Balti Liiga 2011/2012

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

Mis ta rääkis siis? Solvas kuidagi seoses eelarvega või? :D
Nali naljaks, a mingit attitude'i võtta, et Kalev nüüd rüütlite meeskond peaks olema, pole ka vaja. Vastupidi, puudus on Metstaku taolisest asshole'st, kes iga nippi vastaste kiusamiseks kasutas. Selle asemel on meil teeskleja Dorbek, kes iga puute peale pikali potsatab, nats hale vaadata.
Ja no Stelmahersi teksti võiks ju pulli pärast BBL'i emailile ning Läti meediale lekitada, saab äkki veits sakutada?
Rix kirjutas: Štelmahers on isegi need ameeriklased pannud väga head kaitset mängima ning see Pieno on ikka platsil väga vastik vastane- provotseeriti mänguolukordades ja väljaspool seda nii Bambat, Sokku kui Dorbekut. Noored Leedu poisid olid ikka erit agarad selles suhtes.
Ja ei saa ütlemata jätta, et Stelmahersi kommentaarid lauale ja mängu kohta vene keelse ikka trükimusta ei kannata...okei, kui kaotada ei oska, siis ikka tulla rahvast ja rahvust solvama, andestamatu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Mr. Aff kirjutas:Mis ta rääkis siis? Solvas kuidagi seoses eelarvega või? :D
Nali naljaks, a mingit attitude'i võtta, et Kalev nüüd rüütlite meeskond peaks olema, pole ka vaja. Vastupidi, puudus on Metstaku taolisest asshole'st, kes iga nippi vastaste kiusamiseks kasutas. Selle asemel on meil teeskleja Dorbek, kes iga puute peale pikali potsatab, nats hale vaadata.
Ja no Stelmahersi teksti võiks ju pulli pärast BBL'i emailile ning Läti meediale lekitada, saab äkki veits sakutada?
Rix kirjutas: Štelmahers on isegi need ameeriklased pannud väga head kaitset mängima ning see Pieno on ikka platsil väga vastik vastane- provotseeriti mänguolukordades ja väljaspool seda nii Bambat, Sokku kui Dorbekut. Noored Leedu poisid olid ikka erit agarad selles suhtes.
Ja ei saa ütlemata jätta, et Stelmahersi kommentaarid lauale ja mängu kohta vene keelse ikka trükimusta ei kannata...okei, kui kaotada ei oska, siis ikka tulla rahvast ja rahvust solvama, andestamatu.
noh, lihtsalt ropendas ja saatis kõik eestlaed pikale lainele, kõik kohtunikud on vargad jne jne. Minu meelest treenerile selline asi ei sobi- üks asi on end kohtunike peale žestidega välja elada, teine pealtvaatajate poole pöörduda ja vene keeles sõimata.
Asi pole mitte mängulistes situatsioonides, kuivõrd just mänguseisude ajal ja pärast lauapalli käis küünarnukk ikka igaks juhuks ribidesse. Ju siis tõesti, käib asja juurde.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
mikoza
Kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 17 Nov 2009, 23:50

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas mikoza »

kas keegi oskab ära seletada olukorra (esimese või teise veerandi lõpus, täpselt ei mäleta), kus Pieno pisike üks pisike must koos sireeniga korvi pani ja Bamba veel kaks vabakat otsa sai? et kuidas ründevea (seal ju ei saanud muud olla?) eest vabakad tulevad?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

mikoza kirjutas:kas keegi oskab ära seletada olukorra (esimese või teise veerandi lõpus, täpselt ei mäleta), kus Pieno pisike üks pisike must koos sireeniga korvi pani ja Bamba veel kaks vabakat otsa sai? et kuidas ründevea (seal ju ei saanud muud olla?) eest vabakad tulevad?
Kui vise on teele pandud ning mehed korvi all hakkavad koha eest lauavõitluses võitlema, siis seal all tehtud viga ei ole enam ründeviga. Vead olid täis leedukatel, bendzius vms lükkas Bambat selga ja olidki Bambal vabakad.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
mikoza
Kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 17 Nov 2009, 23:50

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas mikoza »

Rix kirjutas:
mikoza kirjutas:kas keegi oskab ära seletada olukorra (esimese või teise veerandi lõpus, täpselt ei mäleta), kus Pieno pisike üks pisike must koos sireeniga korvi pani ja Bamba veel kaks vabakat otsa sai? et kuidas ründevea (seal ju ei saanud muud olla?) eest vabakad tulevad?
Kui vise on teele pandud ning mehed korvi all hakkavad koha eest lauavõitluses võitlema, siis seal all tehtud viga ei ole enam ründeviga. Vead olid täis leedukatel, bendzius vms lükkas Bambat selga ja olidki Bambal vabakad.
selge, seda osa ei teadnud. tänud.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Rix kirjutas:
nojah kirjutas:põhimõtteliselt tegime täna sama, mida Astana viimati meie vastu. Nagu ma olen juba ammu öelnud - kõvema klassiga meeskond ikka nii 80% võrdsetest mängulõppudest enda kasuks kallutab. Kuigi lisaaeg ei olnud kaugel muidugi.
Štelmahers on isegi need ameeriklased pannud väga head kaitset mängima ning see Pieno on ikka platsil väga vastik vastane- provotseeriti mänguolukordades ja väljaspool seda nii Bambat, Sokku kui Dorbekut. Noored Leedu poisid olid ikka erit agarad selles suhtes. Štelmahers tegi lõpus treeneri kohta lubamatu apsaka ka, võttis enne Dorbeku vabakaid aja maha, mitte pärast, mis oleks lubanud palli panna ründetsoonis mängu. Nüüd kulutati neljapunktises kaotusseisus tegelt aega palli ületoomiseks ja Arbet sai vea teha ohutus kohas.
Ja ei saa ütlemata jätta, et Stelmahersi kommentaarid lauale ja mängu kohta vene keelse ikka trükimusta ei kannata...okei, kui kaotada ei oska, siis ikka tulla rahvast ja rahvust solvama, andestamatu.
Üldiselt minu arust on Stelmahers siiski meeskonnaga head tööd teinud ja ka eilsed vahetused/time-outid (ka viimase momendi kohta - vastastel jäi rünnaku lõpetamiseks täiesti piisavalt aega, pluss see, et enne niigi ebakindlalt vabakaid visanud mehe viskeid time-outi võtmine lööb rütmi veelgi rohkem sassi, lisaks oli minu arust see Arbeti viga seal lõpus täiesti asjatu, andis vastasele võimaluse) olid tal päris head. Seda käitumist muidugi ei oska kommenteerida, ei näinud, kui see nii oli, siis sobimatu muidugi. Eks veidi koduvilet muidugi oli ka aga Suslov pani teisele poole ka ikka huvitavaid asju - näit see, et Dorbeku 2+1 jäeti lugemata ja anti ainult 2 vv. Ebasportlikest vigadest esimene oli küll täiesti õige, teist ei näinud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:
Rix kirjutas:
nojah kirjutas:põhimõtteliselt tegime täna sama, mida Astana viimati meie vastu. Nagu ma olen juba ammu öelnud - kõvema klassiga meeskond ikka nii 80% võrdsetest mängulõppudest enda kasuks kallutab. Kuigi lisaaeg ei olnud kaugel muidugi.
Štelmahers on isegi need ameeriklased pannud väga head kaitset mängima ning see Pieno on ikka platsil väga vastik vastane- provotseeriti mänguolukordades ja väljaspool seda nii Bambat, Sokku kui Dorbekut. Noored Leedu poisid olid ikka erit agarad selles suhtes. Štelmahers tegi lõpus treeneri kohta lubamatu apsaka ka, võttis enne Dorbeku vabakaid aja maha, mitte pärast, mis oleks lubanud palli panna ründetsoonis mängu. Nüüd kulutati neljapunktises kaotusseisus tegelt aega palli ületoomiseks ja Arbet sai vea teha ohutus kohas.
Ja ei saa ütlemata jätta, et Stelmahersi kommentaarid lauale ja mängu kohta vene keelse ikka trükimusta ei kannata...okei, kui kaotada ei oska, siis ikka tulla rahvast ja rahvust solvama, andestamatu.
Üldiselt minu arust on Stelmahers siiski meeskonnaga head tööd teinud ja ka eilsed vahetused/time-outid (ka viimase momendi kohta - vastastel jäi rünnaku lõpetamiseks täiesti piisavalt aega, pluss see, et enne niigi ebakindlalt vabakaid visanud mehe viskeid time-outi võtmine lööb rütmi veelgi rohkem sassi, lisaks oli minu arust see Arbeti viga seal lõpus täiesti asjatu, andis vastasele võimaluse) olid tal päris head. Seda käitumist muidugi ei oska kommenteerida, ei näinud, kui see nii oli, siis sobimatu muidugi. Eks veidi koduvilet muidugi oli ka aga Suslov pani teisele poole ka ikka huvitavaid asju - näit see, et Dorbeku 2+1 jäeti lugemata ja anti ainult 2 vv. Ebasportlikest vigadest esimene oli küll täiesti õige, teist ei näinud.
Ei, seda, et Stelmahers on hea treener, ma ei vaidlusta, kindlasti kohe on. Kuid time-outi suhtes jään vastupidisele seisukohale, sest vahe oli ikkagi potentsiaalselt neli, mis tähendas, et rünnakul oli vaja leida väga kiiret lahendust, kus iga sekund maksab (hea näide on Cantu ja Zalgirise mäng). Muidugi, kui oleks läinud teine vabakas mööda, poleks saanud üldse timeouti võtta.

Enda kogemustest tean, et tegelikult kohtunikud peavad lauda treeneri eest kaitsma- olin kohe leedu/Stelmahersi pingi taga ning ta tegi seda laua ja kohtunike sõimamist piisavalt kavalalt, et kohtunikud ei kuuleks ega näeks, see jättis lihtsalt halva mulje. Ja ei piirdunud vaid kohtunike ega lauaga, vaid sellises viles oli süüdi ikka "eestlased" kollektiivsena. Me ka kirume siin "Leedu vilet", aga üks asi on seda juttu rääkida otse kohtunike aadressil, teine asi mängu kestel käsi publikusse laiutada ja püüda niimoodi publikut provotseerida. A võib-olla mu vene keel on nii roostes...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

Päris huvitav:
Kalev/Cramo korvpalliklubi presidendi Ivar Valdmaa sõnul pakkus Balti liiga juhtkond juba käimasoleva hooaja eel, et nad alustaksid mänge alles play-off-seeriast. Kalevlased otsustasid pakkumisest loobuda.
http://sport.postimees.ee/718196/kalev- ... rja-poole/" onclick="window.open(this.href);return false;
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Ma olen sarnasel teemal äsja siin juba (küll vale topicu all) rääkinud aga ma arvan, et vähemalt see hooaeg tehti õige otsus. Justnimelt Balti Liiga on selle meeskonna jaoks kõige sobivama tasemega liiga, kus saab kõige jõukohasemal tasemel korralikke mänge. VTB on selgelt veel üle jõu, üsna masendav oleks terve hooaeg rahvusvahelisel tasemel ainult "ilusaid ja õpetlikke kaotusi" saada. Ja KML on jällegi liiga lahja oma tasemelt, et meeskonnale midagi pakkuda. VTB mängud kindlasti arendavad samuti (ilma nendeta äkki poleks eile mängu lõpp suudetud enda kasuks kallutada) aga need BBL 10 võitu ja 5 kaotust on just need, mis näitavad objektiivselt, kui palju on meeskond suutnud oma potentsiaali realiseerida. Selle liiga eelis ongi see, et kõik meeskonnad on suhteliselt võrdsed ja Kalev on nendes mängudes konkurentsivõimeline. Jah, liiga miinused on teada, pigem on viimastel hooaegadel liiga taandarenenud aga praeguse eelarve ja taseme juures on need mängud Kalevile hädavajalikud minu arust ja näitavad kõige paremini ära meeskonna tegeliku sisu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

1. Ma arvan, et kui VTB-st saab venemaa lahtised meistrivõistlused, siis sellele liiga sellisele naaberriikidesse laienemisele pannakse vast piir. Ei usu, et venelased tahavad pidada meistrivõistlusi, kus klubid on enam, kui 2 alagruppi laiali jagatud ja kus mitte-vene klubisid on oluliselt rohkem, kui vene klubisid. Kuna Venemaa ML on praegu 8 klubi, siis loogiline oleks VTB 16 klubiga. Maksimaalselt 20 klubiga. Kui ei tehta just II liigat jne. Ja ilmselt võimalikult tugev liiga, selles mõttes ma poleks 100% kindel, kas Kalevile seal üldse kohta leitakse.
2. Kui meeskonna eelarve ja tase jäävad võrreldes käesoleva hooajaga samaks, siis mina oleks pigem pettunud, kui keskendutakse ainult Euro- ja VTB liigale ning loobutakse BBL-ist. See tähendab, et rahvusvahelisel tasemel tuleb veelgi rohkem "ilusaid kaotusi" ja rahvusvahelistes mängudes jääbki kogu hooaja võiduprotsendiks kusagil 10%, max 20%. Mis mulle, kui fännile küll midagi ei paku. Lõputud ilusad kaotused ei meelita ei saali ega tegelikult ka televiisori taha. Ja KML võidud TTÜ, Rakvere ja väikese Kalevi üle ei paku ammugi midagi. Vaja on ikkagi korralikul tasemel liigat, kus meeskond on ka ise konkurentsivõimeline. Ja pikast perspektiivist ma ka väga ei räägiks, kuna esiteks paneb tänapäeva korvpallis kõik paika raha ja teiseks ma ei näe meeskonnas väga neid noori andekaid vendasid, kes tuleksid ja lööksid kohe Euroopas ukse jalaga lahti.
3. Jah, muidugi ei ole BBL taseme tõstmine Kalevi klubi ülesanne. Ja paljud asjad ongi paratamatud. Aga ma räägin üldisemalt, kossufänni vaatenurgast, mitte sellest, mida konkreetselt Kalevi juhtkond peaks tegema vms. Ei kuulu ma ei Kalevi juhtkonda ega ka teiste liigade otsustajate hulka. Kuigi VTB pakub häid ja huvitavaid vastaseid, on mul isiklikult ikkagi veidi kahju, et nad on baltimaade turule oma liigaga tulnud. Aga siin nad on ja see on paratamatus ja ei saa seda kuidagi ignoreerida.
4. Ja üleüldse me räägime täiesti vale teema all seda juttu
Kopisin nojahi vastuse siia, et teemat siin arendada, sest paljuski puudutab see Balti Liiga edasist arengut.

Paljuski on hetkel muidugi seda, mida me ei tea, seda just VTB liiga edasise koha pealt. Laienemine võib siiski toimuda, seda nt Leedu, Läti arveltki, kui paralleele tuua, siis euroliigas alustas sel hooajal ju 24 klubi. Isiklikult mulle enam ka väga palju Balti Liiga ei paku (kuigi kodumängudest on vahele jäänud üks), sest kahjuks on liiga konkurentsi tõusu järe ise paljudele asjadele käega löönud. Tuues näite ärist, siis kui sulle tuleb õuele konkureeriv toode, pead ise ka oma asjad üle vaatama, ngu hr Sõber ütleks. Seda hetkel ei ole tehtud, pigem vastupidi. Siauliai võitmine lisaajal oli muidugi emotsionaalselt ilus, aga kuskil Leedu turneedel rännata bussiga, vaadata livescore'i ja näha siin a la liepajat peksmas (keda tegelt võideti koleda mänguga napilt), teed üsna ok hooaja, aga siis pead kohe play-offis mängima ikkagi euroliiga klubiga jne jne. Ei ole nagu seda emotsiooni enam ka fännina, rääkimata siis mängijatest (ma arvan).
Ja ilma pika perspektiivita minu meelest ei ole ka õige asja ajada. Siis võiks üldse teha iga-aasta üheaastase projekti, mida meie klubid on niigi liiga kaua viljelenud. TTÜ näide on siin eriti hea...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas japs »

BBLi hädavajalikuses ühinen nojah'i ja teistega!

Järgnevat olen ka varem kirjutanud:
Vajalik oleks, et mängud jõuaksid jällegi telesse (osaliselt kõlbab ka internet), huvi liiga vastu tõsuseks tunduvalt. Tuleks eemaldada kõik hiljem playoffi liitujad, klubide vastu polda aus, kui peale pikka hooaega vaevanägemist tuleb Zalgiris ja võtab jõuga oma. BBLi võitja peaks selguma nenede hulgast kes kogu hooaeg rassinud. Kui huvi võiks peale võitja selgumist mängida koos Zalgirise, Rytase jt. välja ka näiteks Balti superkarikas vmsiganes.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Samas, BBL häda ongi eelkõige VTB turule tulekus ja selles, et tugevamad klubid napsab tema ära. Siin ongi raske leida head lahendust. Kas see, et Zalgrisi, Rytas, VEF (tulevikus ehk ka Kalev, vbla Rock, Ventspils, Siauliai??? kõige optimistlikumate laienemisnägemuste kohaselt) ei mängiks enam BBL-i, kuidagi suurendaks selle liiga atraktiivsust? Sponsorite ja televisiooni jaoks? Pigem mitte. Ja Zalgiris, Rytas, VEF pigem saadavad BBL pikalt, kui et tulevad põhihooaega tagasi. Ehk oleks lahendus ikkagi see, et VTB ja BBL liituksid mingil moel? Või saaks VTB-st n.ö piirkondade ülene kõrgem liiga (kusagil 12-16 klubi, ilma alagruppidega, võõrsil-kodus mängud) ning erinevad piirkonnad moodustaksid oma regionaalsed II liigad (näit baltikum, ida-euroopa, ukraina-valgevene-muu endine nsvl, venemaa), kust kaudu siis oleks võimalik kõrgemasse liigasse pääseda. Aga iseasi kuidas see skeem haakuks selle uue Venemaa lahtiste MV ideega. Ja juba ideena, et Eesti klubi osaleb Venemaa lahtistel MV - ei ole väga sümpaatne mulle. Aga ilmselt tuleb paratamatult reaalsusega leppida, sh sellega, et VTB on balti turul kohal ja BBL tema vastu ei saa ja paratamatult kõrgemal tasemel hakkab järjest enam hääbuma. Kahju.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Samas, BBL häda ongi eelkõige VTB turule tulekus ja selles, et tugevamad klubid napsab tema ära. Siin ongi raske leida head lahendust. Kas see, et Zalgrisi, Rytas, VEF (tulevikus ehk ka Kalev, vbla Rock, Ventspils, Siauliai??? kõige optimistlikumate laienemisnägemuste kohaselt) ei mängiks enam BBL-i, kuidagi suurendaks selle liiga atraktiivsust? Sponsorite ja televisiooni jaoks? Pigem mitte. Ja Zalgiris, Rytas, VEF pigem saadavad BBL pikalt, kui et tulevad põhihooaega tagasi. Ehk oleks lahendus ikkagi see, et VTB ja BBL liituksid mingil moel? Või saaks VTB-st n.ö piirkondade ülene kõrgem liiga (kusagil 12-16 klubi, ilma alagruppidega, võõrsil-kodus mängud) ning erinevad piirkonnad moodustaksid oma regionaalsed II liigad (näit baltikum, ida-euroopa, ukraina-valgevene-muu endine nsvl, venemaa), kust kaudu siis oleks võimalik kõrgemasse liigasse pääseda. Aga iseasi kuidas see skeem haakuks selle uue Venemaa lahtiste MV ideega. Ja juba ideena, et Eesti klubi osaleb Venemaa lahtistel MV - ei ole väga sümpaatne mulle. Aga ilmselt tuleb paratamatult reaalsusega leppida, sh sellega, et VTB on balti turul kohal ja BBL tema vastu ei saa ja paratamatult kõrgemal tasemel hakkab järjest enam hääbuma. Kahju.
Eks need vene asjad ole ka sageli muidugi hurraaga tehtud, kust hiljem võib õhk visinal välja joosta. BBL tegelt midagi nagu üritas ka- tõmbas sisse Triumfi ja eelmisel aastal kiikas Skandinaavia poole.
imelikul kombel jõuan ise ikkagi sinna, kust alustati- palju sõltub liigast ja pea sama palju meeskonnast endast. VTB prioriteediks seadmine seab nõuded ka Cramole ning kui BBL tahab senisel tasemel ellu jääda, see seab nõuded ka liigale (ainult kurtmisest, et me VTb liigale vastu ei saa, ei piisa).
Cramo juurde tagasi tulles, siis eurokarikale suuna seadmine on kindlasti pöial püsti (jällegi, kas eurocup või challenges, sõltub meeskonna eelarvest). Siin, ma loodan, et on rohkem üksmeelt :?:
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Minu nägemuses võiks see VTB süsteem siis olla umbes selline, et kõrgemas liigas mängib 12 tugevamat klubi. Ühes alagrupis, 2 vooru. 6 v 8 paremat play-offidesse jne. Liiga viimane langeb välja, 10. ja 11. koht peavad üleminekumänge. Allpool oleks 4 regionaalset liigat, vastavalt vajadusele 8-12 meeskonda liigas, 2 ringi nagu ikka. Regioonid siis näiteks Baltikum (soovi korral lisaks Soome, Rootsi), Ida-Euroopa (tsehhi, slovakkia, poola, ungari, vbla rumeenia-bulgaaria??), Ukraina-Valgevene (lisaks näit. Moldova, Gruusia, vbla rumeenia-bulgaaria hoopis sinna), Venemaa (lisaks kasahhi, aserbadziaan, soovi korral armeenia ja muud usbekid-tadzikid-kirigiisid jne). Igast regioonist 2 paremat play-offidesse. 1. ringi võitjad final 4. Võitja otse kõrgemasse liigasse, 2. ja 3. koht saavad üleminekumängudele (eriti hea ka selles mõttes, et ka 3. koha mäng oleks tõsine andmine). Mingi sellise süsteemi pakuks ma välja. Aga noh ilmselt puhas fantaasia ja utoopia.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

nojah kirjutas:Minu nägemuses võiks see VTB süsteem siis olla umbes selline, et kõrgemas liigas mängib 12 tugevamat klubi. Ühes alagrupis, 2 vooru. 6 v 8 paremat play-offidesse jne. Liiga viimane langeb välja, 10. ja 11. koht peavad üleminekumänge. Allpool oleks 4 regionaalset liigat, vastavalt vajadusele 8-12 meeskonda liigas, 2 ringi nagu ikka. Regioonid siis näiteks Baltikum (soovi korral lisaks Soome, Rootsi), Ida-Euroopa (tsehhi, slovakkia, poola, ungari, vbla rumeenia-bulgaaria??), Ukraina-Valgevene (lisaks näit. Moldova, Gruusia, vbla rumeenia-bulgaaria hoopis sinna), Venemaa (lisaks kasahhi, aserbadziaan, soovi korral armeenia ja muud usbekid-tadzikid-kirigiisid jne). Igast regioonist 2 paremat play-offidesse. 1. ringi võitjad final 4. Võitja otse kõrgemasse liigasse, 2. ja 3. koht saavad üleminekumängudele (eriti hea ka selles mõttes, et ka 3. koha mäng oleks tõsine andmine). Mingi sellise süsteemi pakuks ma välja. Aga noh ilmselt puhas fantaasia ja utoopia.
Liiga vähe mänge tuleks siis sealt, kui Kalev näiteks selles Balti regioonis osaleks. Vaevalt kõiki neid piimameistreid ja asju sinna võetakse. Balti regioonist oleks edasipääsejad niikuinii leedukad. Mina ei näe põhjust nutta selle BBL-is mitte osalemise pärast, 3 aasta pärast on see liiga out. Vähemalt VTB liiga uue hooaja plaan oli teha nii nagu BBL-is, et kõik mängivad kõigiga läbi, sealt tuleks juba 32 mängu (vene klubide liitumisel rohkem) + eurosari + eestikad, see on normaalne mängude arv hooajale.
Suletud