Kalev/Cramo head ja vead

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

Roy kirjutas:Halloo, kust otsast Jõesaar turul saadaval on?! Lisaks veel väide,et nad Raiestega vigastuste vabad. Pea plahvatab lollusi lugedes. Vii kurssi ennast.
Inimene, loe nüüd uuesti. Ma kirjutasin "ÜTLEME", s.t. "oletame", "kujutame ette". Ma tean väga hästi, et ei Jõesaar ega Raieste pole turul saadaval praegu. Sellel küsimusel oli teatud tagamõte. Enne kui lihtsalt paukuma hakata võiks natuke hoolikamalt lugeda :roll:
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Roy »

https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?C03=1&Q=" onclick="window.open(this.href);return false;ütlema
ütlema ei tähenda oletama.
Väljenda ennast korrektselt. Kirjuta oma tagamõtted välja mitte ära jäta midagi õhku. Veel parem, pigem jäta kirjutamata või kommenteeri delfis edasi, sest päris palju rumalaid väiteid su pikas kirjutises eesotsas selle lausega "Veel tahaks puudutada VTB liigat. Ütlen otse ära, et selles liigas ei tasu enam osaleda."
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

Roy kirjutas:https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?C03=1&Q=ütlema
ütlema ei tähenda oletama.
Väljenda ennast korrektselt. Kirjuta oma tagamõtted välja mitte ära jäta midagi õhku. Veel parem, pigem jäta kirjutamata või kommenteeri delfis edasi, sest päris palju rumalaid väiteid su pikas kirjutises eesotsas selle lausega "Veel tahaks puudutada VTB liigat. Ütlen otse ära, et selles liigas ei tasu enam osaleda."
Sul natuke paha pole sõna otseses mõttes null koha pealt hakata mölisema?
`ütlema <30: ütelda ja `öelda, `ütlen, `ütlesin, `ütles, ütelgu ja `öelgu, `ütlev, ütelnud ja `öelnud, üteldakse ja `öeldakse, üteldud ja `öeldud>. Ütles mehele tõe näkku. Jättis ütlemata, et .. Ütlematagi selge. Sul on lihtne ütelda v öelda. Raske ütelda v öelda (arvata). Ütleme, et saame viis inimest kokku (oletame). No mis sa ütled! Nüüd alles ütles. Ütle nüüd oma sõna. Tõtt-öelda. Ausalt öelda. Pehmelt öelda. Vt ka l`ahti `ütlema, ära `ütlema, üles `ütlema


"Ütleme" kontekst oli/on arusaadav ma arvan enamikele siin ja hetkel on tegemist puhtalt sinu ebaõnnestunud päeva või tähenärimisega. Ei, ma pole Delfis kommenteerinud ega hakka seda tegema. Soovita midagi põnevamata...

Ma ei taha tüli kiskuda ega midagi, aga kes oled üldse sina mulle ütlema, et ma ei tohiks välja öelda ("jäta kirjutamata"), mida ma VTB-s osalemisest arvan!? See, et sina pead mingeid mõtteid "rumalaks", on täiesti okei, aga ilma igasuguste argumentideta lajatada... noo ma ei tea. Siinne teema saigi loodud mõttega, et foorumlased käiksid oma ideed/arvamused välja ja nüüd tuleb keegi põhimõtteliselt suud kinni panema. On ju ilmselge, et mingis liigas osalemine on puhtalt klubi enda otsus ja ei mina ega sina saa mingeid otsuseid langetada. Küll aga saab arvamust avaldada ja just seda ma tegin ning veelkord, sina, kaaskodanik, pole mingi ütleja, kas ma tohin või ei tohi mingeid mõtteid õhku jätta.

Teemast rääkides, siis too mulle palun välja, mida on näiteks VEF kaotanud, kui enam VTB-s ei osaleta? Siis võtan oma totaalse "rumaluse" osaks. Võid ka Žalgirise näite sisse tuua, sest ilmselgelt on VTB-st eemaldumine neile valusalt kätte maksnud... khm :roll:

Selle unustasin veel oma pikas kirjutises mainida, et saaks VTB-s osalemisest aru, kui annaks kedagi kuhugi nimekamasse klubisse upitada (ma ei pea siin silmas välismängijaid, keda on omajagu kas hooaja sees või pärast hooaega kuhugi teise VTB klubisse edasi liikunud). Parandage, kui eksin, aga seni pole seda ju juhtunud. Tuleb meelde vaid Varrak, kes sai mingi paarinädalase VIP vaatluse CSKA tegemiste juures ja lõpuks kogemus peatreenerina Venemaa esiliigas, mis küll kokkuvõttes edukas polnud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Rix »

vlk kirjutas:
Roy kirjutas:https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?C03=1&Q=ütlema
ütlema ei tähenda oletama.
Väljenda ennast korrektselt. Kirjuta oma tagamõtted välja mitte ära jäta midagi õhku. Veel parem, pigem jäta kirjutamata või kommenteeri delfis edasi, sest päris palju rumalaid väiteid su pikas kirjutises eesotsas selle lausega "Veel tahaks puudutada VTB liigat. Ütlen otse ära, et selles liigas ei tasu enam osaleda."
Sul natuke paha pole sõna otseses mõttes null koha pealt hakata mölisema?
`ütlema <30: ütelda ja `öelda, `ütlen, `ütlesin, `ütles, ütelgu ja `öelgu, `ütlev, ütelnud ja `öelnud, üteldakse ja `öeldakse, üteldud ja `öeldud>. Ütles mehele tõe näkku. Jättis ütlemata, et .. Ütlematagi selge. Sul on lihtne ütelda v öelda. Raske ütelda v öelda (arvata). Ütleme, et saame viis inimest kokku (oletame). No mis sa ütled! Nüüd alles ütles. Ütle nüüd oma sõna. Tõtt-öelda. Ausalt öelda. Pehmelt öelda. Vt ka l`ahti `ütlema, ära `ütlema, üles `ütlema


"Ütleme" kontekst oli/on arusaadav ma arvan enamikele siin ja hetkel on tegemist puhtalt sinu ebaõnnestunud päeva või tähenärimisega. Ei, ma pole Delfis kommenteerinud ega hakka seda tegema. Soovita midagi põnevamata...

Ma ei taha tüli kiskuda ega midagi, aga kes oled üldse sina mulle ütlema, et ma ei tohiks välja öelda ("jäta kirjutamata"), mida ma VTB-s osalemisest arvan!? See, et sina pead mingeid mõtteid "rumalaks", on täiesti okei, aga ilma igasuguste argumentideta lajatada... noo ma ei tea. Siinne teema saigi loodud mõttega, et foorumlased käiksid oma ideed/arvamused välja ja nüüd tuleb keegi põhimõtteliselt suud kinni panema. On ju ilmselge, et mingis liigas osalemine on puhtalt klubi enda otsus ja ei mina ega sina saa mingeid otsuseid langetada. Küll aga saab arvamust avaldada ja just seda ma tegin ning veelkord, sina, kaaskodanik, pole mingi ütleja, kas ma tohin või ei tohi mingeid mõtteid õhku jätta.

Teemast rääkides, siis too mulle palun välja, mida on näiteks VEF kaotanud, kui enam VTB-s ei osaleta? Siis võtan oma totaalse "rumaluse" osaks. Võid ka Žalgirise näite sisse tuua, sest ilmselgelt on VTB-st eemaldumine neile valusalt kätte maksnud... khm :roll:

Selle unustasin veel oma pikas kirjutises mainida, et saaks VTB-s osalemisest aru, kui annaks kedagi kuhugi nimekamasse klubisse upitada (ma ei pea siin silmas välismängijaid, keda on omajagu kas hooaja sees või pärast hooaega kuhugi teise VTB klubisse edasi liikunud). Parandage, kui eksin, aga seni pole seda ju juhtunud. Tuleb meelde vaid Varrak, kes sai mingi paarinädalase VIP vaatluse CSKA tegemiste juures ja lõpuks kogemus peatreenerina Venemaa esiliigas, mis küll kokkuvõttes edukas polnud.
Jõesaar ei läinud ikkagi LätEst liiga pealt ei Hispaaniasse ega Saksamaale. Või vaidled vastu. Nimekas klubi on muidugi alati hea termin, aga lihtsalt lätlastega toksimisest või paar mängu eurocupi kvalifikatsioonist küll kedagi edasi ei aita ka.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Uhhuu »

Vastuseks küsimusele, et keda värvata Silinši asemele, kui valida saaks Jõesaare, Raieste ja Drelli vahel.

Janari Jõesaar on Stelmahersi käe all mänginud. Tema puhul oleks väga selge millist kvaliteeti ta pakuks. Ta on hetkel Silinšist parem absoluutselt igas elemendis ja kindlam valik ka Raieste ja Drelliga võrreldes.

Raieste on samuti Stelmahersi käe all mänginud. Lätlane otsustas teda peamiselt suure ääre kohal kasutada ja rünnakul tema peale otseselt ei mänginud. Asjaolusid arvestades tegi Raieste VTB-s väga tubli hooaja. Raiestel on aeglane ja väga ebastabiilne vise. Ta mäng on põhinenud suuresti kiirusel ja hüppel. Ma ei oska isegi ette kujutada, kui palju tal pärast kaht järjestikust põlvelõikust atleetlikkusest alles on ja millist mängu ta on üldse võimeline mängima.

Henri Drell on Kerr Kriisaga selles mõttes sarnane mängija, et mõlemad mängivad korvpalli lapseliku rõõmu ja entusiasmiga. Selline energiasüst kuluks Kalevi ilmetule ja emotsioonitule koosseisule hädasti ära. Vahet pole, millises klubis ta järgmisena mängib, pika mängupausi tõttu kulub ilmselt mitu nädalat kuni ta mängutunnetuse tagasi saab.

Mulle näib, et kõige rohkem vajaks praegune koosseis aga head söötjat. Minu hinnangul on tegemist Kalevi lähiajaloo kõige kehvema sööduoskusega meeskonnaga. Ma ei pea silmas ainult lapsikuid pallikaotusi, mida iga mäng hulgaliselt tehakse (ka eile otsustavatel hetkedel). See on vaid jäämäe tipp. Probleem on selles, kui palju sööte jääb õigeaegselt andmata korvi alla pööravatele ja kolmesejoone taha hüppavatele pikkadele ning lõikavatele mängijatele. Rünnakus on pidevalt jõnksud sees ja kõik toimub justkui viiteajaga.

Mind hämmastab, et see küsimus jätkuvalt üldse veel üleval on, et miks on kasulik mängida VTB-d? Sellel teemal on siin nii pikalt ja põhjalikult arutatud, et ei hakka neid argumente kordama. Mis puutub sellesse, et eestlastest pole VTB-s õnnestunud kedagi kõrgemale upitada, siis näiteks Janari Jõesaarel oli laual pakkumine Krasnodari Lokomotivilt (ta eelistas sellele Tenerifet). Rait Keerlesel oli omal ajal pakkumine VTB klubilt, aga Kalev ei lasknud teda minema.

Huvitav, mida VEF sellest võitnud on, et nad saavad VTB-st loobumise järel hooaja jooksul heal juhul vaid kümmekond rahvusvahelist mängu? Kas nende eelarve on kasvanud ja koosseis tugevnenud või publikunumbrid paranenud?
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

Rix kirjutas:
vlk kirjutas:
Roy kirjutas:https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?C03=1&Q=ütlema
ütlema ei tähenda oletama.
Väljenda ennast korrektselt. Kirjuta oma tagamõtted välja mitte ära jäta midagi õhku. Veel parem, pigem jäta kirjutamata või kommenteeri delfis edasi, sest päris palju rumalaid väiteid su pikas kirjutises eesotsas selle lausega "Veel tahaks puudutada VTB liigat. Ütlen otse ära, et selles liigas ei tasu enam osaleda."
Sul natuke paha pole sõna otseses mõttes null koha pealt hakata mölisema?
`ütlema <30: ütelda ja `öelda, `ütlen, `ütlesin, `ütles, ütelgu ja `öelgu, `ütlev, ütelnud ja `öelnud, üteldakse ja `öeldakse, üteldud ja `öeldud>. Ütles mehele tõe näkku. Jättis ütlemata, et .. Ütlematagi selge. Sul on lihtne ütelda v öelda. Raske ütelda v öelda (arvata). Ütleme, et saame viis inimest kokku (oletame). No mis sa ütled! Nüüd alles ütles. Ütle nüüd oma sõna. Tõtt-öelda. Ausalt öelda. Pehmelt öelda. Vt ka l`ahti `ütlema, ära `ütlema, üles `ütlema


"Ütleme" kontekst oli/on arusaadav ma arvan enamikele siin ja hetkel on tegemist puhtalt sinu ebaõnnestunud päeva või tähenärimisega. Ei, ma pole Delfis kommenteerinud ega hakka seda tegema. Soovita midagi põnevamata...

Ma ei taha tüli kiskuda ega midagi, aga kes oled üldse sina mulle ütlema, et ma ei tohiks välja öelda ("jäta kirjutamata"), mida ma VTB-s osalemisest arvan!? See, et sina pead mingeid mõtteid "rumalaks", on täiesti okei, aga ilma igasuguste argumentideta lajatada... noo ma ei tea. Siinne teema saigi loodud mõttega, et foorumlased käiksid oma ideed/arvamused välja ja nüüd tuleb keegi põhimõtteliselt suud kinni panema. On ju ilmselge, et mingis liigas osalemine on puhtalt klubi enda otsus ja ei mina ega sina saa mingeid otsuseid langetada. Küll aga saab arvamust avaldada ja just seda ma tegin ning veelkord, sina, kaaskodanik, pole mingi ütleja, kas ma tohin või ei tohi mingeid mõtteid õhku jätta.

Teemast rääkides, siis too mulle palun välja, mida on näiteks VEF kaotanud, kui enam VTB-s ei osaleta? Siis võtan oma totaalse "rumaluse" osaks. Võid ka Žalgirise näite sisse tuua, sest ilmselgelt on VTB-st eemaldumine neile valusalt kätte maksnud... khm :roll:

Selle unustasin veel oma pikas kirjutises mainida, et saaks VTB-s osalemisest aru, kui annaks kedagi kuhugi nimekamasse klubisse upitada (ma ei pea siin silmas välismängijaid, keda on omajagu kas hooaja sees või pärast hooaega kuhugi teise VTB klubisse edasi liikunud). Parandage, kui eksin, aga seni pole seda ju juhtunud. Tuleb meelde vaid Varrak, kes sai mingi paarinädalase VIP vaatluse CSKA tegemiste juures ja lõpuks kogemus peatreenerina Venemaa esiliigas, mis küll kokkuvõttes edukas polnud.
Jõesaar ei läinud ikkagi LätEst liiga pealt ei Hispaaniasse ega Saksamaale. Või vaidled vastu. Nimekas klubi on muidugi alati hea termin, aga lihtsalt lätlastega toksimisest või paar mängu eurocupi kvalifikatsioonist küll kedagi edasi ei aita ka.
Ei vaidle vastu. Täie kindlusega muidugi öelda ei saa, et need Hispaania ja Saksamaa klubid vaatasid tema puhul ainult VTB statistikat, kuigi küllap see nii oli. Samas jällegi sellise loogika põhjal ei saaks ükski lätlane oma kodusest liigast enam välja, aga ennäe, saadakse. Muidugi lätlaste puhul on varasemalt ka uks Euroopasse lahti tehtud teiste mängijate poolt.

Kvalifikatsiooni põhjal muidugi kuhugi edasi ei liigu, aga erinevate eurosarjade põhihooajad on ikkagi piisava jälgitavusega, et ole ainult mees, tee häid esitusi ja liigud edasi küll. Ehk ma väidan, et VTB pole üks ja ainus maagiline võtmeke, mis avab ukse eestlastest mängijatele välismaale.
Uhhuu kirjutas:Vastuseks küsimusele, et keda värvata Silinši asemele, kui valida saaks Jõesaare, Raieste ja Drelli vahel.

Janari Jõesaar on Stelmahersi käe all mänginud. Tema puhul oleks väga selge millist kvaliteeti ta pakuks. Ta on hetkel Silinšist parem absoluutselt igas elemendis ja kindlam valik ka Raieste ja Drelliga võrreldes.

Raieste on samuti Stelmahersi käe all mänginud. Lätlane otsustas teda peamiselt suure ääre kohal kasutada ja rünnakul tema peale otseselt ei mänginud. Asjaolusid arvestades tegi Raieste VTB-s väga tubli hooaja. Raiestel on aeglane ja väga ebastabiilne vise. Ta mäng on põhinenud suuresti kiirusel ja hüppel. Ma ei oska isegi ette kujutada, kui palju tal pärast kaht järjestikust põlvelõikust atleetlikkusest alles on ja millist mängu ta on üldse võimeline mängima.

Henri Drell on Kerr Kriisaga selles mõttes sarnane mängija, et mõlemad mängivad korvpalli lapseliku rõõmu ja entusiasmiga. Selline energiasüst kuluks Kalevi ilmetule ja emotsioonitule koosseisule hädasti ära. Vahet pole, millises klubis ta järgmisena mängib, pika mängupausi tõttu kulub ilmselt mitu nädalat kuni ta mängutunnetuse tagasi saab.

Mulle näib, et kõige rohkem vajaks praegune koosseis aga head söötjat. Minu hinnangul on tegemist Kalevi lähiajaloo kõige kehvema sööduoskusega meeskonnaga. Ma ei pea silmas ainult lapsikuid pallikaotusi, mida iga mäng hulgaliselt tehakse (ka eile otsustavatel hetkedel). See on vaid jäämäe tipp. Probleem on selles, kui palju sööte jääb õigeaegselt andmata korvi alla pööravatele ja kolmesejoone taha hüppavatele pikkadele ning lõikavatele mängijatele. Rünnakus on pidevalt jõnksud sees ja kõik toimub justkui viiteajaga.

Mind hämmastab, et see küsimus jätkuvalt üldse veel üleval on, et miks on kasulik mängida VTB-d? Sellel teemal on siin nii pikalt ja põhjalikult arutatud, et ei hakka neid argumente kordama. Mis puutub sellesse, et eestlastest pole VTB-s õnnestunud kedagi kõrgemale upitada, siis näiteks Janari Jõesaarel oli laual pakkumine Krasnodari Lokomotivilt (ta eelistas sellele Tenerifet). Rait Keerlesel oli omal ajal pakkumine VTB klubilt, aga Kalev ei lasknud teda minema.

Huvitav, mida VEF sellest võitnud on, et nad saavad VTB-st loobumise järel hooaja jooksul heal juhul vaid kümmekond rahvusvahelist mängu? Kas nende eelarve on kasvanud ja koosseis tugevnenud või publikunumbrid paranenud?
Aitäh! Tahtsin natuke testida jah, kas tõesti on Drellist saanud igal juhul A & O.

VTB kasulik või mitte, aga saad ka ise ilmselt aru, et on veidi imelik selles liigas osaleda. See on vaid aja küsimus, kui ainus Poola klubi ka enam seal osaleda ei plaani. Aga ma ei tea, võib-olla tuleb siis Soomest mõni klubi asemele või Gruusiast taas Tbilisi Vita või mis iganes selle klubi nimi oli. Olen ka mõningate inimestega rääkinud, kes mänge vaatamas käinud ning sisu on selline, et ei viitsi minna seda Jenisseid või Astanad vaatama minna. Need on muutunud reamängudeks ja pole enam nn. pidupäevad, nagu see oli aastaid tagasi, kui suurem klubi tuli külla ja oli olemas ambitsioon neid hammustada. Seda emotsiooni lihtsalt pole enam. Oleks, kui eesmärk oleks suur, nagu TOP4 pääs ehk poolfinaal, aga saame ju kõik aru, et seda ei juhtu kunagi. Kui rahaliselt on kasulik VTB-s osaleda, siis eks jätkugu see vanaviisi, aga tuleb arvestada sellega, et enamjaolt ongi publikuread hõredad ja ei maksa mõistatada, miks see nii on.

VEF-i puhul selles see point ongi, et mitte midagi pole ka kaotatud ning rahvusvahelises mõttes ollakse ikkagi parema kuvandiga. Kui ma nüüd ei eksi, siis VEF on CL-is ka alagrupist alati edasi saanud. Kui annaks valida, kas VTB ja CL ning kummaski kohamängudele ei saa või ainult CL ja saad alagrupist edasi, siis pigem ikka valiks viimase ma arvan. Publikunumbriga ega eelarvega kursis pole, aga koosseis on küll iga aastaga stabiilsem alates hooajast, mil kodune finaalseeria Valmierale kaotati. Järk-järgult liigutakse kuhugi edasi ja siht on olemas. Ma väidan, et kui üle öö nende tegemised kokku ei kuku, siis karikas CL-is on realistlik eesmärk. Kalev/Cramo puhul piirduvad eesmärgid VTB-s play-offi saamisega, mis ei ole eriline tõmbenumber enam.
Kasutaja avatar
Metta World Peace
Kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 27 Sept 2013, 18:09

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Metta World Peace »

Mulle tundub, et kodanik ei taju maailma päris adekvaatselt kui Euroopa tugevuselt teise liiga playoff ei paku pinget? See oleks midagi sellist, et Swansea jalgpallis loobub premmi kohast kuna nkn igasugused Cityd ja Liverpoolid on liiga tugevad ning koliks koju Walesi liigasse ja prooviks end nihverdada konverentsliigasse flora ja anorthosise vastu kõksima.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

Metta World Peace kirjutas:Mulle tundub, et kodanik ei taju maailma päris adekvaatselt kui Euroopa tugevuselt teise liiga playoff ei paku pinget? See oleks midagi sellist, et Swansea jalgpallis loobub premmi kohast kuna nkn igasugused Cityd ja Liverpoolid on liiga tugevad ning koliks koju Walesi liigasse ja prooviks end nihverdada konverentsliigasse flora ja anorthosise vastu kõksima.
See on huvitav, et inimesed nii leili lähevad VTB-s mitteosalemise teemal. Aga selge, ma ei ütle enam igaks juhuks midagi. Paistab, et kõik on siiski hästi Kalev/Cramo tuleviku osas :).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vaim564 »

Ma lisaksin siia Gert Kullamäe mõtted (striimi lõpus), mida ma 100% toetan
https://soundcloud.com/pihtas-pohjas/mi ... e-turgisse" onclick="window.open(this.href);return false;
Selle aasta kordaminekute poole peale tuleb kõige esimesena lisada, et eesti klubid leidsid uuesti üles tee Euroopasse. Seda nii kui meie klubid osalevad Euroopa sarjades ja meie mängijad palgatakse Euroopa klubidesse. Sel hooajal liitus Kalev/Cramo BCL-ga, Pärnu üritas jõuda Fiba Europe Cupile ja isegi see, et Tartu liitus NEBL sarjaga, kõik see on samm edasi hoolimata, et suurtulemust ei tulnud ja suur kiitus nendele klubidele! Ja nüüd võib vaid loota, et need jäävad esimesteks, mitte viimasteks sammudeks ja lõpeb ükskord ära see silmaklappidega poliitika, et mis nemad sealt Euroopast tulevad meie õuele, meil on siin tubli Eesti-Läti liiga ja tugevuselt teine VTB liiga, kus me korra kunagi oleme jõudnud isegi playoffi!
Mind isegi ei häiri niivõrd VTB mängimine (mis poliitiliselt on küll vastuvõtmatu), kui seda ei kasutataks alternatiivina euromängudele - kuigi on teada, et praktiliselt kõik vene klubid ja isegi Tsmoki neid sarju mängivad. Aga seda mantrat, et meil siin on VTB ja pole meil neid eurosarju vaja, rääkimata kui nõrgad veel olevat BCL ja Europe Cup (tulemuste põhjal???), seda kuuleb aegajalt siiamaani.
Teine oluline prioriteet peaks klubile olema eelarve suurendamine vähemalt miljoni võrra ja Euroopa pürgimused peaksid olema stiimuliks uute sponsorite leidmisel. See ei ole muidugi lihtne ülesanne, aga sinnasuunas tuleb pürgida, leida motiive, miks korvpalli toetada on kasulik. Ja siin see negatiivse alatooniga meedianarratiiv, mida mina olen samuti tähele pannud, abiks ei tule. Jalgpalli, aga ka võrk- ja käsipalli ümber on märksa positiivsem aura.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas marxx762 »

Kuna Nöep on Kalevi suur pöidlahoidja, siis äkki võiks temaga koostöös teha mingise audioklipi, mis mängiks alati 3 minti enne mängu algust. Euroliiga korvpallis päris paljudel oma kindel meloodiajupp mida mängu alguses mängitakse.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

marxx762 kirjutas:Kuna Nöep on Kalevi suur pöidlahoidja, siis äkki võiks temaga koostöös teha mingise audioklipi, mis mängiks alati 3 minti enne mängu algust. Euroliiga korvpallis päris paljudel oma kindel meloodiajupp mida mängu alguses mängitakse.
See võiks olla jah niiöelda 3min warmupil mis toimiks, sest VTB/BCL oma kindel klipp mida enne meeskonna tutvustusi mängitakse.

Kuid NÖEPi puhul tegemist ka sellise staariga, et pole kindel kas ja mis tingimustel ta sellega nõus oleks. Eelmine aasta tean, et Keene/Lewis eestvedamisel oli meeskonna tunnuslooks "New Level," see aasta pole veel seda lugu tekkinud, kuid räägin kapteni ja meeskonnaga läbi, kas oleks mingi kindel lugu mida nad peale tutvustust tahaks kuulda mis võiks nii meeskonna kui rahva käima tõmmata.

Üleüldiselt, influencerid on huvitav teema, see et nad teevad miskit reklaami/koostööd on üks asi, kuid kas see reaalselt mingit kasu juurde toob lisaks kajastusele on teine asi. Huvitav, et nii Flora kui ka meie puhul, oli üleüldise meedia kajastatus suhteliselt nullilähedal kui tegime koostööd Eesti kõige kõvemate Youtuberite Valtingu ja Zevakiniga... (sama heategevusliku kampaaniaga kus kogusime kingitusi mida puudustes-ja suurperedele toimetasime jõulu ajal, isegi peale seda kui tegime omad teavitused sotsiaalmeedias ja koduleheküljes ning saatsime vastava info ka ajakirjanikele laiali...)
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:See ei ole muidugi lihtne ülesanne, aga sinnasuunas tuleb pürgida, leida motiive, miks korvpalli toetada on kasulik. Ja siin see negatiivse alatooniga meedianarratiiv, mida mina olen samuti tähele pannud, abiks ei tule. Jalgpalli, aga ka võrk- ja käsipalli ümber on märksa positiivsem aura.
Nii kahjuks on, jalgpallil on enda poolt kirjutamas palju inimesi kes kirjutavad positiivselt ja hea vaatenurgaga, et müüa spordiala. Võrkpalli kohalt teeb Karl Rinaldo uskumatult head tööd nii iseseisvalt kui Võrkpall24 kaudu, et tuua välja intriigi mis müüks kuid ei alavääristaks kedagi.

Korvpalli poole pealt meil on meeletult arvamusliidreid, kes avaldavad oma arvamust mõistmata kui kaugele see jõuab ning mis hinnaga see üldise korvpalli suunas on. Kossufännidele vbl tõesti see vastandlikkus läheb peale ja on huvitav, aga need inimesed kes koss/jalka/võrgu vahepeal on näevad vaid seda negatiivset vaadet kossust misläbi me kaotame võimalikke pealtvaatajaid/fänne ning ka toetajaid... Korvpallil oleks vaja enda Ott Järvelat, keda enamus kossurahvas ning spordirahvas paneks tähele ja kes ei lahmiks niisama tunnete ja emotsioonide pealt vaid mõtleks pikemas perspektiivis ala arengu peale..
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas marxx762 »

Ma heliklipi all pidasin silmas midagi säärast nagu oli Chicago Bulls'il omal ajal (võib-olla on veel praegugi sama intro kasutusel)

Seda influencerite mõjusust saab hinnata läbi sooduskoodide nt. Promovad su merch'i nt instas ja annavad oma sooduskoodi, millega saab teie nänni odavamalt. Nüüd kui tehakse e-poest Nöep10 sooduskoodiga nt 100 tellimust, siis on mingi reach teada.

Mis puudutab korvpalli kajastamist ja arvamuse avaldamist, siis nagu sa mainisid - neid ütlejaid ja igast inimesi on tõesti palju. Kahjuks mingi hulk neist lahmib suvaliselt ning kõige enam mõjutab see neid inimesi, kes pole antud ala suurimad fanaatikud. Õnneks on ka selliseid arvajaid (podcaste) kus tuleb minu hinnangul väga konstruktiivset tagasisidet.

Tihtilugu jääb siiski mulje, et konstruktiivset kriitikat võetakse isiklikult ja solvutakse, et keegi julgeb küsida või öelda midagi, mis pole just kõige meeldivam. Ka sellist tagasisidet tuleb osata käsitleda ning sellega elada ja olla.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

marxx762 kirjutas:Ma heliklipi all pidasin silmas midagi säärast nagu oli Chicago Bulls'il omal ajal (võib-olla on veel praegugi sama intro kasutusel)

Seda influencerite mõjusust saab hinnata läbi sooduskoodide nt. Promovad su merch'i nt instas ja annavad oma sooduskoodi, millega saab teie nänni odavamalt. Nüüd kui tehakse e-poest Nöep10 sooduskoodiga nt 100 tellimust, siis on mingi reach teada.

Mis puudutab korvpalli kajastamist ja arvamuse avaldamist, siis nagu sa mainisid - neid ütlejaid ja igast inimesi on tõesti palju. Kahjuks mingi hulk neist lahmib suvaliselt ning kõige enam mõjutab see neid inimesi, kes pole antud ala suurimad fanaatikud. Õnneks on ka selliseid arvajaid (podcaste) kus tuleb minu hinnangul väga konstruktiivset tagasisidet.

Tihtilugu jääb siiski mulje, et konstruktiivset kriitikat võetakse isiklikult ja solvutakse, et keegi julgeb küsida või öelda midagi, mis pole just kõige meeldivam. Ka sellist tagasisidet tuleb osata käsitleda ning sellega elada ja olla.
Heliklipi puhul pean veidi temaga läbi rääkima, kas tal huvi/aega ja mis tingimustel oleks sellega nõus.

Merchi/piletite variant võib täitsa reaalne olla, ideaalses maailmas saame mingi aja jooksul ka enda e-poe käima kust kõike seda lihtsam teha oleks (hetkel käiks see läbi teamspirit, kus meie nö kasum oleks lihtsalt selle võrra väiksema aga saaksime rohkem reklaami nii läbi NÖEPi kui ka siis ostetud toodete).

Konstruktiivne kriitika on super ja mida kaugemalt ringkonnast see tuleb seda ausam see on - see viib edasi. Pigem on murekoht kuidas midagi kajastatakse ehk mis kuvand jääb inimesele kes saalis ei käinud, mis kuvand jääb inimesele kes vbl mõtleks mängule tulla või mõtleks korvpalli mingil määral toetada - see peaks looma sellise tooni, et korvpall on äge ja tule saali/toeta meeskonda jne. Aga eks selle nimel peab vaeva nägema.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas toivo »

Eks meediakajastus sõltub suuresti tulemustest.
Kui BCL kval.turniir võideti või CSKA-le ära pandi, siis oli korralik hosianna, aga kui tulid mannetud kaotused, siis "peksti läbi." Kui tuleb võitluslik kaotus selgelt tugevama vastase vastu, siis saad vbla mõned tunnustavad sõnad, aga muidu on lihtne - kui võidad oled kõva, kui kaotad siis mitte.

Ega Flora (ja teised Eesti jalkaklubid samuti) sai ka varasematel aastatel korralikult puid alla, kui järjekordselt mingilt Gibralatari vms mudaliiga klubilt esimeses ringis tappa saadi.
Vasta