Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Viimastest FIBA Eestit puudutavatest otsustest ei paista küll kusagilt välja see demokraatlike printsiipide rakendamine või võrdne kohtlemine või arusaadav ja ette ennustatav otsustusprotsess. Ja just seda ma pean silmas korruptiivsuse all. Altkäemaksud jms rahaline sahkerdamine ei ole korruptsiooni ainus vorm. Kas ja mis määral seda FIBAs on, seda ma ei tea. Aga just nimelt kuna on tegemist suuresti avalikes huvides tegutseva katusorganisatsiooniga, siis on juba otsuste läbipaistmatus, ebademokraatlikus ja võrdse kohtlemise puudumine piisavad tunnused et süsteemi olemuselt korruptiivseks kutsuda.
FIBA ei esitanud korvpalli alaliitudele ultimaatumeid mitte valikuliselt, vaid tegi seda kõigile. Mõned leppisid sellega (näiteks Itaalia, Türgi ja Kreeka), paljud aga mitte. Kui võrrelda FIBA ja ULEB-i tugevaimat klubisarja, siis Meistrite Liigasse pääs toimub selgetel ja minu meelest ka meritokraatlikel alustel. Euroliiga on seevastu kinnine klubi. FIBA-l on kindlasti kõvasti arengu- ja parandamisruumi, aga selle organisatsiooni puhul on vähemalt lootust demokraatiale. ULEB on aga vaid ja ainult kasumi maksimaliseerimisele ja eliitklubidele orienteeritud organisatsioon. Mul on seetõttu mõneti raske mõista poolehoidu ULEB-ile. Eesti ei saa oma rahvaarvu ja turu väiksuse tõttu ilmselt mitte kunagi kuuluma korvpallieliidi sekka. ULEB-il pole meist seni sooja ega külma olnud. Peamine põhjus, miks Kalev kunagi EuroCup`i mängima pääses oli see, et Veselin Maticil oli ULEB-is käpp sees ja tal õnnestus meid sinna sisse lobistada. Tänavu pöörduti Kalevi poole hooaja hakul viimase õlekõrrena.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
nojah kirjutas:Viimastest FIBA Eestit puudutavatest otsustest ei paista küll kusagilt välja see demokraatlike printsiipide rakendamine või võrdne kohtlemine või arusaadav ja ette ennustatav otsustusprotsess. Ja just seda ma pean silmas korruptiivsuse all. Altkäemaksud jms rahaline sahkerdamine ei ole korruptsiooni ainus vorm. Kas ja mis määral seda FIBAs on, seda ma ei tea. Aga just nimelt kuna on tegemist suuresti avalikes huvides tegutseva katusorganisatsiooniga, siis on juba otsuste läbipaistmatus, ebademokraatlikus ja võrdse kohtlemise puudumine piisavad tunnused et süsteemi olemuselt korruptiivseks kutsuda.
FIBA ei esitanud korvpalli alaliitudele ultimaatumeid mitte valikuliselt, vaid tegi seda kõigile. Mõned leppisid sellega (näiteks Itaalia, Türgi ja Kreeka), paljud aga mitte. Kui võrrelda FIBA ja ULEB-i tugevaimat klubisarja, siis Meistrite Liigasse pääs toimub selgetel ja minu meelest ka meritokraatlikel alustel. Euroliiga on seevastu kinnine klubi. FIBA-l on kindlasti kõvasti arengu- ja parandamisruumi, aga selle organisatsiooni puhul on vähemalt lootust demokraatiale. ULEB on aga vaid ja ainult kasumi maksimaliseerimisele ja eliitklubidele orienteeritud organisatsioon. Mul on seetõttu mõneti raske mõista poolehoidu ULEB-ile. Eesti ei saa oma rahvaarvu ja turu väiksuse tõttu ilmselt mitte kunagi kuuluma korvpallieliidi sekka. ULEB-il pole meist seni sooja ega külma olnud. Peamine põhjus, miks Kalev kunagi EuroCup`i mängima pääses oli see, et Veselin Maticil oli ULEB-is käpp sees ja tal õnnestus meid sinna sisse lobistada. Tänavu pöörduti Kalevi poole hooaja hakul viimase õlekõrrena.
Ses vaidluses on minu meelest õigust mõlemal poolel. Euroliiga tõesti käitub nagu kunagi Gori kujutatud karikatuuridel Uncle Sam, kes hoolib sisuliselt iseenda organisatsiooni kasumist ja heaolust, sisuliselt kinnise klubina riisutakse klubikossu koor, tehakse suletud uste tagaruumides otsuseid isekeskis ning neid korvpalli laiem tagamaa ei huvita, jah, tilgutatakse raha pisut klubidele, kuid see ka kõik. Teleõiguste rahaga muidugi saab pakkuda klubidele paremat korraldust, kuna muid kulusid väga pole, ja nn kinnise klubina on sportlik printsiip vägagi küsitav, kuid teatud klubidele ülimugav. Jalkas tehakse nn suurklubide poolt CLi samasuguseid muutusi, seal on kisa taevani selliste ebademokraatlike ja korruptiivsete (?) skeemide vastu.

FIBA iseenesest ajab korvpalli kautuseorganisatsioonina printsiibis õiget asja, aga vahendid on ikka pead vangutama panevad. FIBA organisatsioonina on aastaid (kui mitte kümneid) olnud mäda, mis mäda, nüüd viimastel aastatel on võetud end kätte ja hakatud ka natuke sisuliselt end reformima, kuid vale on hakata kohe käskima ja pooma, kui põhjused, miks Euroopa liigadega asi nii on, on paljuski enda tegemata jäänud töö minevikus. Nüüd on juba raske klubide vastuseisu murda, kindlasti ei aita sellele kaasa selline ultimaatumite ja kohtuskäimiste stiil.

Kui pisut ennustada, siis arvatavalt murtakse mingi hetk ka Euroliiga maha, sest Euroliiga enda süsteem karjub aastaid muutuste järele ja ollakse samal teel, mis FIBAt ennast hävitas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Selles sõjas olen mina kindlasti ULEB-i poolel. Mina korvpallihuvilisena tahan näha kõrgel tasemel ja põnevaid kohtumisi ja seda Euroliiga pakub ja minu arvates FIBA pole valmis pakkuma. Ma vaatan enne parema meelega kahe hispaania klubi omavahelist mängu kui nt CSKA ja rumeenia klubi omavahelist mängu. Euroliiga liigub formaadilt ja ülesehituselt NBA suunas ja see on minu jaoks tervitatav. Kõik ei peagi sinna kohti saama ja Eesti meister ei pääseks sinna ei sportliku pritsiibi, ega ka kinnise klubi printsiibi alusel. Iga klubi las mängib omale tasemele vastavas sarjas ja ma hea meelega näen Euroliigas ainult absoluutseid tippe.
Õnneks FIBA ja ULEB-i vahel ikka aeg-ajalt mingeid jutte aetakse ja proovitakse kokkupuutepiunkte leida. Viimast infot saab lugeda http://www.eurohoops.net/featured/35090 ... gue-winner" onclick="window.open(this.href);return false;
Maaster
Kasutaja
Postitusi: 74
Liitunud: 13 Okt 2008, 14:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maaster »

On keegi uuest pikast midagi kuulnud? Nädala alguses olid kõlakad, et kohe kohe tulemas.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ju siis ei saadud kokkuleppele! Vastased said uue mehe küll!
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Pidi tulema unicsi mänguks aga ei tea mis seisus see diil praegu.loodaks VTB tasemel meest ikka.äkki oskab keegi nimedest ka rääkida
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

korvpallihuviline kirjutas:Pidi tulema unicsi mänguks aga ei tea mis seisus see diil praegu.loodaks VTB tasemel meest ikka.äkki oskab keegi nimedest ka rääkida
Ei tea nimedest rääkida ,kuid arvata on ,et ilmselt orbiidil olnud kaks meest said paremad pakkumised või ilmus orbiidile veel keegi kõvem kolmas mees.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Olukord on üsnagi sarnane eelmisele aastale. Ainsa positiivse asjana, et sel aastal võeti otsus ühest mehest loobuda varem ning ehk jõuab sel hooajal uus pikka siia varem kui delas eelmisel hooajal.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Looda,et cskale pandud kulbid ei vii Clandessi ära ja me ei pea uut Kingi otsima hakkama :D
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Robert siis läks mängima liibanoni liigasse!
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Cedric Simmons siis meie uus mees oli kunagi päris suur tulevikulootus isegi nbas ,kuid vigastused jne on selle mehe edulugu kõvasti mõjutanud!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

gasol2 kirjutas:Cedric Simmons siis meie uus mees oli kunagi päris suur tulevikulootus isegi nbas ,kuid vigastused jne on selle mehe edulugu kõvasti mõjutanud!
Pärast seda, kui ta Brindisi eest mängides oma põlve täielikult sodiks kukkus, pole ta kahjuks ühtegi klubisse pidama jäänud või mõnel juhul isegi meditsiinilist testi läbinud. Tore siiski, et vähemalt keegigi suhteliselt kiires korras palgati.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Huvitav ,kas Cimmons ka seda mängu elementi valdab millest Varrak just puudust tunneb ,ehk selg ees mängu.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Ja kas ta sobib platsile ka koos Cladnessiga, suudab ta ka nr 4 peal mängida ?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kolme ta ei viska, kuid ta ei ole kindlasti ka puhas keskmängija. Selg ees mängu ei loeta tema tugevamaks küljeks, rohkem face-up tüüp. Füüsiliselt on ta tugev ja pikkade kätega, mis kompenseerib pikkust mõnevõrra. Kogemusi on ka piisavalt, kuigi ainult jumal teab, mis vormis ta võib praegu olla, peale seda kui Maccabist veebruaris lahkus, pole lepingut enam kusagil välja teeninud.
Viimati muutis vaim564, 27 Nov 2016, 23:52, muudetud 1 kord kokku.
Vasta