Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 698
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Kalev »

Uhhuu kirjutas: Edetabelid, mis reastavad andekust on paratamatult vaieldavad. Antud juhul on ju tegemist reastamisega tulevikuperspektiivi, mitte hetke mängutaseme järgi. Mul puudub seisukoht, kas Doncic on oma aastakäigu kõige suurem talent või mitte. Küll aga pean ma näiteks Dzanan Musat üliandekaks kujuks. Doncici kohta ütlen ma seda, et kui ta poleks füüsiliselt varaküps, siis ta tõenäoliselt Euroliigat praegu ei mängiks. Vähemalt mitte sellises rollis. Mul on olnud võimalus näha Läti noortekoondise eest mängimas Pasecsniksi ja Porzingist. Toonase füüsilise võimekuse ja mängutaseme pealt võinuks pakkuda, et pigem on Pasecniks see, kes esimesena NBA-sse jõuab.
Mnjah, loomulikult on mängija hetkeoskusi ja tulevikupotensiaali raske hinnata. Mina isiklikult eelistan vaadata rohkem reaalset panust, mida mängija väljakul näitab, mitte fantaseerida tuleviku üle. Aga nagu ka ise välja tõid, spetsialistid peavad seda tegema ja vahel võib kaardipakist tõmmata jokkereid, nagu Porzingis - Pasecsniks võrdlus näitas..
Konkreetselt see tabel on minu jaoks saast, ma ei näe seda loogikat, mille järgi mängijad ritta on pandud. Lisaks on seal hulgaliselt faktivigu, näiteks Sander Raieste on talent, kes on lausa kaks korda sündinud ja ära toodud nii 1999 kui ka 2000 aasta vanuste poiste seas. Selliseid näiteid leiab sealt veelgi.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas ok »

Kas oli nii rutiinne võit, et keegi ei viitsi midagi arvatagi? Mängijatest rääkides, siis Drellile on selgelt Raieste vigastus kasuks tulnud - mees on vahetusmehe staatusest põhimängijaks edutatud ja tuleb nagu kulda, ühe õnn on teise õnnetus. Saaremäel põrus, teised tegid seda, mida oli oodata. Minule meeldib kõige rohkem Erkmaa - kuigi ta nii kontrollmängudes kui ka täna eksis liialt palju, siis selle mehe plahvatuslikkus, tehnika, mängijanatuur jne on kõik super.
Ootame kõvemaid vastaseid, vaatame, kuidas siis tundub.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

ok kirjutas:Kas oli nii rutiinne võit, et keegi ei viitsi midagi arvatagi? Mängijatest rääkides, siis Drellile on selgelt Raieste vigastus kasuks tulnud - mees on vahetusmehe staatusest põhimängijaks edutatud ja tuleb nagu kulda, ühe õnn on teise õnnetus. Saaremäel põrus, teised tegid seda, mida oli oodata. Minule meeldib kõige rohkem Erkmaa - kuigi ta nii kontrollmängudes kui ka täna eksis liialt palju, siis selle mehe plahvatuslikkus, tehnika, mängijanatuur jne on kõik super.
Ootame kõvemaid vastaseid, vaatame, kuidas siis tundub.
Tegelikult oligi ju rutiinne võit. Drelli osas olen nõus. Ta sai täna kiita ka Mike Schmitzilt Draftexpressist. Saaremäeli osas tuleb samuti nõustuda. Ta tegi sama kehva esituse kui Leedu vastu. Tema esimese poolaja vahetus oli täna ka ainus periood, kui mäng ei toiminud. Pall ei jõudnud enam ühtäkki korvi alla, tulid tobedad pallikaotused keskväljal, lohakad söödud ja distsiplineerimatud visked. Tõsisemate vastaste peale mõeldes teeb pingi kõikuv tase pisut murelikuks. Tass, Treier, Drell ja Kullamäe teevad alati omad ära, Erkmaa üldjuhul samuti, aga pingi osas ei tea kunagi mida oodata. Rosenthal pole endiselt head vormi leidnud, Kivi kipub jääma rünnakul liiga tagasihoidlikuks, Saaremäel on kohati täiesti liimist lahti ning kõigele lisaks on Erki Kuhi, kes oli BSBC-l ja Nordic Cup`il väga hea, pärast Treieri lisandumist pildilt ära kadunud. Ka Eelmäe tegutsemine paistab pärast Erkmaa lisandumist kuidagi ebakindlam. Erkmaa on mängujuhi kohta suurepärase tehnika ja füüsisega, aga minu maitsele on ta pisut liiga valmokriisalikult riskialdis mängija – ta visked ja söödud näivad olevat tihti efekti, mitte efektiivsust taga ajavad.

Taani saab olema palju kõvem pähkel. Nordic Cupil võitsime neid ilma Treieri ja Erkmaata 74-65 ja seal läks asi üsna nugade peale. Meie alagrupi eeldatavalt teiseks tugevaim meeskond Belgia oli täna üllatavalt suures hädas Iirimaa vastu ja võitis ainult 69-58.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma ei tea, milline on kõige suurem kaotus, mille meie meeste või noormeeste koondis on kunagi saanud, aga nüüd, kus ainus korvalune mängija Madis Soodla on vigastatud ja Hermetit ei soovita mingil põhjusel universiaadikoondisesse loovutada, siis võib universiaadil USA-lt oodata ilmselt 60-80 punktilist koslepit. Midagi kena pole loota ka Argentiinalt.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=79026482" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:Ma ei tea, milline on kõige suurem kaotus, mille meie meeste või noormeeste koondis on kunagi saanud, aga nüüd, kus ainus korvalune mängija Madis Soodla on vigastatud ja Hermetit ei soovita mingil põhjusel universiaadikoondisesse loovutada, siis võib universiaadil USA-lt oodata ilmselt 60-80 punktilist koslepit. Midagi kena pole loota ka Argentiinalt.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=79026482" onclick="window.open(this.href);return false;
Hermeti pagendamine universiaadikoondisse oleks äärmiselt rumal ja ebamõistlik otsus, arvestades juba sellega, et mingit resultaati seal vaevalt tulemas on ning pealegi ta peaks pikkuse tõttu mängima veel valel positsioonil. Koondise juures on tal vähemalt midagi õppida ja nende mängude põhjal, mis mina nägin, siis hea küll, midagi silmapaistvat ta küll korda ei saatnud, aga otseselt sitta ka ei keeranud, saab hakkama küll, ütleksin, et tema kasutegur oli isegi suurem kui Eichfussil. Pealegi Lips ja Peil on Tarva eest tsentrit saanud mängida küll :)

Mis U-18 puutub, siis Drelli kõrval jättis hea mulje just Eelmäe, Erkmaa jättis rohkem sellise ebastabiilse mängija mulje, võib-olla tõesti meenutab Kriisat, samuti Treier ei andnud kuidagi Itaalia liiga MVP mõõtu välja, ajas asja ära, aga võiks ju rohkem oodata. Tassi näol on muidugi korralik tsenter ka olemas, mis on Eesti kohta suur asi. Entsik, kellest enne midagi ei osanud arvata, tundus füüsiliselt heas vormis olevat, jättis parema mulje kui see Kuhi. Saaremäel põles jah täiesti läbi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Ma ei tea, milline on kõige suurem kaotus, mille meie meeste või noormeeste koondis on kunagi saanud, aga nüüd, kus ainus korvalune mängija Madis Soodla on vigastatud ja Hermetit ei soovita mingil põhjusel universiaadikoondisesse loovutada, siis võib universiaadil USA-lt oodata ilmselt 60-80 punktilist koslepit. Midagi kena pole loota ka Argentiinalt.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=79026482" onclick="window.open(this.href);return false;
Hermeti pagendamine universiaadikoondisse oleks äärmiselt rumal ja ebamõistlik otsus, arvestades juba sellega, et mingit resultaati seal vaevalt tulemas on ning pealegi ta peaks pikkuse tõttu mängima veel valel positsioonil. Koondise juures on tal vähemalt midagi õppida ja nende mängude põhjal, mis mina nägin, siis hea küll, midagi silmapaistvat ta küll korda ei saatnud, aga otseselt sitta ka ei keeranud, saab hakkama küll, ütleksin, et tema kasutegur oli isegi suurem kui Eichfussil. Pealegi Lips ja Peil on Tarva eest tsentrit saanud mängida küll :)

Mis U-18 puutub, siis Drelli kõrval jättis hea mulje just Eelmäe, Erkmaa jättis rohkem sellise ebastabiilse mängija mulje, võib-olla tõesti meenutab Kriisat, samuti Treier ei andnud kuidagi Itaalia liiga MVP mõõtu välja, ajas asja ära, aga võiks ju rohkem oodata. Tassi näol on muidugi korralik tsenter ka olemas, mis on Eesti kohta suur asi. Entsik, kellest enne midagi ei osanud arvata, tundus füüsiliselt heas vormis olevat, jättis parema mulje kui see Kuhi. Saaremäel põles jah täiesti läbi.
Mulle näib ainus ratsionaalne põhjus, miks Hermetit meestekoondise juures hoida see, kui Eichfussi füüsiline konditsioon ei võimalda tal täisjõuga trenne kaasa teha. On ilmselge, et Hermet valikmängudes platsile ei pääse. Ja kui Eichfuss on terve, siis üksnes treenimise pärast pole minu arust mõtet Hermetit meestekoondise juures hoida. Meeste vahel treenimise kogemuse sai ta juba möödunud hooajal, ja saab ka tuleval hooajal. Universiaadikoondises saaks ta sisuliselt piiramatus koguses mängida, sh mõnede väga tugevate meeskondade vastu. Jah, ta pole tsenter, aga mängis seda positsiooni siiski täiskohaga Audentese eest ja oleks universiaadikoondises sel positsioonil raudkindlalt edukam kui Peil, Lips või Jurtom. Jah, universiaadikoondis üksnes tema liitumise tulemusena ilmselt ühtki võitu juurde ei saaks. Minu jaoks on kogu selle Hermeti saaga põhipoint siiski see, et kui me peame ennast korvpalliriigiks, siis võiks ka korvpalliriigi vääriliselt käituda ehk võimalikult hea koondise välja panna. Praeguse seisuga me oleme lähetamas universiaadile meeskonda, mis pole mitte ainult turniiri noorim (75% mängijaist on 19-20 aastased), vaid mis on ilmselt ka lühim ja kus puudub kasvõi üksainus number nelja või viie positsiooni mängija. Ma usun, et see oleks ka ülejäänud universiaadikoondislaste jaoks moraali ülendav, kui meeskonnas oleks kasvõi üks korvialune mängija ning seeläbi saaks päriskorvpalli meenutavat mängu mängida, mitte ei peaks päkapikudiskot harrastama.

Treieri puhul peab arvesse võtma kahte asja. 1) Ta liitus koondisega alles juulikuus pärast kaheaastast eemalolekut. Tunduks kohatu, kui ta hakkaks ennast koheselt esimeseks viiuliks pressima. 2) Itaalias oodati talt kõike: selg korvi poole mängu, teravuse loomist, kaugpommitamist, jne. Koondises olid teravuseloojatena ees ootamas juba Kullamäe, Drell ja Eelmäe. Tass kannab hoolt low-post mängu eest. Treieri ülesandeks näib praegu olevat kolmeseid visata ja mäng laiali tõmmata ning kaitses laud kontrolli all hoida. Ülesanded, millega ta on seni väga hästi hakkama saanud. Ma julgen oletada, et kui otsustavates mängudes rotatsioon lühemaks läheb, siis saab ka Treieri roll mõnevõrra mitmekülgsem olema.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Universiaadi kandidaatide esialgses nimekirjas oli ka Tass, selleks ajaks on U-18 läbi ja ta saab koondisega liituda. Kui tõsised on Kase ja Soodla vigastused? Praegu on veel kolm nädalat aega, kui saavad terveks, siis pole olukord üldsegi nii hull.'
Pluss ma näen seal esialgses nimekirjas veel Heivo Parrolit, kes peaks ju terve olema, kui Tartus trenni teeb. Tema jäi välja vast kehva taseme tõttu, kuid paremate äralangemisel võiks ikkagi koondisse kutsuda. Mitt on vist vigastatud?
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas ok »

Nende mängijate nimekiri, kes universiaadikoondises võiksid olla, aga erinevatel põhjustel ei ole, on nii pikk, et mina olen igasuguse huvi universiaadikoondise vastu kaotanud. Parima tahtmise juures ei suuda ma kaasa elada sellele, kas Meister, Metsalu, Peil, Jurtom ja co saavad hakkama või mitte. Välja arvatud üksikud erandid, puuduvad selles koondises mängijad, kellelt tulevikus midagi loota oleks. Õnneks on ka meestekoondise ja u18 mängud, nii et korvpallipuudust ei ole.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Universiaadi kandidaatide esialgses nimekirjas oli ka Tass, selleks ajaks on U-18 läbi ja ta saab koondisega liituda. Kui tõsised on Kase ja Soodla vigastused? Praegu on veel kolm nädalat aega, kui saavad terveks, siis pole olukord üldsegi nii hull.'
Pluss ma näen seal esialgses nimekirjas veel Heivo Parrolit, kes peaks ju terve olema, kui Tartus trenni teeb. Tema jäi välja vast kehva taseme tõttu, kuid paremate äralangemisel võiks ikkagi koondisse kutsuda. Mitt on vist vigastatud?
Kase ja Soodla kohta ei oska kommenteerida. Loodetavasti saavad kiiremas korras terveks. Ma loodan, et Parrol on inimesena väga tore tüüp, aga korvpallurina on ta täiesti lootusetu juhtum. Ta on tasemelt esiliiga varutsenter. Parem siis tõesti juba Peili või Lipsu tsentris mängitada. Tass oleks mängulises plaanis kindlasti väga hea variant. Küsimus on ainult selles, et kas ta koormus liiga suureks ei kujune: ta on terve suve rakkes olnud ja B-divisjoni EM-i lõppedes on tal sel suvel kirjas juba 19 mängu. Mitt on igatahes piisavalt terve, et oma uue koduklubi juures treenida. Koondises osaleda ta ei soovinud. Variant olnuks kaasata Ilja Stankevitš K-Kalevist, aga millegipärast polnud teda isegi esialgsete kandidaatide nimekirjas. Praeguses olukorras tundub mõistlik kutsuda universiaadikoondisesse U18 koondisest viimasel hetkel välja jäänud Hendry Engelbrecht. Koondise keskmine vanus läheks muidugi veelgi nooremaks, aga ta on Visnapuu õpilane Audentesest ja koondisega kohanemine peaks seega kiiresti käima. Tundub irooniline, et meil on neli välisülikoolides õppivat või õppima asuvat mängijat – kusjuures kõik neli on eesliinimängijad (Kotsar, Nurger, Jurkatamm, Tamm) – ja nad ei saa universiaadikoondist esindada justnimelt koolipoolsete piirangute tõttu.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas ok »

Kotsari, Nurgeri ja Jurkatammega on selge, aga kas Sul Uhhuu, on Tamme osas mingit infi, et mis kool ja mis tase?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

ok kirjutas:Kotsari, Nurgeri ja Jurkatammega on selge, aga kas Sul Uhhuu, on Tamme osas mingit infi, et mis kool ja mis tase?
Jään vastuse võlgu. Meie kaasfoorumlane RK peaks vist teadma ülikooli nime. Iona ülikooli siirdumine jäi mullu katki igatahes viisaprobleemide tõttu. Ma loodan, et need jamad on nüüdseks lahenenud ja uuele USA vallutamise katsele saatuslikuks ei saa.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Kase ja Soodla kohta ei oska kommenteerida. Loodetavasti saavad kiiremas korras terveks. Ma loodan, et Parrol on inimesena väga tore tüüp, aga korvpallurina on ta täiesti lootusetu juhtum. Ta on tasemelt esiliiga varutsenter.
Ära pahaks pane aga kui ma eksi, siis paar aastat tagasi sa nimetasid ka Kaske täiesti lootusetuks nähtuseks. :D Ma arvan, et Parrolile võiks veel oma paar aastat aega anda. Ei näe põhjust, miks ta ei võiks vähemalt eestikate mõistes suht arvestatavaks mängumeheks saada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Kase ja Soodla kohta ei oska kommenteerida. Loodetavasti saavad kiiremas korras terveks. Ma loodan, et Parrol on inimesena väga tore tüüp, aga korvpallurina on ta täiesti lootusetu juhtum. Ta on tasemelt esiliiga varutsenter.
Ära pahaks pane aga kui ma eksi, siis paar aastat tagasi sa nimetasid ka Kaske täiesti lootusetuks nähtuseks. :D Ma arvan, et Parrolile võiks veel oma paar aastat aega anda. Ei näe põhjust, miks ta ei võiks vähemalt eestikate mõistes suht arvestatavaks mängumeheks saada.
Ma ei pane pahaks, aga ma pole siiski kunagi nimetanud Kaske lootusetuks juhtumiks. Küll aga ütlesin ma ta kohta seda, et ma olen lisaks mütsile valmis ära sööma ka oma kindad, kui ta kunagi meestekoondises isegi kandidaatide sekka peaks pääsema. Ma pole Kases iialgi suurt potentsiaali näinud, aga Parroliga võrreldes on ta tõeline talent. Erinevalt Parrolist on Kask suutnud noortekoondistes enam-vähem pildil olla ja ta on ka meistriliigas aeg-ajalt ühtteist korda saatnud. Parrolit võiks tasemelt võrrelda Jurnoga, ainult et Jurno on talendikam. Selle asemel, et loota, et äkki kujuneb temast paari aasta jooksul meistriliiga tasemel mängumees, olen ma üsna kindel, et hiljemalt kolme aasta pärast ei figureeri ta meistriliiga tasemel enam üldse.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

No Kask võttis eelmisel hooajal keskmiselt 15 minutiga 5 punkti ja 4 lauda. Arvestades, et tüüp sai just 22 ja mõeldes, et aastaid hoiti koondises Guadaloupe-Raini, siis veel üks samm arengus ja vahetusmehe roll koondises ehk polegi kuigi püüdmatu.
Parrolit on vähem näinud aga ta oli ka sisuliselt Pärnus neljas tsenter. Pikkust ja keha justkui on. Ja ega tartlased päris lollid ka pole kui teda endale võtsid.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas marxx762 »

Ma nüüd kaldun pisut teemast kõrvale ja toon mängu eelmise aasta pärnud võistkonna. Seda just selle kase ja parroli teema tõttu. Nõustun Uhhuu arvamusega kase suhtes. Muidugi lisaks siia juurde ka Kirvese ning veteraani staatuses Raap-i... Kui korvialuse mängija puhul pole nö väljaspoolt kolmesekundi ala viske omamine just eriti suur probleem, siis nii Kirves kui Raap, seda just viimane või siis ka tegelikult esimene... Okei, Kirves on veel noor, aga siiski, vaatasin piisavalt pärnu mänge eelmine hooaeg ja no andke andeks, ma viskan sama sitasti vabaviskeid kui raap, tegelt vist isegi paremini...Et mulle ei mahu pähe mida tehakse trennides, ning tagamängija kel pole absoluutselt viskekätt on sama kui kurt läheb diskoteeki...
Vasta