Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

knaest kirjutas:mnjah... viimsil ikka vist näpud põhjas
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202331 ... ukrainlase" onclick="window.open(this.href);return false;
A priori ei ole Kovalov ilmselt paha mees. Leedu kõrgliiga kogemus + üsna normaalne roll Ukraina ühe tugevama klubi (Kyiv Basket) ridades. Küsimus on muidugi selles, et kas ta ka oma profiili poolest on just see ideaalne "pikk", keda Viimsil vaja läinuks.

See on muidugi minu nägemus, aga ilmselt olnuks puhas keskmängija (nö juurikas) nende eelistatum variant, kuid paraku ka kallim variant millele hammas ei hakanud.

Sellegipoolest, Kovalov on kindlasti parem kui mitte keegi ning ka oma napilt üle kahe meetri pikkusega on ta siiski Viimsile suureks abiks.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

marxx762 kirjutas:Keeruline on Tartu osas muidugi hinnangut just ülearu adekvaatselt anda, aga ma ütleks et pikkade osakonnas on küll tagasiminek - Pavelka vs Menzies, Malmanis või siis Hughes vs Anrii. Tagaliin kus Rosenthal ehk on märksa suuremas rollis. Veidekale pole puhast pg-d või siis combot kõrval ja see on päris riskantne. Shundel ja Veideman duona ehk annavad võrreldes eelmise aastaga manpowerit tagaliini juurde, aga kumbki ei suuda vähemalt kõrgemal tasemel mängujuhtide osakonnas võistkonda aidata ja see võib päris valusalt hakata kätte maksma. Äärel on minu arust üsna selline anonüümne seltskond, kes on aastaid üsna kõikuvad olnud ning läinud pigem lati alt kui selle ületanud. Ehk emmal - kummal Eelmäel või Kivil õnnestub teha läbimurde hooaeg - võimalusi selleks on olnud juba aastaid.

See küll pole võibolla sedavõrd määrav, aga Cramo rosteris on 13 mängijat, kellest 12 on võimelised igal hetkel mängu tulema, ilma et tase kukuks. Tartu rosteris on mu meelest 8 meest, keda võib nimetada päriselt mängumeheks. Kui peaks kellelgi põhimeestest tartus mingi vigastus tekkima siis on ikka üsna keeruline kohe.
Olen pea kõiki Tartu selle hooaja pänge näinud, mida pole näinud, olen tudeerinud protokolli, olge nüüd rahulikud, Tartu nüüd mingi übertugev sats küll ei ole, hetkel küll tundub et ta on tugevuselt teine meeskond Eestis aga seda ta peab hakkama tõestama, hetkel on Tartu valgusaastate kaugusel Kalev/Cramost, kullapretendendiks võib Tartut hakata pidama alles siis kui mõni mängija Tartusse juurde tuleb ja mõned noored ja nooremapoolsed mängijad koos leegionäridega teevad hooaja jooksul suure arenguhüppe.
aga siis võrdlused
Menzies versus Pavelka, füüsis tundub parem Menziesel aga oskused suuremad Pavelkal, laudade ja blokkide osas on Pavelkal kindlasti nina parem, ka tundub et eelmise hooaja alguse Pavelka nats parem kui selle hooaja alguse Menziest (muideks eile oli ENBL esimene mäng Siualia võitis rumeenia tippklubi Voluntari ja mängu MVP oli Pavelka 19 punkti ja 14 lauaga)
Malmanis versus Johnson , kindlasti parem , lisaks oli Johnson pidevalt katki ja läks ka enne hooaja lõppu ära ja Tartu mängis sisuliselt 1 keskmängijaga , Voinalovits rohkem 4
Johnny Hughes versus Voinalovits, Johnny veits ühem aga kaitses parem aga miinuseks ebastabiilsus ja vähene kogemus euroopa korvpallis, sügisene Voinalovits rünnakul kindlasti parem , kevadest seisu näeme aga usun ja loodan et Johnny ei ole kehvem, väga töökas ja nadekas kuju tuleb, näis kuidas ta meie sügise j atalvega ära harjub.
Võrreldes eelmise hooajaga on seis parem ka noorte Eesti pikkadega, meeskonnas on Brifk kes võrreldes Saaliga rohkem korvialune mängija ja Urvik on kindlasti aasta jooksul läinud paremaks aga kas see on piisav mänguaja saamiseks , näeme varsti.
Kivi ja Eelmäe teoreetiliselt võiksid minna paremaks, kuna nooremapoolsed mängijad selles vanuses ikka lähevad.
Tagaliini võrdluses
Veideman versus Suurorg kindlasti meeskond läks see hooaeg tugevamaks
Eelmisel hooajal novembrist meeskonnaga liitunud Böckleri asemel on toodud rotatsiooni Tassa, kindlasti oli Böcler parem, loodame et kevadeks teeb Tassa suure sammu edasi.
Shundel versus McCloud , ei oskagi öelda, loodan et Shundel on parem aga võrdluses McCloudi asemel tulnud Gordoniga jääb Shundel palju lahjemaks aga meeskondlik mäng on selle võrra parem.
Noored Roos , Kuusmaa ja juurde tulnud Jurtsenko on kindlasti paremad kui eelmine hooaeg olid aga Cramo pingi vastu nad ei saa.
Hetkel tundub et selle aasta Tartu meeskonna sisekliima on palju parem ja mäng võistkondlikum kui eelmise aast aTartu meeskonnal oli.
Hetkel ennustan, et Tartu meeskonna algus saab see sügis väga raske olema, esimesed 5 mängu kindlasti, meeskond veel toores, vigastused, haigused ja kõigele lisaks mõned mängijad peavad lahkuma kordusõppustele , see paneb Tartu meeskonna kõvasti proovile ja eelkõige peavad Tartu noored olema valmis andmaks oma panuse meeskonna edusse.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:
knaest kirjutas:mnjah... viimsil ikka vist näpud põhjas
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202331 ... ukrainlase" onclick="window.open(this.href);return false;
A priori ei ole Kovalov ilmselt paha mees. Leedu kõrgliiga kogemus + üsna normaalne roll Ukraina ühe tugevama klubi (Kyiv Basket) ridades. Küsimus on muidugi selles, et kas ta ka oma profiili poolest on just see ideaalne "pikk", keda Viimsil vaja läinuks.

See on muidugi minu nägemus, aga ilmselt olnuks puhas keskmängija (nö juurikas) nende eelistatum variant, kuid paraku ka kallim variant millele hammas ei hakanud.

Sellegipoolest, Kovalov on kindlasti parem kui mitte keegi ning ka oma napilt üle kahe meetri pikkusega on ta siiski Viimsile suureks abiks.
Kovalov oli Tartus mänginud Voinalovitis sõber ja käis ka tihti Tartus, ta on 3 , äärmisel juhul 4 ja tema miinus veel suht kehv inglise keel, aga mängida ta oskab ja kindlasti on temast palju abi Viimsil.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

Võit käes, ühest üks.

Kui mulle tundus et Desonta on odavamehe Donovan Jackson siis krt kas ta seda ongi..

Muidu ei hakka siin väga virisema ka mängijate kallal, esimene mäng ja päris palju segadust tundub olevat.

Ausalt öeldes ei tea mis Antalyas saama hakkab, ma ise oleks vast eelistanud lühemat rotatsiooni et panna vähe suurem surve põhivendadele ja seeläbi tekitada suurem pinge/koormus enne esimest suurt suurt mängu. Samas ma kirjutan seda oma mugavast tugitoolist nii, et who am I to tell.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Ühe mängu pealt pole ilus järeldusi teha, aga kuidagi väga rabe kõik, mis teeb Antalya osas väga pessimistlikuks. Mängujuhtimise pool jättis kuidagi haavatava mulje, kõik näis kuidagi organiseerimatu ja juhuslik.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Mõned suvalised tähelepanekud (emotsioonide pealt).

Jurkatamm oli ebakindel. Eks vead mõjutasid, aga mingil hetkel on hea ja keskpärase mängumehe vahe lihtsalt see, et pead ära panema. Nooruse avanss ei kesta igavesti. Eemalt vaadates tundub, et võib-olla tuleks ka jõukasse pisut tõsisemalt suhtuda. Samas siit saab ainult paremaks minna.

Toomilt väga halb mäng. Ma ausalt ei mäletagi, et millal nii halba Toomi näha võis. Loodetavasti oli ühekordne ebaõnnestumine ja mitte mingi suurem auk, kuhu mängijad aeg-ajalt kukuvad.

Bradford tundub tore rollimängija, aga Kalevil ei ole vaja toredat rollimängijat. Kui ta ka 1 vs 1 üritas, siis see oli enamasti päris õnnetu ja tundus, et vaba tee asemel ta suisa ise liikus vastaste käe alla. Ideaalis peaks Kovliaril ikkagi keegi kõrval olema, kes suudab vastutust kanda. Siin võib samuti vaid oodata, et avaneb nagu van Beck, aga pigem varem kui hiljem.

Rosenthali roheline tuli on tore, aga ma ei ole kindel, et kas Tartule või vastastele. Ta komistab ikka ja jälle samade tehniliste probleemide otsa. Ilmselt nõrgemate vastastega õnnestub paremini, aga koondise vaatevinklist tahaks, et ta õnnestuks just tugevamate vastaste vastu.

Kivi näitas meeldivat aktiivsust. Järjekordne aasta, kus võib loota, et tema või Eelmäe teevad järgmise sammu. Tassa tegi lõpus paar päris halba prohmakat, aga muidu on täitsa mängumees. Tartu ameeriklane näitas esimene poolaeg samuti head minekut, aga jeebus, kus sellele tüübile meeldib maas püherdada. Tema suunas ei tasu isegi hingata.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

Ma mäletan kuidas Jukka ütles kunagi, et Mikk on parima viskeliigutusega eesti mängija. Tänaseks on ta Kalevi eest kolmeseid pannud vist sinna 20% kanti. Nagu 'NoName' ütles, siis nooruse avanss pole igavesti ja kuskil peab selle enesekindluse ka leidma.

Lisades ka selle, et Dorbek ütles, et Wes on selline jõujuurikas, kes ka trennis suutis kogemata haiget teha. Võrdluseks meie Mikk on ikka täitsa poisi mõõtu kahjuks
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Kui mulle jätsid kontrollmängud pigem positiivse mulje (arvestades seejuures, et tegemist oli ikkagi treeningmängudega), siis eilne esitus oli küll natuke ärevaks tegev enne Türki minekut. Võimalik muidugi, et see oli tingitud eelkõige ülehäälestumisest - ikkagi hooaja esimene suurearvuline publik ja suurem tähelepanu.

Aga minu mõttekohad:

1) Nõus, et Jurkatamm kadus ära. See ongi minu suurim hirm tema puhul, et ta võib teatud mängudes liiga passiivseks jääda ja ära kaduda. Samuti võib ta viskeliigutus ju ilus olla, aga tema vise ei ole ju tegelikult eriti stabiilne. Kui vaadata tema 3pts protsente meesteklassis, siis midagi üleliia snaiprile omast sealt ei leia:
- 18-19 37%
- 19-20 25.7%
- 20-21 21.7%
- 21-22 34.6% (TalTechis) ning 21.1% (Trevisos)
- 22-23 21.2%

Ma saan täitsa aru, et eks viskeprotsent võibki sõltuda erinevatest teguritest (enesekindlus, roll meeskonnas, liiga tase jne), kuid need on sellegipoolest väga madalad protsendid mängija kohta, kelle trump peaks olema tema vise. Ma väga loodan, et Jurkatamm omandab hooaja käigus suurema enesekindluse ja Rannula suudab teda piisavalt palju vormida, et tema tegelik potentsiaal välja tuleks.

2) Bradford. Ta tundub inimese ja meeskonnakaaslasena väga normaalne kuju ning kaitses viitsib ka rabeleda, aga ma ei saa aru, kas see on tal mingi hooaja alguse teema või ta ongi rünnakul niivõrd passiivne? Ning need vähesed korrad, kui ta midagi üritas, siis nagu keegi enne kirjutas, siis ega need üritused tal väga hästi ei õnnestunud. Ma ei ootagi temalt päris viskekontserte, aga võrreldes Gilbertiga jääb tema mõju nii kaitses kui ka rünnakul hetkel palju lahjemaks. Ma üritan endale koguaeg meelde tuletada, et ka Van Becki hooaja algus oli üsna tagasihoidlik, aga väga palju aega enam oodata ei ole. Van Becki püss hakkas kvalifikatsioonimängudes juba natuke paukuma.

Hetkel on meil tagaliinis kindlaks liidriks vaid Kovliar ja tedagi peab vahepeal pigem natuke taltsutama, et ta üle ei pingutaks. Kui tahta, et sellest hooajast asja saaks, siis oleks hädasti vaja, et ka keegi teine tagaliinis liidrina esile kerkiks.

3) Suarez. Mulle ta meeldib. Rünnakul on ta üsna osav ning hea visketunnetusega. Emotsiooni näitab ka. Kaitse tundub olevat see valdkond, mis veel järeleaitamist vajab, sest mingitel hetkedel tundus ta seal päris kadunud olevat. Aga tema osas on minu mulje pigem positiivne ning ma usun, et ta muutub ajaga ka kindlasti paremaks.

4) Hermet ja Nurger. Mis nendega toimub? Väga vähene ja ebaregulaarne mänguaeg. Näiteks Hermeti osas olid (ja on siiani) mul üsna suured ootused - aga tema enesekindlus tundub praegusel hetkel olematu olevat. Raske öelda, kas see on tingitud vigastusprobleemidest või on seal mingid muud teemad, aga ta tundub hetkel augus olevat. Nurgeri puhul oodanuks samuti rohkem mänguaega. Taas raske öelda, kas see on tingitud Nurgeri puusaprobleemidest või Rannula eelistustest, aga tema roll oli ka treeningkohtumistes hüplik. Kui Rannula lubas talle sõnades suuremat rolli, siis hetkel seda veel ei paista ning samuti ei paista Nurgerist seda enesekindlust, mis tal kunagi BCL mängudes oli.

5) Toom oli Tartu vastu tõesti kehv. Rabistas ja pudistas. Samas näitas ta treeningkohtumistes päris head minekut, mistõttu ma tema pärast üleliia ei muretseks. Ta tundub pealegi olevat selline tüüp, kes ammutab oma halvast esitusest järgmisteks mängudeks energiat.

Kokkuvõttes oli rabe mäng, aga ilmselt hea, et see rabe mäng just eile ära toimus. Äkki saadi nüüd kork maha ja Türgiks suudetakse korrektuurid ära teha ning seal näost nii valged ei olda. Vastased on mängitavad, aga nende võitmiseks peab eelkõige iseenda asjad korda saama.

Tartu kohta ütleks vaid nii palju, et eelmise hooaja meeskond tundus kuidagi ohtlikum.

Eestlased olid oodatud tasemel. Kivi oli võibolla tõesti kuidagi nahhaalsem kui varasematel hooaegadel. Ning nõustun, et Tassa oli hea üllatus - lõpus tuli tal nooruse apsakaid sisse, aga temas on mängumeest ning ma loodan, et hooaja käigus sööb ta end järjest enam rotatsiooni sisse ning meil on varsti taas üks noormängija juures, kes koondise uksele koputab.

Hughes tundus oskuste poolest OK, aga tema kehakeel oli kuidagi off. Menziese puhul oli näha, miks ta klubikarjäär on seni selline olnud - ma ei usu, et temast mingit head asja annab välja vormida. Rünnakul on ta olematu ning kaitses saavad ründemängijad ta ümber ringe teha. Shundel oli ka üsna hall. Vahepeal sähvatas millegiga, aga muidu oli selline hall tegelane - päris tagaliini liidriks (nagu oli Gordon) ta ei tundu passivat.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas knaest »

järgmise mehed ei nuta sisu on vist teada:
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202339 ... ep-pahviga" onclick="window.open(this.href);return false;
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

knaest kirjutas:järgmise mehed ei nuta sisu on vist teada:
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202339 ... ep-pahviga" onclick="window.open(this.href);return false;
ma olen sõnatu. sellist nätakat ei osanud eluilmas näha ja Mängumeesteski veel räägiti esmaspäeval, et kaks treenerit keda kunagi lahti ei saa lasta on Pahv ja Klandorf.

Peep läheb tagasi 9-5 peale ja treeneritöö läbi? See oleks eriti nukker, minu silmis ikka täitsa korraliku treeneriga tegu ja ma usun, et oleks suutnud Keila tänavu päris kaugele viia.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

"Avalikuks tulnud tegevus, kus sponsorrahasid suunati enda juriidilisse kehasse on lojaalsuskohustuse rikkumine ja loonud nii esindusmeeskonnale kahju tekkimise olukorra kui ka kahjustanud Keila Korvpallikooli mainet toetajate silmis"

No ma ei tea. See siis nüüd ei kahjusta Keila mainet? Eriti, kus võib oletada, et teatud sponsorrahad liikusidki vaid tänu Pahvi isikule. Tundub justkui olukord, kus peaks eestlaslikult hooaja ära kannatama ja mitte suurimat staari pikalt saatma. Tundub mingi lapsikus.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Maxi »

Eilse mängu kohta siis:

Mulle tundus, et Jurkatamm on päris heas füüsilises vormis, et korralik suvi on all olnud ja põhja laotud. Küll see vise ja mängutunnetus tulevad järgi, eks Rannula süstib seda arusaama, et see pole Itaalia ja siin on vaja ise ka teha ja enda peale võtta.

Suarez oli tõesti hea, tundus et ta on sellise hea energiaga mees kes on rünnakul suhteliselt mitmekülgne. Kaitses vist tuleb mingid asjad veel paika saada.

Bradford tõesti väga passiivne, aga ehk kohaneb

Tartu poolelt see Hughes on päris huvitav kuju, tundub selline nr 3 tegelikult, aga eks paistab kuidas mänguplaani sobib ja et ei oleks päris selline must auk, et kui pall sinna jõuab siis enam tagasi ei tule.
Menzies on ideaalne näide sellest, et piisab sellest kui olla lihtsalt ülipikk ja mingil tasemel korvpallikarjäär on garanteeritud. Kui ta oleks noor, siis võiks arvata, et äkki areneb, aga Pavelka oli palju rohkem nö. valmis mängija ja hooaja jooksul tegi veel sammu edasigi. Sellise kaitsemänguga võtab iga vähegi ennast respekteeriv klubi seda meest ette nii pick and rollist kui 1v1 ja Tartul saab olema peamurdmist kuidas seda meest kaitses korvi all hoida, maa-ala ehk?
Veidemani ja selle lätlase lisandumisega kindlasti muutub meeskond dünaamilisemaks ja mängupilt ka paremaks.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Keila osas päris korralik pomm. Ei teagi, mis nüüd lühiajaline ja pikaajaline mõju olema saab.

Arvestades, et sponsorrahad seisavad Pahvi MTÜ kontol, siis kas lähiajal on oodata koosseisulisi muudatusi? Oleks päris valu laks jälle Eesti klubikorvpallile.

Pikaajalisemas plaanis on küsimus üldse selles, et kui Pahvi enam pole, siis mis ambitsioon on Keila juhtfiguuridel üldse kõrgliigas jätkata ning kui palju toetajad on nõus seda ettevõtmist edasi toetama, kui Pahvi enam pole?
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Küsimus ka selles, et mis on Pahvi enda ambitsioonid. Hetkel Eestis ju selline seis, et kui raha leiab...ja tundub, et Pahv leiab...siis võib vabalt mingi enda satsi kokku panna ja hooaja-kahe pärast uues kuues tagasi olla.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Esimene loobuja Coolbeti näol käes: https://sport.delfi.ee/artikkel/1202340 ... -leppisime" onclick="window.open(this.href);return false;

Kukkumine saab Keila jaoks vist päris järsk olema ning huvitav kas hooaja lõpuni peetakse üldse vastu.
Vasta