Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas NoName »

marxx762 kirjutas: See on puhas minu arvamus, aga tal on oksad ikka väga kergelt, kiiresti ja liialt vara laiali läinud ning see on maksnud talle kõvasti kätte. Pärast Bambergi ebaõnnestunud perioodi oleks võinud võtta aasta - kaks veidi lahjemas klubis (mõnes saksamaa alumise otsa või keskmiku hulka kuuluvas satsis), küll siis oleks jõudnud aasta kahega endale hulgalise mänguaja juures nime teha.

Tea kes on need isikud, kelle soovituste järgi ta tegutseb, on see agent, mõni kunagine treener, isa või keegi neljas? Kui see on puhtalt tema ja agendi vahelised otsused, siis võib vabalt olla, et agendi huvi on lihtsalt mehe pealt veidi suuremat raha teenida ja pikemat perspektiivi ei vaadatagi. Oleme sellised "jutupaunikutest" ja "suure suuga" agentidest spordimaailmas ikka ja jälle kuulnud.
Ma mõneti oponeeriksin. Bambergi duubli eest sai ta fännide käest vahel nahutada, sest oli isekas mängija, aga ta kindlasti ei põrunud. Pigem oleks seal järgmisel aastal põhisatsi rotatsiooni pääsenud. Ma saan aru, et Pesaros ootas teda tuttav treener, aga ometigi tundus see juba toona mõneti ebaloogiline käik. Puusalt tulistades arvaksin, et seal oli ka olulises koguses Bambergile "ärapanekut". Võib-olla tahtis näidata, et on palju kõvem vend, kui see, kelleks teda Bambergis peeti.

Ma olen siin seda korduvalt maininud, aga parim lahendus oleks olnud kindlasti USA ülikool ja ma siiani ei saa aru, et mis loogika järgi ta sinna ei siirdunud. Kas tõesti siis rahamaitse juba nii varakult suus.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Maxi »

Ega see USA ülikool pole ka otseselt mingi võluvits mis igast mehest mängumehe kasvatab, seal on ikkagi korralik masinavärk ja keegi mingit eestlast seal pilpa peal ei hoia, et päris lihtne on seal ka hammasrataste vahele jääda.
Üldiselt ma saan aru sellest loogikast miks ta Itaaliasse läks, aga ma ei saa aru täpselt miks tal see areng on jubedalt toppama jäänud viimastel aastatel. Ei tahaks uskuda, et ca 19 aastaselt ongi juba sportlik tipp saavutatud. Et kas siin on puudulik individuaalne töö või midagi muud, sest terviseprobleemidest nagu kuulda pole olnud.
Kahju üldiselt ja vähemalt hetkeseisuga oleks Cramo pakkumise vastu võtmine garanteerinud mänguaja vähemalt EstLatis
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas NoName »

Vb üks subjektiivne põhjus, miks ma NCAAd promon on see, et ma olen viimastel aastatel lihtsalt üsna palju mänge vaadanud ja mulle isiklikult meeldib rohkem kui NBA.

Samas ma arvan siiski, et paar aastat tagasi, kui vaadata Drelli natuuri, mängijaprofiili ja potentsiaali, siis olekski teda seal USAs justnimelt kõvasti rohkem pilpa peal hoitud kui mistahes Euroopa täiskasvanuteliigas.
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas sveiks »

Ma ei tea täpselt Drelli tausta ja seetõttu täielik puusalt tulistamine, aga USA ülikoolis peab ikka õppima ka. Jah, sportlaseid veetakse mingil määral niisama läbi, aga kui ikka üldse mingit huvi ülikooliasjade vastu pole ja päris Kyrie Irvingu tasemel mees ka pole, siis saadetakse lihtsalt minema. Et see on ikka vähe teine asi kui ainult profikorvpalli mängimine. Ja, noh, siis raha ka. Drell sai Itaalias 8000 kuus (kätte vähem muidugi, maksud jne.). Ma ei tea, kui palju see rolli mängis.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Jõesaar - Bayreuthile mõjus minu meelest tugevasti Dorathi puudumine, kes põhimängujuhina mängu ohjes hoidis. Samuti Dorathi ja Seiferthi koostöö. Leideni vastu oli Dorath tagasi, kuid kaugel vormi jõudmisest.
Lips - vähemalt on tal välisliiga kogemus nüüd käes, ega mingeid väga häid võimalusi talle ei teki, ja Viimsi jms eest jõuab alati mängida.
NCAA - jah, seal peab ikka õppima ka, see ei ole Eesti liiga, seal on ka meeskonnasisene konkurents, kooliasjad peavad korras olema ning mõnigi suvi võib selle alla minna, sellepärast on nii mõnegi karjäär ei hakka nimesid nimetama seal enneaegselt lõppenud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Sander Raieste kuulub Baskonia koosseisu homses mängus Panathinaikose vastu. Baskonial on hetkel rivis vaid 10 mängijat.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Burgos vs Tenerife:

http://cdn.livetv504.me/webplayer.php?t ... 157892&fwm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://en.sportplus.live/basketball/110509/3106166/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://jv.acb.com/es/102977/estadisticas/ficha" onclick="window.open(this.href);return false;

Burgos lõpetas täna töösuhte järjekordse mängijaga – tsentri Dejan Kraviciga – ja on nüüd nelja kuuga välja vahetanud sõna otseses mõttes pool meeskonda. Burgosel puudub tänasest mängust erinevatel põhjustel kolm tagamängijat, Kullamäel on seega hea võimalus teenida märkimisväärselt mänguaega.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Burgosele järjekordne mannetu kaotus – uskumatu, milliseid pallikaotuseid see meeskond teeb (nagu Hispaania liiga Tartu) –, aga Kullamäe saab end lohutada vähemalt õnnestunud teise poolajaga, kus ta oli Maksim Salaši kõrval Burgose parim mängija. Arvestades, kui vähe on Burgosel rünnakujõudu, siis Kullamäe oleks võinud juba esimesel poolajal mängu rohkem enda peale võtta. Burgose järgmine mäng on praeguse seisuga juba pühapäeval Manresa vastu. Teise poolaja esituse pealt ja Burgose õhukese koosseisu tõttu peaks Kullamäel ka tolles mängus olema lootust teenida palju mänguminuteid. Tänase mänguga Kullamäe sisuliselt kahekordistas nii oma punktisaagi kui ka mänguminutite arvu Hispaania kõrgliigas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Treviso vs Pesaro:

http://cdn.livetv505.me/webplayer.php?t ... 157892&fwm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.legabasket.it/game/23503/ca ... iso-basket" onclick="window.open(this.href);return false;

Trevisol puudub neli põhiviisiku mängijat. Mikk Jurkatamm on algviisikus.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas East »

Eestlaste jaoks üsna hea nädalavahetus?

Kullamäe, 23 minutit, 10 punkti, 4 lauapalli.
M. Jurkatamm, 34 minutit, 11 punkti, 5 lauapalli.
SS Vene, 29 minutit, 12 punkti, 8 lauapalli, 5 korvisöötu.
Maik Kotsar, 24 punkti, 4 lauapalli, 2 korvisöötu.
Matthias Tass, 16 punkti, 6 lauapalli, 3 korvisöötu.

Miinuspoolele tuleb kanda, et Treieri olukord tundub Sassaris halvemaks minevat.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

Loodame, et Burgose viimase aja litakate pärast peatreenerist lahti saamist ei hakata üritama. Hetkel paistab, et Kullamäe on, erinevalt eelmisest treenerite plejaadist, Olmose usalduse teeninud.
Jurkatammel võimsad minutid. Seda on uhke näha, et meie noor poiss saab Itaalia kõrgliigas nii palju mänguaega ja pandi sisse isegi lisaaja lõpus. Kui keegi tema mängu vaatas, ehk teeks kiire kokkuvõtte kuidas ta üldises pildis hakkama sai.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Maxi »

No Jurkatamm on tubli jah, kuigi korraks sini-must-valged prillida ära võtta, siis Trevisol oli 6 põhirotatsiooni meest rivis ja kõik neist mängisid 30+ minutit.

Jõesaar ja Medi Bayereuth said aga Bayerni käest korraliku sahmaka, Jõesaar 18 minutiga 2p, 2l, 2s ja meeskonna halvim -24
Kriisa küll võitis Arizonaga aga visketabavus on viimastes mängudes kohutav olnud.
Drell sai 9 minutit platsil olla ja viskas 3 punkti, muud midagi korda ei saatnud, küll aga oli meeskond tema 9 minuti jooksul +8
Treier sai platsile ainult 2 minutiks ja viskas 2 punkti kui Sassari võitis 27 punktiga, et isegi nö. prügiminuteid väga ei jätkunud.

Et noh, samavõrra kui oli häid esitusi koondislastelt oli ka samapalju kehvemaid sooritusi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

pikne7 kirjutas:Loodame, et Burgose viimase aja litakate pärast peatreenerist lahti saamist ei hakata üritama. Hetkel paistab, et Kullamäe on, erinevalt eelmisest treenerite plejaadist, Olmose usalduse teeninud.
Jurkatammel võimsad minutid. Seda on uhke näha, et meie noor poiss saab Itaalia kõrgliigas nii palju mänguaega ja pandi sisse isegi lisaaja lõpus. Kui keegi tema mängu vaatas, ehk teeks kiire kokkuvõtte kuidas ta üldises pildis hakkama sai.
Mikk Jurkatamme puhul polnud aru saada, et tegemist oleks olnud alles tema teise mänguga Itaalia kõrgliigas. Ta tegutses väga enesekindlalt. Ja miks mitte olla enesekindel, kui koosseis on väga õhuke ja pingilt keegi mänguaega ohustamas pole. Jurkatamm sai eile olude sunnil tegutseda nii positsioonil 1,2 kui ka 3 ja tegutses sellele vastavalt rünnakul ka väga mitmekesiselt. Ta täitis nii snaipri, läbimurdja kui ka teistele viskevõimaluste tekitaja rolli. Kui rünnaku puhul seniste mängude osas midagi ette heita, siis seda, et ta kolmeste tabavus on seni väga kehv olnud – 11-st 1. Ka eilne ainus kolmene kukkus sisse rõnga põrkest.

Mind on seni kõige rohkem üllatanud see, kui hästi ta kaitses on hakkama saanud. Mitte et ta oleks varem kehva mulje jätnud, aga ta pole ka survestaja ja kaitsespetsina silma paistnud. Trevisos on ta kaitses üks agaramaid mängijaid ja ma pole seni täheldanud, et keegi oleks talle 1-1 mängus ära teinud. Ta suutis oma esimeses mängus isegi Marco Belinelli ohjes hoida. Trevisot ootab nüüd ees ülitihe mängugraafik. Koroonapausi tõttu on vaja mitmeid mänge järele pidada, mistap järgmise kaheksa päeva jooksul peavad nad väljakule jooksma koguni neljal korral.

Kullamäe tegi eile rünnakul taaskord hea mängu. Kui ta on saanud vähegi normaalselt mänguaega, siis ta on olnud meeskonna parimate seas. Pikas plaanis ta väljavaated mänguaega teenida siiski kuigi head ei paista. Burgosel on viimasel ajal puudu olnud koguni kolm tagamängijat: kaks haiguste-vigastustega ja üks saadeti lihtsalt meeskonnast minema. Viimase asemele toodi täna uus mängija, viimati Veneetsias mänginud Suurbritannia koondislane Tarik Phillip. See värbamine ei tõota head ei Kullamäe ega klubi jaoks. Kullamäed ähvardab välismängijate arvu piirangu tõttu taaskord tribüünile maandumine. Klubil oleks aga vaja suurema kaliibriga mängijaid kui Phillip, et end põhjamudast välja tirida. Mängujuhtide osakond on neil Hispaania liiga ülekaalukalt kõige kehvem. Klubi legend Alex Renfroe ei suuda varasemate hooaegade taset näidata, teisel mängujuhil NIkolicil pole aga üldse kvaliteeti Hispaania kõrgliiga jaoks. Nii mängibki Burgos hetkel Hispaania esiliiga meeskonna tasemel.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Bayreuth tunneb puudust Dorathist ja Seifertist, euromängus käis Dorath küll platsil, kuid ilmselgelt pole veel jalgu alla saanud. Wells on tehniliselt ok, aga ta ei ohja mängu, kõik tuleb individuaalsete soorituste pealt, seda viimast mängu ma ei vaadanud, aga kujutan ette. Jõesaar tegi kogu mängu jooksul ainult ühe viske.
Treier on hakanud rotatsioonist välja langema, kuid loodetavasti püsib vähemalt hooaja lõpuni koosseisus.
Kullamäe mänguaeg sõltub siiski rohkem piirangutest, mis non-domestic playeritele on kehtestatud kui "kiuslikust treenerist". Tabaki vallandamine on veel mõistetav, ta tõesti ebaõnnestus, aga Maldonado asendamine Olmosega jääb kummaliseks, sest midagi hullemaks ei läinud, pigem seal võis tekkida mingi konflikt treeneri ja omanike vahel või siis tõepoolest arvati, et Olmos, kes Breoganiga tuli hiilgavalt toime, suudab keset hooaega imet teha. S.t. alahinnati meeskonna ülesehitamise tähtsust, muutused ei sünni üleöö.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Bayreuth tunneb puudust Dorathist ja Seifertist, euromängus käis Dorath küll platsil, kuid ilmselgelt pole veel jalgu alla saanud. Wells on tehniliselt ok, aga ta ei ohja mängu, kõik tuleb individuaalsete soorituste pealt, seda viimast mängu ma ei vaadanud, aga kujutan ette. Jõesaar tegi kogu mängu jooksul ainult ühe viske.
Treier on hakanud rotatsioonist välja langema, kuid loodetavasti püsib vähemalt hooaja lõpuni koosseisus.
Kullamäe mänguaeg sõltub siiski rohkem piirangutest, mis non-domestic playeritele on kehtestatud kui "kiuslikust treenerist". Tabaki vallandamine on veel mõistetav, ta tõesti ebaõnnestus, aga Maldonado asendamine Olmosega jääb kummaliseks, sest midagi hullemaks ei läinud, pigem seal võis tekkida mingi konflikt treeneri ja omanike vahel või siis tõepoolest arvati, et Olmos, kes Breoganiga tuli hiilgavalt toime, suudab keset hooaega imet teha. S.t. alahinnati meeskonna ülesehitamise tähtsust, muutused ei sünni üleöö.
Tuletame nüüd meelde, et Kullamäe ei saanud Zan Tabaki ajal mängu ka siis, kui Burgosel oli koosseisus vaid 11 mängijat ja välismängijate kvoote oli isegi üle.
Vasta