks. Ja poole hooaja suht ebaõnnestumise peale on kõige kergem ikka ja alati eestlaslikult pettuda ja käega kogu malelaud ümber lüüa. eestlased on selles meistrid. Mõnngatest asjadest võiks me õppida ka mitte kohe käega lüüa.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kui Rapla (või Pärnu) tahavad olla tõsiseltvõetavamad noorte arendajad, siis peaksid nad veidi tugevamalt oma meeskonna komplekteerima. Vähemalt selliselt, et BBL-is oleks jõudu jõuda play-off tasemele. Praegu nende poolt pakutav tase ja mängud ei ole päris see, kuskohast noored peaks piisavalt kogemusi saama. Ja mis hetk on õige nad sealt ära tuua? Tavaliselt tuuaksegi kusagile.

Mis koondisesse puutub, siis Keerles seal näiteks ei olnud ja Tanel Soku roll oma venna kõrval oli episoodiline ja mängu juhtimises jäi ta ikka selgelt alla sellele tasemele. Koondis toetus eelkõige Timmule, Venele, Taltsile, Kangurile. Nemad vedasid seda koosseisu. Jah Gert Dorbeku ja Arbeti roll oma ampluaas oli ka oluline. Ja Gert Dorbekule Cramos mul polegi etteheiteid. Aga Arbetil pigem tema enda pärast tasuks mõelda keskkonnavahetusele. See koondisesuvi oli tal ka nii ja naa, väga hea oli ta 2011 suvel koondises.

Muidugi komplekteerimisel tuleb arvestada ka sellega, kas me saame VTB-s jätkata või mitte. Kui näiteks ei saa siis Eurochallenge alagrupi ja BBL-i jaoks võib küll nooremaid rohkem usaldada minu arust. ja mina ei ole see, kes väidab, et Eichfuss või Keedus võiks meie koondislased üle mängida. Ei väida. Lihtsalt on vaja veidi verevahetust ja noortele rohkem võimalust. Kui neile ei anta võimalust ennast tõestada (st olla vähemalt meeskonna 6-7. mängija, mitte 11. v 12, mis on ikka väga suur vahe). Ja välismaale neil Raplast või Pärnust jõuda - utoopia.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Kui siin juba jutt läks meeste ümbervahetamisele siis ei näe küll eriti noori peale tulemas.Janar Soo ja T Raadik on küll toredad poisid aga tehnilised oskused jätavad paljuski soovida. Olen see hooaeg palju ttü mänge vaatamas käinud siis on jätnud Keedus hea mulje,just oma tehniliste oskuste ja hea mängu lugemise poolest.Me ei peaks Arbetit Kalevist ära saatma vaid mees peab end ise välismaale mängima,see võib juhtuda kui teeb tippklubi vastu väga hea mängu(samamoodi sai Kangur Asvelli ja Pärn Rootsi)
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kui tehnilisest pagasist rääkida, siis Arbetil on siiani tagamängija kohta liiga kehv põrgatamisoskus, ei ole tehnika kunagi tema tugevus olnud, eks aegapisi on paremaks läinud muidugi, samuti Kangur oli nooremana tehniliselt väga krobeline, Taltsist rääkimata.
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

Toetan kasutaja nojah viimaseid mõtteid meeskonna tegemistest. Põhimõtteliselt ütles ta nende postitustega kõik juba ära ja midagi lisada pole. Vaatan ja ootan huviga klubi juhtkonna edasist tegevust (palju oleneb muidugi esmaspäevasest Turowi mängust).
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mr. Aff »

Rix, mida sa siin fänne hurjutad, et "ei tohi alla anda" ja "tuleb loota". Kalevi meeskond on see, kes on alla andnud ja igasuguse lootuse kaotanud, sama lugu tundub omanikega, infovaegus, täitmata lubadused jne jne... Selle tõttu ongi mängude külastatavus ka kõvasti kukkunud. Klishee "toetame meeskonda heas ja halvas" kõlab ilusasti, aga sa ei saa sundida armastama tiimi, mis kogu aeg koperdab nagu purjus kana.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Rix kirjutas:Okei, keskpärased. Miks siis need mehed ikka koondises on ja seal põhijõud? Ja panevad serbia kotti? Miks Sokk ikka neid arbeteid ja sokke suht asendamatuteks peab? Et mõte selge oleks- Cramo eesti tippklubina tähendab, et selles klubis mängivad hetkel Eesti pinnal parimad mehed, vähemalt mõned neist. Kui keegi neist paremaks osutub, siis las müravad need igavesed Tarvases, ei ole vastu. Minu hinnangul ei ole meile vaja kolme Raplat, vaid pigem Raplat (noored)-Tarvast (muruniidukid) ja tipplkubi (d). Ja siis lisatakse eesti parimatele ja tugevatele välisjõududele paar noort-lootusandvat, kes kannavad kaela. eeskujudeks kõlbavad alates hispaania tippklubidest kuni Vefini välja, selge, et siinkohal ma vihjan ikkagi aste madalamale tasemele, aga samale mudelile. Pass ei mängi ju (mõlemat pidi, eks). Ja ma usun, et Sokk ja Kuusmaa teavad ikkagi meeste hetketaset ja võimeid vähe paremini, kui siinne (kogu respekti juures) foorumirahvas, kes räägib, et Keedused ja eichfussid mängivad arbetid ja sokud üle. Motivatsioon peaks olema küll ikka treenerite ja klubijuhtide asi, ma nt ei näe, et navarrod vms eluaegsed Barcas mugavustsoonis vedeleksid. Muidugi ma ei ütle, et kõiki peaks nagu s***a pilpa peal hoidma, kui mehed ei mängi, veavad seanahka, siis minema.

Ja veel. Nagu visna rääkis- meil on see esmene üks esimesi kogemusi selliselt peale lennata, et välismaalasi on isegi rohkem meeskonnas kui eestlasi. Matici ajaga ma ei võrdleks. Ja poole hooaja suht ebaõnnestumise peale on kõige kergem ikka ja alati eestlaslikult pettuda ja käega kogu malelaud ümber lüüa. eestlased on selles meistrid. Mõnngatest asjadest võiks me õppida ka mitte kohe käega lüüa.
Ma pean seda tegelt üsna kõnekaks asjaoluks, et Arbet oma parimad mängud just koondises teeb (näiteks Hollandi ja Serbia vastu) ning mitte klubihooajal - näitab minu meelest üsna ilmekalt, et võibolla on motti veidi väheseks jäänud ja mugavustsoon liiga suureks kasvanud. Isiklikult pean küll üsna suureks veaks, et ta omal ajal Hispaania esiliigat või Kreekat proovida ei tahtnud, tõsi, teadmata täpseid tagamaid. Miks Navarrol rohkem motivatsiooni on? Ilmselt ikka seetõttu, et seal tasemel, kus tema mängib, käib pidev võitlus tiitlite ning kõrgete kohtade eest ning midagi kergelt ära ei anta, neile ei anta võimalustki mugavustsoonis vedeleda - ora on pidevalt siiski taga. Arbet võitleb hooajast hooaega aga põhiliselt Eesti meistritiitli ning karika nimel ja kõik.

Antud olukorras ei näe ma tõesti, et need meie tipud mingeid tegusid hetkel korda saadaks klubi eest, et neid nõndamoodi auväärselt tituleerida võiks. Balti liigas oleme võrdlemisi suure eelarvega siiski kõrgest mängust pidevalt eemale jäänud, VTB's oleme endiselt igaaastased peksupoisid ning kui eelmisel hooajal saime koduses meistriliigas mõne üllatuskaotuse (seda pean täiesti normaalseks), siis sel hooajal oleme saanud Tarva käest stabiilselt tappa ning ka teised meeskonnad on täitsa kandade peale suutnud astuda. Fakt on see, et mingi hetk tuleb ka Arbetil karjäärilõpp silme ette ning tahame või ei, siis tuleb juba muutused sunnitult teha - ma ei näe põhjust, miks ei võiks nendega alustada juba praegu, kui selleks on tulemuste põhjal igasugused põhjused ja motiivid olemas.

Ma olen sessuhtes nojah'iga täiesti nõus. Hetkel pole ju tõesti vahet, kas on seal Arbet või on näitlikult Soo: kaotatakse niikuinii, lihtsalt üks on palju odavam, mängib tõenäoliselt suurema südamega ning võib veel kuhugi areneda. Arbeti seitse järjestikku aastat Kalevis on küll tore ja muhe saavutus, aga kasvõi tema enda pärast on tal aeg veidike midagi muud proovida - heal juhul võidavad sellest kõik, halval juhul ei muutu sellest väga palju midagi. Tuleb arvesse võtta ka seda, et praegune olukord tapab vaikselt samuti M. Dorbekit ja T.Raadikut, sest kuna põhimehed (just needsamad Arbetid) ei vea omadega mitte kuskil eriti välja, siis on paratamatult tekkinud klubi ümber ja sees närviline õhkkond. Seetõttu ei saa ka peatreener eriti koosseisuga eksperimenteerida (sest surve on tugev) ja tavaliselt kiputakse sellistel kriisihetkedel ikka kogemusi usaldama, olgu see siis õige või vale. Ühesõnaga ei ole soodne olustik neile.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Noh, eks asi on ikka treenerites ka kinni... ma ei usu, et Arbet on põhimõtteliselt laisk, või et teda ei huvitaks Kalevi eest hästi mängimine. Lihtsalt treeneri töö on teha nii, et see tahtmine ja energia avalduks õigel ajal õiges vormis. Kuidas reageerib mängija ebaõnnestumistele? Kas tekib frustratsioon ja tulevad lollid otsused, või suudab mängija oma enesekindluse ja keskendumise säilitada? Võib jah rääkida, et professionaalsete sportlaste puhul ei tohiks see küsimus olla, aga praktika näitab, et ka tipptasemel mängib psühholoogia väga olulist rolli.

Muideks, tõenäoliselt on enamik siinseid foorumlasi vähemalt korra elus laskesuusatamist vaadanud... maailma tipptasemel on kõik mehed sellised, kes trennis lasevad 100% lähedale, aga võistlused on teine lugu. Korvpallis on olukorrad keerulisemad ja mitmekesisemad, aga sportlased laias laastus on ikka samasugused inimesed ju.

Ning ärge arvake, et ma nüüd ainult Andres Sõbra juttudele ja tegemistele tuginedes seda juttu ajan. Küsige Salumetsalt selle kohta, miks ta treenerina edukas oli, ning ta hakkab rääkima just sellest "meeskonna ehitamisest", mitte mingitest mängunüanssidest. Mille poolest on Leedu mängijad Eesti omadest erinevad? Ei ole asi ainult kiiruses või tehnilises pagasis... Leedukatel on seda heas mõttes ülbust ja enesekindlust, mida meil ei ole. Ma muideks sattusin viimaste Olümpiamängude ajal korvpalli BBC vahendusel jälgima: isegi nemad rääkisid sellest, et "Leedulased usuvad alati, et nad suudavad ükstapuha keda võita".

Muidugi võib keskkonnavahetus Arbetile kasuks tulla; muidugi võib verevahetus klubile kasuks tulla... aga mina näen ikkagi asja sedamoodi, et üks vägev treener suudaks ka praeguses olukorras praeguste meestega veel tegusid tegema hakata.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Keerles tuli koju perevärgi pärast - ja sestap on ka selge, et edaspidi välismaale asja pole...ehk siis saab Cramos vaikselt tiksuda...pole ju mõtet rohkemaks pingutada...
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

See peaks ikka väga-väga suur ime olema, kui Kalev suudaks Turow-ile konkurensti pakkuda. Vaadates viimaseidki mänge Rapla, TTÜ ja Pärnuga - kust otsast siit peaks Turow-i vastu midagi tulema? Avage ometi silmad. Kalev ei ole võimeline kedagi VTB-s võitma praegu. Rix mille peale me peaksime lootma või optimistlikud olema? Hetkel on ju nii, et Kalevi mäng läheb järjest hullemaks. Ilmselgelt on näha, et eriti keegi ei viitsi väljakul pingutada ja longitakse niisama. Täiesti mõttetu on minu arust samamoodi hooaja lõpini tiksuda. Kahjuks tundub, et ka Kalevi juhtkond on leppinud vaikselt, et see hooaeg täielikult aiataha läinud. Loen siin arutelusid Arbeti kohta. See mees ei teeni mitte kunagi ühtegi välislepingut, kui tal hooaja jooksul õnnestub ainult mõni mäng. Millisele klubile on sellist mängumeest vaja? Ilmselgelt on ta Kalevis väga suures mugavustsoonis. Pingutada pole vaja - põhikooseisu koht on nagunii olemas ja hea palk ka. Kui oleks suur soov välismaale saada siis peaks ju enda huvides olema, et igas mängus maksimaalselt pingutada. Võidelda ja ennast heast küljest näidata. Ma ei ea mis see peaks olema mis praegu Kalevi mängu muudaks ja meestele sära silmi tagasi tooks. Praegu ei õhka küll kellegist erilist tahtmist seal väljakul teha. Pigem on si selline sunnitöö moodi. Kardan, et välistreeneri toomisega selleks hooajaks kipub asi vaikselt hiljaks jääma. Ega see uus treener ka kohe hetkega midagi muuda. Olilistes sarjades VTB ja BBL on kohe ja nüüd vaja mingit muutust, et konkurentsis veel olla.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Olukord on nagu Matsalu ütles pika mängija kodustamise kohta:me peame mingi otsuse vastu võtma.Olgu siis selleks uue treeneri toomine ja muutuste tegemine või siis anname alla ja jätkame samamoodi.Üle kuu aja on mõõdas ja toimub selge paigalseis.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevif2nn »

Oli igav ning mõtisklesin veidi läbi aegade parimale rosterile, mis Kalevis mängivatest/mänginud player'itest kokku paneks. Kõik muidugi enda tipphooaja vältel.

PG: Linehan, Frier, McLeod
SG: Škele, Arbet
SF: Kangur, Fisher
PF: Fox, Dunigan(PF/C), Keerles
C: Reed, Bamba

Igipõline rivaal Rock vastu:

PG: Ingram, Tsintsadze, Sokk
SG: Kullamäe, Tein, Veideman
SF: Müürsepp, Kikerpill
PF: Talts, Sanikidze
C: Beard, Cusworth

Tegelikult kui mõelda, siis ikka fantastilised mängumehed on meil mänginud.
KML-EUROCUP-VTB
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Kalev/Cramo
Linehan
Kriisa
Kangur
Fox
(James)Williams
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

kalevif2nn kirjutas:Oli igav ning mõtisklesin veidi läbi aegade parimale rosterile, mis Kalevis mängivatest/mänginud player'itest kokku paneks. Kõik muidugi enda tipphooaja vältel.

PG: Linehan, Frier, McLeod
SG: Škele, Arbet
SF: Kangur, Fisher
PF: Fox, Dunigan(PF/C), Keerles
C: Reed, Bamba

Igipõline rivaal Rock vastu:

PG: Ingram, Tsintsadze, Sokk
SG: Kullamäe, Tein, Veideman
SF: Müürsepp, Kikerpill
PF: Talts, Sanikidze
C: Beard, Cusworth

Tegelikult kui mõelda, siis ikka fantastilised mängumehed on meil mänginud.
Müürsepp ja Short Forward!?
Kasutaja avatar
Mihkel111
Kasutaja
Postitusi: 878
Liitunud: 23 Jaan 2008, 00:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mihkel111 »

Zog kirjutas:
kalevif2nn kirjutas:Oli igav ning mõtisklesin veidi läbi aegade parimale rosterile, mis Kalevis mängivatest/mänginud player'itest kokku paneks. Kõik muidugi enda tipphooaja vältel.

PG: Linehan, Frier, McLeod
SG: Škele, Arbet
SF: Kangur, Fisher
PF: Fox, Dunigan(PF/C), Keerles
C: Reed, Bamba

Igipõline rivaal Rock vastu:

PG: Ingram, Tsintsadze, Sokk
SG: Kullamäe, Tein, Veideman
SF: Müürsepp, Kikerpill
PF: Talts, Sanikidze
C: Beard, Cusworth

Tegelikult kui mõelda, siis ikka fantastilised mängumehed on meil mänginud.
Müürsepp ja Short Forward!?
SF=Small Forward, aga jah, see ta põhipositsioon tõesti pole.
Vasta