Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:Mulle tundub, et Tassi juhtum taandub paljuski sellele, kas korvpall on ta kirg või lihtsalt üks ala teiste seas, millega talle meeldib tegeleda ja kus tal on juhtumisi head eeldused ja oskused. Võimalik, et kõrghariduse omandamisele asetatud fookus on tingitud hoopis vanemlikust ettehooldusest. See arutelu on kohati võtnud jaburaid pöördeid, kus väidetakse, nagu keegi oleks väitnud, et USA ülikoolidest pole võimalik omandada head korvpalliharidust. Seal on palju koole, kust on võimalik omandada äärmiselt hea korvpalliharidus. Omaette küsimus on akadeemilise kõrghariduse kvaliteet selle kõrvalt. Kas üliõpilassportlased üldse õpivad täismahus õppekava järgi? Ja kui väga äärmusesse minna, siis USA-s on olnud mitmeid skandaale, kus ülikoolid on loonud oma õpilassportlastele fantoomkursusi, et neid ülikoolist läbi aidata. Selleks, et treenima ja mängima pääseda, peavad sul hinded korras olema. Jõesaar sellega ühel hetkel enam hakkama ei saanud. Tassi inglise keel pole kuuldud intervjuude põhjal kaugeltki nii kohutav kui näiteks Jurtšenkol, kuid näib siiski sedavõrd nõrk, et tal võib vähemalt esialgu minna üsna raskeks akadeemilisel rindel hakkama saamisega. Enda järeltulijate puhul ma ei näeks probleemi, kui nad loobuksid kõrghariduse omandamisest või lükkaksid selle edasi. Eeldusel, et neil on kirg mõne loome- või spordiala vastu ja piisavalt perspektiivi, et vähemalt Eestis tipptasemele jõuda. Ma ei jutlusta kõrgharidusvastasust, aga haritus on siiski palju olulisem kui diplom. Tänapäeva masskõrghariduse puhul ei kipu haritus ja formaalharidus paraku enam tingimata seotud olema. Ja elukestvaõppe mudelis nagu me eksisteerime, ei ole see tõesti eriline probleem, kui keegi omandab kõrghariduse alles 35-aastaselt või vanemalt.
Keeleoskus ei saa nüüd küll probleemiks olema, kuigi arvatavasti peab ta testi tegema, mis näitab, et tal mingi tase on olemas. Ma ei usu, et kõik need, kes on USAsse õppima läinud, valdavad sinna minnes keelt perfektselt. Õige keeleõpe toimubki keelekeskkonnas, võin seda ka omadest kogemustest kinnitada. Ma võin saladuskatte all isegi öelda, et paljude ameeriklaste endi kirjaoskus pole sageli akadeemiliselt perfektne :)
Kui ta hakkama ei saa, siis tuleb tagasi nagu Jõesaar ja ei juhtu ka midagi. Hariduse tase sõltub konkreetsest ülikoolist, ma muidugi ei ütle, et keskmises ülikoolis oleks see üle mõistuse tugev ja mingis community colleges saab kergemalt hakkama. Diplomi saamiseks peavad nad õppeprogrammi läbima. Fantoomkursuste kohta ei oska öelda, võimalik, et seda nippi on kasutatud, aga vaevalt, et tippülikoolid selle lõksu lähevad.
ok
Kasutaja
Postitusi: 496
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Mulle tundub, et Tassi juhtum taandub paljuski sellele, kas korvpall on ta kirg või lihtsalt üks ala teiste seas, millega talle meeldib tegeleda ja kus tal on juhtumisi head eeldused ja oskused. Võimalik, et kõrghariduse omandamisele asetatud fookus on tingitud hoopis vanemlikust ettehooldusest. See arutelu on kohati võtnud jaburaid pöördeid, kus väidetakse, nagu keegi oleks väitnud, et USA ülikoolidest pole võimalik omandada head korvpalliharidust. Seal on palju koole, kust on võimalik omandada äärmiselt hea korvpalliharidus. Omaette küsimus on akadeemilise kõrghariduse kvaliteet selle kõrvalt. Kas üliõpilassportlased üldse õpivad täismahus õppekava järgi? Ja kui väga äärmusesse minna, siis USA-s on olnud mitmeid skandaale, kus ülikoolid on loonud oma õpilassportlastele fantoomkursusi, et neid ülikoolist läbi aidata. Selleks, et treenima ja mängima pääseda, peavad sul hinded korras olema. Jõesaar sellega ühel hetkel enam hakkama ei saanud. Tassi inglise keel pole kuuldud intervjuude põhjal kaugeltki nii kohutav kui näiteks Jurtšenkol, kuid näib siiski sedavõrd nõrk, et tal võib vähemalt esialgu minna üsna raskeks akadeemilisel rindel hakkama saamisega. Enda järeltulijate puhul ma ei näeks probleemi, kui nad loobuksid kõrghariduse omandamisest või lükkaksid selle edasi. Eeldusel, et neil on kirg mõne loome- või spordiala vastu ja piisavalt perspektiivi, et vähemalt Eestis tipptasemele jõuda. Ma ei jutlusta kõrgharidusvastasust, aga haritus on siiski palju olulisem kui diplom. Tänapäeva masskõrghariduse puhul ei kipu haritus ja formaalharidus paraku enam tingimata seotud olema. Ja elukestvaõppe mudelis nagu me eksisteerime, ei ole see tõesti eriline probleem, kui keegi omandab kõrghariduse alles 35-aastaselt või vanemalt.
Keeleoskus ei saa nüüd küll probleemiks olema, kuigi arvatavasti peab ta testi tegema, mis näitab, et tal mingi tase on olemas. Ma ei usu, et kõik need, kes on USAsse õppima läinud, valdavad sinna minnes keelt perfektselt. Õige keeleõpe toimubki keelekeskkonnas, võin seda ka omadest kogemustest kinnitada. Ma võin saladuskatte all isegi öelda, et paljude ameeriklaste endi kirjaoskus pole sageli akadeemiliselt perfektne :)
Kui ta hakkama ei saa, siis tuleb tagasi nagu Jõesaar ja ei juhtu ka midagi. Hariduse tase sõltub konkreetsest ülikoolist, ma muidugi ei ütle, et keskmises ülikoolis oleks see üle mõistuse tugev ja mingis community colleges saab kergemalt hakkama. Diplomi saamiseks peavad nad õppeprogrammi läbima. Fantoomkursuste kohta ei oska öelda, võimalik, et seda nippi on kasutatud, aga vaevalt, et tippülikoolid selle lõksu lähevad.
Ma lugesin lõpuks selle artikli läbi ja mulle ei jäänud muljet, et põhiliseks motivaatoriks oli hariduse omandamine. Pigem ta imestas seal, et kuidas Kotsar ja Jurkatamm suutsid kahe kuuga 7-10kilo lihasmassi kasvatada. Ja soovis aru saada, et mismoodi selline kiire areng võimalik on. Pigem jäi mulje, et korvpall on ikka esikohal. Samas on intervjuudega alati nii, et ei tea mida see intervjueeritav tegelikult ütles ja mõtles ja mida ajakirjanik kirja pani.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4780
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Tass kiidab kõnealuses intervjuus USA ülikoolides tehtavat head tööd mängijate füüsise arendamisel ja nimetab sealset mängutaset kõrgeks, mille pealt on hiljem hea Euroopasse mängima pääseda. Ehkki nagu juba varasemalt mainitud, siis ta juba on kuulunud maineka Euroopa klubi ridadesse ja prestiižseid pakkumisi on olnud hiljemgi. Küsimusele, miks just USA, alustab ta vastamist sellest, et Euroopas on profikorvpalli kõrvalt praktiliselt võimatu kõrgharidust omandada. Ehk siis tema lähitulevik korvpallis näib olevat dikteeritud siiski hariduspüüdluste poolt. Ma usun ja loodan, et ta valib endale kõrgetasemelise korvpalliülikooli ning et kokkuvõttes sportlik pool ei kannata akadeemilise hariduse omandamise tõttu. Lihtsalt kahju on, et ta ei soovi kasutada neid väga häid võimalusi, mis tal Euroopas on ning täiskohaga korvpallile keskenduda. Mis keeleõppesse puutub, siis Kotsaril, Jõesaarel ja Nurgeril oli Tassi üks eelis – nad õppisid enne ülikooli siirdumist prep school`is.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Kui ma ei eksi, siis Tass veetis ühe hooaja Prantuse kõrgliiga klubis Limoges CSP-s. Kas ta mitte sealt ei lahkunudki seetõttu, et treenimise kõrvalt ei suutnud korralikult Audentse e-programmi kaudu õppida? See näitab, et haridus on Tassi jaoks ikkagi väga tähtis.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

JukuNoorem kirjutas:Kui ma ei eksi, siis Tass veetis ühe hooaja Prantuse kõrgliiga klubis Limoges CSP-s. Kas ta mitte sealt ei lahkunudki seetõttu, et treenimise kõrvalt ei suutnud korralikult Audentse e-programmi kaudu õppida? See näitab, et haridus on Tassi jaoks ikkagi väga tähtis.
Siin on juttu tema Limoges perioodist ja ka koolist. Juba siin räägib ta soovist USA ülikooli minna.
http://www.bckalev.ee/foorum/viewtopic. ... 0&p=160517" onclick="window.open(this.href);return false;
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma loodan, et Tass saab juba järgmisel aastal VTBs korralikult platsile, rääkimata eestikatest, areneb mehiselt ja teenib ülejärgmiseks aastaks juba korraliku lepingu ning unustab NCAA.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

KalevRuus kirjutas:Ma loodan, et Tass saab juba järgmisel aastal VTBs korralikult platsile, rääkimata eestikatest, areneb mehiselt ja teenib ülejärgmiseks aastaks juba korraliku lepingu ning unustab NCAA.
See oleks õige küll,sest ta peaks ikka korralikult proffitasemel korvpalliga tegelema ,sest on tal ju annet selleks väga palju, võtame näiteks lätlaste Porzingis ,kes samuti läbi tugeva töö tippu jõudis.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

loen, et siin foorumis on lahti läinud tõeline hapukurgi hooaeg...

samas, kui keegi pole tähelepannud, siis kui peaksime ML-gas saama 3 ringi, siis Karsiyaka on vahepeal kõvasti meeskonda täiendanud, lisaks paarile türklasele ja kahele USA-kale, on nüüd lisandunud Jones, meilegi tuttav D.J.Kennedy (oli vist kunagi Volgogradis?) ja viimasena mullu Olympiakoses mänginud pg Dominic Waters...ka ungarlased ja macedoonlased on leidnud tugevdusi...ja Kalev/Cramo peaks kogunema 23.08 ehk siis järgmine kolmapäev, et hooajaks trenni meeskonnana tegema hakata...

samas aga ootame ka Cramo komplekteerimise lõppu, mul on küsimusi et miks Keedus pole veel ametlikult meeskonna liige? kas Kangur lisandub? ja kas nn. Gordoni asendajaga ehk sg-ga seoses on uudiseid kusagilt imbumas...
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Sg-ga oodatakse ilmselt ,sest Sibula sõnul on hetkel hinnad laes.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Erik Keedus liitus ametlikult Kalev/Cramoga,see teada kodulehel üleval.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

no siis tuleb kokku 13 meest sellel hooajal? Kas uudiseid on mingeid?
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

millega Varrak siis üllatab? konkurent esimesest ML-ga ringist ei maga...

Karpos-Sokoli-signs-Thaddus-McFadden
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

barons kirjutas:millega Varrak siis üllatab? konkurent esimesest ML-ga ringist ei maga...

Karpos-Sokoli-signs-Thaddus-McFadden
Jah vaadates Sokoli koosseisu siis pole tegu sugugi nõrga meeskonnaga kaks serblast ja kolm ameeriklast.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

no kohe hakkab ju meeskond kogunema.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

theundertaker kirjutas:no kohe hakkab ju meeskond kogunema.
kolmapäev peaks see päev olema, kui kogunevad...
Vasta