VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas vaim564 »

Kris kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:Ainuke lootus on see, et kõvamates liigades mängivad klubid on enamuses ikkagi komplekteeritud ja cramole annab eelise VTB Ühisliigas osalemine. Euroliiga klubide vastu enamus Euroopa satse ikkagi mängida ei saa.
Loodan ka. Aga juba esimesed NBA klubide poolt lahti lastud mängijad juba uue klubi leidnud ka. Näiteks tsenter Greg Stiemsma kes alles paar päeva tagasi lasti Cavside poolt vabaks on saanud juba Türgis lepingu (Turk Telekom).

Ehk käib mäng natuke just rahalises mõttes üle meie peade. Aga Kalevisse tulekul oleks hea koht näidata ennast, head liigad ja suhteline stabiilsus.
Noh neid release'i juba tuleb. Näiteks peaks selline mees olema saadaval:
http://www.usbasket.com/player.asp?Cntr ... erID=60708" onclick="window.open(this.href);return false;
Loodetavasti keegi ikkagi tegeleb sellega.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas Egert »

Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas Kris »

vaim564 kirjutas:
Kris kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:Ainuke lootus on see, et kõvamates liigades mängivad klubid on enamuses ikkagi komplekteeritud ja cramole annab eelise VTB Ühisliigas osalemine. Euroliiga klubide vastu enamus Euroopa satse ikkagi mängida ei saa.
Loodan ka. Aga juba esimesed NBA klubide poolt lahti lastud mängijad juba uue klubi leidnud ka. Näiteks tsenter Greg Stiemsma kes alles paar päeva tagasi lasti Cavside poolt vabaks on saanud juba Türgis lepingu (Turk Telekom).

Ehk käib mäng natuke just rahalises mõttes üle meie peade. Aga Kalevisse tulekul oleks hea koht näidata ennast, head liigad ja suhteline stabiilsus.
Noh neid release'i juba tuleb. Näiteks peaks selline mees olema saadaval:
http://www.usbasket.com/player.asp?Cntr ... erID=60708" onclick="window.open(this.href);return false;
Loodetavasti keegi ikkagi tegeleb sellega.
Hea leht vaadata neid NBA vabaks laskmisi on http://www.nba.com/transactions/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui mehi vaadata, siis vabaks on praeguse hetkega saanud PF/C-dest (ja veel klubita on):
PF Keith Gallon (H: 6' 8" ehk nii 203cm W: 320 lbs NCAA: 10.3pts 7.9reb)
PF Chris Richard (H: 6' 9" ehk nii 205cm W: 252 lbs NBADL: 8.9pts, 8.1reb)
C Russell Hicks (7' 0" ehk nii 213cm W: 230 lbs)
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas KalevRuus »

No mina olen foorumit lugedes aru saanud, et Prokomi ja Co vastu pole muud rohtu kui tuleb Jones tagasi tuua. :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas vaim564 »

Jonesi tagasitoomine on sama naeruväärne kui tema minemalaskmine.
Aga nimetatud kolmest võiks Richard olla kõige asjalikum, mängis kevadel kolm kuud Bullsi eest, kuigi midagi korda ei saatnud, jäi vahetusmeheks. Huvitav, mis selline maksta võiks? Galloni sünniaasta on 1991 ja Hicksi eelmise hooaja D-liiga statistika on lausa kurb.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas KalevRuus »

Jonesi tagasitoomine on sama naeruväärne kui tema minemalaskmine.
See oli lihtsalt iroonia selle kummalise Jonesi-lembuse vastu.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas Kris »

vaim564 kirjutas:Jonesi tagasitoomine on sama naeruväärne kui tema minemalaskmine.
Aga nimetatud kolmest võiks Richard olla kõige asjalikum, mängis kevadel kolm kuud Bullsi eest, kuigi midagi korda ei saatnud, jäi vahetusmeheks. Huvitav, mis selline maksta võiks?
Mulle ka ta neist kõige sümpaatsem. Usun et mitte kallim kui Parahouski, pigem odavam. Aga pigem on tema puhul küsimus see kas ta tahaks üldse tulla siia - kui juba NBA on päris reaalne talle olnud, siis pigem valib ta tugevama liiga.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
Jonesi tagasitoomine on sama naeruväärne kui tema minemalaskmine.
See oli lihtsalt iroonia selle kummalise Jonesi-lembuse vastu.
Küsimus pole Jonesi-lembuses, vaid Kalevi kummalises komplekteerimispoliitikas, mida pole vist pikemat aega kaine peaga tehtud.
Tuuakse tüüp siia, hoitakse teda kuu aega ja siis lastakse lahti, ilma et oleks isegi mõeldud, mis edasi saab. Kui oli näha, et ei sobi ja asja ei saa ning vormi pole ollagi, siis oleks selle otsuse võinud kohe teha ning hakata uut meest otsima. Kui oli lootust, et temast saab tulevikus asja, siis oleks võinud pikendada katseaega või mida iganes, aga praegu on välja tulnud, et hoolimata kõikidest tema väidetavalt kehvadest omadustest, mis tagantjärele on välja tulnud, sest kuidagi peab ju õigustama, siis on tema lahkumine toonud välja hoopis mõned puudujäägid meeskonna komplekteerituses, millele lahendust polegi leitud.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas KalevRuus »

Küsimus pole Jonesi-lembuses, vaid Kalevi kummalises komplekteerimispoliitikas, mida pole vist pikemat aega kaine peaga tehtud.

Mulle tundub, et siiski oli Jonesi-lembus fenomen omaette. Sell polnud siia jõudnudki kui mingil kummalisel põhjusel ennustati ette, et ilmselt väga kõva mehega tegemist. Ehkki sell toksis mingis teisejärgulises ülikoolis ja polnud profikorvpalliga kunagi kokku puutunud. Näiteks Lomersi suhtes oldi algusest peale pigem skeptilised, ehkki kumbagi meest ju keegi mängimas näinud polnud. Mitte, et ma ühte kiidaks ja teist laidaks - lihtsalt jääb arusaamatuks, mille põhjal nii erinevaid järeldusi tehti?
Ja isegi siis kui sell kohale saabus, olles lennureisil tublisti kokku kuivanud, ning kontrollmängudes suht kahvatu oli, nähti katastroofi selles, et ta minema saadeti. Vaatamata sellele, et mees oli suvel ainult mune süganud ja polnud füüsiliselt elementaarseski konditsioonis.
Ma poleks muidu Jonesist rääkima hakanudki aga tänasegi mängugi põhjal ei näe ma, et taolist kahemeetrist number nelja, kes "võib mängida ka tsentrit" niiväga vaja oleks. Pigem ikka puhast pukki on tarvis. Keerlese näol on suur äär olemas, Toome suudab praeguse sastaavi juures asendada nii teda kui hädapärast tsentrit mängida. Lisaks hollandlasele oleks aga veel ühte sajaprotsendilist keskmängijat vaja. Siis võiks öelda, et selle eelarve juures on kõik positsioonid täidetud. Väga võimalik, et kui Jones jäänuks, mänginuks ta täna 10-15 minutit.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas nojah »

Küsimus ei ole absoluutselt Jonesi isikus vaid pigem ta oli lihtsalt näide Kalevi olematust komplekteerimispoliitikast ehk sellest, et ei osata mõelda mitu käiku ette ja tegutsetakse liiga emotsionaalselt. Ei viitsi vaim564 juttu üle korrata aga jah natukene naljakas oli see kõik eriti selle kõrval, et kohe pärast ära saatmis hakati kurtma, kuidas ei ole võimalik olemasoleva raha eest kedagi leida...

Umbes nagu vana hea ütlus, et ei tasu enne vanasse kaevu sülitada, kui .....

Ja teine asi on see, et kui mees kohe lennukilt tulles oli tublisti kokku kuivanud, mis tast siis üldse see kuu aega siin hoiti. Saatnud kohe minema ja hakanud uut meest otsima - sellist, nagu vaja. Praegune uus mees tuleb juba olemasolevasse meeskonda, kes on ettevalmistuse läbinud ja peab uusi asju õppima hakkama. Ja see, et Jones mingi marukõva mees on, selle jutu lasid suve keskel ikka Kalevi enda juhid ja treenerid liikvele.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas vaim564 »

Kui ta jõudis isegi NCAA-2 All-Stars mängudele, see näitab, et päris muidumehega ka tegu polnud, aga ootused olid võib-olla tõesti liiga kõrgeks aetud. Aga NCAA-meestega seotud ohtudest olen ma siin ka juba pikalt jahunud, kuidas nad siin üldse kohanevad jne, kindlasti ei saa oodata neist liidrit. Et PF-positsioon on Keerlese ja Toome näol suurepäraselt esindatud, siin jään ma ka pigem eriarvamusele. Kas meile on vaja puhast tsentrit või PF/C, kes on jõuline ja on lauas tugev, siis mina arvan, et pigem seda teist umbes Osby tüüpi mängijat. Kui Jonesi tugevustest üldse midagi rääkida võiks, siis oli ta kahtlemata hea lauavõitleja. Kui meil on tsentris suur koll, aga ründeliin tervikuna nõrk ja arvestades, et meie tagamehed ei oska niikuinii palli tsentrile toimetada, siis pole sellest suurt abi. Eelmine hooaeg tõi seda muide päris hästi esile. Jälle kordan - arvestades eeltoodut, kaldun ma arvama, et ka Parahhovski tegevus poleks Kalevis olnud pooltki nii efektiivne kui Vefis, seda eeltoodud põhjustel.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas nojah »

Mis Jonesi endasse puutub, siis minu arust ta jättis sümpaatse mulje oma püüdlikusega ja tundus olevat aus töömees. Selles mõttes on natukene kahju, et selliselt ära saadeti, hoiti terve ettavalmistus siin ja pikendati katseaega jne...

Pigem oleks võinud temast olla abi näiteks BBL Cupil või TTÜ vastu mängus vms. Tänase mängu puhul ei väidagi, et temaga koos oleks nüüd kindlasti võit tulnud. Ehk oleks ta jah veidi lauavõitlust tugevdanud või korvi all abiks olnud, kui pikkadel kõigil 4 viga oli aga noh samas ei ole kindel, et Kalev sellises rütmis üldse oleks lõpuni püsinud koos temaga. Oleks-poleks.

Nagu ma ütlesin küsimus ei olnud üldse selles, et Jones mingi supermees oleks vms, vaid lihtsalt Kalevi komplekteerimispoliitikas. Aga olgu, aitab, ma üritan siin foorumis mitte enam sellest mehest rääkida edaspidi. On juba piisavalt jahutud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas vaim564 »

Selle mehe laskis Denver juba augustis vabaks
http://www.usbasket.com/player.asp?Cntr ... mNotSure=1" onclick="window.open(this.href);return false;
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas KalevRuus »

Et PF-positsioon on Keerlese ja Toome näol suurepäraselt esindatud, siin jään ma ka pigem eriarvamusele. Kas meile on vaja puhast tsentrit või PF/C, kes on jõuline ja on lauas tugev, siis mina arvan, et pigem seda teist umbes Osby tüüpi mängijat.
Mina jään omakorda eriarvamusele. Minu arvates on eeskätt vaja puhast pukki, kes suudaks korvi all oma koha välja võidelda ja kellele saaks siis palli alla toimetada. Nagu viimati oli Lyde. Osby taolise venna korral jääks lihtsalt Toome pingile nagu Kitsing praegu (kui ma kuu aja eest imestasin, miks selle Kitsingu teema üle lõputult vaielda sest Keerlest ja Toomet ta üle ei mängi, tsenter ta ka pole ja jääb nagunii pingile, siis vaieldi pikalt kui tähtis mängija tast kujuneb). Puhas tsenter oleks aga ikkagi vaid Krabbendam kes seda rolli ilmselgelt üksinda välja ei kanna - teen meelega sest teemast juttu just praegu kui hollandlane tegi hea mängu.
Kui meil on tsentris suur koll, aga ründeliin tervikuna nõrk ja arvestades, et meie tagamehed ei oska niikuinii palli tsentrile toimetada, siis pole sellest suurt abi
Kui meil oleks üks tasemel tsenter juures (nt. Parahhovski), siis poleks ju eesliin kuigi nõrk? Ja vaidlen ka vastu seisukohale, et me tagamängijad ei suuda üldse palli pikkadele toimetada. Suudeti omal ajal Reedile ja Lydele, suudetaks ka nüüd kui oleks kuhu toimetada.
Ehk oleks ta jah veidi lauavõitlust tugevdanud või korvi all abiks olnud, kui pikkadel kõigil 4 viga oli aga noh samas ei ole kindel, et Kalev sellises rütmis üldse oleks lõpuni püsinud koos temaga. Oleks-poleks
No umbes seda minagi mõtlen: sellisel tasemel pole surt mõtet hoida tiimis mingit rollimängijat. Pigem las lammutavad omad poisid. Kui hakkame ühel päeval VEF-iga sarnase eelarvega mängima, siis võiks ehk ka pingile mõne välismängija muretseda. Aga praegu tuleks kohalike kõrvale tuua mehi kes on hädavajalikud, mitte rollimängijad.
Siimphoto
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Aug 2009, 16:43

Re: VTB BC Kalev/Cramo - VEF Riga [06.10.2010]

Postitus Postitas Siimphoto »

PILDIGALERII: Kalev/Cramo alustas Ühisliigat napi kaotusega - http://sport.err.ee/index.php?06115072" onclick="window.open(this.href);return false;
Suletud