Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
East
Kasutaja
Postitusi: 1011
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

Minu jaoks naljakas artikkel - Kärp sisuliselt viitab seal igal pool, et mängijaid ei suudetud nende potentsiaali vääriliselt kasutada, aga siis jõuab ikka selleni, et Kullamäe on nende plaan A.

Ma saan aru, et Kullamäe on tema väga hea sõber, aga sellised suhted ei tohiks hakata domineerima otsuste tegemisel. Kui loeks artiklit kaetud nimedega, siis arvaks küll, et selline peatreener ei tohiks klubis jätkata - enda valitud mängijatest kõike välja ei pigistanud, mängijad polnud piisavalt motiveeritud, olematu rünnak ja viskeprotsent, kehv füüsis. Need on justkui märksõnad, mis artiklist läbi kumavad.

Veelkord. Kullamäe on mõnus mees ja tema kirg korvpalli suhtes on äge. Aga samas on kuidagi ebameeldivaks muutunud, kui isiklikult ta asju võtab ("Kullamäe on korvpallis pettunud") ning minu meelest ei tohiks tema tegemisi kuidagi teistmoodi hinnata vaid seetõttu, et ta on muidu mõnus rahvamees. Seda nii mänguliselt kui mänguväliselt. Kui Kullamäed häiris kohtunike solvumine, siis tema enda jonnimine on praegu sama naeruväärne kui mitte enamgi. See pole ju esimene artikkel, kus viidatakse sellele, et Kullamäe suhtumine on peale seda intsidenti muutunud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4202
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Olen mõelnud, et just eelkõige korvpallis eeldame päris tihti, et kui mängija kes lõpetab ning oli juhuslikult ka üsnagi edukas korvpallur, siis automaatselt on tegu väga eduka treeneriga. Jah, välismaalt leiab selliseid näiteid hulganisti kus edukas mängija on ka väga treenerina edukas, aga meie korvpallis selliseid näiteid ei leia.

Tuues võrdlusi jalgpallist, siis seal kasutatakse endisi mängijaid päris palju erinevas võtmes. Näiteks Kams Paides tundub oma ametis väga kompetentne, Talts Tartus tundub väga õiges positsioonis olema. Joel Lindpere on Kalevis samuti klubi asjapulk ning jagab oma teadmisi ja kasutab klubi hüvanguks oma keskmisest suuremat kontaktide pagasit.

Mis ma oma eelneva lõiguga öelda tahtsin, siis minu jaoks on veidi kurb näha, et meil on klubikorvpallis sellised mehed nagu Müürsepp, Kullamäe, Kangur ja veel mõnigi mees, kel võiks olla hulgaliselt kontakte aga me kas ei kasuta neid võimalusi täiel määral või siis ainus mis me neile pakkuda oskame - on panna nad treeneriks. Jah, ma ühest küljest mõistan miks seda tehakse, sest kontoris üks persoon rohkem on "puhas lisakulu". Samas kui meil on eelpool mainitud mängijate näol nimekaid klubisid kus nad on mänginud ja seeläbi ka võiks olla huvitavaid kontakte, siis me peaksime neid märksa enam kasutama.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 909
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas Drogba »

Nu tänu eurorahale on jalgpallis võimalusi rohkem. Korvpallis ju vaid 2l klubil ongi spordidirektor? Talts ja Kask. Ülejäänutel kas siis omanikud või muud asjapulgad täidavad Spordidirektori ülesandeid. Jah ka Liidus saaks tööd, aga seal direktori ülesandeid täidab Kiili ja Roos. Aga olen nõus näiteks Kanguri peaks küll rohkem kasutama. Küsimus kas ta ise tahab?
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas vanafänn »

Ma Kullamäed päris maha ei kannaks treenerina, tal siiski miskit ette näidata kõigi nende aastate jooksul. Küll aga olen ka varem öelnud, et näeks sellist kirgliku inimest, kel on ka kontaktid hoopis kossuliidu presidendina. Seal saaks ta oma tutvuseid ja emotsioone kõige paremini ära kasutada by a country mile.

Kanguri kohta on mingeid uudiseid olnud, et kas keegi on proovinud teda kuskile kaasata (klubid või liidus)?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4441
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas vaim564 »

Üks võimalik risk Kullamäe asendamiseks, mida Pärnu võib kaaluda, võikski olla Kristjan Kangur, sest treeneri litsents on tal olemas, kuigi peatreenerina on ta täielik must hobune ja talle endale sobiks ehk alustada abitreenerina. Ega Pärnul kohapeal palju valikuid ei ole, sest Müürsepal peatreeneri ambitsioonid puuduvad ning Källman on vast rohkem midagi spordidirektori taolist. Välistreeneriga on aga Eesti klubide viimased valikud pigem ebaõnnestunud.
Pärnu ebaõnnestumist nüüd 100% Kullamäe kaela riputada ei saa, Kärp raputab siin tuhka ka endale pähe ja olid ka välised asjaolud (sõda kohtunikega, mis sai alguse Kärbi väljaütlemistest ning Harti haigus, liidri väljalangemine, mis meeskonda kahtlemata lõhkus, sest sobivat asendust ei leitud). Kui meeskonna juhi ja treeneri vahel on usaldus, siis on võimalik selle pealt ehitama hakata ka ebaõnnestunud hooaja järel.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4202
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Ma küll pole väga kursis kuivõrd suurt tuge saavad jalgpallis klubid liidult toetust, aga ma tahaks väita, et tegu pole mingite kolossaalsete summadega. Jah, abiks ikka, aga mulle tundub, et täna korvpalli heale seisusele on näiteks era toetajate hulk korvpallis märksa suurem kui jalkas. Lisaks on jalgpallis mängijate hulk märksa suurem, mis küll ei tähenda, et kõik kes nimekirjas, saavad palka, aga siiski. Ehk siis me tihtilugu tahame teatud olukordades ehk liialt jalkaliidu rahade taha pugedes põhjendada miks me midagi tehtud ei saa või miks on ühe või teise tegevuse realiseerimine keerukas.

Mille poolest ehk jalgpalli ja sealseid klubisid võib kiita - on see, et noorte süsteemid on märksa rasvasemad võrreldes korvpalliga. Selle pealt õnnestub tihtilugu teenida meie eelarvete juures üsna märkimisväärset lisatulu. Lisaks koondise eripära, kus klubi x hingekirja kuuluva mängija pealt saab ka klubi tasu või kompensatsiooni.Mida veel võiks välja tuua - jalgpallis on nö mängijate skauting märksa olulisemas rollis kui korvpallis. See on minu jaoks päris huvitav, miks meil korvpallis selliseid asju ei tehta.

Ma ei räägi siin juures isegi noortest, vaid pigem nö meie mõistes teatud taset omavate / ja huvitavate mängumeeste kaardistamisest. Minu hinnangul võiks see olla "must be" tegevus, et kriitilistel hetkedel oleks klubil nimekiri meestest, keda võtta kui on rasked ajad käes (nagu Pärnu lõppenud hooaeg, kus lõpuks võeti nö üks tuttav nimi ning teine oli lihtsalt sita suhtumisega) vältimaks valikuid kus mehed tulevad puhtalt seetõttu, et agendi x käest on varasemalt mehi värvatud või siis nimi kõlab tuttavalt. See töö ja kaardistamine võtab aega, aga ma julgen öelda, et tegin säärast asja puhtalt omaks lõbuks (kuna see pole kaugeltki mu töö siis ma kõiki euroopa liigasid ja esiliigasid läbi ei töötanud), aga 22/23 hooaja pealt, siis näiteks Manny Suarez eksisteeris täitsa minu nimekirjas ja oli erinevate kriteeriumite alusel märgitud "veidi enam huvitavaks mängumeheks".
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 909
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas Drogba »

Siit polegi läbi käind. Vaaks käis Itaalias laagris. Adidase tuleviku tähed. Seal oli Hispaania ja Itaalia kõrgliigas korralikke minuteid saavaid mehi. Vaaks pääses laagrisse Baltikumist. Viimane valik nagu ma aru saan tehti tema ja Blumsi kasuks. Päris kõva kui sind eelistakse liigas 41 sanga kütnud mehe üle. Jätkab Viimsis jätkamine on teadlik käitumine agendiga läbi räägitud. Ei soovi kuskile istuma minna. Suvi läbi lõhub hullumööda trenni, puhata väga ei plaani. Koondisestki selle nimel loobus. Loodan, et see info pole siit läbi käinud, aga kui on, siis lihtsalt lugesin päevi hiljem Postimeest ja sain targemaks! :D

PS! Kui keegi eile Vabakal käis 3x3 etappi vaatamas, siis kõik ruumorid seal kuuldud on siin teemas lubatud täitsa välja rääkida. Üks 10kond EstLat liiga meest igatahes seal möllas!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4202
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Veits kõmu või kuulujuttu ka, väidetavalt ootab Ukraina armee Viimsi abitreenerit armeesse, et sellest vabastust saada on üheks kriteeriumiks kolme lapse olemasolu ning selle nimel pidavat ta üksjagu palju vaeva nägema - seda siis lapsendamise näol.
East
Kasutaja
Postitusi: 1011
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas: 09 Juun 2024, 23:32 Veits kõmu või kuulujuttu ka, väidetavalt ootab Ukraina armee Viimsi abitreenerit armeesse, et sellest vabastust saada on üheks kriteeriumiks kolme lapse olemasolu ning selle nimel pidavat ta üksjagu palju vaeva nägema - seda siis lapsendamise näol.
Kui Kolomychenkost jutt, siis tal justkui kolm last ju olemas? Tsitaat kunagisest korvpall24.ee artiklist:
"Loomulikult läks jutt ka Ukrainas toimuva sõja peale ning mees rääkis, et ka tema esimene valik oli oma riigi eest võitlema minna, aga sõjakomissariaadist saadeti ta koguni kahel korral tagasi, kuna arvati, et kolme lapse isana on ta praegusel hetkel väärtuslikum oma pere eest hoolitsedes kui rindel."
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4202
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

East kirjutas: 09 Juun 2024, 23:46
marxx762 kirjutas: 09 Juun 2024, 23:32 Veits kõmu või kuulujuttu ka, väidetavalt ootab Ukraina armee Viimsi abitreenerit armeesse, et sellest vabastust saada on üheks kriteeriumiks kolme lapse olemasolu ning selle nimel pidavat ta üksjagu palju vaeva nägema - seda siis lapsendamise näol.
Kui Kolomychenkost jutt, siis tal justkui kolm last ju olemas? Tsitaat kunagisest korvpall24.ee artiklist:
"Loomulikult läks jutt ka Ukrainas toimuva sõja peale ning mees rääkis, et ka tema esimene valik oli oma riigi eest võitlema minna, aga sõjakomissariaadist saadeti ta koguni kahel korral tagasi, kuna arvati, et kolme lapse isana on ta praegusel hetkel väärtuslikum oma pere eest hoolitsedes kui rindel."
Nonäedsa, jah temast jutt, teinekord tasub allika väiteid kontrollida, kui just Viimsis veel mõnd Ukraina treenerit pole.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1672
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas RK »

Selline postitus Mängumeestelt
Tartu möödunud hooaja kapten, 25a Märt Rosenthal (PO´is 16.3p 5.8lp 3.0rs) näib olevat liitunud Poola kõrgliiga mulluse veerandfinalisti, Ostrowi võistkonnaga. Samas meeskonnas pallisid tänavu ka Cramo päevilt tuttavad lätlased Aigars Škele ja Ojars Silinš.

Omaltpoolt lisan see sama klubi juba talvel tahtis Märti enda ridadesse.
East
Kasutaja
Postitusi: 1011
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

Off-season on kuulujuttude osas kuidagi vaikselt alanud. Ma teen rubriigi "linnapeal nähtud ja saunas kuuldud" otsa lahti ja pakun, et Erik Keedus maandub peagi Keila ridades.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1672
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 13 Juun 2024, 12:38 Off-season on kuulujuttude osas kuidagi vaikselt alanud. Ma teen rubriigi "linnapeal nähtud ja saunas kuuldud" otsa lahti ja pakun, et Erik Keedus maandub peagi Keila ridades.
Keila lubas lähipäevadel esimese mängija välja kuulutada, vbl see ongi Keedus :D Aga vbl Margus Pahv, eks saame varsti näha :D
Lätis ka Riga Zelli teatas et Ugis Pinete uuel hooajal mängib seal.
Eestis hakkab uudiseid alles siis tuleme kui eeldatavalt 3 suurt (rahakamat :D ) oma peatreenerid ära kinnitavad: Cramo, Tartu ja Pärnu.
Keila, Rapla, Viimsi võivad neid mängijaid välja kuulutada keda need 3 suuremat tõenäoliselt ei taha.
Ja nende suurtel ka , parimad eestlased saab endale Cramo, siis Tartu ja mis üle jääb saab Pärnu :D
Talltech nagunii ootab juuli lõpunii, siis on näha kes neilt on ära nopitud ja kes neil trennides hakkavad käima, siis on ka kuulda keda siis Varrak u20 koondisestst enda juurde meelitas :D
Viimsil tegelt meeskond peaaegu koos, 6 mängijat välja kuulutatud, oodatakse mida teeb Suurorg (kuuldavasti tahab kuhugi välismaale ) ja 2 leegionäri pidi ka tulema ja oma kasvandikud (Kokk, Sünd, Rikberg, Laanemaa + veel mõned noored) ongi meeskond komplekteeritud :D Vbl veel keegi tahab nendega liituda, kas kodumaalt või välismaalt, eks sügisel saame näha.
Huvitav kas keegi peale Märdi ka Eestiliigast veel välismaale läheb, kuuldavasti mõned tahavad minna aga kas neid tahetakse seal välismaal , saame sügiseks teada, kardan et on ka tagasitulijaid. Olgem ausad, nii mõnedki Cramo mängijad võiksid ka leida vähemalt samal tasemel klubid , nagu Märt leidis aga kas nad ise tahavad minna, see on küsimus.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4202
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Cramost pole kellelgi väga minna ju? Nurger ehk võib mõelda, aga tal on oma puusadega päris palju probleeme, ja seeläbi on teda raske suures rollis kasutada. Kirves, Toom ja Kitsing on juba uueks hooajaks paigas. Dorbek ja Kurbas ei lähe kuhugi. Alles jääb Böckler, kes võiks Rannula jätkamisel kindlasti veel ühe hooaja Kalevis teha.
habe
Kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas habe »

Nurger võiks minna Keilasse!
Vasta