Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas barons »

elchukakabra kirjutas:Kitsing jätkab karjääri Taanis Bakken Bearsis, kus omal ajal mängis ka Kaido Saks

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=75998783" onclick="window.open(this.href);return false;
siin sahistati et tartu on ka huvitatud, aga vaata Kitsingut - valis tugevama meeskonna! :D
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas MEGA IRW »

Oleks ka imelik, kui Kitsing viitsiks Tartus Kullamäe väriseva käe all mädaneda.
barons kirjutas:siin sahistati et tartu on ka huvitatud, aga vaata Kitsingut - valis tugevama meeskonna! :D
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Zog »

Mine ka õige sinna kohta oma Kullamäe väriseva käega... Kust otsast see Kullamäe süü on, kui klubi rahakott on selline, et liidrid tulevad Kohukesest ja Tarvast, ning abi otsitakse Küproselt? Pane paar vigastust juurde ka, ning ongi tulemus käes et tase on umbes sama, mis Taani ja Austria tugevamatel klubidel. Eelnevate hooaegade lõikes on Rock Kullamäe käe all samuti enam-vähem eelarvele vastaval tasemel olnud, kohati sellest ülegi.

Ei väida, et ta mingi supertreener on, kindlasti leiaks maailmast paremaid, aga kui Eesti korvpallis on üldse mõni inimene, kes mingisugust austust vääriks, siis...
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas JukuNoorem »

Ma arvan, et Kitsingu valik oli puhtalt pragmaatiline- uus välisleping laual tuleb ära kasutada!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Zog kirjutas:Mine ka õige sinna kohta oma Kullamäe väriseva käega... Kust otsast see Kullamäe süü on, kui klubi rahakott on selline, et liidrid tulevad Kohukesest ja Tarvast, ning abi otsitakse Küproselt? Pane paar vigastust juurde ka, ning ongi tulemus käes et tase on umbes sama, mis Taani ja Austria tugevamatel klubidel. Eelnevate hooaegade lõikes on Rock Kullamäe käe all samuti enam-vähem eelarvele vastaval tasemel olnud, kohati sellest ülegi.

Ei väida, et ta mingi supertreener on, kindlasti leiaks maailmast paremaid, aga kui Eesti korvpallis on üldse mõni inimene, kes mingisugust austust vääriks, siis...
MEGA IRW on lihtlabane troll. Parem lihtsalt ignoreerida ta sapipurtsatusi ja pröökamisi.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Rio »

Uhhuu kirjutas:
Zog kirjutas:Mine ka õige sinna kohta oma Kullamäe väriseva käega... Kust otsast see Kullamäe süü on, kui klubi rahakott on selline, et liidrid tulevad Kohukesest ja Tarvast, ning abi otsitakse Küproselt? Pane paar vigastust juurde ka, ning ongi tulemus käes et tase on umbes sama, mis Taani ja Austria tugevamatel klubidel. Eelnevate hooaegade lõikes on Rock Kullamäe käe all samuti enam-vähem eelarvele vastaval tasemel olnud, kohati sellest ülegi.

Ei väida, et ta mingi supertreener on, kindlasti leiaks maailmast paremaid, aga kui Eesti korvpallis on üldse mõni inimene, kes mingisugust austust vääriks, siis...
MEGA IRW on lihtlabane troll. Parem lihtsalt ignoreerida ta sapipurtsatusi ja pröökamisi.
Sellised kommentaarid ainult võimendavad seda :D
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas MEGA IRW »

Nagu näha, tõde on valus kuulda...
Mul on sügav respekt Kullamäe kui mängija suhtes, mis ei takista mind nentimast, et kuningas on alasti, kui tegemist on tema treeneritööga. Pidev meediasse kurtmine, kuidas mehed ikka õigesti ei suhtu, no fuck, ise sa peaks õpetama seda suhtumist. pahameelepurtsatused meedia enda suhtes, noorte arengu puudumine, suutmatus veterane mugavustsoonist välja viia, enne kui ise pensionile lähevad, ühtegi Kullamäe saavutust treenerina küll ei oska ette lugeda. Isegi Cramo vastu oli vist viimane mäng üle tüki aja, kus meeskond pingutada viitsis, ega muidu mullune hooaeg mingi 0:9 ei lõppenud Tartu-Tallinn omavahelised mängud.

Uhhuu vastu kasutaks ta enda vana head trikki ja küsiks, kas moded sellise kaaskommenteerijaid halvustava ila eest bännima ei peaks?
Zog kirjutas:Mine ka õige sinna kohta oma Kullamäe väriseva käega... Kust otsast see Kullamäe süü on, kui klubi rahakott on selline, et liidrid tulevad Kohukesest ja Tarvast, ning abi otsitakse Küproselt? Pane paar vigastust juurde ka, ning ongi tulemus käes et tase on umbes sama, mis Taani ja Austria tugevamatel klubidel. Eelnevate hooaegade lõikes on Rock Kullamäe käe all samuti enam-vähem eelarvele vastaval tasemel olnud, kohati sellest ülegi.

Ei väida, et ta mingi supertreener on, kindlasti leiaks maailmast paremaid, aga kui Eesti korvpallis on üldse mõni inimene, kes mingisugust austust vääriks, siis...
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Kalev »

MEGA IRW kirjutas:Nagu näha, tõde on valus kuulda...
Mul on sügav respekt Kullamäe kui mängija suhtes, mis ei takista mind nentimast, et kuningas on alasti, kui tegemist on tema treeneritööga. Pidev meediasse kurtmine, kuidas mehed ikka õigesti ei suhtu, no fuck, ise sa peaks õpetama seda suhtumist. pahameelepurtsatused meedia enda suhtes, noorte arengu puudumine, suutmatus veterane mugavustsoonist välja viia, enne kui ise pensionile lähevad, ühtegi Kullamäe saavutust treenerina küll ei oska ette lugeda. Isegi Cramo vastu oli vist viimane mäng üle tüki aja, kus meeskond pingutada viitsis, ega muidu mullune hooaeg mingi 0:9 ei lõppenud Tartu-Tallinn omavahelised mängud.
Mina kirjutan 100% alla sellele. Kullamäe mängijana - legend. Kullamäe treenerina - meeeh. Puhtalt emotsiooni treener ja kui seda emotsiooni üles ei saa, on seis päris nukker. Vaese mehe Andres Sõber. Minu jaoks oli lihtsalt hale vaadata pilti kevadise finaali 5.das mängus, kus Kullamäe juba ette alla andnud oli, istmikku oma toolilt kordagi püsti ta ei saanud. Kui õigesti mäletan, siis pärast selgitas seda mingi "teise nurga alt motiveerimise" jutuga jälle. Enne hooaegade algusi on ta siin välja käinud ka erinevaid huvitavaid veksleid, millist mängustiili ta juurutada üritab, kuid meeskonna esitustes pole see kunagi välja paistnud. Väga oleks soovinud näha Rocki pingi kõrval selleks hooajaks uut meest, Eestist miks mitte proovida Indrek Ruutu või kasvõi vaadata välismaa poole.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Zog »

Minu meelest mõni hooaeg tagasi jõuti EuroChallenge'i sarjas päris kaugele, siis kui juba Kullamäe treener oli. Eestis tuleb asja realistlikult vaadata, Kalevil on viimased viis-kuus aastat selgelt tugevam koosseis olnud... oleks imelik, kui Rock siin järjest meistritiitleid nopiks. Ma olen põhimõtteliselt sellega nõus, et Kullamäe ei ole (veel?) treenerina midagi väga märkimisväärset saavutanud... aga ma ei saa ikkagi ka mingist väriseva käe all mädanemise jutust eriti aru. Ütle, kes on need meeletult talendikad noormängijad, kes viimaste aastate jooksul Rockist läbi on käinud, kelle suhtes sul suured ootused on olnud? Mina ei suuda küll ühtegi nime välja mõelda, kelle kohta ma julgeks väita, et Kullamäe on kuidagi tema karjääri nässu keeranud.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas MEGA IRW »

Tundub, et me oleme Kullamäe treenerivõimete suhtes suht sarnasel arvamusel, lihtsalt mu sõnakasutus on pisut teravam. Väriseva käe all mädanemine = tõlkes ebakindla treeneri all karjääri doroninlikult õhtusse veeretamine. Hea meel, et Kitsing seda ei teinud.

2013/14 I give you that, esimesel hooajal tunduski Kullamäe täitsa asjalik muutus olevat, ent järgnevad aastad on paras pettumus olnud.
Ära omista mulle valeväidet, nagu oleks Kullamäe kellegi karjääri nässu keeranud, lihtsalt ta ei ole suutnud kedagi neist noortest piisavalt motiveerida/arendada, mis suures osas on ka treeneri töö. Meister vist ainsana on rotationisse jõudnud, sest leegionärid on järjest sitemad. Kui sa aga arvad, et asi pole treeneris, kes on okei, süüdi on ainult sitad mehed, siis ei saa ka 2013/14 edukust Kullamäe arvele panna kui peak career Talts/Dorbek/Dilys möllasid.
Zog kirjutas:Minu meelest mõni hooaeg tagasi jõuti EuroChallenge'i sarjas päris kaugele, siis kui juba Kullamäe treener oli. Eestis tuleb asja realistlikult vaadata, Kalevil on viimased viis-kuus aastat selgelt tugevam koosseis olnud... oleks imelik, kui Rock siin järjest meistritiitleid nopiks. Ma olen põhimõtteliselt sellega nõus, et Kullamäe ei ole (veel?) treenerina midagi väga märkimisväärset saavutanud... aga ma ei saa ikkagi ka mingist väriseva käe all mädanemise jutust eriti aru. Ütle, kes on need meeletult talendikad noormängijad, kes viimaste aastate jooksul Rockist läbi on käinud, kelle suhtes sul suured ootused on olnud? Mina ei suuda küll ühtegi nime välja mõelda, kelle kohta ma julgeks väita, et Kullamäe on kuidagi tema karjääri nässu keeranud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Kalev kirjutas:
MEGA IRW kirjutas:Nagu näha, tõde on valus kuulda...
Mul on sügav respekt Kullamäe kui mängija suhtes, mis ei takista mind nentimast, et kuningas on alasti, kui tegemist on tema treeneritööga. Pidev meediasse kurtmine, kuidas mehed ikka õigesti ei suhtu, no fuck, ise sa peaks õpetama seda suhtumist. pahameelepurtsatused meedia enda suhtes, noorte arengu puudumine, suutmatus veterane mugavustsoonist välja viia, enne kui ise pensionile lähevad, ühtegi Kullamäe saavutust treenerina küll ei oska ette lugeda. Isegi Cramo vastu oli vist viimane mäng üle tüki aja, kus meeskond pingutada viitsis, ega muidu mullune hooaeg mingi 0:9 ei lõppenud Tartu-Tallinn omavahelised mängud.
Mina kirjutan 100% alla sellele. Kullamäe mängijana - legend. Kullamäe treenerina - meeeh. Puhtalt emotsiooni treener ja kui seda emotsiooni üles ei saa, on seis päris nukker. Vaese mehe Andres Sõber. Minu jaoks oli lihtsalt hale vaadata pilti kevadise finaali 5.das mängus, kus Kullamäe juba ette alla andnud oli, istmikku oma toolilt kordagi püsti ta ei saanud. Kui õigesti mäletan, siis pärast selgitas seda mingi "teise nurga alt motiveerimise" jutuga jälle. Enne hooaegade algusi on ta siin välja käinud ka erinevaid huvitavaid veksleid, millist mängustiili ta juurutada üritab, kuid meeskonna esitustes pole see kunagi välja paistnud. Väga oleks soovinud näha Rocki pingi kõrval selleks hooajaks uut meest, Eestist miks mitte proovida Indrek Ruutu või kasvõi vaadata välismaa poole.
Ausalt öeldes, kui nüüd rääkida Kullamäe ebaõnnestumistest, siis ega Indrek Ruut treenerina pole palju kaugemale jõudnud, kui sedagi. Rapla edulugu sai alguse Kuusmaa tulekuga treeneriks. Ma ei taha siin sellega öelda, et üks või teine tuleks maha kanda või et tal poleks õigus end treenerina tõestada, lihtsalt tõdemusena, et nende kahe võrdluses on neid pigem olnud Kullamäel. Küll aga minu meelest oleks kasulik vahelduseks mõni välistreener sisse tuua, nii Tartusse kui Cramosse, teatud olukordades võib see meeskonda paremini motiveerida, meestel tekib vajadus end tõestada jne. Lisaks on vahel vaja lihtsalt konnatiigist välja ujuda.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Kalev »

vaim564 kirjutas: Ausalt öeldes, kui nüüd rääkida Kullamäe ebaõnnestumistest, siis ega Indrek Ruut treenerina pole palju kaugemale jõudnud, kui sedagi. Rapla edulugu sai alguse Kuusmaa tulekuga treeneriks. Ma ei taha siin sellega öelda, et üks või teine tuleks maha kanda või et tal poleks õigus end treenerina tõestada, lihtsalt tõdemusena, et nende kahe võrdluses on neid pigem olnud Kullamäel. Küll aga minu meelest oleks kasulik vahelduseks mõni välistreener sisse tuua, nii Tartusse kui Cramosse, teatud olukordades võib see meeskonda paremini motiveerida, meestel tekib vajadus end tõestada jne. Lisaks on vahel vaja lihtsalt konnatiigist välja ujuda.
Absoluutselt, Ruudu nimel ei ole võrreldes Kullamäega ühtki säravat saavutust, pigem vastupidi. Küll aga arvan, et Ruut kui mees, kes on treeninud nii noori kui klubisid ja on üle-üldiselt treenerina kogenum ja kindlama käekirjaga, võiks saada oma võimaluse. Ma ei tahagi Ruutu haipida üle Kullamäe, ma lihtsalt arvan, et Kuld ei vea hetkel Eesti nr. 2 klubi taset välja. Ta vajaks imo positsiooni, nagu kunagi oli Kuusmaal TTÜs - noorematest Eesti mängijatest klubi, millele pole pandud peale suuremaid kohustusi. Saavad areneda mängijad ja treener saab kujundada klubi oma tõekspidamiste järgi. Hetkel Kullamäel selline "oma stiil" puudub.
Kujutan ette, et motivaatorina on ta hea - et see toimiks, peaks võistkond olema ehitatud üles stabiilselt võitma. Seda Rockil ju kahjuks hetkel ette näidata pole. Sellist süsteemi üles ehitavast treenerist on hetkel väga puudu.
Viimati muutis Kalev, 23 Okt 2016, 02:32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
DJKILBA
Kasutaja
Postitusi: 132
Liitunud: 11 Mai 2011, 08:51

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas DJKILBA »

Kurbas on viimased liiga ja euromängu vahele jätnud. Põhjuseks vigastus, mille sai treeningul enne euromängu.
#25
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Zog »

Välistreeneri puhul on kaks suurt küsimust... sobiva mehe leidmine, ja see, kui palju tema peale raha kulub. Tartu sugusel klubil kes mängib eestikaid, BBL'i play-off'i, ja eurosarja alustab kvalifikatsioonist (kuigi võib-olla on kõige madalamas sarjas osalemine garanteeritud) on tipptasemel meest enda juurde raske meelitada. Ning kui rahaga on niigi kitsas käes, siis kõrgepalgaline treener ei pruugi just kõige mõistlikum lahendus olla. Iseasi oleks see, kui õnnestuks Lätist või Leedust tuua keegi selline, kelle oskused ja isikuomadused tõepoolest kõigile teada on, aga senimaani pole seda millegipärast suudetud.

Mis Ruutu puutub, siis taktikalises plaanis mängis Ruudu Rapla ikkagi küllalt ühekülgset mängu, ning ma ei ole sugugi kindel, kas tema teadmistest ja kogemustest kõrgemal tasemel piisaks. Muidugi, noortemeeskonnale nagu Rapla tema lähenemine ju põhimõtteliselt sobis, ning mängijate arengu seisukohast on ka selline individuaalsetele oskustele tuginev mängujoonis mõnes mõttes hea.

Minu meelest võiks Rock ennem juba kaaluda teisi Eesti treenereid... Kuusmaa on tulest ja veest läbi käinud ning praeguseks on tal ka kogemusi juba küllaga, kuigi mind isiklikult mõneti häirib see kerge ülbus mis tema viimase aja intervjuudest läbi on kumanud. Visnapuu on samuti vahepeal suure hulga kogemusi omandanud, ning temagi oleks üks võimalik kandidaat Tartusse naasmiseks. Veel üks huvitav variant võiks olla Rannula, kuigi tal oleks tõenäoliselt mõistlikum veel mõned hooajad Pärnus kogemusi omandada. Aga igatahes mulle tema lähenemine meeldib, ja Pärnu imeõhukest koosseisu arvestades on ta seniajani igati head tööd teinud.

Kui ekstreemsemaid variante otsida, siis näiteks Kalle Klandorf oleks selline põnev valik... sõimaks enne ja pärast igat söögikorda meestel näod täis, ja võtaks pärast igat möödaläinud viset patustaja pingile. Aga Tartu maavalitsuse rahakraanid oleks igal juhul valla. Või siis Jüri Neissaar... iseenesest ju igati tip-top treener, ja pole siin ka midagi imestada, ega mul tulevad ka vahel täis peaga kõige põnevamad mõtted pähe. Kahtlemata tuleb ka Peep Pahvi talendist lugu pidada, ning milline meelekindlus: kui kohtunikud ikka mingi s*ta kokku keeravad siis mis paganama pärast pealtvaatajad ja mängijad selle all kannatama peaksid?
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Kalev »

Suuresti nõus, kusjuures Kuusmaa ja Visna oleks ka minu esimesed mõtted olnud. Ei käinud neid välja, sest meestel hetkel ikkagi väljakutsuvad tööpostid juba olemas.
Zog kirjutas: Kui ekstreemsemaid variante otsida, siis näiteks Kalle Klandorf oleks selline põnev valik... sõimaks enne ja pärast igat söögikorda meestel näod täis, ja võtaks pärast igat möödaläinud viset patustaja pingile. Aga Tartu maavalitsuse rahakraanid oleks igal juhul valla. Või siis Jüri Neissaar... iseenesest ju igati tip-top treener, ja pole siin ka midagi imestada, ega mul tulevad ka vahel täis peaga kõige põnevamad mõtted pähe. Kahtlemata tuleb ka Peep Pahvi talendist lugu pidada, ning milline meelekindlus: kui kohtunikud ikka mingi s*ta kokku keeravad siis mis paganama pärast pealtvaatajad ja mängijad selle all kannatama peaksid?
See lõpp on juba päris vinge tekst. :D Samas vaba-arutelus tulebki kõik variandid läbi rääkida. Laupäeva hilisõhtu puhul üks korralik korvpalluri proosit!
Vasta