Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas:Eesti puhul on huvitav ka see, et isegi edu ei suuda sponsorrahasid juurde tuua, kuigi neid võistkondi, kes on võimelised kõrgel rahvusvahelisel tasemel mängima, palju pole. Cramo pääsemine BCL põhiturniirile võiks juba motiivi tekitada, sest selliseid asju ei sünni iga päev. Pealegi võiks tekitada huvi ka see, et tagada Eesti klubide jätkusuutlik osalus Euroopa sarjades. Tegelikult mingisuguse 2,5-3-miljonilise eelarve tekitamine olukorras, kus esinetakse kõrgel rahvusvahelisel tasemel, ei tohiks olla saavutamatu, Leedu pole Eestiga võrreldes oluliselt rikkam riik.
See ongi hästi kurbnaljakas, et see 1.5 mln eurot on justkui mingisugune maagiline piir, millest mitte kuidagi üle ei saa. Esine kui hästi tahes, aga no ei pigista kivist rohkem vett välja.

Kusjuures ma ütleks veel, et arvestades raha väärtuse vähenemist ajas, siis mul on tunne, et tegelikult on eelarve varasemaga võrreldes hoopis vähenenud. Kõik kulud jm asjad on ju vahepealsega võrreldes kasvanud, aga eelarve pole sellega kaasa tulnud. Siin on mingi väga suur error, et klubi esineb järjest paremini, murrab muuhulgas ka eurosarja põhiturniirile, aga eelarve maht tammub paigal või efektiivselt võttes isegi väheneb (loe: sama raha eest saab vähem).
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Üks põhjustest on ilmselt ka see, et Eesti on niivõrd marginaalne turg suurematele ettevõtetele, et kohalikul tasemel ei otsustata midagi ja emafirmadel puudub huvi raha panustada.

Ja nii väikse riigi kohta on meie sport ikka liiga killustunud. Võrkpall näiteks võtab selgelt osa ressursse ära.

Lisaks, kui Cramost väljapoole vaadata, siis minu arvates on liiga paljude klubide asjaajajad endised korvpallurid. Miks peaks keegi oletama, et mingi Janar Talts suudab suuri summasid välja ajada.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

See on iseenesest väga huvitav teema, mida ajakirjandus pole väga palju või sügavalt käsitlenud. Kuigi võiks. Jalgpall on oma UEFA rahastusega ainus spordiala, kus klubi edukus toob automaatselt lisaraha eelarvesse. Võib-olla on mõni veel, aga jalgpall on esimene mis niimoodi silma paistab.

Mis eesti klubisporti puutub, siis julgeks pakkuda, et enamus klubides on just kontor see koht, kus üritatakse läbi ajada võimalikult väikese inimjõuga. Kui vähekenegi võimalik, siis üritavad 2-3 inimest ära teha 5-6 inimese töö. Sellest tulenevalt hakkavad tegelikult väga paljud asjad kannatama. Miinimum programm on täidetud, aga see on ka kõik. Miks see nii on - ma ise arvan, et see on jällegi tingitud sellest maagilisest rahast, mida tuleb väga tähelepanelikult lugeda ja kindlasti ka ideoloogiast või arusaamast. Võtame kasvõi lihtsa arvutuse, et kui üks lisainimene saab töötasu 2K euri bruto, siis klubi seisukohalt on tema ülal pidamine 32K per aasta. Selle raha eest saab mõni sats omale juba välismaalase või mõne kohaliku palluri.

Teisalt, kui võtadki lisa inimese, kes näiteks tegeleb müügi ja turundusega, siis võiks temast siiski enam kasu olla. Ma olen küll kuulnud kuidas, käiakse raha küsimas jne, aga vastus on alati et pigem ei. Ma usun (ja see ei ole üldse halvaga mõeldud) et meie sporti ei osata lihtsalt piisavalt hästi müüa. Oli vist hiljaaegu olukord Leedus, kus üks sealne klubi sai suure toetuse Rimi-lt, meie turule on sisenemas täna Lidl - äkki võiks nende uksetaga käia. Neid ettevõtteid mida külastada ja kellelt küsida on väga palju. Samapalju on kindlasti ka nendelt raha kätte saamisega tööd. Aga ma usun, et meie probleemid peituvad pigem selles, et pole niivõrd head oskust müüa ennast ning pole ka seda inimressurssi, kes sellise tegevusega igapäevaselt töötaks.

Keegi tõi eelnevalt välja selle, et tänane 1M € pole enam sama, mis nt 5 aastat tagasi. Olen täiesti nõus ja nii ongi. Nt kui vaadata ostujõudu Statistikaameti kodukalt, siis tänane 2000€ = 2017 aastal 1776€. Ehk siis nelja aastaga on kogu lugu läinud jämedalt 15% kallimaks. Eelarve puhul nii hästi must valgelt öeldes peaks see siis olema 1M vs 1,15M €.

Pika ja keerulise teema kokkuvõtteks ütleksin, et kiitus kõikidele klubidele, kes jaksavad jännata ja aastast aastasse seda raha kokku ajada, aga usun, et paljude meie klubide olukord on täna selline, kus nö olemasolevad sponsorid pole viimase 5 aasta jooksul suuresti muutunud (ehk siis on kindlad ettevõtted, kes raha annavad) ja ongi justkui oma lagi saavutatud. Kuigi viimase viie aastaga on tekkinud turule märksa enam raha, ettevõtteid jne. kellelt ehk oleks võimalik raha saada. See on karm, raske ja ülimat kannatlikust nõudev tegevus, aga kindlasti mitte võimatu.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Lidliga näiteks ongi see probleem, et kohalikul tasandil ei otsustata absoluutselt mitte kui midagi. Neil ei ole isegi eestlasest esindusnägu.

Muidu nõustun, et korvpalli ei osata väga hästi müüa. Seda enam, et intriigi vähe. Tartu peaks ennast uuesti leidma.
Kasutaja avatar
Metta World Peace
Kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 27 Sept 2013, 18:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Metta World Peace »

East kirjutas: Teine haakuv teema on see, et riigipoolsed investeeringud korvpalliga seonduvasse infrasse on üsna märkamatud olnud. Kui jalgpalli osas saab lugeda, kuidas riigi rahakoti toel kerkivad järjest sisehallid erinevatesse linnadesse ning kuidas riik eraldab 800 tuhat eurot lihtsalt selleks, et Levadia saaks oma kompleksi 10 kilomeetrit kaugemale rajada, siis millal viimati korvpalli osas mõni taoline positiivse sõnumiga uudis tuli? Mul ei ole mitte midagi selle vastu, et raha jalgpalli investeeritakse ning tegelikult on need sisehallid ka igati vajalikud rajatised, kuid korvpallifännina tahaks väga, et mõni selline otsus tuleks ka korvpalli kasuks. 

Näiteks Tallinnas puudub siiani normaalne esindussaal - Kalevi spordihall küll kõpitseti linna rahaga üles, kuid seda peavad mitmed spordialad omavahel jagama ning oleme ausad, see pole ikka päris tänapäev ning näeb välimuselt üsna väsinud välja. Tondiraba hall ehitati samuti valmis, aga seal näidati päris kiiresti ära, et korvpallurid pole sinna oodatud. And that's it.

Samamoodi pole suudetud läbi suruda ühtegi maksupoliitilist mehhanismi, mis aitaks korvpalli (tippsporti tervikuna) raha juurde tuua. Et kus see kett lohisema hakkab? Korvpalliliit ei suuda piisavalt hästi lobitööd teha?
Väikse rõõmusõnumina Hiiumaa sai nüüd lõpuks korraliku spordihalli, kus kossulauad sisuliselt vastu seina ei ripu, mis sel laupäeval KK Askuse teise liiga mänguga ka avatakse.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:See on iseenesest väga huvitav teema, mida ajakirjandus pole väga palju või sügavalt käsitlenud. Kuigi võiks. Jalgpall on oma UEFA rahastusega ainus spordiala, kus klubi edukus toob automaatselt lisaraha eelarvesse. Võib-olla on mõni veel, aga jalgpall on esimene mis niimoodi silma paistab.

Mis eesti klubisporti puutub, siis julgeks pakkuda, et enamus klubides on just kontor see koht, kus üritatakse läbi ajada võimalikult väikese inimjõuga. Kui vähekenegi võimalik, siis üritavad 2-3 inimest ära teha 5-6 inimese töö. Sellest tulenevalt hakkavad tegelikult väga paljud asjad kannatama. Miinimum programm on täidetud, aga see on ka kõik. Miks see nii on - ma ise arvan, et see on jällegi tingitud sellest maagilisest rahast, mida tuleb väga tähelepanelikult lugeda ja kindlasti ka ideoloogiast või arusaamast. Võtame kasvõi lihtsa arvutuse, et kui üks lisainimene saab töötasu 2K euri bruto, siis klubi seisukohalt on tema ülal pidamine 32K per aasta. Selle raha eest saab mõni sats omale juba välismaalase või mõne kohaliku palluri.

Teisalt, kui võtadki lisa inimese, kes näiteks tegeleb müügi ja turundusega, siis võiks temast siiski enam kasu olla. Ma olen küll kuulnud kuidas, käiakse raha küsimas jne, aga vastus on alati et pigem ei. Ma usun (ja see ei ole üldse halvaga mõeldud) et meie sporti ei osata lihtsalt piisavalt hästi müüa. Oli vist hiljaaegu olukord Leedus, kus üks sealne klubi sai suure toetuse Rimi-lt, meie turule on sisenemas täna Lidl - äkki võiks nende uksetaga käia. Neid ettevõtteid mida külastada ja kellelt küsida on väga palju. Samapalju on kindlasti ka nendelt raha kätte saamisega tööd. Aga ma usun, et meie probleemid peituvad pigem selles, et pole niivõrd head oskust müüa ennast ning pole ka seda inimressurssi, kes sellise tegevusega igapäevaselt töötaks.

Keegi tõi eelnevalt välja selle, et tänane 1M € pole enam sama, mis nt 5 aastat tagasi. Olen täiesti nõus ja nii ongi. Nt kui vaadata ostujõudu Statistikaameti kodukalt, siis tänane 2000€ = 2017 aastal 1776€. Ehk siis nelja aastaga on kogu lugu läinud jämedalt 15% kallimaks. Eelarve puhul nii hästi must valgelt öeldes peaks see siis olema 1M vs 1,15M €.

Pika ja keerulise teema kokkuvõtteks ütleksin, et kiitus kõikidele klubidele, kes jaksavad jännata ja aastast aastasse seda raha kokku ajada, aga usun, et paljude meie klubide olukord on täna selline, kus nö olemasolevad sponsorid pole viimase 5 aasta jooksul suuresti muutunud (ehk siis on kindlad ettevõtted, kes raha annavad) ja ongi justkui oma lagi saavutatud. Kuigi viimase viie aastaga on tekkinud turule märksa enam raha, ettevõtteid jne. kellelt ehk oleks võimalik raha saada. See on karm, raske ja ülimat kannatlikust nõudev tegevus, aga kindlasti mitte võimatu.
Kui sa mõtled kasvõi Kalevi peale, siis tegelikult on klubina viimastel aastatel suur areng tehtud. Ma ütleks, et kui algusaegade poole oli Ehitustööriist/Kalev selline projektipõhine meeskond, siis tänaseks päevaks on organisatsioon arenenud juba täisväärtuslikuks klubiks. On olemas noortesüsteem koostöös Nordiga, on olemas heal tasemel mängiv profimeeskond, on olemas identiteet ning aktiivne turundustegevus, müüakse klubi enda merchi jne. Piiratud ressurssidega on suudetud teha väga hea töö.

Mõned mu enda mõtted, mis võiks olla eelduseks/võimaluseks järgmise sammu tegemisel:

- Üks asi on välismaiseid kontserne targeteerida, aga samas on Eestis ju juba piisavalt edukaid ettevõtteid, kes järjest suuremaks kasvavad. Näiteks tundub mulle, et IT- ja tehnoloogia sektorist ei ole just väga palju ettevõtteid hetkel sporti toetamas (Bolt, Wise jm hiiglased). Kui mingi valemiga õnnestuks sealt sektorist kasvõi natukene raha sporti juurde saada, oleks juba hästi. Tuleb muidugi nentida, et hetkel tundub selliste ettevõtete peamiseks huviks pigem haridusvaldkondadesse panustada.
- Teise asjana, mis puudutab rohkem olemasolevaid sponsoreid, siis mingil hetkel on tarvis leida uus präänik, mis paneks neid korvpalli rohkem raha suunama. VTB play-off aastast aastasse on tore asi, aga mis on see "asi", millega minna rohkem raha küsima? Üks võimalus on see paljuräägitud saalitäituvus - kui hetkel toovad tippmängud ca 1000 inimest saali, siis see pole vist eriti hea müügiargument. Ma arvan, et toetajatel oleks märksa suurem huvi Kalevit toetada, kui meeskond suudaks stabiilselt 2000-3000 inimest saali tuua, suurte ja oluliste mängude puhul rohkemgi. See eeldab kuldse kesktee leidmist - et klubi mingi osa piletitulust kaotab (odavad hinnad), aga märkimisväärse osa teenib suuremate sponsorrahade kaudu tagasi. 
- Mul on tunne, et mingi hetk on järgmise sammu tegemiseks vaja võib-olla praegust stabiilse klubi kuvandit muuta ning tulla välja uute ambitsioonidega: öelda, et tahame need ja need eestlased välismaalt koju tuua, võtta kõvad leegionärid kõrvale ning minna konkreetset tulemust tegema. Ma tooks veidi paralleeli minevikuga: kui mõelda eelmist korralikku korvpallibuumi, siis tekkis see ju siis, kui Kalev tõi Eestisse tagasi Kanguri, Kriisa ja Arbeti ning Tartu tõi tagasi Kullamäe ja Müürsepa. Kalev mängib ka praegu väga heal tasemel ning on seda tegelikult mitu viimast aastat teinud, aga ma kardan, et mingi hetk on vaja kerget raputust, et end jälle veidi atraktiivsemaks teha ning sponsorite huvi äratada. 

Ehk et ma iseenesest ei näe eelarvet kasvamas enne, kui ei juhtu ühte kolmest:
- Leitakse mõni uus sektor, kust toetajaid otsida (praegu väga suur osakaal ehitussektori ettevõtetel, samuti vanad toetajad Elisa ja G4S, millest viimane on tugevalt korvpalliga seotud). 
- Suudetakse leida võluvõti, mis tooks saali rahvast täis (kui hetkel toovad VTB kodumängud alla 500 inimese saali, siis see on selline keeruline number, mille pealt lisaraha küsima minna). 
- Tullakse välja mingi konkreetse uue ambitsiooni ja eesmärgiga, a la hakatakse Eesti mõistes nö supertiimi komplekteerima. 
- Luuakse riiklikul tasandil ettevõtetele mingid soodustused spordi toetamiseks.

Metta World Peace kirjutas:
Väikse rõõmusõnumina Hiiumaa sai nüüd lõpuks korraliku spordihalli, kus kossulauad sisuliselt vastu seina ei ripu, mis sel laupäeval KK Askuse teise liiga mänguga ka avatakse.
See on hea uudis, aga seal ma saan aru on taas see keiss, et kõik alad peavad selle spordihalli sõbralikult omavahel ära jagama. Väiksema koha puhul ongi see vast mõistlik lähenemine, et igale alale ei tehta tingimata eraldi rajatist, vaid üritatakse kõik kenasti ühte hoonesse ära mahutada (seniks kuni kõigi vajadused kaetud on).

Tallinna puhul tahaks ma ideaalis näha mõnda sellise projekti tekkimist, kus luuaksegi eelkõige korvpalli/võrkpalli huvisid arvesse võttev esindussaal. Selge on muidugi see, et niisama tühjast kohast see ei teki, vaid selle tekkeks on ilmselt vaja mingi suurem spordisündmus Tallinnasse meelitada, mille tingimuseks oleks vastava infrastruktuuri loomine. Aga pikas perspektiivis oleks äge, kui oleks saal, kus linna esindusklubid saaksid oma rahvusvahelisi kodumänge pidada ning enda treeningkeskusena kasutada.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Ma omalt poolt lisan igaksjuhuks väikse täpsustuse, et minu veidi pikem arutelu käis eelkõige eesti spordi kui üleüldise kohta, mitte ei olnud see suunatud otseselt Kalev-i kontorile.

Aga üleüldiselt on eelkõnelejatega päris. Usun, et klubidel sh. ka Cramo omadel on hulk ideid ja asju mida ellu viia ning loodetavasti olukord läheb veel paremaks.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Joonte teema on asi mida kõik klubid sh Kalev kindlasti lahendama peaks, kui tahavad tõsiseltvõetava ja professionaalse klubi kuvandit edendada. Kalev on ainuke klubi VTBs mis mängib kodumänge põrandal millel lisaks korvpalli joontele veel mitme muu spordiala + veel risti asetseva kossuplatsi jooned. Porr. See võib tunduda väike asi, aga alateadlikult kindlasti mõjutab mängude aktraktiivsust nii publikule kohapeal, televaatajale kui sponsoritele. Pärnul oli kuuldavasti kvalifikatsiooniturniiri korraldamisel sellest ka FIBAga pahandus, ebavajalike joonte kinniteipimine võttis põrandalt laki lahti, nagu ülekandest näha oli, joonte kinnikatmisest ka loobuti.
Aktaktiivsusest veel, ma usun et keskmine spordisõber ei tule Kalevi mängule Nurgeri perfektseid screen'e vaid ikkagi melu nautima. Suurhall on igal juhul esinduslikum ning aitab paremini mängu kui tähtsat sündmust müüa. CL kvalifikatsiooni käis keskmiselt 840 inimest per mäng vaatamas, Kalevi spordihalli on kaks VTB mängu poole vähem pealtvaatajaid toonud. Millegipärast puuduvad Kalevi mängudel tantsutüdrukud, publikumängud, kasvõi maskott...
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

BCKLV kirjutas:Joonte teema on asi mida kõik klubid sh Kalev kindlasti lahendama peaks, kui tahavad tõsiseltvõetava ja professionaalse klubi kuvandit edendada. Kalev on ainuke klubi VTBs mis mängib kodumänge põrandal millel lisaks korvpalli joontele veel mitme muu spordiala + veel risti asetseva kossuplatsi jooned. Porr. See võib tunduda väike asi, aga alateadlikult kindlasti mõjutab mängude aktraktiivsust nii publikule kohapeal, televaatajale kui sponsoritele. Pärnul oli kuuldavasti kvalifikatsiooniturniiri korraldamisel sellest ka FIBAga pahandus, ebavajalike joonte kinniteipimine võttis põrandalt laki lahti, nagu ülekandest näha oli, joonte kinnikatmisest ka loobuti.
Aktaktiivsusest veel, ma usun et keskmine spordisõber ei tule Kalevi mängule Nurgeri perfektseid screen'e vaid ikkagi melu nautima. Suurhall on igal juhul esinduslikum ning aitab paremini mängu kui tähtsat sündmust müüa. CL kvalifikatsiooni käis keskmiselt 840 inimest per mäng vaatamas, Kalevi spordihalli on kaks VTB mängu poole vähem pealtvaatajaid toonud. Millegipärast puuduvad Kalevi mängudel tantsutüdrukud, publikumängud, kasvõi maskott...
VTB Ühisliigas keelatud tantsutüdrukud väljakul, publiku toomine väljakule jne toimetamised mis tooksid väljaku ääres olevasse "clean zone"i liigselt inimesi. Töö käib selle nimel, et Kalevi Spordihallis VTB Ühisliiga mängudesse leida lahendusi kuidas tekitada melu nii, et reegleid ei rikuks.

BCL kvalifikatsiooniturniiril sama teema, tantsutüdrukud tohtisid vaid neil hetkedel olla väljakul kui meeskonnad olid riietusruumis, inimeste väljakule toomine samamoodimoodi keelatud. Õnneks see on põhiturniiriks muutunud ning suure tõenäosusega saame loa vaktsineeritud tantsutüdrukuid kasutada põhiturniiril.

Joonte teemaga, melu tekitamise teema, kõik on otseselt või kaudselt seotud kodusaali olemasoluga, niikaua kui meil endale kuuluvat saali ei ole nii kaua on keeruline kuid töö selle nimel käib.
millionaire
Kasutaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2009, 10:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas millionaire »

Meeldib, et meie pikad Kitsing, Nurger ja Hermet saavad suuri mänguminuteid ning koguvad platsil kindlust.

Küll, aga küsimus, mis Hermet füüsisega juhtunud on? Ta ei ole kunagi olnud väljajoonistatud lihastega ning terva jalaga, aga Tartu hooajal oli silmnähtavalt paremas vormis ehk kilosid oluliselt, vähem ja püüdis kaitset mängida ning üllatas mõned korrad isegi pealtpanekutega (tuleb meelde TTÜ vastu tehtud poster Tallinnas läbimineku pealt).
Nüüd ei suuda hoolimata kogukast kehaehitusest ei lauda võtta, rääkimata kaitses mängimisest. Kas mingi vigastus segamas, et ei saa üldse trenni teha ja peab olude sunnil mängima, sest eesliin õhuke või tüübil ongi selged toitumis-kaaluprobleemid?
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

legend on tagasi: https://korvpall24.geenius.ee/rubriik/u ... l-tasemel/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ühtepidi oleks oodanud pigem Devin Thhomast tagasi, aga hea, et Kangurgi.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Devin Thomast või üldse kedagi välismaalt polnud võimalik välismaalaste limiidi tõttu tuua. Seega tuleb tõesti Kanguriga rahulduda. Pikas plaanis ehk isegi kasulikum, kuna hooaja teises pooles peaks rotatsioon pikem nüüd olema.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

Sa pead silmas VTB limiiti? Ega Vitolsit ei pea ju sõidutama. Las mängib Eesti-Läti liigat.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

knaest kirjutas:Sa pead silmas VTB limiiti? Ega Vitolsit ei pea ju sõidutama. Las mängib Eesti-Läti liigat.
Ka Est-Latis on limiit, seda küll litsentsitasu näol. Ja need ei ole ka väiksed summad.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rix kirjutas:
knaest kirjutas:Sa pead silmas VTB limiiti? Ega Vitolsit ei pea ju sõidutama. Las mängib Eesti-Läti liigat.
Ka Est-Latis on limiit, seda küll litsentsitasu näol. Ja need ei ole ka väiksed summad.
Kui ma ei eksi, siis kas kuuenda välismaalane lisamine maksab 6000€
Vasta