Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

Mario kirjutas: Ma julgen väita, et enamusele publikust on vahe, kas kaotatakse 50 või 5 punktiga, ja palju on ka neid, kellele tulemuse kõrval on oluline ka ilus nauditav mängupilt.
Mario see aeg on ammu möödas, kui kellelegi ilusad kaotused meeldisid. Ilus mängupilt ei maksa mitte midagi. Ma eelistan iga kell koledat mängupilti ja võitu, ilusale kaotusele. Ja usun, et samamoodi enamus poolehoidjaidgu Zero ütles tabavalt: Kaotus on kaotus, vahet pole, kas ilus või kole, suur või lai. Maksab ja loeb ainult võit.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

maq kirjutas:
Mario kirjutas: Ma julgen väita, et enamusele publikust on vahe, kas kaotatakse 50 või 5 punktiga, ja palju on ka neid, kellele tulemuse kõrval on oluline ka ilus nauditav mängupilt.
Mario see aeg on ammu möödas, kui kellelegi ilusad kaotused meeldisid. Ilus mängupilt ei maksa mitte midagi. Ma eelistan iga kell koledat mängupilti ja võitu, ilusale kaotusele. Ja usun, et samamoodi enamus poolehoidjaidgu Zero ütles tabavalt: Kaotus on kaotus, vahet pole, kas ilus või kole, suur või lai. Maksab ja loeb ainult võit.
Loomulikult eelistame me kõik koledat mängupilti ja võitu "ilusale" kaotusele, kuid Mario ütles ju, et on vahet, kas kaotatakse "ilusalt" või kaotatakse rõvedalt ning selles ta küll ei eksi. Isegi kui leidub inimesi, keda võibolla tõesti absoluutselt ei huvita, kuidas mängitakse ning nähakse must-valgelt vaid võitu või kaotust, kuid kahtlemata loeb suuremale osale pealtvaatajatest ka, kas mängus oli pinget ja tasavägisust või mitte.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Minule on mängupilt tähtis, mitte ainult "võit" või "kaotus". Sellest hooajast mäletan hästi EuroCup kodumängu Unicsi vastu - esimene veerand kaotati 19 punktiga, ja tundus et nüüd tuleb suur saun, kuid mängu lõpuks oli seis ainult -9. Saalist sain hea emotsiooni, ja see oli minujaoks peamine.

Hooaja esimene pool polnud üldse kehv. Nii VTBs kui EuroCupis tehti häid mänge. Peale jõule vajus kõik ära, ja tulid ka suured kaotused VTBs (ja selged allajäämised võistkondadele kelle vastu oleks mõnda võitu oodanud).
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Hooaeg selge pettumus tõesti aga ma ei näe , et Varrak võiks võiskonda järgmine hooaeg juhendada. Kardan kui eestikatel tehakse 4:1 või 4:0 on kõik jälle rahul ,et hooaeg õnnestus.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Rio kirjutas:Kardan kui eestikatel tehakse 4:1 või 4:0 on kõik jälle rahul ,et hooaeg õnnestus.
Arvan, et need inimesed on selges vähemuses.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kris kirjutas:Minule on mängupilt tähtis, mitte ainult "võit" või "kaotus". Sellest hooajast mäletan hästi EuroCup kodumängu Unicsi vastu - esimene veerand kaotati 19 punktiga, ja tundus et nüüd tuleb suur saun, kuid mängu lõpuks oli seis ainult -9. Saalist sain hea emotsiooni, ja see oli minujaoks peamine.

Hooaja esimene pool polnud üldse kehv. Nii VTBs kui EuroCupis tehti häid mänge. Peale jõule vajus kõik ära, ja tulid ka suured kaotused VTBs (ja selged allajäämised võistkondadele kelle vastu oleks mõnda võitu oodanud).

Seda ma üritasin ka selgitada, et kuigi statistikast näeme, et enamik kaotusi oli alla 15p, siis head emotsiooni sai vaid vähestest mängudest. Enamik mängudes (eriti teisel poolaastal) tegutses Kalev mannetult ja kaotus oli kindel, kuigi numbriliselt võiks eelada tasavägist mängu.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

michaelEP kirjutas: Seda ma üritasin ka selgitada, et kuigi statistikast näeme, et enamik kaotusi oli alla 15p, siis head emotsiooni sai vaid vähestest mängudest. Enamik mängudes (eriti teisel poolaastal) tegutses Kalev mannetult ja kaotus oli kindel, kuigi numbriliselt võiks eelada tasavägist mängu.
Ja mina tahan väga rõhutada seda, et kuigi hooaja teine pool oli väga kehv (ja seda veel pehmelt öeldes), siis enne jõule mängiti päris korralikult. Mitte väga hästi, aga mina jäin rahule. Olid korralikud mängud. Mänge, kus püsiti kuni lõpuni pea kõigiga mängus, ja mitmeid väga magusaid võite tugevate vastate üle. Palun mitte unustada hooaja esimest poolt.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kris kirjutas:
michaelEP kirjutas: Seda ma üritasin ka selgitada, et kuigi statistikast näeme, et enamik kaotusi oli alla 15p, siis head emotsiooni sai vaid vähestest mängudest. Enamik mängudes (eriti teisel poolaastal) tegutses Kalev mannetult ja kaotus oli kindel, kuigi numbriliselt võiks eelada tasavägist mängu.
Ja mina tahan väga rõhutada seda, et kuigi hooaja teine pool oli väga kehv (ja seda veel pehmelt öeldes), siis enne jõule mängiti päris korralikult. Mitte väga hästi, aga mina jäin rahule. Olid korralikud mängud. Mänge, kus püsiti kuni lõpuni pea kõigiga mängus, ja mitmeid väga magusaid võite tugevate vastate üle. Palun mitte unustada hooaja esimest poolt.

No hooaja esimesse poolde jäi EuroCup, kus esineti suhteliselt hästi. VTB-s näidati saadi hooaja esimesel poolel üks üllatusvõit ja üks nö reavõit. Kuid tõesti, mängupilt oli oluliselt parem. Mis toob mind tagasi selle juurde, mida väitsin alguses - antud koosseisuga oleks pidanud saavutama rohkem. Vaata kust otsast tahad, mingi osa vastutusest läheb siin ikka peatreeneri kraesse
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

michaelEP kirjutas:Mis toob mind tagasi selle juurde, mida väitsin alguses - antud koosseisuga oleks pidanud saavutama rohkem.
Kindlasti, täiesti nõus, ja arvan et paljud jagavad seda arvamust. Ka hooaja esimene pool oli ainult "korralik" (millega nagu ütlesin jäin ma ise rahule), kuid mitte selge "hea" või "väga hea". Lootsin, et ehk suudetakse hooaja teiseks pooleks veelgi paremasse hoogu minna, aga välja kukkus hoopis vastupidi.

Eks see üldse paista, mismoodi järgmisel hooajal jätkatakse. Kui mingi ime läbi suudetakse eelarvet säilitada või isegi kergitada, siis ma pigem vahetaks Varraku välja. Ma ei ole tema mängujoonise (just kaitses) kõige suurem fänn. Kui aga tuleb asju kokku tõmmata, ja palju tagasihoidlikuma koosseisuga mängida, siis isegi võiks Varrak jätkata.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

Marcus kirjutas:
maq kirjutas:
Mario kirjutas: Ma julgen väita, et enamusele publikust on vahe, kas kaotatakse 50 või 5 punktiga, ja palju on ka neid, kellele tulemuse kõrval on oluline ka ilus nauditav mängupilt.
Mario see aeg on ammu möödas, kui kellelegi ilusad kaotused meeldisid. Ilus mängupilt ei maksa mitte midagi. Ma eelistan iga kell koledat mängupilti ja võitu, ilusale kaotusele. Ja usun, et samamoodi enamus poolehoidjaidgu Zero ütles tabavalt: Kaotus on kaotus, vahet pole, kas ilus või kole, suur või lai. Maksab ja loeb ainult võit.
Loomulikult eelistame me kõik koledat mängupilti ja võitu "ilusale" kaotusele, kuid Mario ütles ju, et on vahet, kas kaotatakse "ilusalt" või kaotatakse rõvedalt ning selles ta küll ei eksi. Isegi kui leidub inimesi, keda võibolla tõesti absoluutselt ei huvita, kuidas mängitakse ning nähakse must-valgelt vaid võitu või kaotust, kuid kahtlemata loeb suuremale osale pealtvaatajatest ka, kas mängus oli pinget ja tasavägisust või mitte.
Ja mis seal vahet on kuidas kaotatakse? Tabelisse läheb kirja ühtemoodi kaotus. Noh tore mängus on pinget ja värki, aga mis sellest kasu on, kui tabelis ainult kaotused on? Keda see rõõmustada saab? Üksikuid ultraid võibolla. Ikka võõidud on need mis rahva saali toob ja meeskonna käima ajab. Lõputud ilusad kaotused ainult söövad meeskonda ja fänne. Kummaline, et siin aastast aastasse muudkui rõõmustatakse, et saadakse järjest ilusamaid kaotusi. Mida see, et kaotati mänge 15 või vähem punktiga: 13 lõpuks annab meeskonnale? Olgem ausad mitte kõige vähematki ju.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

maq kirjutas:Ja mis seal vahet on kuidas kaotatakse? Tabelisse läheb kirja ühtemoodi kaotus. Noh tore mängus on pinget ja värki, aga mis sellest kasu on, kui tabelis ainult kaotused on? Keda see rõõmustada saab? Üksikuid ultraid võibolla. Ikka võõidud on need mis rahva saali toob ja meeskonna käima ajab. Lõputud ilusad kaotused ainult söövad meeskonda ja fänne. Kummaline, et siin aastast aastasse muudkui rõõmustatakse, et saadakse järjest ilusamaid kaotusi. Mida see, et kaotati mänge 15 või vähem punktiga: 13 lõpuks annab meeskonnale? Olgem ausad mitte kõige vähematki ju.
Harjutame lugemist edasi...
Caty
Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Aug 2012, 14:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Caty »

Mina arvan, et Cramo võttis see aasta lihtsalt liialt suure ampsu. Oleks VTB kõrval olnud EuroChallenge või BBL, oleks saanud väärtuslikke võite, mis meeskonda kui ka fänne oleksid enam rõõmustanud. Oleks olnud positiivne emotsioon, millega VÕIBOLLA oleks enam võite ka VTB-s tulnud.

Ma ei usu, et ükski korvpalli fänn (Tartu, Rakvere,Rapla, Pärnu või Tallinna) oma sooviks, et Cramo kaoks korvpallist. Meeskond, kes on teinud nii ilusaid mänge aastate jooksul. Kes on toonud niipalju ilusaid mänge, kes on olnud Eestis võitmatu finaalides aastaid :)

Kalevpoiss ei tasu väikesest kriitikast kohe klubi uksi sulgema minema. Kriitika võiks siiski olla edasiviiv jõud :)
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kuna Miku sõimas mind põmmpeaks palun moderaatoritel anda talle ka bänn.
Ära nüüd unusta, et sa küll juuksekarvade lõhkin....seks läinud aga siiski võrdlemisi mõistlikus toonis arutellu sekkusid ise sisutühja postitusega vaid selleks, et oponenti vingujaks nimetada. Mille poolest põmmpea halvem sõna on kui vinguja?
Aga see selleks, üritaks nüüd kõik maha rahuneda ja kossust rääkida.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Küsiks midagi vahepeal teemasse ka - keegi teab kas Kalev on sel vahepealsel nädalal mingi minilaagri ka teinud? Igaljuhul tundub et teisipäev ei saa kiiremini tulla :)
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Alex »

Tiisler siutsub, et Gibson minemas. Egas seal vist suurt vahetpole kuna Ty peaks varsti mängukõlblik olema.
YNWA
Vasta