Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

kiiver kirjutas:Ei tea küll mis ta ootused G-liigasse minnes olid aga eks see suuresti määrab ka lõpuks selle ettevõtmise kasulikkuse. Kui eesmärk oli G-liigas kõvasti oma drafti aktsiaid tõsta siis see tundub praegu ebaõnnestuvat. Samas kindlasti veel võimalik mõnele satsile niisama silma jääda ning isegi kui saab endale undrafted staatuse siis näiteks suveliigas võib kindlasti veel võimalust saada ennast näidata. Usun, et kindlasti etem kui pesaros pingil istuda ning saab ikkagi natuke lähemalt näha seda füüsist ja intensiivsust millega mäng Ameerikas käib mis on kahtlemata hea kogemus noorele mehele.

Kriisa ja Drelli taustal tundub, et Tass on veidike varju jäänud kuigi on tegemas väga korraliku hooaega. Sulgudes eelminse hooaja keskmine - 28(29)min 13.1(10.9)pt 6.5(5.3)lp ja visked väljakult 57.3(50.9)%. Ei viitsi kaevata kogu eelmise hooaja statistikat aga ikkagi tublilt kasvatanud nii punktide kui lauapallide arvu ning korralik tõus visketabavuses mis vist viitab kas paranenud füüsisele või siis paremale viske valikule. Kui kellelgi on kohe riiulist võtta Kotsari statistika neljandal ülikooli aastal oleks põnev neid ka võrrelda.
Kotsari viimase ülikoolihooaja näitajad olid 30,5 minutit, 11,2 punkti, 6,3 lauapalli, 2,3 söötu 1,1 viskeblokeeringut ja 1,5 vaheltlõiget. Kaheste tabavus oli 49,7%. Tassi ja Kotsari statistikat pole minu meelest siiski mõtet kõrvutada. Esiteks, Kotsar mängis NCAA eliitkonverentsis ehk viie tugevaima hulka kuuluvas konverentsis. Tass seevastu mängib tugeval keskmisel tasemel konverentsis. Ja teiseks, Tass tegutseb tsentrina, Kotsar mängis aga number nelja positsioonil ja ta mäng põhines perimeetrilt teravuse tekitamisel ja keskpositsioonivisetel.

Tass eelmisel hooajal alles taastus põlvevigastusest ja mängis tugiraamiga. Nüüd, kus ta on füüsiliselt jälle tippvormi lähedal, pole üllatav, et tema poolt näidatav mängupilt ja seeläbi statistika on paranenud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Henri Drell tegi kaheksandal katsel oma esimese hea soorituse G League`is (12p+4lp). Mäng on soovi korral täispikkuses järelvaadatav.

https://www.youtube.com/watch?v=RoswRZl9lbw&t=6309s" onclick="window.open(this.href);return false;
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Rio »

Kohe kui youtube lahti teed paneb Eesti mees rämeda dongi :)
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

Drell sattus nähtavasti kossufoorumi endakohast kriitikat lugema :D. Vähemalt on ta viimaste mängudega ennast pildile heidelnud ja temast räägitakse ka juba palju rohkem.
kiiver
Kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Okt 2020, 18:33

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas kiiver »

Uhhuu kirjutas:Henri Drell tegi kaheksandal katsel oma esimese hea soorituse G League`is (12p+4lp). Mäng on soovi korral täispikkuses järelvaadatav.

https://www.youtube.com/watch?v=RoswRZl9lbw&t=6309s" onclick="window.open(this.href);return false;
Eesti poistel tundub, et pea laiali otsas - tõmbavad peapaelaga kokku ja tuleb välja küll. Nali naljakas aga loodame, et jätkab vähemalt samas vaimus.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas theundertaker »

Jõesaare klubi võitis kindlalt Kotsari klubi! 90-71 jõesaar 10 punni ja Kotsar 6 punni.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Kotsari esitused on viimasel ajal äärmuslikult kõikuvad. Ta teeb kas üliefektiivse/ideaalilähedase etteaste (nagu kolmapäeval eurosarjas) või siis ei õnnestu sisuliselt miski (nagu täna). Näib, et ta ei jaksa kahes liigas korraga suuri minuteid mängida.

Kotsari jäämine Hamburgi oli selles mõttes võib-olla õige otsus, et ta pääses mängima EuroCupi, aga ta ei tundu siiski olevat individuaalses plaanis märkimisväärselt arenenud. Selg korvi poole mäng on jätkuvalt ta nõrgimaks küljeks ja ega selle peale Hamburgis süstemaatiliselt ei mängita ka. Enamik low-post olukordi kujuneb pigem juhuse teel.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas NoName »

Mulle tundub, et Kotsaril on ka selgelt probleeme füüsiliselt tugevate või atleetlike keskmängijatega...kui nad just väga madala korvpalli IQ-ga pole. Saksamaal on probleemseid kujusid õnneks suhteliselt vähe.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

NoName kirjutas:Mulle tundub, et Kotsaril on ka selgelt probleeme füüsiliselt tugevate või atleetlike keskmängijatega
Atleetlikele ja kiirema liikumisega vastastele jäi ta juba eelmine hooaeg silmnähtavalt alla. Euroliigasse minemise jutud juba käisid, aga samas osasid Bundesliga mänge vaadates oli üsna ilmne, et ta jooksutataks Euroliigas lihtsalt tühjaks. Ta on paratamatult oma mõõtmetelt suurem kui paljud teised ja seetõttu pole eriti plastne tegelane. Sellest hoolimata on ta muidugi Euroopa tipptasemel mängumees, aga ta oskused, mille pärast teda hinnatakse, paiknevad mujal.
NoName kirjutas:kui nad just väga madala korvpalli IQ-ga pole. Saksamaal on probleemseid kujusid õnneks suhteliselt vähe.
Bundesliga on võrreldes muude Euroopa tippliigadega tuntud pigem kui mini NBA. Just vaatasin läbi kõikide kõrgliiga meeskondade rosterid. Üheski meeskonnas pole alla nelja ameeriklase ja paari tiimi puhul olid nad isegi enamuses. Ameeriklaste puhul on tegemist ka tavaliselt meeskonna põhitegijatega. Ma ei taha absoluutselt mingeid üldistusi teha, aga vähemalt enda vaatluste tulemusena olen tuvastanud, et võrreldes Eurooplastega ei ole nende korvpalli IQ samal tasemel. See ei tähenda kaugeltki, et nad oleksid kehvad mängijad, loobivad väga hästi, lihtsalt neid on üles kasvatatud steal, run & shoot keskkonnas. Kotsarile nagu lõunasöögiks.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

Aga muud juttu ka. Eesti poisid olid üle lombi väga heas hoos. Kriisa, Tass ja Jürgens said kõik võidud kätte, kusjuures Kriisa oli Arizona võidu puhul üks pearolli etendajaid, kui kehva esimese poolaja järel viskas teisel poolajal 13 punkti ja võiks öelda, et suurepärase visketabavusega. Tassi ja Jürgensi mänge kommenteerida ei õnnestu kahjuks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Siim-Sander Vene on teinud Bologna vastu oma profikarjääri võib-olla et kõige resultatiivsema poolaja. Ta kogus avapoolajaga pea täiusliku mängu juures 19 punkti, lisaks neli lauapalli ja +/- näitaja +6. Varese suutis õhukese koosseisu kiuste võita poolaja 48:41 (puudujaid on siiski ka Bolognal).

http://score360.tv/en/match/varese-virtus-bologna" onclick="window.open(this.href);return false;

http://cdn.livetv507.me/webplayer2.php? ... i=668&si=3" onclick="window.open(this.href);return false;


https://www.legabasket.it/game/23513/op ... do-bologna" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Windy City Bullsi read on hõredaks jäänud. Viimati kuulus koosseisu vaid kaheksa mängijat. Drell on päris hästi ära kasutanud sülle langenud võimaluse teenida suuremat mänguaega. Seejuures on olude sunnil tulnud mängida suure ääre ja tsentri kohal. Ta pingutab kaitses kõvasti ja mõjub justkui anomaalia püüdes mängida meeskondlikumat korvpalli. Võrreldes esimeste mängudega ongi Bullsi mäng pisut meeskondlikum, aga Drelli kätte jõuab pall jätkuvalt palju vähem, kui ta võiks. Visketunnetusega pole endiselt kõige paremad lood: mõni kaugvise läbib korvirõnga nii et võrk ka ei sahise, samas on aga viskeid, mis lähevad meetri jagu korvist mööda. Hästi palju läheb punkte kaduma vabavisetest (viimases mängus koguni seitse).

Tänaöine mäng täispikkuses:

https://www.youtube.com/watch?v=NLWDQ6iSryc&t=2s" onclick="window.open(this.href);return false;
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

https://apnews.com/hub/ap-top-25-colleg ... tball-poll" onclick="window.open(this.href);return false;

Saint Mary's ülikooli peetakse hetkel NCAA paremuselt 22. tiimiks. Tass on statistikat vaadates meeskonna selge liider. Huvitav, kas tal võiks ka mingi NBA variant tekkida, isegi kui see piirdub vaid suveliigaga?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma hästi ei usu Tassi NBA-võimalustesse. Mängustiil, mida St Mary`s viljeleb on täielik anti-NBA. Nad kuuluvad rünnakutempo poolest NCAAs viimasesse kümnendikku. Tass pole ei rim protectori tüüpi mängija ega ole tal ka piisavalt võimsaid gabariite, et NBAs selg korvi poole mängus kedagi ära suruda. Ta küll värvati ülikooli nelja tärni prospectina ehk NBA potentsiaaliga mängijana, aga nii palju kui ma olen aru saanud, siis see põhines eeldusel, et Tassist kujuneb viskav tsenter. Ta vise on ülikooliaastate jooksul küll paremaks läinud, aga hetkel on ta siiski puhas selg korvi poole keskmängija.

Ma usun, et Tass võiks teha Euroopas säravat karjääri. Minu jaoks on võrdluspunktiks Arturas Gudaitis. Tassil on temaga identne pikkus ja kehaüüp, sarnane liikuvus ja ründearsenal (visketunnetus on meie mehel küll pisut parem). Ma arvan, et mänguoskuste poolest võiks ta teenida oma esimese profilepingu mõnda Euroopa suurliigasse. Iseasi muidugi, kui palju halvendab ta väljavaateid see, et ta on läbi teinud väga raske vigastuse ja et ta on „kõigest“ eestlane. Tugevamas konverentsis mänginud Kotsar tegi samuti särava viimase ülikooliaasta, aga tal olid laual lepingupakkumised vaid Šiauliailt ja Hamburgilt. Raske öelda, kas mõningaid võimalikke kosilasi peletas eemale see, et Kotsar käis pärast kooli lõpetamist õlaoperatsioonil.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:Ma hästi ei usu Tassi NBA-võimalustesse. Mängustiil, mida St Mary`s viljeleb on täielik anti-NBA. Nad kuuluvad rünnakutempo poolest NCAAs viimasesse kümnendikku. Tass pole ei rim protectori tüüpi mängija ega ole tal ka piisavalt võimsaid gabariite, et NBAs selg korvi poole mängus kedagi ära suruda. Ta küll värvati ülikooli nelja tärni prospectina ehk NBA potentsiaaliga mängijana, aga nii palju kui ma olen aru saanud, siis see põhines eeldusel, et Tassist kujuneb viskav tsenter. Ta vise on ülikooliaastate jooksul küll paremaks läinud, aga hetkel on ta siiski puhas selg korvi poole keskmängija.

Ma usun, et Tass võiks teha Euroopas säravat karjääri. Minu jaoks on võrdluspunktiks Arturas Gudaitis. Tassil on temaga identne pikkus ja kehaüüp, sarnane liikuvus ja ründearsenal (visketunnetus on meie mehel küll pisut parem). Ma arvan, et mänguoskuste poolest võiks ta teenida oma esimese profilepingu mõnda Euroopa suurliigasse. Iseasi muidugi, kui palju halvendab ta väljavaateid see, et ta on läbi teinud väga raske vigastuse ja et ta on „kõigest“ eestlane. Tugevamas konverentsis mänginud Kotsar tegi samuti särava viimase ülikooliaasta, aga tal olid laual lepingupakkumised vaid Šiauliailt ja Hamburgilt. Raske öelda, kas mõningaid võimalikke kosilasi peletas eemale see, et Kotsar käis pärast kooli lõpetamist õlaoperatsioonil.
Aitäh põhjaliku vastuse eest :D . Selge see, et pikas plaanis on Tassist tema mängijatüübi tõttu NBA mängijat raske loota. Pidasingi rohkem silmas NBA suveliigas mängimise võimalust, mis omakorda võiks kaasa aidata Euroopas korraliku lepingu leidmisega. Eks kokkuvõttes määrab selle võimaluse tekkimise suuresti tiimi edu. Kui Saint Mary's peaks kuidagimoodi oma konverentsi võitma või March Madnessil üllatama, siis oleks vast igatemoodi raske selle meeskonna parimat mängijat ignoreerida.
Vasta