Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vanafänn kirjutas:Prometey ja Kalevi mäng toimib Delfis? Mul hakkab too heategevusmatš seal hoopis jooksma :/

Delfi omadega erroris.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vanafänn »

bckalev-cramo kirjutas:
vanafänn kirjutas:Prometey ja Kalevi mäng toimib Delfis? Mul hakkab too heategevusmatš seal hoopis jooksma :/

Delfi omadega erroris.
Hakkas tööle nüüd!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas KalevRuus »

Minu jaoks oli algusest peale kummaline, et Pärnu peale Rannula lahkumist just Annuki kasuks otsustas. Pole ta ju meeste peatreener olnud kui napp ja erilise eduta periood Raplas välja jätta. Mine eelistanuks- ja kuna uut treenerit pole välja hõigatud siis eelistaksin ka hetkel - eeskätt Venet, seejärel kasvõi Visnapuud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

KalevRuus kirjutas:Minu jaoks oli algusest peale kummaline, et Pärnu peale Rannula lahkumist just Annuki kasuks otsustas. Pole ta ju meeste peatreener olnud kui napp ja erilise eduta periood Raplas välja jätta. Mine eelistanuks- ja kuna uut treenerit pole välja hõigatud siis eelistaksin ka hetkel - eeskätt Venet, seejärel kasvõi Visnapuud.
Vene ei saa treenerina töötada, tal peaks olema vajalik litsents aegunud olema.
Eestist kahjuks vist väga valikuid pole. Müür, Visnapuu neist esimene võiks olla koheselt küll saadaval, aga kuivõrd sealt resultaati võiks tulla on iseküsimus.
Välismaalt kedagi tuua tundub samuti veidi keeruline. Arvestades seda et välismaalase palkamisekski polnud raha, siis tuua väljast kedagi...
Pole vist vaja olla eriline selgeltnägija, siis Pavlov ja Geks on järgmised kes saavad sule sappa. Mõlema pealt vabaneva raha eest tuuakse tagaliini usutavasti veel jõudu juurde. Miks just tagaliini - sest usutavasti peaks I.V Tamm õigepea mängukõlbulikuks saama.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Ma saan aru, et Pärnu on esmase pakkumise juba Kullamäele teinud. Minu jaoks on ta Müürsepaga mõneti samasugune tüpaaž: abitreeneri rolli sobib oma teadmiste ja olekuga hästi, kuid peatreeneri rollis jäävad mingid asjad puudu ning tulemused lihtsalt ei tule järele. Seega kuigi Kullamäe on inimesena äärmiselt sümpaatne, siis peatreenerina mul temasse väga suurt usku ei ole. 

Mina ei julgeks väga kindel olla, et Pärnu kedagi juurde tooma hakkab. Rahaline seis pidi äärmiselt keeruline olema. Kui Pavlov ja Geks lähevad, siis ega suures plaanis midagi ei muutu. Korvi all loodetakse ilmselt, et Tamm püsib nüüd natukene kauem ühes tükis (täiesti müstiline, et ta jälle nii kaua katki on) ning katab Pavlovi minutid ära. Tagaliinis pannakse lootused ilmselt sellele, et uus mees Hart veaks välja ning loodetakse äkki Aavi järk-järgulisele avanemisele. Ma küll detailselt ei tea, mis seis selle Kozaki vigastusega on, aga äkki üritab temagi hooaja teises pooles platsile jõuda?

Tartu on nüüd huvitavaks meeskonnaks muutumas. Böckler on juba ära registreeritud ning vähemalt paberil on tema näol nüüd üks enesekindel (tere, Robin Kivi) viskaja juures. Kui vigastuspausil olev Johnson samuti mingil hetkel eesliini rotatsiooni lisandub, siis jääb minu jaoks ESTLAT liiga tasandil suurimaks lahtiolevaks küsimuseks veel mängujuhi teema. Kui hooaja käigus suudetakse näiteks McCloud veidigi etema mängujuhi vastu vahetada, siis võib Tartu hooaja lõppfaasiks selline viisakas must hobune olla.

Samuti on minu jaoks järgmise paari kuu huvitavateks küsimusteks:
- Kas Keila leiab endale korvi alla soovitud lisakäigu ning kui jah, siis kas see saab kvaliteedilt olema pigem Radunici või Laku masti mees?
- Kas Viimsi kavatseb seniste heade tulemuste valguses sama koosseisuga hooaja lõpuni lasta või plaanivad ka nemad siiski kellegi juurde tuua?
- Kas TalTechi tagaliin hakkab Shundeli ja Gluditise eestvedamisel lõpuks toimima ning kas keskmängija toomiseks on raha otsas?
- Kas Kalev/Audentes kulutas kogu eelarve siniste särkide, Järvelaineni ja Tammeti peale ära või on siiski keegi välismaalt veel korvi alla tulemas?
- Mida teeb Tarvas, kui arvestada, et enamus konkurente üritavad hooaja edenedes ilmselt käigu või kaks juurde panna? Palju seal üldse ressurssi uuteks käikudeks (uuteks täiendusteks või vangerdusteks) alles on?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Kullamäe oleks Eesti Pozzeccona peatreeneri rollis üsna hea lüke, ta suudaks meeskonna ümber tekitada mingi positiivse aura, kuid ta vajaks tugevat abitreenerit, kes taustatöö ära teeks. Vähemalt on neil nüüd mängujuht olemas, kuigi tema taset on raske hinnata ja ilmselt vajab ta kohanemisaega.
Ma mõtlen, et K-Kalev võiks ju üritada Liepaja eeskujul hooaja lõpuni leegionärideta vastu pidada, siis oleks seegi positiivne. Tarvasel on probleemiks rohkem see, et kohalikelt väga toetust ei tule, aga juurde võtta pole enam samuti eriti kedagi.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas RK »

marxx762 kirjutas: Vene ei saa treenerina töötada, tal peaks olema vajalik litsents aegunud olema.
.
Vene on esiliigas peatreener, seal on 5 kategooria nõue olemas peatreeneril, iseasi kas korvpalliliit seda kontrollib.
ja ennegi on treener töö käigus paberid korda teinud (viimati vist Kullamäe Tartus)
Aga Vene teema võib maha tõmmata, Kuld sai Pärnu peatreeneriks, näis kes abitreeneriks, ainuke tööta võimalik abitreener on Müürsepp , näis kas tema saab abitreeneriks või leitakse mõni mujalt.
Täna Tartu ja Pärnu karikamäng saab olema huvitav, palju debüüte (Kullamäe, Pärnu mängujuht Hart, Tartul Böckler ), lisaks võivad teha selle hooaja debüüdi kummagi meeskonna paranejad Ivo Van Tamm ja Brandon Johnson :D
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

RK kirjutas:
marxx762 kirjutas: Vene ei saa treenerina töötada, tal peaks olema vajalik litsents aegunud olema.
.
Vene on esiliigas peatreener, seal on 5 kategooria nõue olemas peatreeneril, iseasi kas korvpalliliit seda kontrollib.
ja ennegi on treener töö käigus paberid korda teinud (viimati vist Kullamäe Tartus)
Aga Vene teema võib maha tõmmata, Kuld sai Pärnu peatreeneriks, näis kes abitreeneriks, ainuke tööta võimalik abitreener on Müürsepp , näis kas tema saab abitreeneriks või leitakse mõni mujalt.
Täna Tartu ja Pärnu karikamäng saab olema huvitav, palju debüüte (Kullamäe, Pärnu mängujuht Hart, Tartul Böckler ), lisaks võivad teha selle hooaja debüüdi kummagi meeskonna paranejad Ivo Van Tamm ja Brandon Johnson :D
Protokollides pole vähemalt vene peatreeneriks märgitud vaid figureerib seal Märt Tralla nimi.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Ei teadnudki, et Pärnus on mingi korvpalli tarkade klubi, kes Pärnu managerile Johnile otsuseid sisuliselt ette dikteerivad ja soovitusi jagavad. Huvitav, kes need härrad on?! Eeldan, et mingid sponsorid, seljuhul arusaadav, et need otsuseid tuleb mingi hetk kuulda võtta. Kes maksab, see tellib muusika. Eks Annukil oli muidugi tohutult ebaõnne nende vigastustega. Annuk ise Mängumeeste podcastis mainis ka, et komplekteerimisel läksid mingid otsused veidi mööda, kus oleks pidand ise konkreetsem olema vms. Eks raha vähesus, selle seisu on tekitanud ja tundub, et tiitlit pigem see hooaeg ei kaitsta, eks see oleks muidugi ulme ka old. Põnev saab olema meeskonna käekäiku jälgimast, et kuidas sest august välja ronida.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:Ei teadnudki, et Pärnus on mingi korvpalli tarkade klubi, kes Pärnu managerile Johnile otsuseid sisuliselt ette dikteerivad ja soovitusi jagavad. Huvitav, kes need härrad on?! Eeldan, et mingid sponsorid, seljuhul arusaadav, et need otsuseid tuleb mingi hetk kuulda võtta. Kes maksab, see tellib muusika. Eks Annukil oli muidugi tohutult ebaõnne nende vigastustega. Annuk ise Mängumeeste podcastis mainis ka, et komplekteerimisel läksid mingid otsused veidi mööda, kus oleks pidand ise konkreetsem olema vms. Eks raha vähesus, selle seisu on tekitanud ja tundub, et tiitlit pigem see hooaeg ei kaitsta, eks see oleks muidugi ulme ka old. Põnev saab olema meeskonna käekäiku jälgimast, et kuidas sest august välja ronida.
Ma võibolla ei kuulanud liialt tähelepanelikult, aga minu meelest käis selge viide ühele teatud persoonile kes figureerib oma labiilsete seisukohtadega ühes teises podcastis.
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Roy »

marxx762 kirjutas:
Drogba kirjutas:Ei teadnudki, et Pärnus on mingi korvpalli tarkade klubi, kes Pärnu managerile Johnile otsuseid sisuliselt ette dikteerivad ja soovitusi jagavad. Huvitav, kes need härrad on?! Eeldan, et mingid sponsorid, seljuhul arusaadav, et need otsuseid tuleb mingi hetk kuulda võtta. Kes maksab, see tellib muusika. Eks Annukil oli muidugi tohutult ebaõnne nende vigastustega. Annuk ise Mängumeeste podcastis mainis ka, et komplekteerimisel läksid mingid otsused veidi mööda, kus oleks pidand ise konkreetsem olema vms. Eks raha vähesus, selle seisu on tekitanud ja tundub, et tiitlit pigem see hooaeg ei kaitsta, eks see oleks muidugi ulme ka old. Põnev saab olema meeskonna käekäiku jälgimast, et kuidas sest august välja ronida.
Ma võibolla ei kuulanud liialt tähelepanelikult, aga minu meelest käis selge viide ühele teatud persoonile kes figureerib oma labiilsete seisukohtadega ühes teises podcastis.
Väga huvitav. Kas keegi oskab täpsustada?
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Mulle jäi ka mulje, et pigem soovisid mõned sponsorid muutust. Kui Annuk rääkis Johnilt surve maha võtmisest, siis on selge, et seda survet ei saa peale panna podcastis pläkutajad, vaid ikkagi need inimesed, kes meeskonda rahastavad.

Ma ütlesin seda juba hooaja eel, aga minu meelest tegi Pärnu valesti, et Champions League'i pürgis ning enda jaoks liiga suure tüki ampsas. Klubi areng peab toimuma loogilist rada pidi ning üle oma varju ei saa hüpata, kui just suurt rahalaeva selja taga ei ole. Et keegi valesti aru ei saaks - ma toetan igati ükskõik millise Eesti klubi osalemist rahvusvahelistes sarjades. Kuid minu meelest on selle eelduseks jälgida kahte põhimõtet - tase peab olema jõukohane ning eurosarjades osalemise kulukus ei tohi ohtu seada klubi jätkusuutlikkust.

Ainus loogiline argument, mis Pärnu CLis osalemist toetas, oli see, et vähemalt tagati sellega koht FIBA EuroCupi põhiturniiril. Samas segas CLis osalemine minu meelest natuke klubi fookust ning mul on Pärnu puhul natuke tunne, et eurosarjades osalemisega mõeldi üle ning tõmmati endale luu kurku. Pigem komplekteeri end natuke tagasihoidlikumalt, aga jäta alati mingi väike finantspuhver erakorralisteks olukordadeks. On selge, et ükski Eesti klubi ei lähe praeguste eelarvetega ju eurosarju võitma, vaid eesmärgiks on ikkagi uusi vastaseid kogeda, hoida sidet muu maailma korvpalliga ning läbi selle areneda. Kui läheb ootamatult hästi, siis on hästi. Kui läheb halvasti, siis on see reaalsuskontroll ning õppetund tulevikuks. Aga peamine on mitte elada üle oma võimete.

Hetkel hakati kohe alguses komplekteerimisega üle pingutama, tehti kiirustatud valikuid ning tõmmati eelarve niivõrd pingule, et hingamis- ega eksimisruumi pole.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Maxi »

Annuk pole eriti kõva treener, aga Pärnu selle hooaja ebaedus teda süüdistada, no ei tea. See koosseis neil on see aasta juba selline, et eelmise aasta taset hoida ei suudetud. Gilbert-Konontšuk-Toom läksid Cramosse, Post Viimsisse, Misters ja Valeika minema. Et kui 6 põhimeest ära lähevad ja neid võrdväärselt asendada ei suuda, siis päris keeruline on. Walker tundus päris hea mees, vb tasemelt Gilbertiga sama või nõks paremgi, aga sai esimeses mängus sellise laksu, Van Tamm vigane jne. Ma arvan pane või Obradovic sinna etteotsa, tase algab ikkagi komplekteeritusest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Tarvas sai ühe lisakäigu tagaliini juurde - meeskonnaga liitus Kiur Thomas Vehmanen. Pole kindlasti mingi tohutu imemees, aga praegusele Tarva meeskonnale võiks ta abiks olla sellegipoolest.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vanafänn »

Roy kirjutas:
marxx762 kirjutas:
Drogba kirjutas:Ei teadnudki, et Pärnus on mingi korvpalli tarkade klubi, kes Pärnu managerile Johnile otsuseid sisuliselt ette dikteerivad ja soovitusi jagavad. Huvitav, kes need härrad on?! Eeldan, et mingid sponsorid, seljuhul arusaadav, et need otsuseid tuleb mingi hetk kuulda võtta. Kes maksab, see tellib muusika. Eks Annukil oli muidugi tohutult ebaõnne nende vigastustega. Annuk ise Mängumeeste podcastis mainis ka, et komplekteerimisel läksid mingid otsused veidi mööda, kus oleks pidand ise konkreetsem olema vms. Eks raha vähesus, selle seisu on tekitanud ja tundub, et tiitlit pigem see hooaeg ei kaitsta, eks see oleks muidugi ulme ka old. Põnev saab olema meeskonna käekäiku jälgimast, et kuidas sest august välja ronida.
Ma võibolla ei kuulanud liialt tähelepanelikult, aga minu meelest käis selge viide ühele teatud persoonile kes figureerib oma labiilsete seisukohtadega ühes teises podcastis.
Väga huvitav. Kas keegi oskab täpsustada?
Ma arvan, et marxxx peab siin silmas Jorri, aga mul pole õrna aimu ka miks John peaks Jorri niiväga täpselt kuulama.
Vasta