Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Eks paistab, kui 20. kuupäev lähemale hakkab jõudma ja mis seis meestega on. Kui on veel vigastusi, siis tuleks ikkagist loobuda Tarvaga mängust. 30 tunniga 3 mängu on liiast.
Loobumine oleks kõige totram ja piinlikum otsus. Esiliigas mängib BC Kalev II. Kes keelab sealt regada mõne mehe ajutiselt juurde? See peaks ju olema duubelsats, milleks ta muidu eksisteerib?
Ja kirjutades tuli meelde, et kas mitte kaks aastat tagasi just karika FFs Tarvas Cramot sisuliselt kuue mehega ei võitnud. Kõik põhimehed panid ligi 40 minutit, Schleicher ja veel keegi, ehk Metsalu sekkusid 40 sekundi kaupa. Nüüd on võimalus seda sama teha.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4269
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

KalevRuus kirjutas:
Eks paistab, kui 20. kuupäev lähemale hakkab jõudma ja mis seis meestega on. Kui on veel vigastusi, siis tuleks ikkagist loobuda Tarvaga mängust. 30 tunniga 3 mängu on liiast.
Loobumine oleks kõige totram ja piinlikum otsus. Esiliigas mängib BC Kalev II. Kes keelab sealt regada mõne mehe ajutiselt juurde? See peaks ju olema duubelsats, milleks ta muidu eksisteerib?
Ja kirjutades tuli meelde, et kas mitte kaks aastat tagasi just karika FFs Tarvas Cramot sisuliselt kuue mehega ei võitnud. Kõik põhimehed panid ligi 40 minutit, Schleicher ja veel keegi, ehk Metsalu sekkusid 40 sekundi kaupa. Nüüd on võimalus seda sama teha.
Ehk siis Elegar, Machado, Arbet, Skele, Freimanis panevad pärast Vefi mängu veel ca35 minti ja Dorbek/Keedus annavad natuke puhkust?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4478
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
Eks paistab, kui 20. kuupäev lähemale hakkab jõudma ja mis seis meestega on. Kui on veel vigastusi, siis tuleks ikkagist loobuda Tarvaga mängust. 30 tunniga 3 mängu on liiast.
Loobumine oleks kõige totram ja piinlikum otsus. Esiliigas mängib BC Kalev II. Kes keelab sealt regada mõne mehe ajutiselt juurde? See peaks ju olema duubelsats, milleks ta muidu eksisteerib?
Ja kirjutades tuli meelde, et kas mitte kaks aastat tagasi just karika FFs Tarvas Cramot sisuliselt kuue mehega ei võitnud. Kõik põhimehed panid ligi 40 minutit, Schleicher ja veel keegi, ehk Metsalu sekkusid 40 sekundi kaupa. Nüüd on võimalus seda sama teha.
Vastupidi, karikast loobumine oleks väga tark otsus, aga sellepärast on sellise otsuse vastuvõtmine ka väga raske. Lollid otsused on tavaliselt palju populaarsemad kui targad otsused. Kui KML mängimisest võiks veel kuidagi arusaada, siis mingisuguse mõttetu karika nimel meeste elu ja tervisega riskimist võib küll kurioosumiks nimetada. BCKalev II saatmine turniirile? Mida see annab? See koosseis poleks võimaline Rockile ja Tarvasele isegi sparringupartnerit etendama.
Kui aga Cramo asemel mängiks seal talle vf kaotanud Pärnu, teeks see turniiri huvitamaks ning tooks ka Eesti korvpallile kasu, sest Pärnu on konkurentsivõimelisem kui BCKalev II.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

KalevRuus kirjutas:
Eks paistab, kui 20. kuupäev lähemale hakkab jõudma ja mis seis meestega on. Kui on veel vigastusi, siis tuleks ikkagist loobuda Tarvaga mängust. 30 tunniga 3 mängu on liiast.
Loobumine oleks kõige totram ja piinlikum otsus. Esiliigas mängib BC Kalev II. Kes keelab sealt regada mõne mehe ajutiselt juurde? See peaks ju olema duubelsats, milleks ta muidu eksisteerib?
Ja kirjutades tuli meelde, et kas mitte kaks aastat tagasi just karika FFs Tarvas Cramot sisuliselt kuue mehega ei võitnud. Kõik põhimehed panid ligi 40 minutit, Schleicher ja veel keegi, ehk Metsalu sekkusid 40 sekundi kaupa. Nüüd on võimalus seda sama teha.
Minu arust ei oleks mingit mõtet minna nõrgendatud kooseisuga (duublist) Tarvale kaotama. See eeldaks omakorda seda, et 21. tuleks mängida pronksimängu, mis ei huvita absoluutselt kedagi. Kui kõik mehed on mänguvalmis, andku minna, aga kui 2-3 mängijat on enne karikamänge vigastatud, ei ole mõtet seda lisakoormust tekitada ja teiste mänguvormi ohtu seada. Loobumine oleks sel juhul õigem otsus kui minna Rakverre lolli mängima.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

See arutelu on siin nagu veidi totter... kui Varrak on niigi mänginud VTB's enamasti 7 mehega, ja nõrgemates liigades nendega, kes VTB's platsile ei saa, siis tõenäoliselt plaanib ta seda ka VEF'i ja Tarva vastu teha. Seda, et mõni mees peab päevas kaks 30 minutist mängu tegema, ei juhtu kohe kindlasti... kui tõesti selline laatsaret peaks tekkima, et muidu ei olekski võimalik, küll siis leitakse mõni muu lahendus (tuuakse duublist mõni mees üles, just mõni mees, mitte terve meeskond, või loobutakse).

See "suur koormus" tuleb eelkõige selle mängult mängule ringiloksumise ja olematute taastumisvõimaluste tõttu. Plus tõesti see, et on kahel päeval järjest mängud, ja vähemalt üks koosseis peab mõlemal mängima. Aga VEF'i ja Tarva vastu mängivad eeldatavasti siiski täiesti eri meeskonnad (võib-olla mõni üksik mees saab mõlemas mängus platsile, aga vaevalt et kummaski üle 20 minuti)... kes lihtsalt reisivad bussiga koos mööda Baltikumi.

Ma ei taha muidugi muljet jätta, et see absurdne ei oleks, või siis meestele raske, aga... kui Varrak just sadist ei ole, siis põhimehed Tarva vastu platsile ikka ei tule, ja seetõttu ei saa ma ka sellest vigastuseohu ja füüsilise šoki jutust eriti hästi aru.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:See arutelu on siin nagu veidi totter... kui Varrak on niigi mänginud VTB's enamasti 7 mehega, ja nõrgemates liigades nendega, kes VTB's platsile ei saa, siis tõenäoliselt plaanib ta seda ka VEF'i ja Tarva vastu teha. Seda, et mõni mees peab päevas kaks 30 minutist mängu tegema, ei juhtu kohe kindlasti... kui tõesti selline laatsaret peaks tekkima, et muidu ei olekski võimalik, küll siis leitakse mõni muu lahendus (tuuakse duublist mõni mees üles, just mõni mees, mitte terve meeskond, või loobutakse).

See "suur koormus" tuleb eelkõige selle mängult mängule ringiloksumise ja olematute taastumisvõimaluste tõttu. Plus tõesti see, et on kahel päeval järjest mängud, ja vähemalt üks koosseis peab mõlemal mängima. Aga VEF'i ja Tarva vastu mängivad eeldatavasti siiski täiesti eri meeskonnad (võib-olla mõni üksik mees saab mõlemas mängus platsile, aga vaevalt et kummaski üle 20 minuti)... kes lihtsalt reisivad bussiga koos mööda Baltikumi.

Ma ei taha muidugi muljet jätta, et see absurdne ei oleks, või siis meestele raske, aga... kui Varrak just sadist ei ole, siis põhimehed Tarva vastu platsile ikka ei tule, ja seetõttu ei saa ma ka sellest vigastuseohu ja füüsilise šoki jutust eriti hästi aru.
Enne võiks kurssi viia sellega, kas karikas võib mehi üldse duublist üles tuua. Karika kohta on eraldi juhend.
Ja kaks eraldi meeskonda on hea jutt ka muidugi. Vaadake siis seda Nymburki ja TTÜ mängude koosseise ja meeste minuteid. Nüüd kujutage ette, et need mängud on samal päeval kahes eri linnas, koos mängueelse soojendusega. Ma ei näe, et vigastusest äsja taastunud (?) Veideman siin üldse mingitki leevendust tooks.
Ja toer on muidugi, et foorumlased teavad rohkem asjadest kui Priit Lehismets. Eks tema jutust ongi raske aru saada, me ju teame ise põlve otsas füsiost rohkem.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Igaljuhul tobe olukord. Kedagi süüdistada ei ole ka mõtet (Varraku ja klubi kommentaarid).
Korvpalliliit peab karikat väärtustama (mis viimastel aastatel ka igati õnnestunud on) ja seepärast ei saa selle ajakava paikapanemist ka viimasele hetkele jätta. Karikamängud pole kindlasti mõttetud, viimaste aastate publikuhuvi on selle piisav tõestus.

Mida aga tegema peaks? Ise pakuks et lähtutaks puhtalt VEFi mängu käigust, kui peale mängu on piisavalt palju TERVEID mehi, kes platsile ei saanud (või minutite arv piisavalt väike) sõidetakse Rakverre. Kui mitte, siis loobusmiskaotus.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:
Zog kirjutas:See arutelu on siin nagu veidi totter... kui Varrak on niigi mänginud VTB's enamasti 7 mehega, ja nõrgemates liigades nendega, kes VTB's platsile ei saa, siis tõenäoliselt plaanib ta seda ka VEF'i ja Tarva vastu teha. Seda, et mõni mees peab päevas kaks 30 minutist mängu tegema, ei juhtu kohe kindlasti... kui tõesti selline laatsaret peaks tekkima, et muidu ei olekski võimalik, küll siis leitakse mõni muu lahendus (tuuakse duublist mõni mees üles, just mõni mees, mitte terve meeskond, või loobutakse).

See "suur koormus" tuleb eelkõige selle mängult mängule ringiloksumise ja olematute taastumisvõimaluste tõttu. Plus tõesti see, et on kahel päeval järjest mängud, ja vähemalt üks koosseis peab mõlemal mängima. Aga VEF'i ja Tarva vastu mängivad eeldatavasti siiski täiesti eri meeskonnad (võib-olla mõni üksik mees saab mõlemas mängus platsile, aga vaevalt et kummaski üle 20 minuti)... kes lihtsalt reisivad bussiga koos mööda Baltikumi.

Ma ei taha muidugi muljet jätta, et see absurdne ei oleks, või siis meestele raske, aga... kui Varrak just sadist ei ole, siis põhimehed Tarva vastu platsile ikka ei tule, ja seetõttu ei saa ma ka sellest vigastuseohu ja füüsilise šoki jutust eriti hästi aru.
Enne võiks kurssi viia sellega, kas karikas võib mehi üldse duublist üles tuua. Karika kohta on eraldi juhend.
Ja kaks eraldi meeskonda on hea jutt ka muidugi. Vaadake siis seda Nymburki ja TTÜ mängude koosseise ja meeste minuteid. Nüüd kujutage ette, et need mängud on samal päeval kahes eri linnas, koos mängueelse soojendusega. Ma ei näe, et vigastusest äsja taastunud (?) Veideman siin üldse mingitki leevendust tooks.
Ja toer on muidugi, et foorumlased teavad rohkem asjadest kui Priit Lehismets. Eks tema jutust ongi raske aru saada, me ju teame ise põlve otsas füsiost rohkem.
No kui lehismetsa uskuda, et Tarva mängu minnakse igal juhul võitma ja kui vaja siis pannakse kõik vefi mängus rassinud mehed platsile on see loomulikult ebareaalne. Paraku ei loe sa teiste postitusi vaid raiud oma jonni ükskõik mis hinnaga. Point on ju see, et ükski vefi mängus 30 minti rassinud mees Tarva mängus ei osale. Lehismets on millegipärast arvamusel, et Tarva ja Vefi mäng mängitakse ära ühe ja sama 7-8 mehega. Seega ära tule siin foorumlasi sõimama, et nad Lehismetsa jutu peale sülitavad, vaid lihtsalt räägitakse erinevatest situatsioonidest.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Egert kirjutas:Ei ole eriti tore graafik... Hea, et vähemalt jõululaupäev ja aastavahetus vaba on.

Pilt
Koondislastele hea proov. EM-l tuleb 6 päevaga pidada 5 mängu, keegi ei anna selleks 10 päeva. Mis siis veel saab? Kõik mehed intensiivravis peale kolmandat mängu? Ja EM-l muide ei tule vastu Pärnu ja Valga.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Kalevipoisile. Räägi mulle nüüd täpselt, et on juba ette teada, et neid kahte mängu mängivad erinevad mehed? Jube isiklikuks lähed sa siin foorumis. Minu kogu point on see, et paberil võid igasugu skeeme teha, aga reaalses mängusituatsioonis võib üks kaks olukorda sul kogu skeemi pea peale keerata. Jah, ka neid vigastusi võib täitsa juhtuda ka siis, kui kord nädalas mängida (nagu Rock, eks), aga me räägime siin riskidest, mis niigi on suured, kuna mängugraafik väga tihe, sinna kirsiks tordiks siis veel see ainult Eestis lugu.

Tänasest EPLi artiklist tuleb välja, et Kupšasega väga segased lood, Škele alles paraneb ka venitusest (mis väga tricky vigastus), seega ei ole hetkeseisuga mingit juttugi nn kahest seitsmemeheleisest satsist, mis paberil nii skeemitamist võimaldab. Kajupank tuleb alles väga raskest vigastusest välja, Veideman samuti. Elegari asju teame kõik- mees vajab eelkõige rahu oma jalale ja Himki vastu nt ei mängi. Hetkel on see ainult spekulatsioon, et kui nädal puhkust saab, siis peaks jalg enam-vähem korda saama. Ma loen siit juba viit meest, kellega risk on päris kõrge. Probleemideta paistavad siis Arbet, Singler, Kitsing (pöial teibitud), Olmre, Dorbek, Freimanis, Hallik (selg, ise kinnitab et ok). Ja me ei räägi mingist jaanuarist, vaid reaalselt kahe nädala pärast toimuvast, kuhu vahele mahub veel üks väga oluline mäng Avtodoriga.

Varrak peatreenerina ei saagi teist juttu rääkida, kuid ma ikkagi julgeks usaldada Lehismetsa juttu, et see on hullumeelsus. Iga vähegi tippkorvpalluriga, keda olen seda asja natuke rääkinud, kinnitab sama. Isegi välismeedia peab seda heal juhul aprillinaljaks. Reaalselt mehed riskivad siin oma tööga ju, seda organistasiooniliste probleemide tõttu.

Ja ma tõesti ei süüdista kedagi, on nagu on, mängu ärajätmine tundub ka loll lahendus, aga KUI peaks midagi juhtuma (ja riskiaste on väga kõrge), siis...riskitakse sisuliselt kogu hooajaga.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:Kalevipoisile. Räägi mulle nüüd täpselt, et on juba ette teada, et neid kahte mängu mängivad erinevad mehed? Jube isiklikuks lähed sa siin foorumis. Minu kogu point on see, et paberil võid igasugu skeeme teha, aga reaalses mängusituatsioonis võib üks kaks olukorda sul kogu skeemi pea peale keerata. Jah, ka neid vigastusi võib täitsa juhtuda ka siis, kui kord nädalas mängida (nagu Rock, eks), aga me räägime siin riskidest, mis niigi on suured, kuna mängugraafik väga tihe, sinna kirsiks tordiks siis veel see ainult Eestis lugu.

Tänasest EPLi artiklist tuleb välja, et Kupšasega väga segased lood, Škele alles paraneb ka venitusest (mis väga tricky vigastus), seega ei ole hetkeseisuga mingit juttugi nn kahest seitsmemeheleisest satsist, mis paberil nii skeemitamist võimaldab. Kajupank tuleb alles väga raskest vigastusest välja, Veideman samuti. Elegari asju teame kõik- mees vajab eelkõige rahu oma jalale ja Himki vastu nt ei mängi. Hetkel on see ainult spekulatsioon, et kui nädal puhkust saab, siis peaks jalg enam-vähem korda saama. Ma loen siit juba viit meest, kellega risk on päris kõrge. Probleemideta paistavad siis Arbet, Singler, Kitsing (pöial teibitud), Olmre, Dorbek, Freimanis, Hallik (selg, ise kinnitab et ok). Ja me ei räägi mingist jaanuarist, vaid reaalselt kahe nädala pärast toimuvast, kuhu vahele mahub veel üks väga oluline mäng Avtodoriga.

Varrak peatreenerina ei saagi teist juttu rääkida, kuid ma ikkagi julgeks usaldada Lehismetsa juttu, et see on hullumeelsus. Iga vähegi tippkorvpalluriga, keda olen seda asja natuke rääkinud, kinnitab sama. Isegi välismeedia peab seda heal juhul aprillinaljaks. Reaalselt mehed riskivad siin oma tööga ju, seda organistasiooniliste probleemide tõttu.

Ja ma tõesti ei süüdista kedagi, on nagu on, mängu ärajätmine tundub ka loll lahendus, aga KUI peaks midagi juhtuma (ja riskiaste on väga kõrge), siis...riskitakse sisuliselt kogu hooajaga.
No ega kui sa tahad halada ja õnnetust kraaksuda iga hinnaga, siis minu pärast tee seda. Aga Kajupanga riskimise näide on sul lauslollus sest Vefi mängus ta kindlalt platsile ei pääse. Eestikate mängudes on temaga rämedalt riskitud juba mitu korda ja miks mitte siis võtta see tohutu risk ka Tarva mängus.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4478
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Üks võimalus on asju lõdvalt võtta, mitte vastu hakata, teha esimesel päeval selline kerge hommikune ja õhtune treening VEF ja Tarva vastu, sest siis on rahul fännid, kes on saanud kaks mängu ning siis järgmisel päeval pakkuda tõsine lahing koos kohustusliku võiduga kolmanda koha mängus TTÜ vastu, kui siis nähakse tõsist mängu, mis viiks emotsioonid lakke.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Tra, loen ja imestan. Tundub, et teadlaste jutt funktsionaalse kirjaoskuse kadumakippumisest vastab tõesti tõele.

Mina kirjutan konkreetse näite varal, et varemgi kuue mehega mängitud jne. Marxx kirjutab selle peale rahumeeli:
Ehk siis Elegar, Machado, Arbet, Skele, Freimanis panevad pärast Vefi mängu veel ca35 minti ja Dorbek/Keedus annavad natuke puhkust? No kuidas ja kus ma midagi sarnast olen arvanud?
Mina kirjutan, et vajadusel võiks esiliigas mängivast duubelmeeskonnast paar meest juurde võtta (ma tõesti ei tea, kas see on juhendi järgi võimalik aga see selleks). Selle peale kirjutab süüdimatult Vaim564: BCKalev II saatmine turniirile? Mida see annab? WTF?

Aga see selleks. Rixil on muidugi õigus, et selle kahe koosseisu värgi võivad vigastused p...e keerata. Seda kirjutasin eelnevalt isegi, et asi toimib juhul kui enam-vähem kogu sastaav on terve. Ja kui ei ole, tuleks mõni mees juurde võtta. Minu poolest kasvõi mõni ajutine leegionär.
Samas ei ole selle Lehismetsa jutuga vaja väga hüpata sest ta ütles "Kui üks mängija peab mõlemas mängus pingutama 25-30 minutit, viib see ta keha šokki". Selles jutus pole siin ju keegi kahelnud. Ja Lehismetsa enda järgmine lause oli "Küllap püüame Rakveres kasutada siis rohkem mehi, kes VEF-i vastu jäävad pingile ja mängivad üldiselt rohkem Eesti meistriliigas". Ka selles osas pole vist lahkarvamusi tekkinud?

Ja ma tõesti ei süüdista kedagi, on nagu on, mängu ärajätmine tundub ka loll lahendus, aga KUI peaks midagi juhtuma (ja riskiaste on väga kõrge), siis...riskitakse sisuliselt kogu hooajaga.
Nagu öeldud, probleem on olemas aga ärgem üle dramatiseerigem. Kuna graafik on karm, riskitakse selles mõttes kogu aeg. Vigastused ei hüüa tulles nii või teisiti. Vaadakem kasvõi TTÜd - Arnold ja Järveläinen said vigastada, viimases eestikate mängus kaks meest veel. Üks sai veel juba enne hooaja algust vigastada. Samas Pärnu või Valga mängivad täpselt samasid liigasid aga vist kõik on terved.
Cramo kõnnib ülimalt õhukesel jääl nii või teisiti. Mõni mees on absoluutselt asendamatu, näiteks Machado ja Elegar. Kui nendega midagi juhtub, on VTB mõttes asjad pekkis igal juhul. Ja õnnetu vigastus võib tulla nii tol veidral laupäeval kui ka varem või hiljem.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Veel vastuseks Rixile... minu meelest on kôik siin öelnud, et kui vigastusi on nii palju, et kahe sisuliselt erineva koosseisuga, kus ei oleks ühtegi meest, kes môlemas mängus suured minutid saaks, ei ole vôimalik mängida, siis on see loobumise variant täitsa reaalne.

Aga ma siis vaatasin neid TTÜ mängu minuteid... Machado 0, Elegar 0, Arbet 0, Freimanis 0. Skele, Veideman ja Kupsas ei olnud vigastuse tôttu isegi üles antud. Minu jutu point on see, et kui vigastused paranevad plaanipäraselt, ning nt kôik peale ühe mehe on mänguvalmis, siis lähtudes Varraku senisest praktikast kus VTB's kannavad pôhiraskust ca seitse meest + paar tükki kes 10ks minutiks puhkust annavad, jääb üle piisavalt neid, kes pole platsile ülse pääsenud, et saaks ka Rakvere mängu mängida, ilma kedagi ribadeks tômbamata. Muidugi on see optimistlik vaade, ning teatud asjaoludel vôib see vôimatuks osutuda, aga hetkel ei näe ma küll selles midagi ebareaalset.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:Veel vastuseks Rixile... minu meelest on kôik siin öelnud, et kui vigastusi on nii palju, et kahe sisuliselt erineva koosseisuga, kus ei oleks ühtegi meest, kes môlemas mängus suured minutid saaks, ei ole vôimalik mängida, siis on see loobumise variant täitsa reaalne.

Aga ma siis vaatasin neid TTÜ mängu minuteid... Machado 0, Elegar 0, Arbet 0, Freimanis 0. Skele, Veideman ja Kupsas ei olnud vigastuse tôttu isegi üles antud. Minu jutu point on see, et kui vigastused paranevad plaanipäraselt, ning nt kôik peale ühe mehe on mänguvalmis, siis lähtudes Varraku senisest praktikast kus VTB's kannavad pôhiraskust ca seitse meest + paar tükki kes 10ks minutiks puhkust annavad, jääb üle piisavalt neid, kes pole platsile ülse pääsenud, et saaks ka Rakvere mängu mängida, ilma kedagi ribadeks tômbamata. Muidugi on see optimistlik vaade, ning teatud asjaoludel vôib see vôimatuks osutuda, aga hetkel ei näe ma küll selles midagi ebareaalset.
Sellega ma olen nõus, et kui nii saab, siis oleks kõige halvematest valikutest vast kõige parem lahendus. Lihtsalt mind sisuliselt ikkagi ärritas jutt, et Lehismets jne ei tea, mida nad räägivad või dramatiseerivad üle. Elus lihtsalt on nii, et ideaalilähedus kipub realiseeruma ikkagi omamoodi. Võib-olla peetakse seda siin üledramatiseerimiseks või kraaksumiseks, ok, arvamusi on palju ja minu oma üks neist, kuid halvima stsenaariumi korral (pessimistliku loomuna on see mulle tõenäolisem kui see nn ideaalvariant) ikkagi riskitakse Cramo praegust seisu vaadates ikkagi VTB hooajaga, sest selles masinavärgis on paar hammasratast suuremad/olulisema kui teised. Kui Lehismetsa arvates on see ikkagi hullumeelsus, siis ma väärtustan tema arvamust ikkagi vähe kõrgemalt kui meie fännide kõrvalkiibitsuste pealt antud foorumiarvamusi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta