Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

NoName kirjutas:LU vastu võetakse lõpuga ikkagi võit ära, aga õite napp. Dorbekut ja Gilbertit pole ja Meiers mängis ka 10+ minutit. Niimoodi on ikka raske. Seda enam, et väike Kitsing kahjuks ei kanna ühisliiga taset ja Raimo ka pigem Tarva materjal. Selles suhtes oleksin ikkagi tahtnud Böcklerit näha, et saanuks ka reaalselt ja mitte ainult paberil sügavust lisada. Tal ikka väikse Kitsinguga võrreldes vähe teine kvaliteet.
Sellise mängu põhjal pole minu meelest mõtet kellegi taseme kohta järeldusi teha. Esimesed 35 minutit lihtsalt jalutati, viimased 5 minutit mängiti korvpalli. Energiasäästurežiim oli lülitatud 90% peale.

Zigmars Raimol on visketunnetusega väga kehvad lood, aga see-eest oli ta lauavõitluses hea. Tema väljakul olles kaitse suures plaanis toimis. Kaspar Kitsing lõi neil paaril korral, mil tal oli võimalust palliga toimetada, vähemalt üsna õnnestunult teravust.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Uhhuu kirjutas:
NoName kirjutas:LU vastu võetakse lõpuga ikkagi võit ära, aga õite napp. Dorbekut ja Gilbertit pole ja Meiers mängis ka 10+ minutit. Niimoodi on ikka raske. Seda enam, et väike Kitsing kahjuks ei kanna ühisliiga taset ja Raimo ka pigem Tarva materjal. Selles suhtes oleksin ikkagi tahtnud Böcklerit näha, et saanuks ka reaalselt ja mitte ainult paberil sügavust lisada. Tal ikka väikse Kitsinguga võrreldes vähe teine kvaliteet.
Sellise mängu põhjal pole minu meelest mõtet kellegi taseme kohta järeldusi teha. Esimesed 35 minutit lihtsalt jalutati, viimased 5 minutit mängiti korvpalli. Energiasäästurežiim oli lülitatud 90% peale.

Zigmars Raimol on visketunnetusega väga kehvad lood, aga see-eest oli ta lauavõitluses hea. Tema väljakul olles kaitse suures plaanis toimis. Kaspar Kitsing lõi neil paaril korral, mil tal oli võimalust palliga toimetada, vähemalt üsna õnnestunult teravust.
Eks mänguviske tunnetus ei saagi väga hea olla kui väga platsile ei panda. Sellisel perioodil nagu Kalevil on, siis kõvasi trenne ka vast liiga tihti ei ole. Seega neilt meestelt ongi midagi erakorralist platsil kohe raske loota. Vormi saamine tule ikka mängides.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Kui kaks põhivenda väljas ja sa mängid ainult 10 minutit, siis veits paneb ju ikka mõtlema, et what's the point. Eks keegi vast tuuakse tagaliini juurde nagu Rannula mainis. Muidu on lõpuks kõik mängijad katki. Ma isiklikult olen mõneti Böckleri fänn. Kahju, et USAs nii läks, aga kui jalad alla saab, siis näen endiselt korralikku karjääri.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vanafänn »

Päris nukker kaotus Pärnule, Tartu igatpidi pakkus aga pärnakad küüntega päris kinni ei saanud. Pavelka on ikka päris korralik karu korvi all ja 24-14 muud ei näitagi.

Tadas Pazera jätkas sealt, kus alustas ja kõmmutas 23-9-12!! ütleme, et Kuld või John pani tolle vennaga ikka täpimast täppi.

Mängu jääb varjutama pisut see kellamajandus laua poolt, äkki Basket TV või keegi oskab pisut täpsemalt üldse näidata kuidas ja mida sellega tehtakse- oleks täitsa huvitav.
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Roy »

Keegi teab kas tänast mängu Vefiga kannab üle ka? Delfis info puudub
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Maxi »

Kui õnneks läheb siis lätlaste TV4 peaks üle kandma
https://www.cetri.lv/tiesraide.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Roy kirjutas:Keegi teab kas tänast mängu Vefiga kannab üle ka? Delfis info puudub
https://sportacentrs.com/sportacentrs_t ... s_mobile=0" onclick="window.open(this.href);return false;
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Täna lätlaste vastu üks halvimaid kaitseesitusi, mis lähiminevikust üldse meenub. Tehakse selliseid põhikoolide tasemel humoorikaid eksimusi. Eks vist pole jälle eriti tähtis mäng ka, sest keskendutakse Euroopale.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Ventspils tegi huvitava liigutuse ning tõi Emmanuel Wembi Baltikumi tagasi. Kuuldavasti sai klubi mõni aeg tagasi ka omavalitsuselt täiendava rahalise süsti - ilmselt siis selle mõju.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Ärimaastikul on toimunud mitu päris põnevat uudist. HKScan läheb soomlastelt eestlaste kätte ning Unibet hakkab Saku Suurhalli nimisponsoriks.

Esimese puhul oleks huvitav teada, kas selline omanikuvahetus võiks kuidagi ka Tarva tulevikku positiivsemas võtmes mõjutada? Maag on küll pigem Tartu taustaga kontsern, aga arvestades, et Tartul on juba Maks & Moorits selja taga, siis oleks tore, kui leitaks jõudu Rakvere korvpalli toetada.

Unibeti uudise puhul - huvitav, kas Unibeti lisandumine võiks viidata ka sellele, et Suurhallis hakkab tulevikus rohkem rõhku ka spordiüritustel olema ning äkki saab korvpall isegi mõnetise eelise? Unibeti vaatest näeks ju loogiline, kui nende sponsoreeritav meeskond palliks senisest rohkem nende poolt sponsoreeritaval areenil. Või ma olen liiga sinisilmne? :)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

East kirjutas:Ärimaastikul on toimunud mitu päris põnevat uudist. HKScan läheb soomlastelt eestlaste kätte ning Unibet hakkab Saku Suurhalli nimisponsoriks.

Esimese puhul oleks huvitav teada, kas selline omanikuvahetus võiks kuidagi ka Tarva tulevikku positiivsemas võtmes mõjutada? Maag on küll pigem Tartu taustaga kontsern, aga arvestades, et Tartul on juba Maks & Moorits selja taga, siis oleks tore, kui leitaks jõudu Rakvere korvpalli toetada.

Unibeti uudise puhul - huvitav, kas Unibeti lisandumine võiks viidata ka sellele, et Suurhallis hakkab tulevikus rohkem rõhku ka spordiüritustel olema ning äkki saab korvpall isegi mõnetise eelise? Unibeti vaatest näeks ju loogiline, kui nende sponsoreeritav meeskond palliks senisest rohkem nende poolt sponsoreeritaval areenil. Või ma olen liiga sinisilmne? :)
Ramo kui sa seda loed, siis äkki on nüüd õige hetk minna endise HKScani uksetaha :D Sportlase lemmik söök on kana :D

Unibetil tundub raha ikka kõvasti olema. Ole näha mis nad seal välja mõtlevad ja kuivõrd saab senine nägu muutuma.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

See oleks mõneti humoorikas, kui toetus seisnekski kanades.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Saku Suurhallis on mõttekas mängu pidada siis kui ikka vähemalt 3000 saalis. 1000-1500 nagu hetkel maksimum rahvast käib mängiks pigem Kalevi spordihallis.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Teine võimalus on püüelda 3000-se audience poole. Selleks on vaja aga tulemusi ette näidata, sest müüa saab ikkagi võitvat meeskonda.
Sellepärast ma olen kritiseerinud ka VTB-e rajatud ärimudelit, sest see on pärssinud klubi arengut, kui rahuldutakse sellega, et mingi kahtlase päritoluga raha loetakse pihu peale ja tulemusi peetakse teisejärgulisteks ning loodetakse, et rahvas tuleb mitte oma klubi, vaid CSKA ja Unicsi tähti vaatama. Leedu Zalgirise, Rytase jms mudel eeldab ikkagi, et suudetakse sekkuda suurde mängu ja need klubid on Euroopas konkurentsivõimelised. Ma usun, et kaks viimast hooaga on tõestanud, et ka Cramo saab sellise mudeli peale üle minna. Tugevatele Euroopa klubidele suudetakse isegi praeguse rahastatuse juures konkurentsi pakkuda.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:Teine võimalus on püüelda 3000-se audience poole. Selleks on vaja aga tulemusi ette näidata, sest müüa saab ikkagi võitvat meeskonda.
Sellepärast ma olen kritiseerinud ka VTB-e rajatud ärimudelit, sest see on pärssinud klubi arengut, kui rahuldutakse sellega, et mingi kahtlase päritoluga raha loetakse pihu peale ja tulemusi peetakse teisejärgulisteks ning loodetakse, et rahvas tuleb mitte oma klubi, vaid CSKA ja Unicsi tähti vaatama. Leedu Zalgirise, Rytase jms mudel eeldab ikkagi, et suudetakse sekkuda suurde mängu ja need klubid on Euroopas konkurentsivõimelised. Ma usun, et kaks viimast hooaga on tõestanud, et ka Cramo saab sellise mudeli peale üle minna. Tugevatele Euroopa klubidele suudetakse isegi praeguse rahastatuse juures konkurentsi pakkuda.
Eks see meil üks eesmärkidest ongi, aga küsin ausalt, kas arvad, et tänases olukorras on see reaalne Tallinnas, kus spordimeelelahutus on killustatud ligi 3-5 korvpalli meistriliiga klubi (meie, Tallinna Kalev/Audentes, TalTech/Optibet ning Harjumaalt Keila KK ja Viimsi/Sportland), 5 jalgpalli meistriliiga meeskonna ja teiste meistriliiga võistkondadega?

Ilma süvaanalüüsi tegemata, ütleks, et selline olukord on Euroopas pigem harva nähtav?

Kohalikud toetajad, pealtvaatajad, linnatoetused, jne kõik jagunevad kuidagi nende vahel ära ning kuna ühes kohas on korvpalli meeletult ja koguaega kättesaadav saalikogemuse näol siis olemegi seisus kus sellised mängud nagu oli Brindisiga, ei suuda üle 950 inimese saali tuua (draama, mängu olulisus ning harvajuhtuv euromäng kus vastas andekas eestlane).

Leedu näide on mõistlik, aga siin kultuuriline erinevus tuleb mängu - Leedus on see kultuuri osa, oma linna või klubi toetamine on veres, muud spordialad ei konkureeri mitte kuidagi sellega (muude väga heade turunduskäikude ja eelnevate otsuste koosmõjul muidugi).

Kuskil teemal kirjutasin ma vist pikemalt ka, kuidas tundub, et meie spordiorganisatsiooni on kahjuks muu maailmaga ajast maha jäänud mistõttu "vanade heade" aegade taastamine on ülimalt keeruline, mitte võimatu aga keeruline ja eks üks asi selles on väga suur sõltuvus erakapitalist ehk puudub pikaaegne kindlustunne (linna/riigitoetus, pikaajalised koostöölepingud või arvestatav piletitulu eelarves (enamus klubides 1-10% eelarvest)).

Kui kellegil on mingeid mõtteid, ideid, ettepanekuid või tagasisidet, kuidas asju parandada, siis minu mailbox või see foorum on koht kus seda vabalt teha - oleme avatud :)
Vasta